22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 21 lis 2007 17:47

Nezačínej zase nebo tady zase bude dalších 20 stran na víc :lol: :lol: :lol:


Utan

Příspěvek od Utan » 21 lis 2007 17:49

Arnie, kdyby ti náhodou řádil v baráku chlápek s nožem, vem ho raději židlí. Doslovná citace je VEM HO ŽIDLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ.
Pokud to potřebuješ zreálnít, tak proti chlápkovi s nožem je lepší použít teleskopický obušek, který můžes tahat stejně pohodlně jako nějakou dvaadvacítku a nedopatřením si alespoň neprostřelíš topení. :-)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 21 lis 2007 17:50

cela tato debata je od sveho nazvu nesmysl.
Nechodim sem neco posbirat protoze z 99% lidi t teorizuje o necem co jen videli v kine, cetli.
Jak jsem uz Kubajzovi jednou rekl (a asi se ho to dotklo) vyjadruje se snad uplne ke vsemu. Ano jeho prispevky byvaji sice logicke ale naprosto teoreticke (mimo vzduchovky), ale s praxi a realitou to nema nic spolecneho.
Ja se vyjadruji pouze k tematum kterym rozumim a kde si myslim si ze mohu byt prinosem. O tom jsou fora, ne blaboly o tom co by kdyby.
Samozrejme ze v krizove situaci clovek pouzije co mam poruce. Ale co to ma proboha spolecneho s volbou raze vhodne pro sebeobranu.
takvymi to nesmysly pak vznikaji neplodne debaty jako je tato.
Chyba bylo, ze jsem se vubec snazil vysvetlit teoretikum o tom co obnasi mit zbran k ochrane.
Tim toto tema je pro mne uzavrene.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Utan

Příspěvek od Utan » 21 lis 2007 17:52

Petin00: Ok. Už mlčím. :-)
Arnie

Příspěvek od Arnie » 21 lis 2007 17:54

Utan píše:Arnie, kdyby ti náhodou řádil v baráku chlápek s nožem, vem ho raději židlí. Doslovná citace je VEM HO ŽIDLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ.
Pokud to potřebuješ zreálnít, tak proti chlápkovi s nožem je lepší použít teleskopický obušek, který můžes tahat stejně pohodlně jako nějakou dvaadvacítku a nedopatřením si alespoň neprostřelíš topení. :-)
Diky za radu, myslim ze G17 ve spolupraci s temer kazdodennim treningem by vse vyresilo i bez zidle.
Utan

Příspěvek od Utan » 21 lis 2007 18:01

Arnie, já raději doufám, že takovou situaci řešit nebudu muset a proto mám dva psy. Takže podle mého názoru je lepší, než investovat do zbrojáku kvůli 22cítce na obranu, investovat do nějakého školení, které vysvětlí jak předcházet krizovým situacím. Bohužel, můj tlachající (nikoli odborný) názor se ztotožňuje s názorem toho, kdo psal o té hadici. Pořizuje-li si člověk zbraň na obranu, má si pořídit zbraň určenou na obranu. A to 22cítka není. Jsou jiné a vhodnější způsoby sebeobrany.
Osobně mám na obranu pětačtyřicítku a trénuju s ní jednou za 14dní, tak 50sátku ran. Asi se necítím tolik ohrožen. :-)
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 21 lis 2007 18:08

Shiva píše:cela tato debata je od sveho nazvu nesmysl.
Nechodim sem neco posbirat protoze z 99% lidi t teorizuje o necem co jen videli v kine, cetli.
sry neviem kto si ale ty si už po niekom vystrelil, prípadne si už niekoho zabil alebo zneškodnil zbraňou v sebaobrane ? Keďže sa radíš do toho jedného percenta NEteoretikov a teda tvoje názory ako jediné sú správne ?

Nechcem tým povedať, že s tebou nesúhlasím, naopak, to čo píšeš ohladne sebaobrany je veľmi rozumné a je vidieť že sa vyznáš ... len ma zaujala tá poznámka o teoretikoch :)
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 21 lis 2007 18:16

Shiva píše:cela tato debata je od sveho nazvu nesmysl.
Nechodim sem neco posbirat protoze z 99% lidi t teorizuje o necem co jen videli v kine, cetli.
Jak jsem uz Kubajzovi jednou rekl (a asi se ho to dotklo) vyjadruje se snad uplne ke vsemu. Ano jeho prispevky byvaji sice logicke ale naprosto teoreticke (mimo vzduchovky), ale s praxi a realitou to nema nic spolecneho.
Ja se vyjadruji pouze k tematum kterym rozumim a kde si myslim si ze mohu byt prinosem. O tom jsou fora, ne blaboly o tom co by kdyby.
Samozrejme ze v krizove situaci clovek pouzije co mam poruce. Ale co to ma proboha spolecneho s volbou raze vhodne pro sebeobranu.
takvymi to nesmysly pak vznikaji neplodne debaty jako je tato.
Chyba bylo, ze jsem se vubec snazil vysvetlit teoretikum o tom co obnasi mit zbran k ochrane.
Tim toto tema je pro mne uzavrene.
Když jsem Ti o tři stránky dozadu říkal, že thread je už od názvu hovadina, nevěřils, musel jsi přijít, ověřit si to a nasrat se při tom...:D

Ale přesto nemůžu souhlasit s tím, že diskuse je neplodná. Když sem přijde začátečník kterej si chce koupit Koru a nosit to (ano, znám i takovýho trotla), alespoň zjistí, že se jedná o píčovinu.
Lid je zblblej.
Keců a záložních zbraní speciálních sil a o střele která lítá v lebce jak hrášek v bubnu je jak s....k. Mýty lidi baví a teoretizování je jenom podporuje.

Tedy, shrnul bych poselství těchto tří desítek stran textu pro případ, že sem zavítá nějaký začátečník:

Nuže, milý začátečníku, až se přijdeš a budeš uvažovat o zbrani pro obranu a na nošení, vyser na .22LR. Zajdi si na kurs obranné střelby, dělaj to třeba v Leiku nebo Kuguar Team, kup si pořádnej kalibr - a modli se za to, abys ho nikdy nemusel použít proti člověku...
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 21 lis 2007 18:32

...
Naposledy upravil(a) Zapy dne 21 lis 2007 21:33, celkem upraveno 1 x.
-- Life is pain --
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 21 lis 2007 20:11

No to je mazec :!: :?: Dnes jsem neměl čas to tady sledovat. K tématu: 22LR pro sebeobranu? Bych řekl, že néééé. Jak už napsali jiní, jsou vhodnější ráže. Já bych ještě dodal, že je důležitý i vlastní systém zbraně (SA, SA/DA apod).

Asi by bylo vhodné, kdyby se u autora nezobrazoval počet příspěvků. Mám dojem, že někteří reagují (i na světlo) jen proto, aby dosáhli co největšího počtu a tak se stali u nově příchozích přesvědčivějšímy-odborníky.

Pozn.: Co Vám Shiva udělal tak špatného? Možná, že zvolil špatnou intonaci. S jeho příspěvky nemám problém.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 lis 2007 20:25

Hodně psů zajícova smrt.Na místo aby jste byli rádi že se Shiva snaží vám poradit tak ho citujete a převracíte smysl.Opravdu už kromě napadání nic jiného neumíte?
Že vyteču já to je normální ale Shiva s váma má opravdu trpělivost tak toho nezneužívejte.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 21 lis 2007 20:45

Už dlouho se to tu poněkud zvrhává, bylo to tu probraný ze všech úhlů zepředu i zezadu. Pokud další příspěvky nebudou nějakým způsobem novátorský a konstruktivní k danému tématu, budu to mazat.
Stejně kdo bude chtít tak bude 22lr pro sebeobranu nosit a nic ho nezvyklá. Je to možná lepší než mít v kapse zavírací nůž, ale je pravda že na sebeobranu existují vhodnější ráže. Já osobně jsem přesvědčen o dostatečnosti i 7,65Br, ale už je to fakt minimum. 9ka podle mě naprosto v poho. Obhajovat ještě větší kalibry jako ty jediný a pravý už trochu zavání paranoiou :D (to byl jen žert chlapi :wink: ).
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 21 lis 2007 20:47

...
Naposledy upravil(a) Zapy dne 21 lis 2007 21:32, celkem upraveno 1 x.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 lis 2007 20:55

To- Zapy
Nechtěl sem to nijak rozmazávat ale když už jsi to nakousl tak ti odpovím.Od chvíle co ses tu objevil si říkám co text to perla.I přes to jsem ti nic zlého neřekl ale jestli to opravdu potřebuješ slyšet tak ti potvrdím že jsi mistr teorie a hlasatel bludů a kravin.No a to je moje poslední reakce na tvou trapnou existenci.Doufám že se vykydáš a ztratíš jako ostatní přemoudřelí trapáci před tebou.
To- Silence-promiň musel jsem odpovědět,blbost lidská je dar boží ale malej,ovšem onen kolega byl obdarován více než štědře,
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Utan

Začíná se mi tu líbit. :-)

Příspěvek od Utan » 21 lis 2007 21:44

Takže nového? Už jste tu měli názory uznávaných světových střelců? Co třeba Jeff Cooper a jeho názor na .22 LR pro sebeobranu? Tady je:

[i]I now have over two dozen correspondents explaining to me that the trigger-action on the Bitsy Smith can really and truly be made shootable. It appears the word I got from the counterman at the SHOT Show was simply basura. This being the case, the idea of this cute little item being put to defensive use comes to the fore. It is obvious that a 22 long rifle bullet in the tear duct will stop a fight as efficiently as a 44 Magnum. The problem is hitting that very small target under difficult conditions and in a great hurry. If you plan to use a 22 to save your life, you must practice, and practice a great deal. You use targets the size of bottle caps or pingpong balls and work until you can always hit them at short range and at great speed. You should not do this on paper targets, but rather on a field range where you submit yourself to conditions of maximum stress. Do your aerobics on that range and when you are totally out of breath start hitting those bottle caps with your 22 - in a great hurry.[/i]
Ve zkratce tedy říká to samé co já, trefte kořen nosu, vždy, za každých okolností a pohoda. A je tu i tréninkový návod.

[i]I examined the Walther P22, which is indeed a nice little item. In some respects it is not quite as good as its ancestor the PPK, but for the rural household which needs a 22 at the ready and does not already have one, this is an attractive piece. (Let it not be said that I advocate the 22 LR cartridge for house defense. It is certainly not our first choice, but it will do when managed by a cool hand. I maintain that the best weapon for household defense is a self-loading 12-gauge shotgun, but such is obviously clumsy to pack around.)[/i]
A názor hodně podobný kubajzzovu. Neobhajuje dvaadvacítku pro ochranu domu, ale zas, chladnokrevně použitá, proč ne, i když vhodnost samonabíjecí 12ctky mu nikdo nevymluvil. Na jiném místě píše, že ten Walther je fajn, jako "hračka" pro ženské a děti, naučí se střílet a možná přejdou na "dospělou" ráži. :-)

No, a pak pan Marshall a jeho slavná One-Shot-Stop. Já ji moc nemusím, ale fajn. Podle tabulky je 35%tní šance, že 22cítkou zastavíte jednou ranou útočníka. Pětačtyřicítka má 95%.

Tolik mnou vybrané chytré hlavy.
Zamčeno