30-30 W + Lov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Drobek

30-30 W + Lov

Příspěvek od Drobek » 16 úno 2006 07:26

Ahoj,
máte někdo praktické zkušenosti s ráží 30-30 Win. při lovu v ČR? Jaké používáte střelivo? Jak funguje u kusů černé 70 až 80 kg nebo u vysoké?


Olaf

30-30 Win.

Příspěvek od Olaf » 16 úno 2006 08:07

Drobku nalistuj si v tomto fóru na čtvrtou stranu, kde jsem toto téma již před nedávnem otevřel. Moc zkušeností tam sice není ale Tobě s největší pravděpodobností odpoví také pouze "Lovec", který uvedenou kulovnici vlastní. Já ji mám také ale zatím jsem neměl příležitost ji vyzkoušet na černou. Střílel jsem s ní pouze telko a to zůstalo v ohni. Co se týče nábojů, mám více druhů od originál Winchester, Remington až po naše SB. Na prasata budou dle mého názoru nejúčinnější právě Winchestry. Výhodu této flinty vidím především ve spojení s kolimátoram na nátlačkách, či dohledávkách a to vzhledem k její délce.
Drobek

Příspěvek od Drobek » 16 úno 2006 09:50

Máš pravdu. To je ta nemoc od skla. Teď ještě aby mi ten němec začal schovávat věci :(
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 16 úno 2006 10:47

Ja len tolko,ze je to znameho gulovnica,nie moja,mrkni tam,kde som to pisal,nech to zbytocne nemusim kopirovat sem...Inak fajn kaliber,ked sa pouzije na primerane velku zver.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 16 úno 2006 14:26

Čudujem sa, že ju lovec nemá. Ten má všetko, všetko videl a všade bol. Kde ešte nebol, tam sa chystá.
Pardón to len tak.
Podľa mňa je to taká exkluzivita ako revolver v kal. 30 Winchester, alebo 22 hornet. Čisto americká ráž a ja už tú ameriku moc nemusím.
Olaf

30-30W

Příspěvek od Olaf » 16 úno 2006 15:55

Myslím si, že co se týká kvality, není této r.30-30W co vytknout. Mám Marlina
a bez ohledu na zemi původu a averzi vůči ní, musím konstatovat, že se jedná o velice přesnou zbraň s přebíjením lever action, což má své výhody. Praktické zkušenosti s touto zbraní ještě nemám / tedy účinky zejména na černou/ ale vzhledem k dostupnému střelivu /zejména Winchester střela silver tip a další/předpokládám, že to nebude mít chybu. Jinak střelivo dnes dělá i SB, cena cca 17,-Kč/ks. Takže nenech se odradit, není to špatná volba, zejména v případě pokud máš ještě silnější kulovnici.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 16 úno 2006 20:22

MESSER píše:Čudujem sa, že ju lovec nemá. Ten má všetko, všetko videl a všade bol. Kde ešte nebol, tam sa chystá.
Pardón to len tak.
Podľa mňa je to taká exkluzivita ako revolver v kal. 30 Winchester, alebo 22 hornet. Čisto americká ráž a ja už tú ameriku moc nemusím.
Ked ta uz zo mna slak triafa,tak ti musim prezradit,ze v novom cisle ceskeho casaku Zbrane a naboje je clanok o Sigu 2022,a predstav si....aj ten doma mam.... :lol: :twisted: Zavist je pekna svina,vsak?! :lol: Sorry za off-topic...

A od exkluzivity ma uz .30-30Win daleko,dokonca aj u nas.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 16 úno 2006 21:36

to LOVEC :lol: :lol: :lol: dik som sa dobre pobavil.Ak budes niekedy v BA, daj vediet, mohli by sme si ist zastrielat.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 16 úno 2006 22:01

Jasne....nie je problem.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 úno 2006 22:02

2skemro a lovec:

Oba ste registrovani, piste si SZ ... nikdo na vas neni zvedavej.
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 21 úno 2006 17:19

Tady vam posilam foto jak vypada černa po zasahu 30-30
zasahy sice nejsou umistěny nejlepe ale i tak (stop efekt) nebyl jaky jsem si představoval.Je to zbran kamarada ja bych si ji asi nekoupil (muj nazor). :?:
Přílohy
Obraz008.jpg
Olaf

30-30Winchester

Příspěvek od Olaf » 21 úno 2006 21:41

Nevíš náhodou jakým střelivem je to prase naporcovaný. Existuje u nás dnes již celá řada střeliva a podle snímku se mi zdá, že byla použita nějaká zvláštní střela. Vždyť ta ráže nemá moc velkou dopadovou energii, takže s největší pravděpodobností to je použitou střelou. Já jen proto, že mám nakoupeno více druhů střeliva a nechtěl bych použít právě to, co takhle ničí zvěřinu.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: 30-30Winchester

Příspěvek od Lovec » 21 úno 2006 22:31

Olaf píše:Nevíš náhodou jakým střelivem je to prase naporcovaný.
Nechcel som to napisat ja,ale je to hrozne strelene... :shock: :roll:
Olaf

30-30Winchester

Příspěvek od Olaf » 21 úno 2006 23:11

Když tak pomyslím, že budu někam pozvaný na nátlačku a za odměnu jim tam nechám takto rozervaný kus, hrůza pomyslet. Ale já mám takový dojem,že je to střelený střelivem Winchester. Mám jich celkem asi 50ks, střela je v podstatě celoplášťová ale zepředu je dirka. Přesněji Winchester X SUPER, jsou čtyři druhy CXP1-CXP4. Já mám Ty dvojky a zatím jsem s nimi na prase nevystřelil. Tak vyzvídám, jestli nebylo střeleno zrovna touto střelou. Vypadá to hrozivě ale bude to určitě jen použitým střelivem. Kdyby byl použit S&B nebo Remington se střelou SP nemohlo být takhle zrychtované.
OKparts

30-30W

Příspěvek od OKparts » 22 úno 2006 08:50

Kamarát si kúpil pákovú opakovačku 30-30W, priestrely s poloplášťom sú na priložených fotkách:

http://www.alarmtechnika.sk/priestrel1.JPG
http://www.alarmtechnika.sk/priestrel2.JPG
Válcovaný profil U.
To len tak pre zaujímavosť.

Streľba asi z 12 m, nie som istý, zistím a upresním, niekde do nejakého fóra som to už písal.
Odpovědět