22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 09 říj 2008 19:49

Tak abych jen neplkal. Stojim zrovna na nadrazi-tohle pisu z mobilu,kolem par nabouchanych hovad,co podivne koukaji po mem majestatu :-) a nejak nevim. Kdyby se do me nektery z nich pustil a ja uz treba vytahnul kver a chtel na neho vystrelit,tezko rict,jestli by jim to pres ty kozene bundy-speky-svaly neco extra moc udelalo,pokud bych je netrefil do nejake desitky na tele.. Kdyz uz se branit malorazkou,tak leda mozna nejakou full-auto..


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 09 říj 2008 20:21

tak to zas jo, full auto .22LR a 5 metru nabojoveho pasu omotaneho kolem krku - to bych zahodil devitku a utek...
Jo a rotacni hlavne... :-)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 09 říj 2008 20:25

Vážení to je snad horší než flame o EFMJ :o a že jsem jich pár zažil.
Dovolím si shrnouti můj názor:
Cokoliv je lepší než nic.
Z hlediska účinnosti je asi lepší 22LR než 6,35
6.35 je v samonabíjecí pistoli asi spolehlivější.
Já osobně si beru takovou zbraň aby vzhledem k situaci byla nejvhodnější,nejdříve zvolím velikost kterou mohu mít podle oblečení a pak v dané velikosti co největší ráži(výkon) kterou mám v trezoru.
Každý soudruh se má právo rozhodnouti dle svého vkusu a schopností...a taky to udělá bez ohledu na keci kohokoliv jiného
:twisted:
Tím končím tvá Máňa :lol:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 09 říj 2008 20:49

Tech kozenych bund bych se s .22 LR ani tak nebal. Strileli jsme ted na srazu v Lysicich do dveri auta. I z 2"revolveru to chodilo bezpecne skrz dvojity plech i ram dveri. Strileno stingery (hypervelocity).
2" Taurus UL. 9 ran nadupane .22 LR. Velmi pohodlne (neni tezke ani strelivo - narozdil od 5 ks.38 Sp.), primerene noseni "pro sichr".

Pri pocitu nejistoty uz dopredu (jdu vecer do gheta - tedy pokud uz musim), beru Steyr 9mm Luger a suple navic a ten Taurus (radeji v .38 Sp.) jako zalozku.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 říj 2008 20:54

mám vyzkoušeno že do dřeva pronikne .22 LR hlouběji než .38 special....
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 10 říj 2008 08:15

dykmore píše: ... kolem par nabouchanych hovad ... a ja uz treba vytahnul kver a chtel na neho vystrelit


konflikty zbytečně nevyhledávám - ani textové, ale i teoretik musí vidět, že zde jsi (opět) mimo i když se snažíš neplkat a asi ani zbytečně neurážet. A zdá se, že o tom ani nevíš.

Na tuhle situaci - když už pistoli, tak se více hodí silná kompaktní trotlfestka nebo silný sekundární back-up, dobře skrytě nošený; .22LR je jasně špatná volba. Jěště větším přínosem by ale byly běhací boty a hlídaná kondice, největším přínosem by bylo jezdit autem - vyjde to levněji nežli právník a mzda ušlá při pobytu ve vězení za zabití z nedbalosti.


malinká terciální .22LR hodně dobře ukrytá se moc nehodí na rychlé tasení ani na přesnější střelbu, ale boduje při situačních přepadech. Takže ji (klidně i na tom nádraží) bude nosit třeba syn ředitele místní filiálky České spořitelny - jelikož jemu tam hrozí, že bude stát ve frontě těsně vedle steriodového ramenáče, který ho chytne za obě zápěstí nežli by stihl tasit cokoliv - a spolu se 4 dalšími bivoji ho beze spěchu i před lidmi i kamerami prohledají, seberou mu mobily a zbraně které najdou, pak ho narvou do kufru BMW, odvezou do pastoušky kde ho budou držet několik dní bez topení a jídla než se dohodnou s jeho otcem a pak ho po pár dnech zastřelí a zakopou. Takže jediné co mu zbyde jsou oči pro pláč a terciální malorážka v pouzdru vedle genitálií. Jestli s ní půjde do přestřelky proti makarovům, tak zemře; jestli bude čekat na chvíli vhodnou pro situační přepad, třeba se probije.


Jestli ti tenhle modelový scénář připadá nereálná píčovina, taxi přečti něco o kauzách topných olejů. tam v nevytápěném prasečáku na samotě pár lidí čekalo několik dní - než jim vybrali konta a pak je zastřelili. Velká ráže, kterou nosívali i doma na záchod jim nepomohla. S .22LR by možná něco uhráli.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 10 říj 2008 08:32

Petin00 píše: Co je to za pistolku jak má ten borec zavěšenou na riflích?


Freedom arms (snadno najdeš stránky s jejich sortimentem) umístěný v custom pouzdru (taky google najde mžikem)

Podobné revolvírky dělá ještě NAA (taky na webu k nalezení);
náboje: .22LR, .22short, .22WMR či podobná malorážka na steroidech.
Vše co vím je single action only, takže do přestřelek nic moc.
Taky dělali revolvírek .22 perkusní - tedy kdysi byl v ČR volně prodejný a možná je volně prodejný dodnes v Itálii, třeba. Existuje spousta kuriózních pouzder - v jednom třeba ten revolvírek vypadá jako bižuterní ozdoba na amerikánské velké přesce na řemen. U nás by to byl nápadný nevkusný kýč, mezi cowboyi to možná ujde pozornosti.
U Martínků zase najdeš malinké 2-hlavňové derringery na .22LR; dovážely se sem i nějaké malinké izraelské .22LR pistolky semi-auto.


Legální to je zcela jistě; dlouhá léta se v ČR prodávaly; k vidění bývaly leckde - třeba na míráči v ? Hybernii? mívali celé kolekce. Teď už jsem je dlouho neviděl. Ale výrobce nezahynul, třeba někde budou k nalezení či dovezení.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 10 říj 2008 09:04

2 kayakero: Na možná se nehraje, když to budou profíci ( a nejspíš nebudou nikoho unášet kecalové ze základky), tak ti tu malorajdu najdou.....zřejmě tě ještě nikdy nikdo nešacoval :lol:
Takže se zkus zamyslet nad reálnou použitelností .22LR pro obranu. Pak si totiž nejspíš nafackuješ, co to plácáš za kraviny. Jistě je i .22LR lepší než nic (zvlášť těžká, aby se s ní dalo pořádně praštit), ale to není důvod proto jí nosit, když existuje mraky vhodnějších prostředků........ :roll:
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 10 říj 2008 09:48

2kayakero: bud te lasky,nevytrhuj moje slova z kontextu a nesestavuj z nich odstavce,ktere jako citujes,jo? Dekuju!
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 10 říj 2008 09:53

Revolvery NAA dováží Pro-Arms, a ceny tak akorát. Jinak je má i sem tam Brymová. Moc bych je nezatracoval, materiálově jsou hodně dobře udělaný (nerez ocel, žádný dural) a dělají se i v .22 magnum. Takový NAA Black Widov bych si na obranu dokázal velice dobře představit :D ...ad Kayakero: Myslím že nikdo tady neobchoduje s topnými oleji, ani není tak blbej aby byl bílým koněm 8) A dosud jsme se na tomto webu bavili slušně, zvládli jsme to i bez sprostých slov a osobních urážek. To jen tak na okraj... :?
Přílohy
bw01.jpg
bw01.jpg (11.72 KiB) Zobrazeno 3132 x
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 10 říj 2008 11:08

Vetsina prispevku je az na vzacne vyjimky na Chocholouska :).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 říj 2008 11:26

Tak tak.
Už jenom ten pojem "terciální zbraň". :lol: :lol: :lol:
To je jako třetí v pořadí, ne?
Takže asi bych měl na ulici nosit v podpažáku .44 Magnum, za pasem .40SW Glock a v zadku zastrčený .22LR revolver...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 10 říj 2008 11:50

to Biggles: Jenže profíci to nebudou - skuteční profi-agenti kteří by ji mžikem našli nebo ti ji nedali šanci použít jsou vzácná zvířena která se nezabývá jen tak nějakým šmudlou, banky a pošty u nás přepadají paka. Ale obecně: kbybys (jak radí Andy v pravidlech) předchozí strany skutečně přečetl, zjistil bys, že: tyhle úlítlé, nepravděpodobné paraniodní scénáře + několik podobných jsou jediné, kdy se mi zdá, že by .22LR mohla být dobrá volba. Jinak si vždy najdeš něco vhodnějšího. A reklamní kampaň na hliníkový "saturday night special .22LR" pro jistotu bezpečného rodinného výletu do přírody je samozřejmě určena lidem, kteří se rozhodují iracionálně. A takových jsou evidentně spousty, jelikož .22LR si na obranu kupuje hodně lidí.



to cherro: vyčítáš mi že vulgarismy + osobní urážky užívají jiní vůči mně? :D Nebo že jsem Alfonsse nazval "nimrou" - poté se co opakovaně rozrývá a překrucuje banální detaily + poté co sám užil slůvka "chujoviny" "zcestný argumenty" ? Invektivní se snažím být co nejméně (doufám, že je to i vidět; kdby ne - omluva), ale asi je chyba snažit se s lidmi komunikovat stylem, který sami používají. Možná bude lepší reagovat jen na věcné argumenty, ostatní ignorovat. Věcných faktů je tu ale pomálu :( .


to alfonss: na tvou nabídku oslovovat mne "blbečku" tedy reagovat nebudu (viz. výše), admin tohohle threadu by ale měl. Ale: to proboha myslíš vážně, že já ti mám vygooglovat slova "purse", ".22LR", "revolver", "semiauto", "leather" + kombinace? Vážně to nezvládneš? Tenhle pokus byl hodně pod úroveň.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 10 říj 2008 11:54

"Přepadnout" banku po česku s papírkem s nakreslenou bombou a někoho nenápadně unést z bankovní haly je setsakra rozdíl, takže nemíchej laskavě hrušky s jablkama.........
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 10 říj 2008 11:56

docent Chocholoušek rulez!

co do střelby je to můj příklad a vzor!
získal si mne když pro svou sebeobranu bravůrně užíval tarasnici a expanzními střelami!
Zdali při tom měl v zadku strčený revolver (+ zda to byl .22LR) opravdu nevím :D
Zamčeno