AA vs HW

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

specimen
Příspěvky: 21
Registrován: 13 zář 2009 19:45

Příspěvek od specimen » 18 lis 2009 11:37

Kubin: Ten regulator zrejme pujde i do AA S410 :D a to je potesujici vec.
Konzistenci to asi srovna a posune to zase presnost na terci o kousek dal. O kolik to muze zvysit pocet vystrelu na 1 naplneni?


Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 18 lis 2009 11:53

No popravdě zatím nevím jak moc to zvýší počet střel. Ten co teď mám v 510 tak dává +-70 konzistentních ran, ale je to prostě s malou kartuší a regulátor je první prototyp. Dle odhadů Altarose by to mohlo dávat kolem 100 výstřelů na jedno naplnění. Takže s kartuší ze 410 bych počítal že se dá dostat na těch 120-130 výstřelů ale jen vařím z vody. Počkejme si :-)
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 lis 2009 18:30

Tak jsem chtěl taky napsat pár argumentů ve prospěch AA, abych nemusel čistit další pušku, ale nějak mě nic nenapadá. :lol:

Zásobníky
HW má v základu dva kovové na 14 ran. Jsou jednoduché a snadno se nabíjí - to je jasná výhoda. Zásobníky jsou schované v těle zbraně, nikde nevyčnívají a lze použít jednodílná montáž. Jsou jednoduché, protože HW má otáčecí mechanismus v těle. Je vidět, že u Weihrachů vyrábějí i revolvery, takže na otáčení použili už 150 let starý osvědčený Coltův způsob, nutno říct, že dodnes nikdo nic lepšího nevymyslel.
AA má jeden plastový na 10 ran. Aby se vyrovnala HW, tak se musí dva zásobníky přikoupit, takže k ceně pušky připočtěte asi 50 liber. Na AA je vidět, že je to furt ta samá konstrukce jako jednoranná AA300 někdy z 80- tých let minulého století. Opakovací funkce je k tomu dobastlená, aby se nemuselo sahat do konstrukce. Proto je ten zásobník vlastně takový plastový přídavek trčící nahoru do boku, blbě se nabíjí protože se při nabíjení musí pootáčet a blbě se nasazuje, protože záleží na přesné pozici, ne jako u HW, kde se do zásobníku snadno nandají diabolky a zásobník se strčí do pušky jak člověka napadne. Navíc z nepochopitelných důvodů se zásobník u AA nasazuje zleva, což má vliv na horší manipulaci (přehmatávání) a nemožnost použít velké kolo paralaxy. (Vlastně z pochopitelných důvodů - před 30ti lety se boční paralaxa nedělala.)

Regulátor
No tady je jasná výhoda na straně HW. Ta to má v základu. Neřeší se nějaké konzistentní rozmezí tlaku, prostě se to naplní na 200 bar a střílí se do 70-ti barů. Furt stejně, křivka rychlosti je přímka.
Na AA se sice možná dá sehnat nějaký domácí regulátor třeba od Altarose, ale je třeba k ceně připočítat dalších cca 100 liber a propadlou záruku.

Tyhle dvě věci (zásobník a regulátor) považuji za hlavní rozdíly.
Pak jsou tu ještě méně podstatné záležitosti, jako že HW má ořechovou pažbu jako standard (u AA je třeba opět připočíst asi 60 liber), nedají se nabít dvě diabolky za sebou do hlavně (u AA jich tam jde nacpat všech 10 za sebou, stačí vesele natahovat páku), kartuše má jednoduchý quickfill (ne ten bazmek co AA), kartuše je normálně šroubovací (kdyby někdo chtěl mít dvě), HW má v základu kvalitní kompemfátor, u HW se kvůli montáži harrisek nemusí vrtat díra do pažby atd. atd.

Tuning
Obě jsou na tom špatně, protože mají antitamper, ale u HW se aspoň nemusí nic odvrtávat kvůli tomu, aby člověk mohl normálně vyčistit zašpiněný mechanismus...

HW se s AA nedá pořádně porovnávat, protože ta flinta je konstrukčně o generaci dál.
Kdybych si měl dneska vybrat opakovačku, tak bych bral Daystate Mk4 nebo Airwolfa (i když s výhradami), ty jsou zase o generaci jinde.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 18 lis 2009 20:57

Já, s dovolením, bych taky napsal svůj názor.
Kdybych se měl rozhodnout mezi HW100 a AA510, jednoznačně bych šel do HW. AA je sice novější, o něco málo levnější, ale...
HW je kompaktnější, má lepší tvar, její rukojeť je sice nezvyklá, ale když jsem držel Kubajzovu HW a střílel z ní, drží se (alespoň pro mě) velikce dobře, nabíjení jednoduché se zásobníkem bez dalších krabiček, které se nasouvají do pušky, nabíjení táhlem je výborné, páka se sama otevře, pak jen stačí dotáhnout a je nabita další střela, je velice přesná a v neposlední řadě, což dávám skoro na první místo, je počet výstřelů na jednu kartuš. To se nedá s AA srovnat.
Prostě, kdybych si měl koupit větrovku, samozřejmě je to i o financích, které hodlám obětovat (řekněme kolem dvaceti tisíc) tak bez diskuzí HW100. Samozřejmě rychloplnění.
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
aron01
Příspěvky: 227
Registrován: 07 bře 2007 20:31
Bydliště: POD mOSTEM
Kontaktovat uživatele:

AA vs. HW

Příspěvek od aron01 » 18 lis 2009 21:07

Pořiď si tu, která se ti víc líbí. Prostě se ráno probudíš a řekneš si tak ta by se mi hodila do ruky. No a je to! Technicky to nedoladíš.
AA má to co nemá HW a naopak. Pokud jseš kus chlapa tak si pořiď AA - vypadá vzhledově mohutněji. No a když ještě budeš váhat tak si vezmi zase AA, protože je tišší. Tento argument tady ještě tuším nebyl :D
razoo
Příspěvky: 51
Registrován: 05 úno 2009 22:30

HW

Příspěvek od razoo » 18 lis 2009 21:08

Jak je to prosím s dostupností HW100 v ČR a s případným servisem. Nikde nemůžu nic najít. Díky za info.....
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 18 lis 2009 21:52

No to bude asi tím že v ČR zatím k dostání oficiálně není.
A k tématu, Kubajzz to vyřešil. Koupí si Daystate a já od něj HW :lol:
Každopádně pro AA mluví cena a to že jsem jednu mněl a byl sem hodně spokojenej.
Pro HW všechno co napsal Kubajzz. A jak se říká, změna je život.
U AA se mi několikrát stalo že sem si natáh dvě diabolky, což u HW nejde.
Každopádně budu muset někomu provětrat HW, zatím jsem si z něj vystřelil jednou (že Jirko) a drží se dobře.
Ale jak sem psal, mam na to čas v podstatě do jara. Třeba nám půjdou ceny dolu :lol:
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
razoo
Příspěvky: 51
Registrován: 05 úno 2009 22:30

HW100

Příspěvek od razoo » 18 lis 2009 22:03

Díky za info. Třeba je někdo začne vozit, než na ní našetřím :-)
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Daystate Merlyn » 18 lis 2009 22:18

Já jsem taky řešil jestli AA nebo Dayst a než bych se pak trápil mám AA i Dayst. prachy budou a my nebudem... :lol: .
AirArms S410 .22 NS Diamond 10-50 x 60
AirArms TX200 MKIII .22 Delta Tit.6-24x42
Hatsan AT44W .22 Delta 4,5-30x50
Uživatelský avatar
Dominátor
Příspěvky: 232
Registrován: 06 dub 2009 16:46

Příspěvek od Dominátor » 18 lis 2009 22:24

Razzo před týdnem ho měl v nabídce p. Varga v 5,5.Tak ho kontaktuj.
Gamo CFX-Weihrauch 3-9-40,Weihrauch Hw 100 S-Falcon Merlin 4,5-18-56,AA S400 MTC Viper 10-40.
razoo
Příspěvky: 51
Registrován: 05 úno 2009 22:30

HW100

Příspěvek od razoo » 18 lis 2009 23:51

Díky za tip, ale ještě je brzy, je třeba pořešit finance .... :-) Ale díky...
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 19 lis 2009 11:33

aron01: s tou hlucnosti bych si nebyl tak jistej. Rekl bych ze jsou tiche obe.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 19 lis 2009 22:15

Tak a je rozhodnuto, AirArms se mi doma objevil (díky mikiki) takže volba je jasná.
Weihrauch HW 100 S, takže Kubajzz budeš čistit :lol: (ale až někdy z jara)
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 20 lis 2009 10:58

No jo, když Kubajzz to porovnání napsal tak, že AA už si nikdo nekoupí... :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 20 lis 2009 12:18

Ne ne, Kuba to napsal skvěle a nebojím se o prodej AA v čechách.
Ber to tak že AA se dá pohodlně koupit v ČR ale hlavně je o poznání levnější oproti HW.
U mě taky rozhodlo že se mi doma objevilo jedno AA tak další bude HW ať to mám trochu různorodé.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Odpovědět