22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 20 lis 2007 21:01

...
Naposledy upravil(a) Zapy dne 21 lis 2007 21:34, celkem upraveno 1 x.


-- Life is pain --
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 21 lis 2007 00:31

Absolutně nechápu, proč sem přispívají odborníci na zbraně (Shiva, Harp), kterým je od pohledu jasné, že thread je už názvem hovadina.

Kruci, proč kopat do mrtvoly?
Celý thread je nazván nějak jako "kolik ujedu v terénu na silničních pneumatikách?"

Myslím, že posupných glos v podobných threadech vás není hodno.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 lis 2007 00:50

To-Childeater
Protože je to sere? :evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 21 lis 2007 00:57

Lepe bych to nenapsal.

proste prochazim forum podle toho co je noveho od minule navstevy. nekde si zaskrtnu upozorneni. coz jsem z nerozumu udelal i tady. Pak to chvili ctes a pak uz ti to neda a napises s nadeji, ze to proste lidi pochopi. Nekdy se tim bavis, kdyz ctes co za ptakoviny lidi pouzivaji argumenty a nekdy se fakt nastves, protoze cekas ze preci jen nekdo napise neco rozumneho a zjistis ze ne, a tak napises neco ve smyslu ze to je ptakovina.
drive jsem se vytacel a byl jsem "oblibeny" neurotik.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 21 lis 2007 07:11

Do této chvíle jsem přispěl do tohoto odstavce 2x: Poprvé, když jsem vysvětloval, co nosím a proč, přičemž jsem předpokládal, že to diskutujícím dojde, jaká kravina se tady omílá. Někomu to bylo jasný od začátku, někomu to došlo v průběhu a někomu to nedojde, i kdybys ho tou diskutovanou .22LR střelil do p*ele. Z toho vyplynul můj druhý, poněkud emotivní příspěvek. Můj třetí a doufám, že poslední příspěvek je tento, vysvětlující, proč jsem psal ty dva předchozí. A teď laskavě P.T. diskutující veřejnosti račte konečně poslat toto kravinózní téma do hajzlu. :twisted: :roll:
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 21 lis 2007 07:31

...
Naposledy upravil(a) Zapy dne 21 lis 2007 21:34, celkem upraveno 1 x.
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 21 lis 2007 13:45

Vzhledem k tomu, ze thread se jmenuje neco jako .22LR na sebeobranu?? nebo tak nejak, tak se sem asi nehodi psat o jinych razich.

Nicmene, nekolik faktu.

vzhledem k tomu, ze nas zakon zakazuje zbrane se zvysenym ranivym ci expansnim ucinkem (prosim presnou definici si najdete v zakone, rovnez polemika o tom co je a co neni, ci pravni dopady pri pouziti takoveho streliva, nechme stranou, to bude resit souda a pravnici) tak raze 9mm Luger se nezda byti dostatecne spolehliva. (To jestli .357mag, nebo .38sp, ci rovolver nebo pistoli take nechcem resit, nikdy se totiz nedoberem jasneho vysledku).
Po mnoha lete praxi jsem sam presel na .40s&w a ac jsem vzdy mel odpor k plastkum tak dnes pouzivam pracovne G23. Samozrejme bych radeji nosil 1911 v razi .45 ale to je trochu velke a tezke, vyzaduje to jiny zpusob taseni a strelby, takze moc zmen a dlouhy vycvik.
Cela sebeobrana se strelnou zbrani zacina (mela by zacinat) psychickou pripravou a uvedomeni si toho co to obnasi a co bude nasledovat. Soucasne to znamena pravidelne trenovat a nacvicovat taseni mireni a vlastni strelbu. Ruzne modelove situace apd.
Proste to neni o tom, ze si vemu pouzdro a do neho si dam .44mag a jsem pripraven se branit. Je potreba si uvedomit to, ze v okamziku vytazeni zbrane vam jde o zivot vic nez jste si pred tasenim mysleli.
Ja vim, ze tohle zni jasne, ale dokud v te situaci nejste tak nevite.
Blaboly o tom, ze budete mit cas s .22LR zasahovat presne tak aby jste utocnika vyradili z boje a odvratili nebezpeci, jsou nesmysly. Vlastni vycvik je vzdy pudovy, vyzaduje se vzdy umisteni zasahu v urcitem rozptylu na urcitou cast tela. Nikdo nema cas mirit a strilet na nekolika centrimetrovou zonu, kde bude .22 mozna efektivni.
ciste jako porovnani, nekdo tu uvedle, ze .22 se da strilet s vetsi kadenci a ze tudiz je to vyhoda. Taseni zbrane se musi trenovat a nemyslim si ze s .22 bude nekdo rychlejsi nez s 1911 s natazenym a zajistenym kohoutem (std. zpusob noseni). Pak rozhoduje prvni rana. Do hlavy se ve vypjate situaci kde jde o zivot na vzdalenost do 7m nikdo trefovat nebude ani se to jako prvni rana pri taseni a premacknuti netrenuje, takze bude strilet na oblast hrudniku. staci mit dnes v kapse PDA a 4.5g strela o prumeru 5.6mm se o nej zastavi a nic mi vcelku asi neudela, dalsi uz nestaci vystrelit protoze ho trefi 14g strela o prumeru 11.4mm posadi na prdel. ev. 12g o prumeru 10mm
Napsal jsem to zjednodusene, spousta lidi k tomu muze mit vyhrady, ale takhle to opravdu v praxi chodi. Hlavne tu jde o princip.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 lis 2007 13:57

To- Shiva
Jako vždy přesné a vyčerpávající,o tomhle může dál polemizovat leda člověk bez mozku.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 21 lis 2007 14:08

:-)
ceska fora trpi neduhem a to je ze lidi hledaji seberealizaci plkanim o hovne a rozebiranim nesmyslu, probirani vlastnich teorii jen proto, protoze se najde vzdy nekdo kdo o tom s nimi bude polemizovat. Fora nejsou na odborne urovni, je to tlachani.
Pak prijde na forum nekdo kdo opravdu hleda kvalitni informace a protoze jak vime, tak vsichni inklinuji verit tomu co je na internetu, v novinach apd, a brat to jako fakt.
Proto se nekdy necham strhnout k napsani meho blabolu, aby tito informaci dychtivi zacatecnici ci neznalove si to mohli trochu ujasnit.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 lis 2007 14:16

To jsme na tom podobně,tento blábol sem vydržel sledovat bez zásahu cca.26 stran ale čeho je moc toho je příliš.S lidskou blbostí se vyplatí bojovat,protože není zákeřnějšího nepřítele zdravého rozumu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 21 lis 2007 14:28

Shiva: Ano, a zejména jedna část tvého příspěvku je podstatná a x krát jsem o ní na různých forech psal: Mentální příprava a modelové situace. I ve střelecké škole jsem to žáčkům vždy kladl na první místo. Teprve potom je volba typu zbraně, ráže a drilování.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 lis 2007 15:17

Sice to je tak trochu mimo oblast tohoto fóra, ale neodpustím si poznámku. Za kterou mne asi někteří pošlou hodně daleko.

Jistě, pokud je člověk závislý na své zbrani a pracuje ve službách organizace, kde lze její použití opravdu předpokládat, pak výcvik (zejména mentální) je víc než na místě. Co byste ale řekli na někoho, kdo v žádné takové organizaci nepracuje, zbraň má doma v nočním stolku, připravenou na zloděje a maximálně si ji vezme večer ven na venčení svého "mezichlebníka". Jak má takovýto člověk cvičit? Ano, zajít na střelnici a bouchnout. Ale kolikrát? A jak často.

Víte, zbraň by měla být dostupná nejen profesionálům, ale i amatérům. Protože dokud není na ulici bezpečno (a to už přestává být i v malých městech), tak každý má právo na to chránit se.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 lis 2007 15:45

Jo s tím souhlasím.
A proto je taky debata o ráži poměrně zbytečná, protože člověk ve vypjaté situaci použije pro svou obranu cokoliv, takže nechápu proč by nemohl použít dvaadvacítku, myslím, že by byl moc rád, že ji má a ta by mu přišla vhod velmi. Nebo kdyby se bránil a měl dvaadvacítku, tak se má prvně podívat jestli náhodou nemá útočník nějakou účinnější ráži než má on?
To by vlastně po sobě ani lidi nemuseli střílet, stačilo by kdyby se postavili proti sobě a
jeden by řek:"Čtyřicet smis and veson!"
Druhý:"Ha, čtyřicetčtyři magnum!"
První: "Sakra, prohrál jsem!"
Druhý: "Musíš nosit účinnější ráži, chlapečku..."
:lol:

Tady se IMHO směšují dohromady dvě věci.
První jestli se dá .22LR použít pro obranu. Což bez problémů jde a myslím, že po světě bychom od úspěšných obránců našli tisíce děkovných dopisů pro strýčka Long Rifla.
A druhá. Jestli má smysl kupovat zbraň .22LR primárně pro obranu. Což je zjevně blbost.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 21 lis 2007 15:54

...
Naposledy upravil(a) Zapy dne 21 lis 2007 21:36, celkem upraveno 1 x.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 21 lis 2007 15:59

myslím, že toto téma rozhodne nebola "obrovska ztrata casu a energie." Je pravda že nič prevratné sa tu nepovedalo ale to predsa ani nie je hlavným cielom diskusie...
Zapy píše:jj pro sebeobranu by clovek byl rad i za kuši :D , tady de spis o ten nakup..
alebo 2 prsty do V :D
Zamčeno