Airsoft

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 28 zář 2005 19:47

Richi píše:To Tyrichter : Prakticky si povedal to isté čo ja a to že : "A střílet na živý lidi je střílet na živý lidi!...." a ktomu má uznaj airsoft bližšie, nemyslíš ? Ale uznávam, že táto debata nikam nevedie.
Předvídat se nedá nic. Pod palbou se může sesypat i voják z povolání. Proto se jaksi nemá ani cenu bavit se na téma terčovníci vs. airsoftáři v boji a spekulovat o takových blbostech. Obojí k tomu má daleko, obojí z jiné strany. Jak říkám, sesype se i voják.


Já2

Příspěvek od Já2 » 29 zář 2005 16:07

Nechápu, jak nekdo muze srovnávat AS s reálným bojem. AS je hra. Když nekdo napise, ze AS zbran střílí až 200m/s, tak je chudák.
Darlor

Příspěvek od Darlor » 16 úno 2007 21:59

No jenom tak okrajově ikdyž to asi nikdo nebude číst, dnešní neupgradované plynové zbraně mají v optimálních podmínkách 180m/s, ale střílet se s nimi dá na lidskou postavu tak do 80m, ale je to taková krajní hranice, která vyžaduje opravdu velký tréning :D
vlčák

Příspěvek od vlčák » 28 zář 2007 21:19

našel jsem jednu moc hezkou airsoftovou hračku, tady se asi sehnat nedá , že ? [url]
a ještě jeden :
Naposledy upravil(a) vlčák dne 28 zář 2007 21:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 28 zář 2007 21:24

Pro vlčák:
Sehnat se u nás dá!!! :)
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
vlčák

Příspěvek od vlčák » 28 zář 2007 22:14

- ne že bych to sháněl , ale nadruhou stranu, kdo by si to nechtěl vyzkoušet, kdyby se k tomu dostal , že ? :D
- proto děkuji za tak skvělou a užitečnou odpověd, která nám bude určitě hodně platná a napříště bych prosil uvést nějaké bližší údaje , kde se to dá sehnat ... :? ( třeba, jestli si to pořídil nějaký nadšenec z nějakého klubu, nebo střelnice a dá se to půjčit na vyzkoušení )
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 28 zář 2007 23:00

Já to tak nemyslel, chtěl jsem zjistit, jak se o to Ty a další zajímáte. :wink: Vyrábí ho firma Toy-Tec a stojí 47 500 Kč!!!Jako příslušenství se prodává zásobník s elektrickým podáváním a kapacitou myslím 8000 ran.Je to král mezi airsoftovými zbraněmi.
Obchod, kde ho mají je zde:
http://www.morriscz.cz/
Ohledně toho vyzkoušení to zkus tady:
http://wwwaircsteam.blog.cz/0701/minigun

:) :)
A ještě jedna dobrá hračka:
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=861
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 28 zář 2007 23:47

Jsou to krásné zbraně(beru vše co se týká airsoft, také mám jeden manuál Glock 17 Tokio Marui), ale nechápu ty ceny když to srovnám třeba s kvalitními vzduchovkami, které aspoň střílí tak mi uniká smysl když vezmu v úvahu že člověk nemá zbroják a mladej kluk si to dovolit nemůže.
Pokud je to nějaký nadšenec pro zbraně atd. a nemá ZP je myslím lepší zakoupit origoš v civil verzi, tedy nefunkční a dostane se ještě na lepší peníz.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 29 zář 2007 09:37

Posílám odkazy na další dobré airsoft zbraně, tentokrát plynové:
http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=1560
http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... cts_id=507
:) :)
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Harry
Příspěvky: 57
Registrován: 29 zář 2007 19:41

Airsoft

Příspěvek od Harry » 29 zář 2007 22:21

Ahoj, jsem na tomhle fóru poměrně nový. Ale tohle je téma, ke kterému mám co říci :wink:

Svou první Airsoftovou (dále jen AS) zbraň jsem měl v roce 1988. Zhruba od roku 2000 se tomuto koníčku věnuji velmi intenzivně a v současné době upravuji zbraně na zakázku a jsem součástí firmy, která tyto zbraně vyvíjí a vyrábí.

Airsoft vzniknul v Japonsku před více než 30ti lety a nešlo (jak se spousta lidí domnívá) o žádnou "odpověď na paintball". Tyto zbraně se začaly vyrábět původně jako makety ostrých zbraní, protože v Japonsku i v dalších zemích dálného východu (Hong Kong, Tchaiwan atd...) je velmi obtížné, a pro běžného člověka prakticky nemožné, vlastnit skutečnou zbraň. Postupem času tyto makety začaly také střílet plastové projektily (Air-vzduch, Soft-lehký, nekovový projektil. Do AS tedy v žádném případě nepatří jakékoliv kovové kuličky - ocel, hliník - a v zemích původu AS je toto také nezákoné!) a k jejich pohonu bylo používáno různých systémů, ale stále šlo v první řadě o co nejvěrnější podobu s originálem.

V dnešní době jsou používány dva druhy pohonu. Vždy se jedná o výstřel plastového projektilu pomocí stlačeného plynu. Buď se používá stlačený vzduch, nebo plyn. Vzduch se stlačuje mechanicky jako ve vzduchovkách pístem. Píst se buď natahuje ručně (manuální zbraně), nebo automaticky pomocí elektromotorku a převodového ústrojí (AEG - Automatic Electric Gun). "Plyny" jsou myšleny ty plyny, které umožňují stlačení do kapalného stavu pod relativně nízkým tlakem (podobně jako propan butan, CO2 se používá zcela vyjímečně - má příliš vysoký tlak).

Kdysi se objevily projektily tvarem podobné diabolkám, ale vzhledem k nemožnosti jim udělit rotaci, se tyto neujaly... V současné době se používají výhradně kuličky a to v rážích 6mm (0,12g - 0,43g) a 8mm (0,27g - 0,45g). Významné zlepšení "balistických vlastností" (no, upřímně - plastové a lehké kuličky mají spíš "antibalistické" vlastnosti) přinesl tzv. HOP systém, což je systém, který kuličce v hlavni udělí zpětnou rotaci a ta pak při letu vzduchem je díky aerodynamice nadnášena. Nastavením HOPu, tedy rotace kuličky, lze docílit relativně přímého letu kuličky, čímž se zvýší efektivní dostřel a přesnost.

Energie AS zbraní od výrobců je dána původem zbraně. V Japonsku je limit 1J což je do 100m/s s 0,20g. V Hong Kongu a Tchaiwanu je limit vyšší, zbraně z těchto zemí mívají až 120m/s s 0,20g (1,45J). Úsťová rychlost se standardně udává s kuličkou o hmotnosti 0,20g.
Existují ovšem různé díly na zvýšení výkonu. Ne všechny zbraně jsou díky své konstrukci vhodné k větším výkonům, ale není problém upravit AEG na výkon okolo 150m/s s 0,20g (2,3J). Nejsilnější AEG, kterou jsem měl možnost změřit, měla 3,3J (180m/s - 0,20g). Nejsilnější AS zbraň, kterou jsem osobně viděl, byla upravená odstřelovací puška využívající k pohonu CO2 s energií 6,5J, která byla změřena s municí 0,43g - 173m/s. Teoretická rychlost s 0,20g by tak odpovídala více než 250m/s, nicméně s touto lehčí municí takovou hodnotu naměřit nelze, protože k vystřelení tak lehké kuličky nelze využít celý potenciál zbraně. Z vlastní zkušenosti musím říci, že dost silně pochybuji, že by bylo možno z AS zbraně "vymáčknout" vyšší výkon...

Ovšem jiná kapitola je efektivní dostřel a přesnost těchto zbraní. Z vlastní zkušenosti musím říci, že mířeně trefit cíl, řekněme velikosti 100x50cm na vzdálenost vyšší než 80m je z říší pohádek a bájí, případně zcela náhodný a ojedinělý zásah... Přesnost na vzdálenosti nad 20m je bohužel zcela mimo "terčová měřítka" většiny střelců. Ovšem v Airsoftu o terčovou přesnost samozřejmě nejde.

Ano, Airsoft je takové "hraní si na vojáky". Obzvlášť v čechách je zajetý tzv. military styl, kde jde především o co nejvěrnější autenticitu, co se týče zbraní, výstroje a v neposlední řadě i výcviku a taktiky co nejvíce podobné reálné jednotce, kterou daná skupina napodobuje. Ve srovnání s většinou světa je u nás obrovské procento lidí, kteří to žerou a berou opravdu vážně. AS zbraně pak jsou pro tyto nadšence jen prostředkem k jejich činnosti, nikoliv cílem. Argument že jde o držitele modrých knížek je opravdu v dnešní době už trochu mimo. Kromě toho znám spoustu profesionálů z ozbrojených složek, kteří tomuto koníčku také propadli, takže kam byste zařadili je? :)

Důvodů ke koupi AS zbraně je několik, zaprvé jde o to, že jsou to zbraně kategorie D, tedy od 18ti let volně prodejné bez ZP. Spousta lidí ZP nemá a především nechce. Důvody jsou různé, každopádně AS zbraně jsou řešením nejen pro sběratele.
Druhý důležitý důvod je, že tyto zbraně lze použít ke střelbě proti živým protivníkům bez nebezpečí zranění (brýle jsou samozřejmě podmínkou). Koneckonců, AS zbraně používají i ozbrojené složky mnoha států k výcviku, protože například FX má podobné balistické vlastnosti, je však neporovnatelně dražší. I u nás některé ozbrojené složky používají AS zbraně k výcviku...

Ceny AS zbraní se velmi liší, AEG lze pořídit od 4.000,- a někteří z nás mají na druhou stranu zbraňové systémy za ceny i 100.000,- :shock: V takovém případě jsou jejich zbraně většinou vybyveny skutečným příslušenstvím, jako jsou různé optoelektronické přístroje, taktické světla, drobné díly z originálních zbraní (mušky, hledí, přepínače, pažby, rukojeti...) atd... Také výstroj airsofťáků může být skutečně v různých cenových hladinách. Balistické a taktické vesty za desítky tisíc Kč nejsou vyjímkou. V těchto případech je airsoft sklouben i se sběratelstvím atd...

Je jasné že AS zbraně mají své výhody a nevýhody a tak jako i u jiných zbraní, je třeba je použít k tomu, k čemu jsou určeny. Očekávat od nich něco víc by bylo nefér.
Sám jsem byl nespokojený s přesností AS odstřelovaček, takže jsem se rozhodoval o alternativě co se výcviku přesné střelby týče. Pořídil jsem větrovku CZ200S 5,5mm, ale to bylo pro mne vyloženě zklamání. Dále jsem tedy pro výcvik upravil CZ 452 Varmint. Tu jsem začal používat až nedávno a zatím s ní spokojený jsem - tedy až na spoušťový mechanizmus...


Harry
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 30 zář 2007 12:09

OT
Zdar Herry,
uz sme se o vetrovce bavili na AS portale. Tet je mi jasne, ze to pro tebe bylo zklamani, jelikoz raze 5,5 je na tercovou strelbu u vetrovky dost nestatna volba. Ma malou rychlost a balisticky pokles strely je hodne vyrazny, je vhoda leda k odstrelu skudcu tak do 50m max.
Jestlis jeste necet tak doporucuju tohle vlakno:
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=830
vlčák

Příspěvek od vlčák » 07 říj 2007 23:07

opět zajímavá zbraň -
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 12 říj 2007 09:40

Airsoftové dělo :) :

Mají ho zde:
http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/a ... odID=13303
Jednu dobu šel objednat na:
www.airsoft.shopbrno.cz
:) :)
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 14 říj 2007 13:51

Když se do naší obce dostal airsoft, tak sem si párkrát taky zahrál... ZP už sem v té době měl, takže žádné komplexy sem si nelečil. Je to náhodou dávka adrenalinu. Ale přešlo mě to, protože všichni kolem mě si začali kupovat AEG a tehdy sem ani neměl na to, abych si kupil zbraň za 10.000,-
Navíc mě přitahuje 2.sv.v. a tak si ze zbraní ani v dnešní době moc nevyberete. Teda pokud nemáte zbytečných 20.000,- A tak sem si objednával airsoftové zbraně většinou čínské produkce, zahrál si trochu na modeláře a tak mám na zdi MP40,AK47,M16A1,HaKMP5A3,TAURUS PT92,GLOCK19,WALTHER P38,MAUSER C 96... Všecko je to AS a když se to hezky udělá, tak to može i hezky vypadat a to za slušný peníz... Jednu MP40 sem dodal i na střelnicu.. MAjí tam STG44 a toto chtěli k tomu do sbírky do vitríny... Většina střelců ani neví že jde o plastový samopal na kule....
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 14 říj 2007 14:34

Taky jsem měl dřív airsoftové pistole.Měl jsem dvě pistole vzor
Omega 10 mm Auto a jednu pistoli Colt Double Eagle, ale všechny už dosloužily. :roll:
Obrázek
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Odpovědět