357 Magnum FMJ sellier-bellot

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
l.trta
Příspěvky: 141
Registrován: 24 říj 2010 14:19

357 Magnum FMJ sellier-bellot

Příspěvek od l.trta » 02 pro 2010 10:44

Zdravim...koupil jsem pusku rossi puma 067 v nerezu a k tomu 100ks streliva 357 Magnum FMJ sellier-bellot....Pri procteni ceskeho manualu jsem zjistil ze vyrobce pise tohle Varovani!

Pouziti naboju s celoplastovou strelou (FMJ) u zbrane s trubkovym zasobnikem je velmi nebezpecne!Naboje v trubce zasobniku jsou vyrovnany za sebou,coz umoznuje,ze strela je svym hrotem v primem kontaktu se zapalkou prechazejiciho naboje.Toto muze pri vystrelu zpusobit iniciaci teto zapalky a odpaleni naboje v zasobniku.Za zadnych okolnosti nepouzivejte strelivo s celoplastovou strelou.

Ikdyz bych koupil poloplast tak se prece nic nezmeni.Sellier-bellot maji zarovnanou kulku ktera stejnak nedoliha na zapalku stejne jako celoplast.Jakej mate vy nazor nato??
Ja s prodejcem sme zato ze ten preklad do cestiny je neuplny.Diky


Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: 357 Magnum FMJ sellier-bellot

Příspěvek od smates » 02 pro 2010 12:19

No co si vzpominam tak do trubicovejch zasobniku by se meli pouzivat naboje se strelou s komolim kuzelem prave kvuli ty plosce na strele ktera se ty zapalky nedotyka.Jinak je jedno jestli je to celo nebo poloplast.Spis je tim prave mysleno ze se nesmi pouzit celoplast s kulatou spickou,treba kdyby jsi chtel pouzit 38Sp.
Něco málo mám :-)
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 357 Magnum FMJ sellier-bellot

Příspěvek od LadaN » 02 pro 2010 12:35

Je pravda, že celopláště nemají přesně rovnou plošku, ale jsou jakoby bombírované (takže tam k bodovémo styku asi může dojít), kdežto polopláště mají špičku jednak rovnou a jednak jsou měkčí.
LEX www.gunlex LEX
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: 357 Magnum FMJ sellier-bellot

Příspěvek od hawken.45 » 02 pro 2010 19:50

Přesně jal píše Lada.Ten celoplášť má plošku menší a tlačí na celou plochu zápalky.Měl jsem stejnou flintu a střílel z ní jenom továrními pololoplášti a olovem přebíjenými náboji s ještě větší čelní plochou.
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Re: 357 Magnum FMJ sellier-bellot

Příspěvek od Dancek » 02 pro 2010 20:48

Ale pánové, řekl bych, že poněkud přeháníte. Zrovna jsem měřil celoplášťové i poloplášťové střely od S&B a u obou jsem naměřil průměr čelních plošek 5,5 mm, zatímco zápalka má průměr 4,4 mm. Není tedy možné, aby ploška střely seděla na zápalce, ani aby na ni při zpětném rázu výstřelu narazila. Nerovnost čelní plošky plášťované střely je ve srovnání s hloubkou usazení zápalky zanedbatelná, u poloplášťové na tom ani až tak moc nezáleží, olovo je příliš měkké na to, aby odpálilo zápalku. Konečně nejspíš sami víte, jak často neodpálí běžnou zápalku úderník např. pistole se slabší bicí pružinou, třebaže do ní udělá důlek.
Pozor si ale musíte dát a raději nepoužívat všechny náboje s ogiválními FMJ střelami a také na celoplášťové střely ve tvaru komolého kužele, které mají čelní plošku skutečně o menším průměru, než má zápalka. Jediné takové náboje které znám jsou Fiocchi se střelami FMJ TC 142 grs, průměr jejich plošky jsem sice neměřil, ale po přiložení hrotu střely na zápalku jiného náboje bylo jasné, že by na sebe mohly „dosáhnout“. Zkuste si to s náboji od S&B!
Pokud už máte nějaké nevhodné náboje chcete je vystřílet, nabíjejte je raději pouze po dvou, abyste před prvním výstřelem dostali jeden náboj do komory a v zásobníku zůstal jen jeden.
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Re: 357 Magnum FMJ sellier-bellot

Příspěvek od Dancek » 02 pro 2010 21:25

Trochu pozdě jsem si uvědomil, že znám ještě jeden takový náboj, Fiocchi Black Mamba má rovněž menší průměr hrotu střely než je průměr zápalky, ale je to náboj primárně určený k obranné střelbě, tak jej nejspíš nikdo nebude střílet z dlouhé zbraně.
Odpovědět