AirMaks Arms - KATRAN

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sasula
Příspěvky: 79
Registrován: 16 srp 2020 22:51
Bydliště: Praha

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od sasula » 04 črc 2022 18:29

dle jednoho videa z GB jsem si na krale objednal tento
https://www.krale.shop/eu/silencer-hoga ... r-1-2-unf/
konstruovaný do 135J. Pokud by si jel přes Prahu, můžu ti ho zapůjčit na otestování,
ale dle tvé lokace myslím, že této možnosti nevyužiješ.

mých 40J utlumí velmi obstojně.


Kral Arms Puncher Jumbo Dazzle Camo 5.5mm .22 + Falcon X50 10-50x60 + modulátor Hogan Decimeater
KalibrGun Springbok 5.5mm 600mm hlaveň - dočasně zapůjčen
waifur60
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2021 10:12

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od waifur60 » 04 črc 2022 21:29

Vies to rozobrat a odfotit?
magnum88
Příspěvky: 103
Registrován: 14 kvě 2017 16:13
Bydliště: Slovensko - Považská Bystrica

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od magnum88 » 04 črc 2022 22:52

Ja som zvažoval kúpit nejaký Donny FL. Ono Katran C viac ako 30J nedá ale tým, ze je krátka hlaveň 280mm tak je problém ho utlmiť. Prednedávnom som tu mal Katran L a ten vďaka dlhej hlavni tak "neštekal" ako to C. Ten bol tichý aj bez moderátora.
Air Arms
Snowpeak
Kral Arms
Optisan
wesley
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2020 11:39

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od wesley » 06 črc 2022 20:37

Zeptám se.Není tady z Vás majitelů Katrana CB ráže 4,5mm nebo 5,5mm někdo z Vysočiny a okolí,který by byl ochoten předvést Katrana? V Brně,kam to mám hodinu vlakem,tento typ Katrana nemají současně skladem.Chtěl bych Katrana CB pořídit hlavně kvůli jeho nízké hmotnosti a sklopné pažbě,ale nejdříve ho chci vyzkoušet,jak se mi bude držet v ruce při zacílení s celkovou ergonomií zbraně.Střílím na sklopné terče ve stoje bez opory,a tam je každé kilo znát.Mám Uragana ve 4,5mm s hmotností 4,6kg včetně optiky(jinak maximální spokojenost,co se týče spolehlivosti, přesnosti a konzistence střel,až na tu váhu).S Katranem CB bych se dostal na pěkných 2,8kg včetně optiky,což jsou bezmála 2kg dolů,a to je v rukách hodně znát.Pokud se někdo ochotný z výše uvedené lokality najde,napište mi prosím do SZ. Díky.
vaclavik22
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2021 08:50

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od vaclavik22 » 07 črc 2022 09:17

Právě řeším to samé, mám Uragan, chtěl bych Katran. Nemám moc důvodů ke změně, jen se mi Katran zatraceně líbí :D
jajaro23
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2022 00:36

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od jajaro23 » 07 črc 2022 11:07

wesley píše:
06 črc 2022 20:37
Zeptám se.Není tady z Vás majitelů Katrana CB ráže 4,5mm nebo 5,5mm někdo z Vysočiny a okolí...
Mam katrana X HP Zastavka u Brna.
jajaro23
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2022 00:36

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od jajaro23 » 10 črc 2022 20:28

Ja jsem koupil jednoranou redukci na balistasu a mam problem z pazby vytahnout.Musim davat do ty bliz k botke.Takze drzi tam jak svina.
work001
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2022 21:28

KATRAN Black Fox Edition

Příspěvek od work001 » 10 črc 2022 21:01

Vysetril jsem neco casu, tak se pustim do nejakych "vylepseni". Uvidim, co z toho vypadne.
Mechanicky tam moc co resit neni, funguje to po nastaveni precizne jako svycarske hodinky, takze "Black Fox Edition" bude spocivat spis v ruznych malych radostnych drobnostech. Plan je zhruba takovy:
- vymenit hlinikove tycky za karbon
- mrknout, co se da udelat s gripem. Libi se mi takticky vzhled, neco jako dela treba Future Forged, u benchrestu se gripu sotva dotykam, takze tam nejaka super ergonomie moc roli nehraje.
- poresit monopod
- provest neco s gravirovanymi napisy - ta bila moc sviti
- poresit moderator
- zvazuju neco provest s botkou, ale nechci prijit o stavitelnost. Tilly's udelali na Katran uplne novou, ale to vypada jako sportovni puska a pripada mi to zbytecny.


Uvidime.. .Prubezne to sem budu davat, jak to bude probihat...
work001
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2022 21:28

KATRAN Black Fox Edition

Příspěvek od work001 » 14 črc 2022 15:39

Grip --> tak nakonec jsem se rozhodl pro "taktictejsi" vzhled, hlavne proto, ze se mi to libi:) Ale i to cervene lamino ma neco do sebe. Hodil jsem to do vysokeho lesku, vypada to lepe, nez ten puvodni polomat. Ale presto... vyhral hlinik:
Airmaks-Katran-Black-Fox (3).jpg
Kdyby nekdo chtel, tu cervenou lamino verzi (vcetne obdobne upravene licnice) necham za dobrou cenu. Pro porovnani jeste puvodni grip - ten je zase pro zmenu bezvadne neklouzavy a v ruce pekne 'pryzove' sedi. Taky se mi na nem libi ten ulozny prostor se zatkou uvnitr.
Airmaks-Katran-Black-Fox (1).jpg
Tycky --> vymenil jsem obe Al tycky pazby za karbon. Hmotnostne jde o minimalni rozdil, ale vypada to lepe. Vzhled kazi tycka monopodu, ta je dalsi na rade.
Airmaks-Katran-Black-Fox (2).jpg

Pokracovani priste...
waifur60
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2021 10:12

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od waifur60 » 14 črc 2022 21:15

pekna praca :D
len jedno male upozornenie ak budes strielat v chlade rsp v zime tak bude potrebovat rukavice bo hlinik chladi :wink:
work001
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2022 21:28

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od work001 » 15 črc 2022 21:26

To mas asi pravdu... nechavam si tu puvodni pryzovou, tak se to da pripadne prehodit, to je prace na 3 minuty s imbusem.
Docela dobra finta je obmotat to parasnurou (nebo tkanickou do trekkingovych bot) 8)
3ef88067c2c82101086f25b5dc5d0a73.jpg
waifur60
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2021 10:12

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od waifur60 » 16 črc 2022 09:32

Wow pekne.ako sa to teraz drzi? Bo v predu nemas take vyrazne vyrezi? Ak mozes kde si kupoval
Diks
work001
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2022 21:28

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od work001 » 16 črc 2022 20:48

Ta fotka neni moje, ta je z webu. Zkousel jsem to oplest podobne tkanickou s kruhovym prurezem, docela se to povedlo, ale zapomnel jsem to vyfotit. Jak to vidim:
Vyhody:
- vypada to pekne, zvlast kdyz se pouzije kontrastni snura (treba cervena nebo svitive modra)
- drzi se to urcite lepe nez holy Alu grip
Nevyhody:
- i kdyz se to utahne, tak se ty smycky po rukojeti hybou
- snadno se to spini. Asi to dlouho nevydrzi a kdyz to rozmotas a vyperes, ta barva uz takova nebude.
Takze pekna dizajnovka na web nebo na vystavu, ale moc prakticke to neni. Pokud ale nekomu nevadi pleteni po vecerech, tak je to fajn...
work001
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2022 21:28

AirMaks Arms - KATRAN BLACK FOX EDITION

Příspěvek od work001 » 18 črc 2022 07:57

Tak na radu prislo laserove gravirovani. Jak jsem pasl vys, moc to (na muj vkus) ze zbrane sviti, potreboval jsem to srazit na kovove sedou, smer gunmetal.
Na to je supr Payneova sed, smes ultramarinu a cerne, coz je takova cerno-seda s jemnym modrym podtonem. Obloha pred tesne bourkou. S olejem prace zhruba na 10 minut na vsem bilem vygravirovanem na Katranu, dukladne proschnuti par dnu (ta vrstvicka je v radu mikrometru, tak to jde rychle). Drzi to skvele, nesmyje to ani Balistol.

Foto shora dolu pro predstavu:
- puvodni
- levy obarveny, pravy puvodni
- oba obarvene

Airmaks-Katran-Black-Fox-Edition.jpg
work001
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2022 21:28

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od work001 » 19 črc 2022 11:36

v SZ byl dotaz na tonovani gravirovanych napisu na Katranu. Je to jednoduche, kdyz pouzijete spravnou barvu.
Spravna barva je umelecka olejova. Proc umelecka a ne jina olejova z Bauhausu? Protoze umelecke maji velmi jemne pigmenty, ktere potrebujete, aby se chytili do gravirovani. Kdyz se na ty napisy podivate lupou - nebo treba i fotakem mobilu pri maximalnim zvetseni - uvidite, ze to gravirovani pripomina cerstve zorane pole a uvidite, kudy chodil laser. Je to ovsem v radu mikrometru. Takze proto jemny pigment. Akryl nefunguje (moc rychle to schne a pak se to droli), na tempery rovnou zapomente, jestli to nechcete usmudlat.
Olejovych barev je spousta, vystacite s ceskou znackou Umton, pze je levna. Koupite v umeleckych nebo vytvarnych potrebach, napr.
Brno: https://www.art-creative.cz/umton-20-ml ... 20-ml.html
Praha: https://www.zlatalod.cz/produkt/29
Ja pouzil Payneho tmavou sed, ale v zasade lze pouzit jakykoli odstin. Nepocitejte s tim, ze to bude kryt. Je to jen o tonovani. Takze treba cervena bude pak spis ruzova:) Delaji se i metalicke modelarske barvy s krasnymi odstiny vsemoznych kovu, ty ale maji hrubsi pigment, tak je nedoporucuju. Pokud byste chteli zlatou nebo stribrnou, tak olejove barvy jsou v pohode. Stribrnou smisenim lze natonovat do jineho kovoveho odstinu. Muzete zkusit i metalicky patinovaci vosk nebo metalickou kridovou barvu na nabytek (napr. Bauhaus), ale chce to vyzkouset odolnost, myslim, ze to neprezije Balistol, coz je muj odolnostni test:).

Jinak postup je takovy:
1. poradne odmastit (isopropyl)
2. Neni potreba nic maskovat.
3. Malinko (opravdu staci hodne malo) barvy na prst a pekne vetrit do napisu. Ten napis pod barvou zcela zmizi, kryvost olejovek je vysoka.
4. Vezmete kreditku a ostrou hranou smerem k sobe barvu pres napis setrete. Nebojte se pouzit platnou kreditku, v pohode ten olej z toho utrete beze stopy ubrouskem. To gravirovani neni hluboke, ale staci na to, aby v nem barva zustala a na ostatnich plochach zbrane ne.
5. Pak nejaky jemny nechlupatici hadrik (treba Vileda) a docistit opatrne okraje. Nemusite se bat, ze byste to z toho gravirovani "vytreli", pokud tedy to nebudete nejak drhnout. Olej schne dlouho, takze kdyz to zprasite, vytrete to terpentynem a zopakujete pokus.
6. Nechat par dnu zaschnout.

Hotovo.
Odpovědět