Airsoft vs Paintball

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od milius » 05 dub 2012 19:08

No já myslim PC nebo televize......výsledkem je hraní na vojáky. :wink:


Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od milius » 05 dub 2012 19:15

2Drát
Nejlepší jsou ty komentáře pod tím.Pokud si chci hrát na vojáky,musim snýst i to seřvání.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Srambo
Příspěvky: 510
Registrován: 02 lis 2010 13:25
Bydliště: Nymburk

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Srambo » 05 dub 2012 19:22

milius píše:Tak neznám nic trapnějšího,než je airsoft.Potkávat po Milovicích 15letý děcka,co si hrajou na vojáky s tím,že jako že trénink nebo imitace taktiky :roll:
Vubec nejsem zastance airsoftu, nebo paintballu(nikdy jsem to nezkusil-treba by se mi to zalibilo). Ale asi by jsme je nemeli hazet do jednoho pytle. Oni si o nas take mohou myslet, ze jsme ubozaci, co po polich pytlaci vzduchovkama, strili po kockach, psech, apod...
Navic spousta nasich bezpecnostnich slozek nacvicuje taktiku prave diky airsoftu. Takze tvuj koment(nic proti tobe Milius)je zcasti blbost.
Slavia S631 + pevná mířidla
Lov 2
Kartofelkanón cal. 50mm
http://srambo.rajce.idnes.cz/
_________________
JÁ TO NEBYL!!! :-D
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od milius » 05 dub 2012 19:29

V poho.Názor z druhý strany akceptuju.Jen jich mám kolem už dost.Jednou jsem jel vlakem kolem(takovým tim motorovým jednokabinovým skleníkem) a partička asi 10ti sotva 15ti letých,pomalovaných v obličeji,v maskáčích a s emšesnáckama se naskládali mezi slušný cestující.Inu posedlost :D
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Srambo
Příspěvky: 510
Registrován: 02 lis 2010 13:25
Bydliště: Nymburk

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Srambo » 05 dub 2012 19:35

I mezi nimi muze byt nekdo normalni. Ale bohuzel vetsinou to tak neni. V lete me taky hrozne vytaceji kdyz se vyhrnou z lesa, jdou po cely silnici a hrajou si na borecky. A pak jeste jdes nakoupit do Milovic do Tesca a mezi regalama ani nemuzes projet s kosikem, protoze jsou vsude nasrany s lahvonema v pazourach a ohromnym baglem na zadech. Ale jak uz jsem psal, zaroven bez AS by nemohlo byt plno vynikajich zasahovych jednotek v ruznych slozkach.
Slavia S631 + pevná mířidla
Lov 2
Kartofelkanón cal. 50mm
http://srambo.rajce.idnes.cz/
_________________
JÁ TO NEBYL!!! :-D
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Beaver » 05 dub 2012 20:03

Nooo, zásahovky když už si "hrajou", tak spíš paintball, s airsoftem toho moc nenatrénujou :D
Alfa 641
Uživatelský avatar
Srambo
Příspěvky: 510
Registrován: 02 lis 2010 13:25
Bydliště: Nymburk

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Srambo » 05 dub 2012 21:50

Beaver píše:Nooo, zásahovky když už si "hrajou", tak spíš paintball, s airsoftem toho moc nenatrénujou :D
Tak nevim odkud mas informace ty, ale zasahovky hrajou PB jen jako zpestreni.
Vycvik na strelnici kde si jednou mesicne odstrileji 30 ran do terce jim neda tolik jako nacvik v uzavrenem prostoru domu s airsoftovymi hrackami. Ted konkretne jsem mluvil o zasahove jednotce VSCR. A tech 30 ran za mesic je kolikrat hodne (vetsinou jich je pouze 8 z pistole nebo 20 ze samopalu). Takze nacvik zajisteni mistnosti, kde jsou zabarikadovani odsouzeni s rukojmymi jde provezt z hlediska pozdejsiho vyuziti opravdu jen pomoci airsoftu.
Slavia S631 + pevná mířidla
Lov 2
Kartofelkanón cal. 50mm
http://srambo.rajce.idnes.cz/
_________________
JÁ TO NEBYL!!! :-D
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Mr.Handy » 05 dub 2012 22:03

Pánové, nějak zapomínáte na na finanční náročnost AS a PB. Vezměte prosím v úvahu že naše chudá PČR i AČR nemá na provoz lepších tréninkových "hračiček" (třeba FX SIMUNITION). Pro to pro AS a PB vychází vcelku jako dobrá náhrada. A pokud chcete aby to bylo na větší vzdálenost, tak vězte, že ani ten slavný laserový systém v armádě taky není bůhví jak super přesný (z fyzikálního hlediska ani být nemůže). Navíc, střílení slepýma (cvičnýma) taky neodpovídá reálnému chování zbraně.

BTW: K vůli tomuhle mazlíkovi má AS smysl:
Přílohy
dragunov.jpeg
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Biggles » 05 dub 2012 22:22

Kteréže "zásahovky" hrajou airsoft v rámci výcviku?
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Beaver » 05 dub 2012 22:25

Kristovy rány... proč by měla zásahová jednotka pro nácvik obsazení místnosti místnosti kupovat za tisíce až desetitisíce kopie svých zbraní v airsoftovém provedení ? Prostě to nacvičí s těma jejich zbraněma. "Výstřel" z airsoftu by stejně měl stejný efekt, jako kdyby dotyčnej zakřičel "prásk !" :mrgreen:
Alfa 641
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od milius » 05 dub 2012 22:30

Mám dojem,že URNA co cvičí v Milovicích má svoje cvičné náboje.Je to klasický náboj s modrou plastovou střelou.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Biggles » 05 dub 2012 22:46

Takže nejde o AS,že?
Já že mi příjde, že někteří by hraní na vojáky povýšili někam výš...............
Nic proti koníčkům (vyjma zasypání plastem širokého okolí), ale prostě je to jen hra...............
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Warthog » 05 dub 2012 22:59

Beaver píše:Prostě to nacvičí s těma jejich zbraněma.
Ano. Ideálně hned po příchodu ze střelnice a bez jakéhokoli ověřování toho, že zbraně jsou vybité. Jak je to dlouho, kdy tímhle stylem odstřelili jednoho uniformovaného opičáka v Pardubicích?

Když uchazeč o ZP při zkouškách jen náznakem namíří evidentně polorozebranou a střelby neschopnou zbraň do nebezpečného směru, komisař ho po zásluze vyhodí. Kdežto u PČR... A taková hovada pak chodí ozbrojená po ulicích :-(

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Warthog » 05 dub 2012 23:03

Biggles píše:Já že mi příjde, že někteří by hraní na vojáky povýšili někam výš...............
Nic proti koníčkům (vyjma zasypání plastem širokého okolí), ale prostě je to jen hra...............
Jistě, já bych to třeba rád povýšil na hru, kde se musí trochu víc zapojit mozek aby to nebyla jen relativně bezduchá střílečka. Tj. přinejmenším možnost boje na větší vzdálenost a bezpečného boje v nevyhrazených prostorech.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Beaver » 05 dub 2012 23:05

Warthog píše:Ano. Ideálně hned po příchodu ze střelnice a bez jakéhokoli ověřování toho, že zbraně jsou vybité. Jak je to dlouho, kdy tímhle stylem odstřelili jednoho uniformovaného opičáka v Pardubicích?
To už je druhá stránka věci... Ale zase na druhou stranu u zásahovek a armády se tak nějak počítá s tím, že oni budou často na někoho mířit a naopak že někdo bude mířit na ně. Takže ono to k tomu tak nějak patří. Což samozřejmě neomlouvá případné nehody, které jednoznačně vzniknou něčí nedbalostí.
Alfa 641
Odpovědět