Airsoft - 'super silna tactical odstrelovacka'

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

AndreeeCZ

Airsoft - 'super silna tactical odstrelovacka'

Příspěvek od AndreeeCZ » 07 srp 2008 04:43

Cau,
neska sem pri surfovani po airsoft strankach narazil na tuhle srandu a u ni prilozenej obrazek prostreleny flasky vina, coz me dost prekvapilo..
Jeji silu sem si spocital na 7,5J a kdyz zvazim ze strili umelohmotnou kulickou (nebo pokovovanou), nepripada mi to realne..

Kdyz ta kulicka ma .25g, tak to by moje S634 mela prostrelovat .50g pomalu pancir ne?

Ja sem teda flasku prostrelovat nezkousel, ale nejsem si jist, ze by to slo takle skrz.

Tady zdroj:

Kód: Vybrat vše

http://airsoft.cz/shop/product_info.php?products_id=3385
Obrázek

EDIT:
Tak jsem provedl odborny experiment, a strelil jsem lahev od vodky Nemiroff (bylo v tom dedovo vino - uz vypite) a doslova jsem urval lahev od pulky nahoru, coz me prekvapilo, protoze jsem to necekal :o


JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 07 srp 2008 08:30

Diabolka je z měkkého olova a BB kulička .25g z tvrdého plastu a při nárazu do skla se chovají každá úplně jinak. Při nárazu BB kuličky se sklo tříští snadněji, než u diabolky, kde se velká část její energie spotřebovává na její deformaci. Výsledkem je, že k "prostřelení" skla je u BB kuličky potřeba daleko menší energie, než u diabolky.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 07 srp 2008 10:20

No kdyz je schopny maly gatling na BB rozstrilet v davce obrazovku televize, tak bych veril i tomu, ze dobra airsoft zbran prostreli sklenenou lahev. Samozrejme asi to nebude na dalku 30m :) Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 07 srp 2008 13:23

No já nevím.Mě se to zdá jako kravina a faké
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 07 srp 2008 13:40

Take se mi to zda jako fake.. Nevim no
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 srp 2008 14:05

Mi to taky připadá postavené na hlavu. Hlavně z toho důvodu, že airsoftky jsou postavené na střílení po lidech, takže tam je vysoký výkon nežádoucí. Kdyby ta kulička dělala takové díry do flašky jako je na obrázku, tak jak by se na to asi tvářili ostatní airsofťáci... :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 07 srp 2008 14:36

Kubajzz: kdyby sis to pořádně přečetl, tak byl věděl že je to předělávka z RAM systému - to je něco jako paintball v ráži .43 (11mm) a tam jsou energie trošku někde jinde než u klasického airsoftu.

Tohle upozornění tam není jen tak pro nic za nic:
POZOR: ZBRAŇ NENÍ URČENA K AIRSOFT HŘE!

ZBRAŇ UŽÍVEJTE VÝHRADNĚ KE STŘELBĚ NA TERČE JAKO KLASICKOU VZDUCHOVKU. PŘI ZNEUŽITÍ HROZÍ VÁŽNÉ NEBEZPEČÍ PORANĚNÍ.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 srp 2008 14:48

Jo máš pravdu, ten odkaz jsem nečet, pokud to není na kliknutí myší, tak jsem líný to kopírovat. :oops:
Ale stejně mi uniká smysl té zbraně. Je to drahé jak větrovka, na airsoft to není, přesnost bude minimální, kdoví jestli to vůbec má drážkovanou hlaveň. A vzhledem k použití CO2 pochybuju i o té úsťovce. Možná tak někdy v poledne v létě při pořádném nastavení by to těch 240m/s dalo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 07 srp 2008 14:52

Drážkovanou hlaveň to nemá, k čemu taky? Je to na plastový kuličky. Ta úsťovka je reálná, ale měří se u ústí zbraně, ve vzdálenosti 10m už to při váze kuličky bude trošku jinak ;-)

Jinak význam téhle zbraně je snad jasný, ne? Kdo má doma automatickou vzduchovku, která vypadá jako M4A1 ? :twisted: Na plechovky od piva ideální hračka.

Obrázek
RedAce

Příspěvek od RedAce » 07 srp 2008 14:56

Uz sem na tu zbran kdysi koukal a fakt mi to prijde jako hloupost. Na airsoft to neni, presna strelba bude s plastovejma kulickama taky jen sci-fi a cena je hodne vysoko. Nevim kdo by si misto toho radsi nekoupil bud neco opravdu na airsoft nebo neco opravdu na presnou strelbu. Dat takovy prachy jen kvuli tomu abych moh rychle nasypat 30 kulicek do plechovky na 10m? To se mi fakt nezda. A 240m/s mi pride realny. QB da po uprave 200m/s s 0,5g a tohle bylo strileny s 0,25g. Na to by ani nemusel bejt slunecnej den.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 srp 2008 15:11

QB78 dá 200ms nejen s 0,5g čtyřiapůlkou ale i s 1g pětapůlkou a víc se tomu nechce. Proto se to takhle podle váhy nedá přepočítávat. Ten tlak je s CO2 na vyšší rychlost prostě moc malý.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
sniper elite
Příspěvky: 81
Registrován: 22 bře 2008 22:05
Bydliště: Jesenik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sniper elite » 07 srp 2008 15:53

z moji tau 200 jsem na jare o teplote kolem12stupnu strilel kolem te dvoustovky mereno combro 625 ale myslim ze bych se dostal ted v lete na 220m/s ale ozkousene to zatim nemam.nejsilnejsi airsoftku o ktere jsem sam uvazoval jsem videl a mel jsem moznost si ji i ozkouset je tahle http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=968
sniper elite
Miles
Příspěvky: 86
Registrován: 15 bře 2008 21:09
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Miles » 07 srp 2008 18:00

je to kravina i celej Airsoft
sentinel
Příspěvky: 40
Registrován: 13 čer 2008 20:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sentinel » 07 srp 2008 19:46

ale no...pre chalanov v panelakoch, ktori nemaju kam vypadnut strielat, alebo chodia strialt von malokedy, je AS super vec...na vyblaznenie a zastrielanie si do handry niekde v izbe na terc to uplne postacuje....a tie zbrane, hoc aj manualy, sa aspon vyzorovo zhoduju s originalmi, tak uz len preto je to ina sranda...ja by som AS nezavrhoval
RedAce

Příspěvek od RedAce » 07 srp 2008 19:59

Ale tak vy podavate airsoft jako nejakou nahrazku tercoveho strileni ze vzduchovky. Tam de prece o neco uplne jineho. Teda aspon v 99% pripadu jde o vice ci mene realne ztvarneni opravdoveho boje. To vzruseni zase se vzduchovkou tezko zazijete. Precijen "trefim 9 nebo 10" neni takovej adrenalin jako "trefim Pepíka nebo trefí Pepík mě"
Odpovědět