AirSoft

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22 kvě 2006 21:15

Standartne airsoftove gulicky "BB" su vyrabane z plastu. Do popredia sa uz vsak dostavaju aj BB biodegrable, ktore sa prirodzenym sposobom casom rozpadaju. Nastrielat airsoftovou sniperkou tercik(trafit) na 80m je v podstate skoro nemozne i ked sa pouziju BBcka potiahnute kovom. Na jednej strane ziadna airsoftova zbran nema taky vykon a keby aj niekto si spravil taky upgrade, tak s takou zbranou nema co hladat na akcii(bezpecnost). Airsoft je hra, pri ktorej sa efektivny dostrel pocita na par desiatok metrov. Najoblubenejsie su elektricke zbrane(AEG), v ktorych el. motorcek natahuje mechanizmus zbrane(sukolesie,piest). Zbrane maju vacsinou realnu predlohu. Airsoftove korene pochadzaju z japonska. Vyrobcov zbrani je pomerne dost, medzi kvalitne znacky patria Tokyo Marui, Classic Army, ICS, G&P...Pri dodrzovani bezpecnostnych pravidiel je to velmi zaujimava hra, ktora sa tesi coraz vacsej oblube.


jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Re: AirSoft

Příspěvek od jbiker » 23 kvě 2006 10:23

tombr.a píše:Je to naše chyba nebo je to chyba lesu čr a jejich reklam vstupte bez klepani.Na cyklisty, pejskaře apod sme si už tak nějak zvykli ale na chlapi v uniformě a samopalem NE :evil:
Nechci tady rozjíždět OT diskusi, dost už se o tom napsalo jinde. Ale opět jsi mě jako typický zástupce "zelených mužíků" dožral. Opravdu mě fascinuje, že 5 členů nějakého spolku by nejraději chtělo rozhodovat o tom, kdo může a kdo nemůže do lesa o rozloze X ha !
venda

Příspěvek od venda » 23 kvě 2006 10:51

tak to je dobrý . to je samá vzduchovka a airsoft a soutěže pro vzduchovkáře. štípancema do zadku se zabejvat nebudu na to sou tu jiná fóra. už mě to leze krkem. nic ve zlém
sasmio

Příspěvek od sasmio » 23 kvě 2006 12:13

venda píše:tak to je dobrý . to je samá vzduchovka a airsoft a soutěže pro vzduchovkáře. štípancema do zadku se zabejvat nebudu na to sou tu jiná fóra. už mě to leze krkem. nic ve zlém
No tak neviem neviem ci nazvat stipancem kebi som ti vypalil diabolku z 30 metrov rovno do zadku,myslim ze rozchodit bi to bol dost velky problem a myslim to vazne.
venda

Příspěvek od venda » 23 kvě 2006 13:40

už se mi to stalo, ale když ti ji napálí nějakej tip bolí to víc a následky sou taky horší. tohle je o fórum zbraních a střelivu. tam v pravém slova smyslu airsoft a vzduchovky přece jen asi nepatří.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 23 kvě 2006 15:02

2 venda asi by jsi měl trocha zapřemýšlět o tom co je to vlastně zbraň :idea:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: AirSoft

Příspěvek od cmk » 23 kvě 2006 17:16

jbiker píše:
tombr.a píše:Je to naše chyba nebo je to chyba lesu čr a jejich reklam vstupte bez klepani.Na cyklisty, pejskaře apod sme si už tak nějak zvykli ale na chlapi v uniformě a samopalem NE :evil:
Nechci tady rozjíždět OT diskusi, dost už se o tom napsalo jinde. Ale opět jsi mě jako typický zástupce "zelených mužíků" dožral. Opravdu mě fascinuje, že 5 členů nějakého spolku by nejraději chtělo rozhodovat o tom, kdo může a kdo nemůže do lesa o rozloze X ha !
A tak ja bych myslivcum nebral urcity pravo tak nejak stanovovat, jak se v lese chovat apod... Preci jen - myslivci a lesaci se o ten les staraj.
Faktem je, ze spousta myslivcu bere les jako "svuj revir, kde ma absolutni moc" - nehlede na to, ze obcas pri honeni nejakyho ptaka za nim vybehnou z lesa a snazej se ho trefit i mimo les - napr. pobliz nejaky chalupy, jejiz strechu zrovna nekdo opravuje... To se realne stalo znamymu... Opravdu znervoznel, kdyz mu broky cinkaly o strechu, kterou zrovna opravoval...
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Re: AirSoft

Příspěvek od tombr.a » 23 kvě 2006 18:28

Nechci tady rozjíždět OT diskusi, dost už se o tom napsalo jinde. Ale opět jsi mě jako typický zástupce "zelených mužíků" dožral. Opravdu mě fascinuje, že 5 členů nějakého spolku by nejraději chtělo rozhodovat o tom, kdo může a kdo nemůže do lesa o rozloze X ha ![/quote]

Ja tady taky nechci vyvolavyt nejake hadky :!: Jen jsem chtěl vědet něco vice o tom jak jsou ty kuličky ekologicke věc jedna,a když neni vule těch hraču nějak se domluvyt nebo dosahnout nejakeho komprommisu tak co dělat dal věc druha. :?
Viper

Příspěvek od Viper » 23 kvě 2006 19:03

Kdo zase otevřel tohle téma? Ale když už to tu je, tak řeknu jen toto :taky hraju soft - střílet do lidí ostrými se nevyplácí. Samozřejmě vím, že to jsou hračky - sežeňte mi výjjimku na ostrou verzi mé soft-zbraně a končím (M4+M203).
Ten, kdo si k softu ani nepřičichl si musí přiznat, že tápe v tmě. To se týká výkonu zbraní. Mě osobně dostává, když vidím na ulici děti, kterým třeba i jejich rodiče koupí softovou zbraň na hraní. Tady bych podotkl, že i když ji koupíte od rákosáků na tržnici, tak je to stále dost silná zbraň, aby při zásahu oka způsobila VÁŽNÁ ZRANĚNÍ. A co se týče výkonu značkových zbraní. V nějakém jiném tématu jsem tu narazil na ´hádku´ uživatelů o úsťové rychlosti až 220m/s. Můžu vás ujistit, že to tak nereálné není. Chce to trochu šikovnosti a pak samozřejmě používat rozum (!) na akci.
Co do škodlivosti plastových kuliček. EKO kule (ty, co se rozpadnou) jsou stále drahé a proto je většina lidí nepoužívá. A přisadil bych si jen trochu proti hajným. Co je horší - plastová kulička, nebo olovo z brokovnice - vzhledem k ponechání v přírodě - lov kachen, brokové střelnice - tam to musí vypadat.
Ale zkusíme ponechat toto téma u ledu, protože sem nepatří....i když v poslední době je tu přecpáno tématem vzduchovky a to je od tohohle hned za rohem.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Re: AirSoft

Příspěvek od jbiker » 23 kvě 2006 22:47

tombr.a píše:Ja tady taky nechci vyvolavyt nejake hadky :!: Jen jsem chtěl vědet něco vice o tom jak jsou ty kuličky ekologicke věc jedna,a když neni vule těch hraču nějak se domluvyt nebo dosahnout nejakeho komprommisu tak co dělat dal věc druha. :?
Jo,jo, mír ! Mě stačí, když se na toto téma obden pošťuchujeme s kolegou v práci, takto členem sdružení Halali, nebo tak nějak :)
venda

Příspěvek od venda » 24 kvě 2006 09:28

pro ladu. zbraň v mých očích jako airsoft není nebyla a nebude. pokud já vím do války ani do jiných konfliktů se nikdy s kuličkovkami nechodilo. byla by to sebevražda. to bychom mohli říkat zbraňím i kabelku v rukou
rozzuřené ženy. zbraní mám poměrně dost a airsoft mám taky rád, ale nepatří to sem. tečka
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 kvě 2006 10:48

To Venda: přečti si zákon a pak povídej něco o zbraních, pokud vím, tak česká legislativa například vzduchovku jako zbraň klasifikuje - viz rozdělení do kategorií. Nezlob se na mě, ale když tě někdo napálí 634kou z 5 m do spánku nebo do oka (nebo do rozkroku :D ) tak ti bude prd platný, že vzduchovku nepovažuješ za zbraň. V tomto ohledu bych za zbraně považoval i "hračky" na Airsoft.
Viper

Příspěvek od Viper » 24 kvě 2006 14:43

Vendo : přesně jak říká Silencer - že kuličkárnu nepovažuješ za zbraň svědší nejspíš o tom, že jsi z žádný ještě ´nedostal´. Já na akcích utrpím vždy několik zásahů - většinou z elektriky v baráku (tedy asi na 3-10m). Můžu tě ujistit, že zásah do obličeje, prstu či lokte - na kost - není vůbec nic příjemného. A to většinou není jedna kule, ale dávka.
ps: je to zbraň s jediným využitím - na airsoft. Do války se nechdí ani s flobertkou a taky se jí říká zbraň.
venda

Příspěvek od venda » 25 kvě 2006 11:09

baví te se tady o blbostech. zákon je jedna věc, ale koukám na to z perspektivy zbrojaře, takže zbrań nepovažuji věc pouze ve smyslu, že může zabíjet, ale ve smyslu že je vyrobena k tomuto účelu. to je můj názor. a spousta néli většina držitelů zbraní bude semnou souhlasit.
ale přesto říkám, že airsoft je dobrá záležitost. I teleskopický obušek má u mě vyšší žebříček účinosti než airsoftové zbraně.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 25 kvě 2006 12:03

Já ti to neberu. Ale vzduchovka, zvlášť nějaká výkonnější je zbraň jak vyšitá. Ohledně toho obušku - airsoftokou můžeš taky někoho natřít po palici ne? :D
Pokud za zbraň považuješ něco, co je primárně vyrobeno ke zranění či usmrcení čehokoliv, tak co třeba zbraně sportovní - primární účel sport, terčová střelba, ale sportovní 9kou tě někdo zabije stejně jako jakoukoliv jinou pistolí.
Odpovědět