Air Arms Pro-Sport cal..22 & .177

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

Odpovědět
Strelec45

Re: Air Arms Pro-Sport cal..22 & .177

Příspěvek od Strelec45 » 17 říj 2019 15:41

A není to spíš v tom, že píst pružinovky jde dopředu, narazí na vzduchový polštář od kterého se odrazí a následně jde zas dopředu vlivem pružiny? Ten zákmit který se přenáší na tělo zbraně spíš nedělá dobře puškohledu jde o zpomalení a zrychlení. Natož kulovnice kmitne jednou a jedním směrem.
Mimochodem mimo AA PS i mám Dianu AirKing se zákluzem a tam není žádný zpětný ráz do ramene, ale celá soustava se šoupne a cca 2 cm vzad a na pažbu se nic nepřenáší. A taky existují montáže v podobném duchu - podélně posuvné dvě tyčky s pružinami. Proč by se to asi dělalo?
Jak píšu výše, neumím to fyzikálně vysvětlit...

Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Smazaný uživatel 30573

Příspěvek od Smazaný uživatel 30573 » 17 říj 2019 16:48

aby sme sa vratili k podsate, myslím si že keď dám na pružinovku puškohľad s kovovym krížom a variabilným zvacsením, a dvojdielnou duralovou montážou BKL, tak sa mu nestane nič. ani montáži
crhy

Příspěvek od crhy » 17 říj 2019 17:12

Ano, také by jsem se toho nebál a i to tak mám... (a provozuji) Na jedné mám celkem levnou Duralovou montáž (ani se nehne a drží jak přibitá) a na druhé mám "dražší" BKL 302MB a také no problemo... :wink: (obě jsou dvoudílné)
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
crhy

Příspěvek od crhy » 17 říj 2019 17:42

Omlouvám se, variáble mám, ale s leptanými kříži.
K dotazu: Kolega z práce má na Slavii 634 puškohled Raven 6x40 a povídal, že ze začátku držel, ale nyní (asi 200ran) už nástřel nedrží... tzn. prostě na prd... :wink:
Weihrauch ani Air Arms toliko co Slávia nekopou, takže na nich by možná levnější optika vydržela o pár ran více... :twisted:
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
Romčan

Příspěvek od Romčan » 17 říj 2019 22:53

Na Diane 350 Magnum profesionál compact v 5.5 Jsem odrovnal hned dvě optiky, jedna byla nějaká nikko 3-12 nebo 3-9x už si to přesně nepamatuji, tam mi normálně ulétl kříž... :lol: 8) Tak jsem z toho měl lovecké T :lol: Bylo to v jednodílné montáži, druhá optika byla přímo od Diany zvětšení už nevím, ale myslím si že to variabilní nebyl, nějaká 6x možná jen 4x už přesně nevím a to byla optika přímo od Diany, co k těmto vzduchovkám dávají, tam se rozpadla mechanika během chvíle a také to bylo v jednodílné montáži, ovšem všichni víme jaké jsou Diany scope Killerky že... :shock: :roll: Dát tu optiku na malorážku, troufnu si říci i na větší ráži vydrží v pohodě, pružinovka má prostě ty rázy mnohem tvrdší, zpětný - dopředný, vybrace pružiny a já nevím co vše ještě, kdežto u plné prachové, je to prostě jen zpětný ráz a mnohem měkčí nejde tam nic vyloženě na tvrdo, prostě se to, jak to nazvat, lépe zklouzne... :mrgreen: :lol: některé pružiny rozkopnou i ty lepší optiky, Toď můj osobní postřeh, Máte slovo pane předsedo... :shock: :lol: Tím nechci nějak rejpat, ale četl jsi tu celé vlákno... Docela slušně se tu čerťíš :evil: :cry: :oops: Výpočty jsou sice krásné, ale já už pár optik ukopal... :lol: :roll: :mrgreen:
Romčan

Příspěvek od Romčan » 17 říj 2019 23:09

AA prosporta bohužel nemám, ale moc by se mi líbil, bohužel jsem levák no a novou s levorukou pažbou se mi kupovat moc nechce, tak že spíš nějaké HWčko, ale teď frčím už spíše větrovky, no bavme se tedy o AA, ale v tom případě nevím, proč sem tedy taháš nějaké výpočty a palné prachové zbraně... :shock: :roll:
Marysh

Příspěvek od Marysh » 19 říj 2019 00:16

Tak a teď jsem se nasral, to opravdu jsme takoví slaboši, že nám tady bude nějaký chudák , negramotný, arogantní primitiv, urážet naše nejlepší střelce. O zakladatelích tohoto fóra mluví jako o viz.citace " Ak je to tak prečo potom mnoho ,,expertov" tu tvrdí ,,na pružinovku nikdy nedavať puškohlad s variabilnym zvačšením (lebo sa vraj mechanizmus rozhodí) a jedine sklenený leptaný križ na puškohlade (lebo drotový- kovový sa vraj rozpadne) a montáž len jednodielna lebo dvojdielna nedrží." konec citac.
Ve svém slovníku používá nechutné slova jako "stupidný šmejd ", " si strč někam ", atd. Proboha, příteli ze Slovenska, opametaj sa. :D
Alexxxus
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 20 říj 2019 19:46

Tak přátelé ... dám Vám čas na vychladnutí
marysh máš ban na 5 minut a už uplynuly
a já jdu čistit

Krapet vyčištěno
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March