AirMaks Arms - KATRAN

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od jama » 02 dub 2022 11:08

Také záleží, jakou máš délku hlavně. Pokud je to Compact, tak tam je optimum cca 27J. Ale bez chrona se do toho nepouštěj.


z ho.na bič neupleteš
Mara23
Příspěvky: 2
Registrován: 02 dub 2022 03:07

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Mara23 » 03 dub 2022 01:52

Mám toho prostředního a už jsem koukal, ale žádné podložky nebo červa jsem tam neviděl.
Mlýnek
Příspěvky: 6
Registrován: 19 bře 2022 15:53

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Mlýnek » 03 dub 2022 15:16

Mám Katran L koupeny v březnu, dusítko tam bylo, použít postup, jak píší v předchozích příspěvcích k jeho vyjmutí. :P :P
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Mini Me » 05 dub 2022 07:31

Nove drevene pazby pro Katran uz dostavaji finalni podobu : ) a dostupne budou v kvetnu. Lepenice bude asi o 3 mesice pozdeji diky skluzu dodani lamina od vyrobce. :(
Tohle plati pro dovozce v Anglii,takze v Cesku ty lhuty muzou byt kratsi :)
katran pazba.jpeg
TomasT
Příspěvky: 4
Registrován: 29 srp 2021 19:29

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od TomasT » 05 dub 2022 13:55

Tak dnes z KRALU přišel L. I když po mailové komunikaci bylo slíbeno precharged, přišel prázdnej. Jelikož mám jen ruční pumpu, asi jsem nahranej. Budu muset někde sehnat flašku, podle toho co jsem četl po netu, od nuly to ručně naplnit nejde. Taky co jsem koukal při prvním napouštění musí být páka nabíjení otevřena aby to šlo nafouknout. Nebo jsem to pochopil blbě?
Co tu tak čtu, tak mě docela děsí, že by to mělo taky kurvítko na snížení výkonu. Což byl můj důvod koupení u Krale, jelikož se pyšnili, že je větrovka bez omezení. Ještě jsem to nikdy nerozebíral, tak jsem z toho docela nesvůj, i když postup tady je popsán dobře, přeci jenom přesně nevím, co hledat.
Mlýnek
Příspěvky: 6
Registrován: 19 bře 2022 15:53

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Mlýnek » 05 dub 2022 20:38

Vůbec se toho není třeba obávat, postup je popsán na straně 4 od Pavel V.

Mimochodem, řekl bych, že problém vrklání se pažby byl odstraněn, po otevření se mi ani nehne. :P :P
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Manitou » 07 dub 2022 14:37

TomasT píše:
05 dub 2022 13:55
Tak dnes z KRALU přišel L.
Měl sis ho objednat přímo od výrobce tady v Praze v Lukavecké, jako já. Šel jsem přímo k nim a objednal si Katrana X s tím, že ho chci v plně otevřeným výkonu. Říkali, že to vůbec není problém, jen se musí navíc zaplatit 2,420,- za nějaké kusové ověření, s čímž jsem souhlasil. Minulý týden jsem si ho osobně vyzvedl, upozorňovali mě, že je fakt v plný palbě, ať s tím zacházím opatrně :wink: a ještě mi ho dali natlakovaný. Na ochranném kroužku závitu moderátoru je i laserem vypáleno HP (High Power). Když budeš chtít, rovnou ti tam k němu prodají i různé doplňky. Já si koupil monopod a moderátor, kterej se fakt hodí, neboť bez něj to jsou celkem hlasitý rány, (asi kvůli tomu velkýmu výkonu) i když je tam už jeden moderátor integrovanej. Je tam moc příjemnej a ochotnej pán, co ti vše rád vysvětlí. Dá se ale i objednat přes mail, kterej najdeš na jejich internetovejch stránkách. Katran X je skutečně nádhernej kousek. Pažba se opravdu nehne ani o milimetr, žádná vůle, vypadá jak přišroubovaná napevno. Mimochodem jsem tam už viděl i ty s dřevěnou pažbou, který mají nově stavitelnou lícnici, jak si přál Alexxxus v nějakým příspěvku o něco výš. Nakonec se mi taky líbily.

https://drive.google.com/file/d/1vLfziG ... sp=sharing
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
TomasT
Příspěvky: 4
Registrován: 29 srp 2021 19:29

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od TomasT » 07 dub 2022 15:03

Manitou: Tak díky za info, tohle kdybych věděl dřív... vůbec mě nenapadlo, že by bylo možný přímo kupovat u nich. Žil jsem v domění, že všechno jde přes distribuci. Vůbec se na jejich stránkách pod adresou nepíše, že je možnost se tam zastavit. Škoda, jsem naštvanej sám na sebe, že mě nenapadlo jim poslat mail alespoň.

Každopádně pro případnou druhou už půjdu jenom tam.
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Manitou » 07 dub 2022 19:01

Mě to napadlo poté, když jsem zjistil, že se vůbec nikde v Čechách nedá sehnat a ze zahraničí ji nechci objednávat, (komplikované řešení případných problémů) když se vyráběj pár kilometrů od bydliště. Tak jsem si říkal, že asi všechno vyvážej a že jim tam přijdu jednu vyžebrat. Kupodivu ji v X verzi ale taky neměli na skladě a musel jsem měsíc čekat, než mi ji vyrobí. Přebíral jsem ji ještě teplou :lol: myslím od majitele firmy. Potom jsem náhodou koukal na jejich Facebookovou stránku kde si někdo stěžoval, že nejsou žádné nikde k sehnání a tam mu také odpověděli, ať se jim ozve na email. Tak kdyby někdo chtěl Katrana a nemohl ho nikde sehnat, ať jim napíše na mail. Určitě se domluvěj.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10827
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Alexxxus » 15 dub 2022 23:08

Ještě do pažby někam nacpat držák magazínků ( myslím do dřevné ) stavitelná pažba je fakt petelice
ale na XB HP ... to fakt ne -... nevím kde bych sehnal kufr na pušku už tak je Xko dlouhý jako prase
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
magnum88
Příspěvky: 103
Registrován: 14 kvě 2017 16:13
Bydliště: Slovensko - Považská Bystrica

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od magnum88 » 17 dub 2022 09:00

Kde bude možné pažbu zakúpiť? :wink:
Air Arms
Snowpeak
Optisan
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Mini Me » 17 dub 2022 13:06

Jeffsky [ Geoff ] z anglickeho fora je velkym priznivcem Katrana a pazbu z lepenice uz ma temer hotovou :)
Na jeho YT videich ma zrychleny postup jak to zapocal a dokoncoval - https://www.youtube.com/channel/UChOLSQ ... YLA/videos
katran Jeffsky.jpeg
magnum88
Příspěvky: 103
Registrován: 14 kvě 2017 16:13
Bydliště: Slovensko - Považská Bystrica

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od magnum88 » 17 dub 2022 13:18

Brutálne pekné to je, ale potom keď som nad tým rozmýšľal tak by môj Katran C stratil zmysel kompaktu.
Air Arms
Snowpeak
Optisan
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Zapy » 06 kvě 2022 15:54

Ahoj chlapi,

na kolik ran vám vydrží při 30J vzduch? Aleš při recenzi Katranu C, udával 26-28 z 240bar na myslím 120bar při objemu nádržky 160ml. Na YouTube na kanále Air bros review SA píše v komentáři chlap že dá 55 ran z té samé (Nepíše tlakový rozdíl).
Koukám po standartní délce a řeším jestli stačí klasická nádržka a nebo ta větší. A hlavně netuším jak moc velký vliv má délka hlavně na spotřebu vzduchu. Takže je počet ran z C-čka stejný jako u klasické délky.
A jak jste jinak spokojeni? jsem na 90% rozhodnutý pro Katran, ale ještě jsem koukal po Uraganu. Tak se spíš chci jen tak ujistit. :)

Díky
-- Life is pain --
fana
Příspěvky: 1
Registrován: 10 kvě 2020 12:59

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od fana » 11 kvě 2022 20:59

Zdar střelci,
díky příspěvku od Manitoua mám už objednaného Katrana B, tímto děkuji za tip.
Mám ho objednaného na 40J. Má někdo zkušenost kolik to žere vzduchu, jestli bude lepší pořídit kompresor nebo láhev? O pumpě ani nepřemýšlím je mi už 50 :lol: .
S PCP nemám žádnou zkušenost, tak budu rád za každou radu.
Odpovědět