Airsoft vs Paintball

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bezmozek
Příspěvky: 90
Registrován: 15 črc 2009 17:39
Bydliště: Praha

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Bezmozek » 11 dub 2012 21:44

milius píše:... a partička asi 10ti sotva 15ti letých,pomalovaných v obličeji,v maskáčích a s emšesnáckama se naskládali mezi slušný cestující.Inu posedlost :D
No tak to jsou ale debilní kindersáci, nemluvě o tom že nosit zbraň lážo plážo na veřejnosti je dost nešvar a nemělo by se to tolerovat.
Všechno je o lidech. Když to nejsou paka co maj vestu plnou točáků a za odpo udělaj pytel kulí, tak je to fajn relax, jako projet se na kole nebo pěstovat muškáty 8)


Tau-200 lamino - Nikko Stirling 12x50 Nightteater
CharlitoCZ
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2011 12:09
Bydliště: Praha 6

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od CharlitoCZ » 23 dub 2012 09:46

Přijde mi, že jste zbytečně zaujatí. Já osobně jsem nehrál ani jedno, ale chystám se s pár známejma na AS. Oni jsou do toho asi trošku blázni, ale není to podle mě nic proti ničemu, děti už dlouho nejsou a jejich hra má i nějaký cíl, není to jen o tom, běhat kolem a vysypávat zásobníky. Já naopak tak trošku vedu boj sám se sebou, jestli se budu umět odvázat, když je to jen hra s kuličkovjema pistolkama.. :lol:

Ono ty vzduchovky mnohým lidem přijdou taky úchylný, v práci mám kolegu se zbrojákem, který chodí na střelnici kdy to jen jde a od toho zas poslouchám, abych si taky udělal zbroják a střílel pořádnou pistolí - puškou, že vzduchovka je jak cucat zabalenej bonbón. Má pravdu, ale ale mě zas vyhovuje, že si zastřílím na chatě a nemusím kvůli tomu courat někam na střelnici.

Toť jen tak aby se zachovala nějaká objektivnost, každé má své a to co jednomu přijde jako blbost, se může druhém zdát jako dokonalý relax v přírodě.
A jak už tu někdo psal - bio kuličky :)
Hammerli Hunter Force 900 Combo .177, 6x42
Umarex 850 Air Magnum .177
Katran X HP 6,35
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Toky » 23 dub 2012 10:05

Tie bio guličky majú akurát výhodu v tom, že sa rozpadnú a nieje ich potom vidieť. Chemicky je to rovnaký sajrajt. Blbo povedané, ak by som na zem nasypal bioguličky a medzi ne posadil paradajku, po troch dňoch by tie guličky vidno nebolo ale paradaječky z toho kríčka by som teda jesť nechcel. Tie kulice sa rozpadnú na toxický prach. Asi tak.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od milius » 23 dub 2012 10:54

CharlitoCZ píše:Přijde mi, že jste zbytečně zaujatí. Já osobně jsem nehrál ani jedno, ale chystám se s pár známejma na AS. Oni jsou do toho asi trošku blázni, ale není to podle mě nic proti ničemu, děti už dlouho nejsou a jejich hra má i nějaký cíl, není to jen o tom, běhat kolem a vysypávat zásobníky. Já naopak tak trošku vedu boj sám se sebou, jestli se budu umět odvázat, když je to jen hra s kuličkovjema pistolkama.. :lol:

Ono ty vzduchovky mnohým lidem přijdou taky úchylný, v práci mám kolegu se zbrojákem, který chodí na střelnici kdy to jen jde a od toho zas poslouchám, abych si taky udělal zbroják a střílel pořádnou pistolí - puškou, že vzduchovka je jak cucat zabalenej bonbón. Má pravdu, ale ale mě zas vyhovuje, že si zastřílím na chatě a nemusím kvůli tomu courat někam na střelnici.

Toť jen tak aby se zachovala nějaká objektivnost, každé má své a to co jednomu přijde jako blbost, se může druhém zdát jako dokonalý relax v přírodě.
A jak už tu někdo psal - bio kuličky :)
Předně používaj "zbraně" kategorie D,tak ať se podle toho chovaj.Např. onen rekord BIG COMBAT v Milovicích,kde se střetlo 3000 airsofťáků a kde jsou vedle 4 plně obydlené paneláky s mladými rodinami s dětmi,tak ta akce byla dokonce neohlášená a bez povolení.Spoléhá se na to,že je tam anarchie.

K těm bonbónům:Radši se procucám k 10ti zabaleným,než se nechat kontrolovat,jak a kde mám cucat jeden rozbalený.

Co se mi nedávno stalo:Couráme jen tak nalehko s kámošem po krajině a z dálky k nám jde 5 ozbrojených lidí.Asi na 200 metrech se zastavili a jeden z nich šel k nám s rukama nahoře celých 200m a pořád na nás křičel,že není ozbrojen,abychom nestříleli.No my nechápali.....Když přišel k nám,tak se hlásil jako nějaký seržant "z vietnamu" a že jako je tam stále přepadává nějaká cizí jednotka a on myslel,že jsme to my dva a šel na příměří nebo co....
Jak to bývá,tak jsme se dali do řeči a oni že maj jednu M16 za 2000 a pistole za 300 z tržnice.
Tak jestli tohle je hra........ :roll:
Je lepší se jim vyhnout,než se ztrapnit.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Hellboy » 23 dub 2012 11:08

teda ty nejsi vubec "In" :-))) ja jel nedavno v HK a jedu po hlavni silnici 4 proudove smer na Pardubice a v krovi u silnice "lital" 10-13 lety kluk s brokovnici...v podstate skoro kousek od parku u sidliste...coz uz mi pride ujety mezi lidma ve meste....nejdiv jsem se trochu divil a pak mi doslo ze to bude nejaky takovy ten otrapa s AS
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
CharlitoCZ
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2011 12:09
Bydliště: Praha 6

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od CharlitoCZ » 23 dub 2012 12:38

No já teda nevim, ale malí kluci si už odjakživa hráli s pistolkami ne?

Ať už to byly kapslíkovky, kuličkovky, špuntovky a podobně. - Minimálně z tohodle hlediska to vidím úchylný spíš u "dospělých", proto taky píšu, že se budu muset zapřít :lol:

K těm bio gulím - díky za vysvětlení, to jsem netušil.

edit:
A asi bych teda rozlišovat chlapce s pistolkama a nějaké airsoftaře co v tom hledají víc, než jen vyprázdňování zásobníků.

edit2:
Ta pistolka od vietnamců atd, to je právě možná příklad těch rozdílných kategorií hráčů, protože kvalitní zbraně jsou řádově od tisícovek až po desetitisíce.

Krásnej příklad (taková úchylárna, jen tak pro zajímavost)
http://www.airsoftcompany.at/product_in ... f219a2b22f
a video
Hammerli Hunter Force 900 Combo .177, 6x42
Umarex 850 Air Magnum .177
Katran X HP 6,35
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od milius » 23 dub 2012 13:06

Především jde o to,jak tu či onu investici zhodnotit.Ostré i vzduchovky mají svoje mezinárodní psané soutěže,kde investice v řádu 10ti tisíců jsou nějak kompenzovány,ať už pohárem,penězi nebo slávou.To je věc,co se vrátí.U airsoftu nevim,ale dát 50tisíc za výbavu a potom s tim střílet na 20m na někoho,kdo kolikrát neuzná zásah a ve finále odjet jen tak domů s tím,že prostě někdo byl lepší mi příjde dost zbytečný.
Měl jsem možnost střílet z AS AK47 a M117 za 25000 a fakt to nechápu.Nad 40m je to prostě předraženej krám a nedivim se,že ty zásahy neuznaj,protože na 60m už ani nevíš,žes byl zasažen.
Spíš než sport bych to viděl na životní styl.Stejně jako si někdo koupí pitbula jen proto,že je to pitbul,nebo auto co jezdí 300km/h jen proto,že má potřebu být viděn.
Je až s podivem,jak se sofťáci chovaj mezi sebou a jak zvážní a zmachrujou,když je někdo vidí nebo natáčí a zveřejňuje.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
CharlitoCZ
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2011 12:09
Bydliště: Praha 6

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od CharlitoCZ » 23 dub 2012 13:43

Milius:
To chování nemůžu posoudit, neznám, neviděl jsem, jak jsem psal, mě se teprve rýsuje první zkušební soft, ale jinak k tomu přicházim jak slepej k houslím.

Armáda, válka a podobně není nějak zvlášť můj koníček, většinu času věnuju motorce a věcem kolem, proto to beru spíš jako alternativní odpočinek, možná budu zklamaný, to nevylučuji.

e:

Přiznávání zásahů, věc která se řeší asi vždy a všude, moje naivní myšlenka je ta, proč by někdo lhal, je to přece jen hra :D

To že zásah neucejtíš/neuslyšíš se asi semtam stane...
Hammerli Hunter Force 900 Combo .177, 6x42
Umarex 850 Air Magnum .177
Katran X HP 6,35
Roman-nejedly
Příspěvky: 2
Registrován: 31 bře 2012 15:17

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Roman-nejedly » 24 dub 2012 12:38

Díky za všechny názory a vaše zkušenosti -je to hodně zajímavé počtení. Líbí se mi možná víc PB z toho co tu píšete, ale proč nezkusit obojí, že?

Už jsem skoro vybíral nějaký airsoft zbraně, ale ještě počkám, co mi sedne víc...
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od duffioso » 24 dub 2012 16:07

Ja bych se rozhodne priklonil k RAM paintballu.Zbrane jsou realisticky,daji se pouzit barvici i pryzove strely.S tema gumovyma jsem videl i obdobu ipsc.Karton to prostreli a dira je dobre znatelna.Existuje i AS ipsc,ale o to tady asi nikomu nejde.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
CzeScout
Příspěvky: 38
Registrován: 07 dub 2012 10:30
Bydliště: Chválenice

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od CzeScout » 25 dub 2012 07:08

když se sejdou rozumny lidi tak určitě airsoft kvůli dostřelu a bolestivosti a když do tě nějakej debil sejme z metru tak to taky bolí míň
Some people think they can outsmart me.Maybe,maybe.I've yet to meet one that can outsmart bullet.
CharlitoCZ
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2011 12:09
Bydliště: Praha 6

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od CharlitoCZ » 29 dub 2012 22:01

Tak dneska jsem byl poprvé na tom AS, byla to taková malá akce s ověřenými lidma a musím říct, že se mi to opravdu moc líbilo -až na ránu pod nos a do tváře, jo a dávku do pravé lopatky :lol:

Ne, teď vážně, opravdu se mi to líbilo díky "realističnosti", ty kuličky opravdu zabolí, takže hraní na terminátory se nekonalo, poctivě se hlásilo. Nakonec z toho byla zábava na půl dne, krom značného fyzického a psychického vyčerpání se po této zkušenosti tato "hra" vyšplhala do top5 mojich koníčků :D
Hammerli Hunter Force 900 Combo .177, 6x42
Umarex 850 Air Magnum .177
Katran X HP 6,35
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Toky » 30 dub 2012 11:02

Kolega keď bol prvýkrát na airsoft akcii, tak si vzal len okuliare, šak to je v pohode schytať ranu tou prťavou guličkou. Z troch metrov mu súper strelil rovno do držky, ligol guličku aj s jednotkou vľavo hore. Nový zub ho stál sto euro, celotvárová maska 10E.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Odpovědět