Afghanci odmitli ceske samopaly, vrtulniky prevezmou

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 lis 2007 20:49

Osobně nevidím z vojenského hlediska u náboje 7,62x39 prakticky žádnou výhodu vůči náboji 5,56x45NATO. Možná by se daly počítat ty větvičky, pokud tam zrovna jsou a pokud je to zrovna náhodou zasáhne.
Jinak tam žádnou výhodu nevidím.
Jsem zvědav, kdo první napíše o zastavovací schopnosti. :lol:

Závěrem chci ještě říct, že všechno jsou jen moje teorie, ještě jsem nikoho nezastřelil, takže jsem bez praktických zkušeností. :lol:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 21 lis 2007 21:04

Není dar jako dar
Existuje aj danajský dar, ale toto by som do toho asi nepočítal.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 lis 2007 21:22

To jistě ne, ale není to moc daleko... :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 lis 2007 09:03

řeknu to asi takhle,na 58 nedám dopustit,jednoduché ,účelné ,přesné ,výkonné. Rád bych si vystřelil z něčeho jiného ale mám pocit že moderní zbran stejných kvalit(myslím tim všech + co má 58) asi neexistuje. Povídalo se že ke ke konci roku nás mněli přezbrojit,jelikož nejsou peníze na nic tak přezbrojení téhle armády asi nebude to dřív dojde ke kolapsu než přezbrojení :D Fakt kluci to co bydrží 58 se může si myslím M4 jen zdát (i když je to super flinta) Ale prostě už jen to že to má vyrážeč zaseklích nábojnic no do prdele. Kdyby jste viděli co s 58 vyvádíme když ji musíš nosit usebe 24 hodin ddenně 3 týdny tak se divim že to pořád tak skvěle drží.Navíc muj kousek má najeto spousty tisíc spíš desetitisíc ran a můžu říct že se nikdy nesekl nebo něco podobného :!: A to v případě že jsem dal za sebou 4 plné zásobníky full :twisted: jen se z něj hulilo a půl hodiny jsme si o něj ohřívali ruce :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 22 lis 2007 09:51

Nejvíc mě pobavilo vysvětlení afghánských odborníků, že si mysleli, že je to kalašnikov a najednou "zjistit že to nebýt kalašnikov, ruský náhradní díl nepasovat nám tam !". No, já si teda myslím, že jediné náhradní díly, které používají jsou náboje :). Holt si na tu finanční kompenzaci od NATO chce sáhnout asi taky někdo jiný. No, žádná škoda, nechce jeden, vezme druhý (IMHO).
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 lis 2007 10:55

třeba Dárfůr :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 22 lis 2007 12:12

No ja osobne by som tiež asi zvolil 58 nakoľko som si ju mohol za dáky čas "omakať" a bol som s ňou spokojný.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 lis 2007 13:12

Já bych zvolil HK416. Je to lehké a moh bych si vzít víc nábojů. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 22 lis 2007 14:14

Ja myslim, ze zrovna Afghancum by se Sa58 sakra hodily, naboju 7.62x39 ta musi lezet vsude pozehnane...

Spis si myslim, ze duvod je ten, ze je zajem nekoho mnohem mocnejsiho, aby si Afghanci neporidili nase Sa58 zadara, kdyz muzou "dostat" za ropnou exkluzivitu M16ky apod... Nedej boze, aby neco podobnyho, byt jen na 1% ropovodu dostali nejaci Cesi...

Kdyby radsi tech 20.000 Sacek rozdali mezi majitele ZP, kteri se o to prihlasi a prokazi, ze to maji kam ulozit... Armada by se hned rozrostla o 20.000 potencionalnich pesaku. Kdyz nutne potrebujeme Gripeny, proc ne lidi? :-)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 lis 2007 14:20

Já bych v tom žádnou ropu neviděl, ani nevím, jestli tam nějaká je. Podle mě tam kromě opia nemají nic, co by stálo za řeč. :lol:
Vrtulníky si vzali, naše staré samopaly prostě nepotřebují a s nábojem 7,62x39 asi do budoucna nepočítají, tak je nechtěj, to je vše.
Kdyby tam byly takové tlaky, tak si nevezmou ani ty vrtulníky a dají přednost nějakým americkým, ne?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 lis 2007 15:11

jo škoda že zálžákum nenechávaj kvery doma jako jinde :( to by byla paráda každou chvilku o víkendu by byly slyšet od hospod dávky :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 22 lis 2007 16:45

Kazdopadne pokud mohu doporucit tak kouknete na Fahrenheit 9/11 takovy dokument od Michela Moora, zajimave tam podava ruzne dukazy a podnety co se Afgranistanu, Iraku a USA tyce, co se tyka te ropy hodim vam sem titulky filmu:

A nebo byla válka v Afgánistánu
vážně o něčem jiném?
Možná že odpověď je
v Houstonu, v Texasu.
V roce 1997, kdy byl George Bush
guvernérem Texasu...
..delegace vůdců Talibanu z Afgánistánu,
přiletěla do Houstonu...
..na setkání s představiteli Unocalu,
aby projednali...
..stavbu potrubí přes Afgánistán,
které by přivedlo zemní plyn...
...z Kaspického Moře.

A kdo dostal zakázku na vrtání
v Kaspickém Moři...
..ve stejný den, kdy Unocal podepsal
smlouvu na potrubí ?
Společnost, řízená chlápkem,
jménem Dick Cheney.
Halliburton.
Stanovisko Americké vlády je, že to bude jakýsi druh..
-Martha Brill Olcott- Poradce Unocalu-
...kouzelného potrubí, protože může
sloužit mnoha účelům.
A kdo další bude mít prospěch z potrubí?
Sponzor číslo jedna Bushovy kampaně..
..Kenneth Way a dobří lidé z Enronu.
Jen britský tisk psal o tomhle výletě.
Potom, v roce 2001, jen 5 a půl měsíce
před 11.zářím...
...Bushova administrativa,
přivítala zvláštního vyslance Talibanu...
Sayed Rahmatullah Hashimi
Talibanský ministr
aby pomohl vylepšit image
Talibanské vlády
Tady je člen Talibanu, na návštěvě našeho ministerstva zahraničí,
aby se setkal s představiteli USA
Proč dovolí Bushova administrativa představiteli
Talibanu přijet do Spojených Států,...
...když ví, že taliban ukrývá člověka
který zaútočil na USS Cole...
.a naše ambasády v Africe? (Usama bin Laden)
No, domnívám se že 11.září tohle zarazilo.
Když invaze do Afgánistánu
byla kompletní...
...dosadili jsme jim nového
prezidenta, Hamada Karzaiho.
Kdo je Hamad Karzai?
Je to bývalý poradce Unocalu.
Bush také jmenoval jako svého
vyslance v Afgánistánu Zalmay Khalilzada
...což je také bývalý poradce Unocalu.

Myslím, že už pravděpodobně tušíte,
kam tohle vede.
Rychleji než dokážete říct "černý Texaský čaj"...
...Afgánistán podepsal smlouvu
se svými sousedy...
...o stavbě potrubí skrz Afgánistán...

...přepravující zemní plyn z Kaspického moře.
Ou, a Taliban?
No, ti většinou utekly.

Stoji za to videt celej film.
-- Life is pain --
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 22 lis 2007 16:58

Myslim ze to i dostatecny odpoved nato proc vz.58 NE a m16 ci m4 neco coto vlastne mudou mit ANO.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 lis 2007 23:18

A ta trubka povede z Afghanistánu kde? Do Ameriky? :wink:

Já už nevím jak to mám jinak říct. My jim ty samopaly nechcem dát z důvodu, že bychom byli takoví kámoši. Prostě se jich potřebujem zbavit, stejně jak k nám němčouři odváželi staré ledničky. Dvacet tisíc samopalů to je hromada jako kráva, nás to stojí hrozné prachy za skladování, přičemž jsou nám nanic.
Chápu, že spousta lidí si Sa58 zažila na vojně (včetně mě), takže má k němu takříkajíc citový vztah, ale to nic nezmění na tom, že ten samopal je padesát let starý a už zastaralý krám, jakkoliv je ještě funkční. Ergonomie, náboj i jiné věci jsou prostě už dávno úplně mimo. Svoji úlohu v dějinách zbraní splnil, teď musí být nahrazen i v naší armádě, tak se jich musíme nějak zbavit, já to beru jako naprosto přirozenou věc, jinak bychom mohli ještě pořád střílet z perkusních pušek. Nevím, proč to někdo nechce chápat. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 23 lis 2007 00:49

To-Kubajzz
Zohledni fakt že na nové zbraně nemáme.V případě mobilizace dostaneme leda vidle,vemu li si příklad z Rusu tak ti skladují ještě i muškety,vše se hodí.
Další věc SA.vz.58 dodnes není zbraní morálně zastaralou a stejně tak ani náboj.Tento samopal je plně dostačující.Nebo snad soudobé útočné pušky mají krom plastu a líbivého dizajnu něco navíc???Pochybuji,porovnám li ho třeba s famazem či m16 je jasné která zbraň je jednodušší,konstrukčně odolnější a spolehlivější.
Další věc ve vztahu k úrovni,početním stavu a účelu naší armády jim 58.vydrží ještě roky,nesmí si prodat munici a díly a potom jim nic chybět nebude.
Nové ruční zbraně,letadla,OT,radiostanice to vše je super ale s přihlédnutím na naši ekonomiku na to opravdu nemáme tak proč nakupovat co není až tak potřebné a nebo proč brát předražené zbraně?Zbrojení je jeden z faktorů které pokládají ekonomiku.Pokud bychom zachovaly SA.vz.58 a za ušetřené peníze vybudovali onkologické oddělení,nebo dali na výzkum rakoviny,bylo by to ku prospěchu věci víc.
Jenomže u nás se raději utrácí miliardy za kraviny,protože za to jsou provize lobujícím poslancům a zbytku toho ansáblu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět