230 tisic potencialnich strelcu v Cesku?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 20 dub 2007 11:29

2 edelweiss: Po takových zkušenostech tvoji averzi dokáži pochopit. A věř, že takoví "kolegové" dost vadí i mně. Ovšem uznávám, že když mi desetkrát rozbijí hubu cikáni, začnu asi taky nesnášet všechny - i když se i mezi nimi dají najít slušní a inteligentní lidé (je to možná pro někoho překvapující, ale opravdu dají - jen zkrátka úplně zaniknou mezi tou právem odsuzovanou věšinou)


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 dub 2007 11:44

To- Lanky
Já je nesoudím pro mě novinář jak cigán.
Mně vadí důsledky jejich jednání a životního stylu na celou společnost,to je na 99% negativní.
Jinak je ignoruji,prostě jsou to neseriozní partneři k jakémukoli jednání.Je to jako bych mluvil na bílou zeď ať třeba zmodrá-úplně zbytečná věc.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 20 dub 2007 11:57

No jo, no - máš na to právo. Já se holt budu muset smířit s tím, že s tebou asi rozhovor neudělám :-). Mezi novináři jsou prostě i takoví, za které se normální člověk stydí - ale to samé je i mezi doktory, policisty, učiteli, kněžími, skauty, řidiči....... a nebo držiteli zbrojního průkazu. Je to fakt, se kterým asi jen těžko někdo něco udělá. Jediné co můžu, je takový nebýt - a o to se snažím.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 dub 2007 12:05

To- Lanky
Proto bych tu svobodu slova zreguloval.
Lžeš-10.Let a odškodnění
Mlžíš-8.let a odškodnění
Manipuluješ-8 let odškodnění
Špatná interpretace finanční postih.
A u všeho zákaz dalšího psaní.No a ono se pak zrno od plev oddělí.
Tady je totiž problém že novinář nenese odpovědnost za to že lidem ničí životy,že lže,píše články zaujaté a úplatek,ničí konkurenci pracháčům a chová se amorálně.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 20 dub 2007 12:25

2 edelwiss: Každé omezování svobody slova je cesta zpátky - tedy do dob, ke kterým se asi jen málokdo z nás chce vracet (už jenom proto, že bych asi jen těžko mohl mít zbraň :-)). S finančními postihy pro takové novináře bych snad i souhlasil - na druhou stranu by tím ale naši "mocní" dostali do rukou velmi dobrý nástroj, jak se zbavit nepohodlných novinářů, kteří se snaží například dopátrat, kde (například) jakýsi polititik během měsíce najednou získal pár milionů na byt. Ono u kontroverzních témat je to vždy trochu složité. Pokud to napíšeš z pohledu jedné strany, naštveš druhou a naopak. No a pokud (tak jak bys měl) to napíšeš vyváženě a z pohledu obou stran, většinou naštveš obě.

Novinář by měl mít v první řadě morální odpovědnost sám k sobě - ovšem jsou média, kde pracují hlavně lidé bez této odpovědnosti. A to právě proto, že jim chybí.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 dub 2007 12:34

To-Lanky
No a je to jak říkám samá sviňe,nejde je do nekonečna obhajovat svobodou tisku,ta už nám očividně přerostla přes hlavu.Buď si tisk udělá samoredukci nebo je řada to udělat s hora(což sebou ponese ty popsané druhotné jevy) Každopádně touž přerůstá víc než je zdrávo.Dneska mi zaklepat nějaký platfusák na barák o rozhovor a strčit mi koleno do dveří tak mu ho rovnou prostřelím,jsou agresivní,vlezlí a nemají slušnost.Tohle platí obecně na všechny,chtějí li reportáž tak to jinak udělat asi nemůžou,ale otravovat vdovy,sirotky,lozit kam se nesmí to taky není OK
u tisku,ta už nám očividně přerostla přes hlavu.Buď si tisk udělá samoredukci nebo je ředy to udělat s hora(což sebou ponese ty popsané druhotné jevy)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 20 dub 2007 12:46

2 edelweiss: Dokud budou placení tím líp, čím zdeptanější pozůstalé vyzpovídají a čím detailnější fotku rozmlácené mrtvoly udělají, nikdo s tím nic nenadělá - přestože snad každému slušnému člověku (včetně mne) je z takového chování na blití. Jenže takhle to bude fungovat do té doby, dokud lidi budou tyto plátky kupovat a budou přesně takové zpovědi a fotky chtít. Jinak já si stojím za tím, že i novinařina se dá dělat slušně a podle etických zásad.

Jakákoli opatření shora nic nevyřeší - pokud se nechceme vrátit do totality. Pokud se někdo cítí být novinářem poškozený, od toho tu máme soudy. Za chvíli by někdo mohl přijít s tím, že nám přerostli přes hlavu držitelé střelných zbraní - protože pár idiotů s ní spáchá trestný čin - a tudíž by bylo potřeba držení zbraní omezit. Myslím, že bys byl jedním z prvních, kdo by začal hlasitě křičet. A právem.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 dub 2007 13:23

To- Lanky
Víš sám že soudy nic neřeší aspoň ne u nás,máme zaplatit daně,odevzdat hlasy a držet huby.Tento systém nás maximálně vychová k braní spravedlnosti do vlastních rukou (což je nejpraktičtější hájení zájmů jednotlivce) ale nic to neřeší a zase to odnese plno nevinných lidí.Takže mám za to že noviny by měli být nad věcí,objektivní a profesionální.Což není protože jsou jako vše provázané na peníze s pochybných zdrojů,za které se nechávají zneužívat,politiky,mafiány,lobisty a pracháčem.Takže mi novináři dnešní doby více jak profesionály,připomínají prostitutky!!podrží tomu kdo zaplatí.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 20 dub 2007 14:26

Máš pravdu - měly by. Stejně jako soudy by měly být objektivní, spravedlivé a rychlé, policie by měla být neúplatná a politici by měli prosazovat blaho lidu před svým vlastním. Říká se, že ryba smrdí od hlavy - a něco na tom bude. Když chceš někde mít profesionály, musíš je odpovídajícím způsobem zaplatit. Jenže - plat novináře je (většinou) odvislý od nákladu/sledovanosti jeho média. A čím více špíny, skandálů a nechutností, tim vyšší náklad/sledovanost=více peněz na platy.Bohužel, profesionálně, skvěle a vyváženě napsaný článek o tom, že prezident navštívil děti ve zvláštní škole a prohlásil, že se zasadí o to, aby se měly lépe ti náklad nezvýší. Nejspíš to ani nikdo nebude číst. Ale napiš, že prezidentovo dítě chodilo do zvláštní školy, kde ho ještě osobně pravidelně fackoval, a lidi trafikantům urvou ruce. A to i když to vlastně nebylo dítě prezidenta, ale jen jeho jmenovce a to dítě navíc fackovalo jeho.....
Ale abychom si rozuměli - já tady v žádném případě nechci hájit novináře (nebo spíš "novináře"), kteří se chovají způsobem, který jsi popsal. Že někteří z nich (hlavně v bulváru a nejmenované televizi) se chovají jako hnusné hyeny je fakt, který omluvit nemohu a ani nechci. To co se ti snažím vysvětlit je, že prostě ÚPLNĚ všichni takoví nejsou.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 dub 2007 15:05

To-Lanky
To já přece vím jen je to těžké si přiznat (po všech sračkách co sem s nimi zažil)
Tak se nediv že je nemůžu ani cejtit ale polepším se.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 20 dub 2007 15:10

V pohodě - hned se mi bude lépe usínat :-) Já jen nemám rád jednoduché zobecňování a házení do jednoho pytle. Ale verbež to je... :wink:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 dub 2007 15:17

Já taky ne ale občas to umím udělat taky.Jako třeba v tomto případě.Za trest jdu spát bez večeře (ale otčenáš nedám žádný,protože černoprdekníky nesnáším taky) :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 20 dub 2007 15:31

Ne ne, jen se hezky napapej. Hladový člověk bývá nevrlý a dost často i agresivní! A nechci, aby mne trápilo svědomí, že kvůli mně tě v noci budí ze sna kručení břicha. :D
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 20 dub 2007 22:18

Tak jsem si přečetl článek a moc jsem se nepobavil. Spíš jsem se skoro poblil. :cry:
Před nějakým časem se tady vedla dost velká debata o novinářích, takže už jsem to tady psal. Sám jsem zažil jak redaktoři televizní stanice platí lidem za to aby jim na kameru řekli to co oni chtějí. Řekl bych že tenhle rádoby novinář by mezi takové šmejdy pěkně zapadl. Nejsmutnější pro mě, je ovšem na tom to, že lidé neznalí problému jim to žerou i s navijákem.
Jak bylo řečeno, zmetci se najdou všude. Problém ovšem je, že takový policista, skaut, řidič nebo učitel, nikdy nedokážou ovlivnit veřejnost a její mínění takovým způsobem, jako páni novináři.
Si vis pacem, para bellum.
Nojne

Má pravdu ;)

Příspěvek od Nojne » 23 dub 2007 11:55

Autorovi toho článku bych ty klíče taky nesvěřil.

No a šel cestou nejmenšího odporu. Určitě je víc lidí, kterým se jeho článek bude líbit než těch, kteří ho za něj budou odsuzovat, kritizovat apod.. Ale to jsem neřekl nic nového.

Bohužel už neřešil to, že na celé škole nebyl nikdo schopen počínání tohoto šílence zastavit. Se zbraní by to šlo určitě líp než s holýma rukama.

Novinářova zaujatost mě zdrcuje. Je to prostě ňouma. Ještě jsem chtěl napsat něco, co by ostatní jistě obohatilo, ale ztratil jsem niť.

Malá rejpalka... Ono dát pero, propisku nebo prostě něco co na papíře zanechá stopy je také dost nebezpečné. Stejně jako možnost vyjádřit se nebo nedej bože vylézt v televizi.
Odpovědět