30-30 W + Lov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 22 úno 2006 16:23

Co si pamatuji tak je to střelene tak cca30metru v mirnem poklusu ze
straně .Prvni zasah mezi předni běhy prošla celym tělem kusu to je ten
ten větši vystřel vzadu.Druhy byl už tak na 5 metru,vaha kusu 40-45kg.Jak budu vědet vic napišu ,o střelivu a zbrani.


tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 22 úno 2006 19:07

Tak sem se mu konečne dovolal a ma toto:
zbran je marlin nebo merlin jak kdo chce
jak už někdo psal bylo to střelivo winchester ale pamatuje si jen že to byl nějaky polopašt naboje dostal od prodavajiciho.Typ střel a gramaž bohužel taky nic , moc jsem vas asi nepotešil co? :? Třeba časem bude něco vic
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 26 úno 2006 11:11

Tak to střelivo kterym je to střelene do čech dodava pouze jedna firma, a to je KETTNER.Hledali jsme to v katalogu ale protože nemam novej tak to tam neni, jsou tam jen tři druhy.Nebo sem to špatně hledal.To je vše co jsem schopen zjistit , vic ze mě už nedostanete. :!:
de los tres

Příspěvek od de los tres » 21 bře 2006 13:55

tak co už má někdo další zkušenosti s 30-30 winchester při lovu na www.hornady.com jsou videa
Olaf

Příspěvek od Olaf » 21 bře 2006 20:23

Pěkné, pouze mám takový dojem, že se jedná sice o zbraně lever action, ovšem ráži .444 Marlin soudě podle tvaru náboje. Ale díval jsem se na té adrese na balistiku těch nábojů se střelou lever revolution a to je vzhledem k balistice ostatních nábojů co pro tuto ráži znám SUPER :roll: :roll:
Cena u Hornády za 20ks cca 21 $, tedy hrubým přepočtem 500,-Kč, pokud je objednám u nějakého koncesionáře, bude to okolo 1000,-Kč, tj. 50,-/ks. A samostatně střely v nabídce nejsou, že bych to přebil.
de los tres

Příspěvek od de los tres » 21 bře 2006 20:33

proarms má hornady 30-30win za 30 kč a 444 marlin má tvar válce
Olaf

Příspěvek od Olaf » 21 bře 2006 20:48

U nás není problém sehnat střely ale jsou to většinou obyčejné polopláště RN
a u těch jsou ty balistické parametry poněkud horší jak u těch action revolution. On je totiž u zbraní systému lever action, jelikož mají trubkový zásobník pod laufem, trochu problém s používáním klasických balistických /špičatých/ střel. Jelikož jsou v zásobníku řazeny za sebou, mohlo by dojít k propíchnutí zápalky špičkou dalšího náboje. Pokud jsi prohlížel ta videa u Hornady, jasně v té prezentaci střely lever revolution ukazují, že má sice špičku ale nějakou měkkou a díky tomu k výše zmíněnému napíchnutí zápalky nemůže dojít a balistika je přitom srovnatelná s klasickou zašpičatělou střelou. Názorně to předvádí házením toho naplněného zásobníku z velké výšky na zem.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 04 črc 2006 17:00

Olaf píše:U nás není problém sehnat střely ale jsou to většinou obyčejné polopláště RN
a u těch jsou ty balistické parametry poněkud horší jak u těch action evolution. On je totiž u zbraní systému lever action, jelikož mají trubkový zásobník pod laufem, trochu problém s používáním klasických balistických /špičatých/ střel. Jelikož jsou v zásobníku řazeny za sebou, mohlo by dojít k propíchnutí zápalky špičkou dalšího náboje. Pokud jsi prohlížel ta videa u Hornady, jasně v té prezentaci střely lever evolution ukazují, že má sice špičku ale nějakou měkkou a díky tomu k výše zmíněnému napíchnutí zápalky nemůže dojít a balistika je přitom srovnatelná s klasickou zašpičatělou střelou. Názorně to předvádí házením toho naplněného zásobníku z velké výšky na zem.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 04 črc 2006 20:36

tombr.a píše:Tady vam posilam foto jak vypada černa po zasahu 30-30
zasahy sice nejsou umistěny nejlepe ale i tak (stop efekt) nebyl jaky jsem si představoval.Je to zbran kamarada ja bych si ji asi nekoupil (muj nazor). :?:

Nejsem myslivec, ale toto zvířátko muselo být zastřeleno kulometem, jinak to není možný.
Tak se pochlub střelče, byl to UK 59 nebo něco z Ruska?
Nebyl si tady zalovit Laďa z Alkaidy s RPG-7?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 črc 2006 21:33

Zdenku to mel byt pokus o vtip? Je to proste sele strelene puskou a konkretne nabojem 30-30Win. O co jde?

Ja sem ted pred tydnem take jednoho loncaka pic. Vrele doporucuji.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Zdenek

Příspěvek od edelweiss » 04 črc 2006 22:22

Zdenku,pokud to nevýš tak v myslivosti se k lovu používají střely s řízenou deformací.Zásah takovouto střelou eliminuje útěk postřelené zvěře a díky vysoké ranivosti rozvíjí šok,který zvěř ochromí i při špatném zásahu natolik že umírá.30-30winchester je náboj vhodný na středně těžkou a těžší zvěř.Tento náboj se nejvíce výkonem podobá náboji 7.62X39 /samopal sa.58/Který ale výkonem jemně převyšuje.Ve 100metrech má rychlost 707m/s a dopadovou energii 1679J což při osazení dobrou střelou takové menší prasátko opravdu dost zdevastuje.Představ si že by ho trefil nábojem 300remingron magnum.S jeho výkonem by ses na fotce díval na kůži s prasete a v lepším případě na prase v kouskách.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 05 črc 2006 09:05

Andy píše:Zdenku to mel byt pokus o vtip? Je to proste sele strelene puskou a konkretne nabojem 30-30Win. O co jde?

Ja sem ted pred tydnem take jednoho loncaka pic. Vrele doporucuji.
Jo, asi to měl být vtip. Nechápu proč se mám dívat na krvavý obrázek, jako adminovi ti vadí slovíčka a jsi dost přísný, tak proč se tady uveřejňují takové obrázky. Snad že jsi myslivec tak to toleruješ. Mě zajímá vojenství, tak bych taky toleroval jiný obrázky. Chtěl jsem se jen podívat ze zvědavosti na mysliveckou ráži, ale nejsem fakt zvědavý na obrázky takového typu, mám rád zvířátka, myslivosti nerozumím a ani nechci.
Samozřejmě se dozvím, že na ty stránky lézt nemusím, odpovídám : tak taky nebudu.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 05 črc 2006 13:14

Zdeněk napsal:
Mě zajímá vojenství, tak bych taky toleroval jiný obrázky.
Jistě Tě chápu ale on si člověk nevybere. V tom vojenství, když půjdeme do detailu, probíhají daleko větší kruťárny a zvěrstva. Pokud jsi pouze milovníkem zbraní, měl by jsi na druhou stranu také vědět, co taková zbraň dokáže způsobit, když dojde k jejímu použití.
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 11 črc 2006 20:32

30-30W a 7,62x39 podle mne nelze srovnávat,kamarád má 7,62 a náboji Federal se střelou 8g je srnčí při dálkách cca do 80 m více rozbité než po 30-30. Já raději používám v 30-30W jugoslávské PPU, jsou tombakové klasické polopláště, dříve jsem používal Winchestery tuším č.2, a na kratší vzdálenosti to bylo více poničené než po PPU, zase je ale pravda že na větší dálky bych spíše věřil Winchesterům. Na naháňky do dvojáku používám Winchestery 11,7g a i velké kusy černé zůstávají v ohni.
Odpovědět