AERON B-96

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: AERON B-96

Příspěvek od mikiki » 14 říj 2012 00:08

Já jsem stále zapálený COčkář :D - těchto zbraní mám ... hodně :D
Jedině co je podobné B96 je DU10 Condor, ta se dá sehnat levněji a dost často se objevuje na bazaru i Aukru.
Ale myslím si, že B96 je přesnější terčovka.
----
Sháněl jsem i jiné např. Hammerli - mám jen Master, ale dělala se také se zásobníkem.
Ale ta už se taky moc nevyskytuje.
Pak ještě od FWB atd., ale to jsou u "víceranek" tak velké ceny, že jsem se ani nesnažil něco sehnat.


DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: AERON B-96

Příspěvek od DaveM » 14 říj 2012 00:50

Condora už jsem byl před nějakou dobou odhodlaný koupit, ale pak jsem uviděl „malinko“ jinou cenovku. Fakt malinko – zdražili ji jenom dvojnásobně. Myslel jsem že mě omejou a věř mi, že ještě teď mě napadají jen sprostá slova když pomyslím na vedení firmy. Za 9000 ať si jí strčí do pr….

Nestřílel jsem ani z jedné, ale stačí když kouknu na fotky a videa a hned je mi jasné, že B96 je úplně někde jinde. Podle mě na rozdíl od B96 je condor tak na zábavnou střelbu. Od středy co jsem prvně spatřil B96 už nic jiného nechci :D Ale bojím se, že u chtění to skončí :(
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: AERON B-96

Příspěvek od DaveM » 14 říj 2012 10:37

Jinak nedalo mi to a napsal jsem na ten starý inzerát v hyperinzerci. Odpověď zní:Dávno prodaná, vzpomínám za 6000 s velkým příslušenstvím.
Njn zkusím ještě hledat v zahraničí.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: AERON B-96

Příspěvek od B/ONE » 15 říj 2012 02:00

DaveM píše: Když už je to vymyšlený, vyzkoušený, ověřený, tak proč to nevyrábět dál třeba i z méně kvalitních materiálů za nižší cenu pro nezávodníky?
Tohle nikdo neudělá, pokud chce někdo zbraň na blbnutí, tak si koupí něco do 5000 s blow-backem a vzhledem služební pitole. Zbraň je konstrukčně i výrobně velmi složitá a nákladná a i přes pečlivé zacházení se člověk nevyvaruje poruch - zbraň má stále své dětské nemoci, takže levnější varianty výroby nehrozí.
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: AERON B-96

Příspěvek od DaveM » 15 říj 2012 08:46

Konkrétně jaké dětské nemoci máš na mysli?
Jak je na tom celkově v porovnání s FWB C5 nebo STEYR LP5?
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: AERON B-96

Příspěvek od B/ONE » 15 říj 2012 21:37

Dětské nemoci - tím myslím to, co se stalo Mikikimu, praskání drobných dílů a citlivost na čistotu hnacího média. Zbraň dokonce dostal z opravy se stejnou závadou, s jakou ji tam dával, vzpomínám si dobře? Ale abych jen nehanil, vertikálně uložený zásobník hnacího média měl výhodu v tom, že se v vymetení střely používal jen plynný oxid uhličitý...tedy...ehm většinou, protože zbraň se při střelbě rychlých sérií (5 ran za 4 vteřiny) podchlazovala a ztrácela na výkonu. Musíme k tomu ještě připočíst fakt, že Vzduchová pistole Rychlopalný program se střílí téměř výhradně v zimě a nominační závody většinou v nevytopených halách podchlazování dost nahrávaly. Z Feinky jsem nikdy nestřílel, takže nemohu porovnávat, ale Steyer byl celkem dobrým konkurentem, měl lepší pažbičku, lepší tvar spouště, brutálně nízko osu miřidel i hlavně a byl spolehlivější pokud bylo teplo

ALE

toho tepla moc nebylo, takže zamrzal vesele také a sněžil jedna radost. Přirovnal bych to k německým tankům v ruské zimě. Podle kuloárních fám se jisté zbrojovky snažili prosazovat prodlužování časů v této disciplíně, což pochopitelně střelci nesnášeli - chtěli mít svých 8,6 a 4. Měl taky hůř stavitelný sklon pažbičky a i při maximálně tupém úhlu byl úhel v zápěstí příliš velký a zbraň nelze takto dostatečně pevně uchopit. U vzduchovky to nevadí, ale u klasické rychlopalky je to problém, nemůžete z toho dělat libovolku.

TAKŽE

Pro mě osobně bylo jeho největší plus v tom, že byl při střelbě klidný, B 96 při střelbě nepříjemně brní (vibruje), zejména pokud se použije jen jedno závaží.
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: AERON B-96

Příspěvek od mikiki » 15 říj 2012 21:47

2B/ONE: ano, bylo to tak.
Po prvotní lapálii s O-kroužky i "rzí" jsem nyní s B96 nadmíru spokojen a jen tak neprodám :D
Už má ségru a přemýšlím o "prodloužení" na pušku.
To prodloužení byla vlastně jen pistolová hlaveň upnutá v trubce.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: AERON B-96

Příspěvek od DaveM » 16 říj 2012 22:10

B/ONE Díky za info. Ještě pár otázek:
1.Ta v zelené barvě se vyráběla dřív nebo později?
2.Kolik s ní průměrně nastřílíš než se něco pokazí?
3.“citlivost na čistotu hnacího média“ - dá se vychytat nějakým filtrem?
4.Díly jsou dnes stále k sehnání?
5.Kdybych na ní náhodou narazil na co si dát při koupi bacha?
Díky


mikiki: Určitě ta puška měla jen 210mm hlaveň? Budeš jí předělávat i když neseženeš starší origo díly?
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: AERON B-96

Příspěvek od B/ONE » 21 říj 2012 13:08

Varianta těla v zelené barvě se vyráběla dříve, měl také jinou délku hlavně, asi o jeden palec, jen už si nepamatuji, jestli delší, nebo kratší :)
V průměru spustím asi 5000 ran, než se vyskytne závada. Nepíši úmyslně nastřílím, protože často suším jen s plynem, toho mám opravdu hodně a nic mě nestojí, narozdíl od diabolek. Je to výborný trénink i doma na klasickou RP.
Filtry se tady nějak probírali, nevím ale v jakém vlákně, nejhorší je asi starý hasičák - při plnění podchlazených kyvet se obrací dnem vzhůru a všechen bordel jde do kyvety a poté do zbraně, já to vyřešil tak, že jsem ho citelně odfouknul než jsem začal plnit, většina nečistot vylétla ale i tak namáznu občas vnitřní nádržku COčka TENKOU vrstvou oleje a vyčistím hadrem. Mechanismus zbraně zásadně nemazat "vnitřní cestou"!
O ND nic bližšího nevím, v Aeronu jsem už nebyl dlouho, ale řekl bych, že to nebude nic hrozného.
Z této zbraně všichni vytřelí všichni velké počty ran a mají ji často v ruce, takže závaží i hlaveň trpí korozí, závaží od soli z potu na rukou a hlaveň od soli i od kapalného CO2. Rovněž tak kompík a vnitříní mechanismus zbraně. Rez napadá nejvíce nádržku hlavního média, takže se používání na tomto povrchu nejvíce projeví, je hrubě obrobená a černěná - rez tam začne velmi rychle napadat povrch a postupuje.

Přesto všechno hodnotím B 96 lépe než DU 10.
.
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: AERON B-96

Příspěvek od mikiki » 27 pro 2012 16:34

Tak jsem si udělal radost a objednal Aeron B97 Chameleon model 5 - 5,5mm (CO2).
Je úplně nová (7.490,- Kč) a překvapilo mne, že ji lze ještě sehnat v obchodě (není to Aeron).
Prý se jedná o staré zásoby.
Zde je k mání:
http://www.lesalovklastov.cz/zbozi/408/ ... d-5-5-5mm/
Přílohy
Aeron_Chameleon.jpg
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: AERON B-96

Příspěvek od B/ONE » 27 pro 2012 20:29

Wow! Tak to jsem zvědavý jak ji ohodnotíš až Ti přijde. Hlaveň je delší než u klasického Bčka a tak by mě dost zajímala i skutečná úsťová rychlost v 5,5...protože na něco jiného než trhání papíru by to chtělo větší délku :)
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: AERON B-96

Příspěvek od mikiki » 12 led 2013 12:16

Ségry dostaly brášku - Chameleon je už doma. :D
B96 (4,5mm) - délka hlavně 210 mm
Chameleon (5,5mm) - délka hlavně 254 mm
Dnes doma vyzkouším kolik je úsťovka.
Venku je na COčko docela chladno.
Přílohy
IMG_4699s.jpg
Délka_hlavně_B96_Chameleon.jpg
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: AERON B-96

Příspěvek od mikiki » 12 led 2013 13:19

Tak 5,5 diabolka JSB (0,870gramů) - 139,8 - 144,5 - 140 - 143,7 - 145,1 - tzn. i trošku přes 9J
Je to v ruce i znát, když diabolka opouští hlaveň :lol:
Jen nevím zda mám dobře usazený kompenzátor???
U B96 je vidět kousek hlavně a Chameleon má hlaveň docela zapuštěnou :shock:
Ale je to nová pistole tak by měla být nastavená, možná bude rozdíl i vzhledem k velikosti diabolky???
Přílohy
Kompenzátor_B96_Chameleon.jpg
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: AERON B-96

Příspěvek od B/ONE » 14 led 2013 22:54

Kompík bude nejspíš dobře usazený, posun hlavně a zvětšení mezery je dáno větší ráží. V Aeronu samotném mi kladli vždy na srdce nikdy kompík nesundávat, nastavování je zdlouhavé. Pokud má zbraň s JSBčkama na 10 metrů rozptyl stejný jako B 96 tak bych to neřešil :wink:
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: AERON B-96

Příspěvek od mikiki » 15 led 2013 08:09

4B/ONE: já si to myslel, ale nechám si radši poradit, když jsem na vážkách :D
Přesnost jsem zatím nezkoušel, doma nemám kde a venku je kosa, že bych COčko nevyhnal :lol:
Odpovědět