AirMaks Arms - KATRAN

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kucerova
Příspěvky: 62
Registrován: 08 dub 2013 12:43

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od kucerova » 06 čer 2022 07:44

ahoj dejte pozor na diabolky katran bere jen od JSB jelikož má nabíjecí trn udělán akorát aby zapadl do diabolky do sukýnky třeba německé HN se tam bohužel sekají a jdou špatně do hlavně nakřivo zasunout protože ten trn nezajede rovně do dírky v sukýnce diabolky tak na to opravdu pozor pak nejde vytáhnout zásobník ven z těla jelikož je napíchnutá diabolka na nabíjecím trnu. :evil:


daystate huntsman cal-22 -puškohled leapers 3-9-40 AO
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Manitou » 06 čer 2022 15:36

jajaro23 píše:
04 čer 2022 14:38
Nema tady nekdo na prodej jednorannou redukci na katrana?Za nabidky dekuji.
Třeba tady, za celkem dobrou cenu: https://www.balistas.cz/jednoranna-redu ... ran-5-5mm/
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Deathbull » 07 čer 2022 13:42

Tenhle problém nepociťuji :mrgreen:
Pidlooký ponocný
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Manitou » 11 čer 2022 18:03

jajaro23 píše:
21 kvě 2022 11:39
Nevíte prosím,proč mi někdy nejde vybrat zasobnik z katranu?Nemuzu delat něco špatně před vydáním?díky...
Možná, že máš tenhle problém, který ukazuje mistr vzduchovkář Alexxxus na svém YouTube kanálu.

FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Manitou » 13 čer 2022 16:07

Ahoj odborníci. Tak se mi ten můj Katran od začátku úplně nezdál, tak jsem si koupil měřič úsťové rychlosti a mé obavy se potvrdily. Konzistence střel kolísá mezi 190 a 310 m/s. přičemž nejpomaleji to lítá s plným zásobníkem vzduchu, potom se to zrychluje a nejrychlejší to je při 150 MPa ve vzduchojemu. Vím, že pod cca 140 MPa už nemá cenu střílet kvůli výkonu. Jen tak jsem dělal pokusy a když to mělo 80 MPa, tak po výstřelu ušel ze zásobníku veškerej vzduch. Je to normální? Mám se v tom zkusit pošťourat sám podle toho, co mi zkusíte poradit, nebo to mám odvézt rovnou na reklamaci? Mám výrobce AirMaks asi 15 minut autem od baráku.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
TomasT
Příspěvky: 4
Registrován: 29 srp 2021 19:29

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od TomasT » 13 čer 2022 16:10

Manitou - vzdyt si psal, zes ho vyzvedl osobne u vyrobce a takovyhle problemy? Jako pod 80MPa bych rekl ze to uz pusti ventil, je to malej tlak, ale to kolisani rychlosti je divny.
Michal_NR
Příspěvky: 4
Registrován: 25 kvě 2022 14:40

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Michal_NR » 13 čer 2022 16:30

Ja som mal podobny problem, ale nie az take extremne rozdiely... Mne to kolisalo v rozmedzi skoro 30m/s.
Jedine co som skusal bolo hybat biciou pruzinou tak aby som dosiahol trochu nizsiu rychlost a vyssi pocet vystrelov. Vtedy sa konzistencia rozhasila. Na radu distributora som potom vratil srob bicej pruziny naspat na povodnu hodnotu a rozptyl rychlosti sa zmensil na 15m/s. Tak som to poslal na reklamaciu. Katran sa vratil a strielal +-1m/s. Co tomu bolo mi nikto nepovedal. Zaruka je 2 roky, tak to neriesim a ked sa to posaha poslem nazad :lol: .
AirMaks Arms Katran .22 + Vector Taurus 3-18x50
deved
Příspěvky: 40
Registrován: 12 čer 2011 20:36

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od deved » 14 čer 2022 18:44

Manitou, problém bude nejspíš v regulátoru tlaku, vypadá to že vůbec nereguluje a pouští plný tlak co je v kartuši - proto je při plné kartuši nižší rychlost (při plném tlaku se ventil při výstřelu otevře na kratší dobu a s poklesem tlaku se rychlost zvyšuje, protože odpor ventilu je nižší a pustí tam víc vzduchu).
Může to být jen kvůli nečistotě v regulátoru a bude stačit ho rozebrat a vyčistit, ale jestli se v tom nechceš vrtat, tak to reklamuj.

d.
Netopýr2022
Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2022 19:55

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Netopýr2022 » 14 čer 2022 20:48

O katranu uvažuju. 5.5mm s 480 kartuší. Může mi někdo říct jaký máte soustřel nad 50 m,60+ a při jakém výkonu? Kolik date smysluplných výstřelů?Ten člověk od balistasu střílel na 80m a na netu jsou videa na 100 m ale to je verze HP a já nechci pořád foukat i když taky nevím kolik ran v tomto výkonu to dá. Jinak jsem viděl jen videa lidí co to je nastřelovali a pak je už mrtvo.To se není čím pochlubit?Taky video od Alexxuse který drží katrana a rozšafně o něm hovoří,ale terče nebo střílení neukáže. Viděl jsem jich na netu pár na prodej,po pár týdnech od koupě. Fakt je to dobrej kauf? Mám AA 400,4.5 mm v 16 J, na 50M to dám do padesátikoruny. Polepším si nad 50 metrů v 5.5mm a třeba 30 a víc joulech???
strelec01
Příspěvky: 23
Registrován: 10 srp 2021 14:07
Bydliště: Slaný

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od strelec01 » 14 čer 2022 21:28

Netopýr2022 : Jestli máš AA400 v 4.5mm tak si ji nech. Katrana jsem měl cca 3měsíce ve specifikaci, o které uvažuješ v cal. 5.5mm. Na těch 50-60m to tam také nasypeš do cca 50kačky. Ano, má to atraktivní taktický vzhled, ergonomicky to taky není úplně blbě, celkové zpracování na slušné úrovni, luxusní a lehký chod nabíjecí páky,. ochrana proti nabití dvou diabol. Na jednou nafoukání kartuše jsem z toho vysypal 4 zásobníky po 16 ranách. Naladěno na 34J. Na zahradní terčovou střelbu nebo plinkačku na cokoliv uspokující, nicméně toho samého dosáhneš s tvým AA400.
V základu je to docela hlučný, tlumič rozhodně doporučuji, občas se mi tam seknul zásobníček a šel mi blbě vysunout. Ináč to bylo v pohodě.
Netopýr2022
Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2022 19:55

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Netopýr2022 » 14 čer 2022 21:55

Díky za realistickou odpověď,katran se mi líbí,mám radši tenhle styl. AA 400 mi sle přirostla k srdci.
Šel bych do něčeho co dá slušný soustřel(v bezvětří na 90 metrů) ale to bude nejspíše jen verze HP,6.35 nechci,to už postrádá levnou střelbu a v HP abych si asi koupil kompresor.
Zase dávat 40 klacků,no nevim. Ideál někde si to vyzkoušet. Střílel jsem z FX 6.35 100J ale byl na něm puškohled který mi nevyhovoval,takže výsledek nic extra. Mám to té jejich airmaks továrny 20 minut,ale zase nechci otravovat,chci se dozvědět něco dřív než bych tam šel. Na youtube se z toho kvéru po celém světě rozplývají.....
work001
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2022 21:28

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od work001 » 15 čer 2022 21:02

Hm, tak nevim, co si o tom mam po precteni tech poslednich par stran myslet, takze moje troska do mlyna:
Katran Compact, takze CB, s hlavni jen 280mm, v razi .177 (proste ty klasicke 4.50 miluju). Je mozne, ze se .22 chovaji jinak, ale teoreticky by mela byt kratka hlaven a mala raze proti tem vetsim Katranum v nevyhode. Optika Vector. Vystreleno cca 3000 ran. Poznatky:
- mozna mene citlive na strelivo, nez je obvykle, ale porad citlive na strelivo. Vyzkousel jsem 12 typu diabolek, z JSB mi vychazel nejlepe Express 4.52, z H&N Baracuda FT. Pak velka mezera, JSB Exact 4.51 a pak ten zbytek v jednom pytli. Celkove nejlepsi je s drtive Baracuda FT.
- nikdy se mi zasobnik nekousl, funguje to jako po masle
- nikdy jsem nemel nejmensi problem s H&N; naopak, prebijeji se snadneji, nez JSB. Nejpitomeji se prebijeji Monster a Beast, jde to ztuha. Ale ani ty se nijak nekousou.
- bici pruzina ma kratky chod. Tocit s tim o dve tri otazky je podle me blbost. Vnimam znacne rozdily v rozsahu jedne jedine otacky. Nastavuju to ale nestandardne svym zdlouhavym "japonskym" zpusobem:)
- mam na zahrade strelnici 45m, co jsem vybudoval na jare. Soustrel po odladeni v pohode pod korunu. Vetsinou po peti strelach najdu jednu diru, ktera je na krajich rozsirena do stran. Mam jiny problem - musim se ke zbrani naucit sedat/lehat porad stejne. Jeden zasobnik nasypu pod korunu, dalsi tak, ale pod jinou korunu:) Holt na tom potrebuju pracovat, ale to je strelcem, nikoli zbrani.
- brutalne dulezity je typ bipodu (muj poznatek), stejne jako tlumic. Ne jen kvuli hluku (je fakt, ze je bez nej Katran docela uprskany), ale hlavne se tim hlaven jakoby uklidni.
Takze asi tak...
Netopýr2022
Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2022 19:55

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Netopýr2022 » 18 čer 2022 16:23

Dik za pěkné shrnutí. Kde jsi kupoval 4.5 mm nejsou mkc v nabidce. U výrobce?
Kolik máš joulů? A jestli jsi tunil a máš chrono,na kolik je optimální nastavit výkon?
work001
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2022 21:28

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od work001 » 18 čer 2022 17:16

Jj, od vyrobce, 30J.
Popravde, absolutne netusim, jak rychle to lita. Mel jsem snahu tunit "spravne", objednal jsem si chrono, 14 dnu cekal. Chrono dorazilo, nefungovalo. Takze vratka atd. coz sice bylo v pohode, lec nechtelo se mi zase cekat, chtelo se mi strilet. Tak jsem se rozhodl to naladit podle dvou parametru: na ucho a na soustrel. Bylo to sice zdlouhavejsi, ale s vysledkem jsem maximalne spokojeny.
V praxi to znamenalo, ze jsem neresil regulator a veril vyrobci, jen jsem hledal optimum nastaveni pruziny ve vztahu k pouzitemu strelivu. Takze napred jsem si dal nacas s testovanim streliva, a az jsem mel dve nejlepsi alternativy (jak pisu vys Express a Baracuda FT), tak jsem ladil pruzinu. Blbe se to popisuje, ale v podstate kazda ctvrt-otacka pruzinou zmenila zvuk. Kdyz jsem sel o celou otocku z vyrobniho naladeni zpatky, slysel jsem takove "flus" a diabolky byly krasne videt pres optiku, jak line padaji do terce po dost zakrivene trajektorii. Soustrel mizerny, pod vicko od jogurtu:) Kdyz jsem byl nekde mezi nastavenim z vyroby a minus ctvrt-otacky, zmenilo se to flus na takove "plump", soustrel se zlepsil na padesatikorunu, ale porad mi to pripadalo line. Nastaveni s vyroby plus pul-otacka smenila zvuk na dramaticke "bong", bylo slyset kov na kov, litalo to fakt rychle po plossi trajektorii, ale nektere strely sly do vrtule. Navic se mi nelibilo ta mechanicka hlasitost, jako kdyz mlatis kladivkem o kovadlinu. Nastaveni s vyroby + otacka o zhruba 5-7 minut Katran uplne posunula jinam. Jak jsem psal, soustrel na 45m pod korunu nebo mene, vzduchovka skoro neni slyset, mam pocit, ze je uplne v pohode a nehoni se. Sice netusim, jestli to lita 600 nebo 900fps, ale v zasade je mi to jedno, jde mi o vysledek. Plnim na cca 260 bar, strilim do cca 150 bar, soustrel je konzistentne precizni bez ohledu na tlak v kartusi. Takze to dal neresim. Je fakt, ze i pres optiku je videt, ze je trajektorie diabolky mnohem plossi, nez na zacatku. Kdyz pouziju misto Baracudy FT JSB Express, je optimum nastaveni asi o 10 minut nizsi, ale nejdu s tim na olympiadu, ze...
Netopýr2022
Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2022 19:55

Re: AirMaks Arms - KATRAN

Příspěvek od Netopýr2022 » 18 čer 2022 21:16

Waauuu!!! Kolik dáš ran na jedo plnění???
Zkoušel jsi někde i větší vzdálenost než 45m?
Odpovědět