.38sp pro 2" revolver

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

.38sp pro 2" revolver

Příspěvek od Sidewinder » 07 kvě 2008 09:53

Vybiram strelivo pro 2" revolver v razi .38special.

Rad bych dostatecne vykonne a funkcni strelivo pro pripadnou osobni ochranu a take nejake setrne strelivo pro trenink, kdy nechci revolver i svou ruku prilis namahat..

Opravte mne pokud se pletu:
Na trenink budou nejlepsi WadCuttery, protoze jsou slabsi nez standartni laborace a olovo nebude tolik namahat vyvrt jako FMJ nebo SP. Na obranu budou nejlepsi LRN, ktere taktez nebudou prilis nicit vyvrt (tak jako Cu/Zn/Fe povrch u FMJ a SP) a jsou vykonnejsi nez WadCutter.

Tyto olovene LRN naboje (dle tabulek S&B) jsou dokonce vykonnejsi nez FMJ a SP .. proc je tomu tak? Je to jen diky tomu, ze strela se v hlavni mene brzdi, nebo maji vetsi davku prachu a tedy vetsi pracovni tlak - a budou tedy vice namahat ram zbrane a i strelcovu ruku?

Budu rad za kazdou radu ci zkusenost.

Jen dodam, ze jsem zatim vyzkousel FMJ a SP naboje a rana mi to prijde pro trenink zbytecne velka - rychlost zmerena cca 2m za ustim byla okolo 230m/s - tedy o 15% mene, nez udava vyrobce (dano 2" hlavni) - coz znamena energii strely (10,25g) neco pres 270J.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 07 kvě 2008 09:56

Značka ideál FP-Pb hlaveň ok,terč ok obrana ok.Jen to pleskne a hotovo.S rychlejším prachem bude těší střela lítat jako z kulometu. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 07 kvě 2008 10:28

Dnes je výběr v této ráži tak velký, že se dá po vyzkoušení vybrat opravdu to nejvhodnější. Pro tréning na konec vybereš ty nejlacinější a na obranu je to vždy věc názoru. Já už léta střídám v dvoupalci buď náboje Federal +P SP s lehčí, rychlou střelou nebo Lapua CEPP Super +P FMJ. Obě voby považuji za dobré.
Znovu ale opakuji, je to věc názoru a preferencí.
martin.9mm
Příspěvky: 108
Registrován: 07 kvě 2008 11:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: .38sp pro 2" revolver

Příspěvek od martin.9mm » 07 kvě 2008 11:28

Na trénink přebíjím-používám olověné střely 127grs a 3,4-3,6grs No2, a na nošení cokoliv s lehčí střelou.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 07 kvě 2008 13:13

Opravte mě jestli se pletu, ale zákon neumožňuje pro skryté nošení používat olověnou kulku. A ani poloplášť. Jediné co kromě celoplášťů připadá na nošení v úvahu, jsou projektily SP- soft point. :roll:

Dál pokud vím, tak tvůj revolver je přizpůsoben používat náboje +P, takže pro nošení doporučuju víceméně kterékoli tyto výkoné náboje-nejlíp asi ty SPčka. A co se spolehlivosti týče, u DA revolveru to není takovej problém-prostě jen mířit a mačkat spoušť.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 07 kvě 2008 13:41

Jaky je rozdil mezi poloplastem a SP? .. Podle mne je to to same ne?

Jinak jestli si dobre pamatuji, tak pro osobni ochranu jsou zakazany pouze strely se zvysenym ranivym ucinkem .. tedy celoplast, poloplast a olovo by melo byt povoleno .. dutinka a rizena deformace zakazano..?

Jak je to u tech Lapua CEPP to nevim, ale kdesi jsem cetl, ze snad v razi 9lug. jsou povoleny zkusebnou, ale v osmatricitce?
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 07 kvě 2008 13:48

http://www.sellier-bellot.cz/cesky/pist ... strely.php

Já sem psal "opravte mě jestli se pletu" tzn netrvám na tom že je to tak jak říkám.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 07 kvě 2008 13:57

To-predator
Mám za to že se pleteš,jak olověná střela tak i poloplášť jsou schválené výrobní provedení.Ani jedna z nich není upravena tak aby zvýšila ranivost.PB střela je monolit a poloplášť je jen její pokračování,má zajistit nestírání olovo v drážkách při výstřelu,nikoli zvýšit ranivost.Tyto druhy střel jsou nejbezpečnější,nemají pronikavost a odrážení taky skoro nehrozí.Pokud není taková střela osazena expanzní dutinou,není problém.Tohle jsem konzultoval na více místech a je i dost ráží které se na náš trh s jinou než PB střelou nedodávají a přes to jsou schválené na obranu.Jinak dnes je možná obrana i brokovnicí,podle tvé teorie by musely i broky bát FMJ.
Naposledy upravil(a) edelweiss dne 08 kvě 2008 13:25, celkem upraveno 2 x.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 kvě 2008 11:44

Ok, tak se asi pletu. Ale určitě jsem to někde četl nebo slyšel.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 08 kvě 2008 13:17

Souhlas s edelweiss. Je dobře si opět po čase přečíst prováděcí předpis, kterým se upravuje Zákon o zbraních a střelivu. Tam jsou explicitně vyjmenována povolená výrobní provedení střel a mezi nimi je jak bezplášťové, tak i poloplášťové. A pokud je to povolené výrobní provedení, tak je úplně jedno, jestli ho nosíš pro obranu, nebo jen na střelnici.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 08 kvě 2008 18:11

predator:A nebylo to od policajtů?Ti takové bludy rádi šíří...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
Radyx
Příspěvky: 140
Registrován: 14 dub 2008 21:18

Příspěvek od Radyx » 08 kvě 2008 22:46

K druhu střeliva na tréning a sebeobranu.
Doporučuji použití pouze jednoho druhu střeliva.
Zkoušel jsem na trénig použít různé domácí "tréningové" laborace s olověnou střelou. Zbraň je tím lépe ovladatelná a podlehneš klamu že ji ovládáš. Když jsem pak použil plnohodnou laboraci tak bylo vše jinak. Zvláště u rychlé střelby.
Používám SB SP.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 09 kvě 2008 13:31

Ok, ale Vito, tahle formulace: " A pokud je to povolené výrobní provedení, tak je úplně jedno, jestli ho nosíš pro obranu, nebo jen na střelnici." taky není úplně přesná. Dovolená výrobní provedení jsou i JHPčka, který nosit nesmíme...a ani s nima střílet na střelnici. A tím jsem si jistej.

Sincityman, tak od policajtů, konkrétně od vysoko postavenýho oficíra z oboru zbraně a střelivo já mám info, že nosit pro obranu můžeme i JHPčka. Já tomu ale nevěřím.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 09 kvě 2008 13:47

JHP je střela s expanzní dutinou (i když překrytou tombakovým pláštěm), podle rozhodnutí ČUZZS ze dne 17.10.2003 "zakázané střelivo A", takže nosit se nesmí. Tečka.
Naposledy upravil(a) JirkaS dne 09 kvě 2008 14:00, celkem upraveno 1 x.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 09 kvě 2008 13:58

JHP je jednoznačně střelivo se zvýšeným ranivým účinkem, tj. kat. A. Máš-li povolení nosit zbraň kat. A (sběratel, konstruktér, instruktor střelby), nic Ti v tom nebrání. Nemáš-li, jedná se o tr.č. nedovolené ozbrojování.
Odpovědět