22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2005 00:25

Mám dojem, že to tu už zase nabírá poněkud nesprávný směr či přímo vyskakuje z kolejí, takže si bez dovolení zahraju na zvědavého invalidu: Bohužel, k sebeobraně ty klouby a tepny zkrátka patří a vědět, kde co je, je důležité, a že to vím a bavím se o tom ještě neznamená, že jsem právě pohlédl na vrata blázince ze strany, kde chybí klika (takhle nějak zřejmě uvažujete???, ale je to omyl. Je to hnusné, ale je to tak. Nejlepší by bylo, kdyby žádná obrana nebyla potřeba, ale když už je, tak se otom snad můžeme bavit, aniž bychom si nadávali do socek a úchylů, ne?)


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 črc 2005 06:31

To bych netvrdil. Já mám ABE, sbírám hlavně moderní pistole, nicméně jelikož mám v zaměstnání na starost bezpečnost informací a majetku chodím občas ozbrojen.

Ono je dobré vědět, co dělat, pokud by se člověk dostal do krize a musel ji řešit zbraní. I když za normálních okolností jsem jedinec, co svoje problémy řeší jinak než hrozbou.

Já, narozdíl od ostatních zvířátka nestřílím. Dokonce ani kuny flobertkou, malorážkou, vzduchovkou.....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 črc 2005 08:29

Samozrejme neco na tom je, kdyz chce clovek nosit zbran a to nejen na paradu, ale je pripraven i strilet mezi lidmi, je dobre vedet co nejvice o ucincich i o anatomii .. a o tom tohle tema je, takovy clovek by mel vedet, ze .22LR je na toto krajne nevhodna.

Ale to nic nemeni na mem nazoru, ze ty vase reci hranici se sadismem. Ale je fakt ze kocka flobertkou je horsi ..
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 črc 2005 08:34

Nemohu si pomoci, ale debata o tom kam mirit pri obranne strelbe je zcela zbytecna. Vdyt o tom se jiz tolik napsalo. Hrudnik je jedine efektivni misto, ktere poskytuje dostatek plochy kam se trefit s okamzitou zpetnou vazbou.

Dale ... strileni zviratek cili regulace jejich pocetnich stavu ... je dle meho nazoru (alespon v lidske spolecnosti) neco zcela odlisneho nez usmrceni cloveka. Ac pro nekoho paradoxni... v lidske komunite bezna vec.
Lov doprovazel cloveka od pradavna a stale to nekteri z nas dedi ve svych genech. Tedy ohradit se tvrzenim ze na zvire bys nevystrelil a cloveka bys zabil... je pro me asocialni chovani v lidske komunite.

Navic pokud mela byt ta poznamka s tou kunou urcena me (a ja to nevim,zda to bylo tak mysleno) tak vez, ze jsem nebyl autor myslenky. Naopak.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2005 10:07

Z několika posledních příspěvků se mi ne zcela udělalo dobře. Nedovedu si představit, že bych snad někdy střílel na člověka, pokud ano, tak snad nanejvýš do stehna a kdybych byl tak duchapřítomný, tak raději na vnější než vnitřní stranu, abych se vyhnul tepně - to už je ale trochu z říše snů :) Víte někdo, jak se zachovat v případě postřeleného útočníka ? Je napadený povinen poskytnout mu první pomoc, nebo se může jen tak dívat, jak se člověk s dírou v podbřišku, několika střelami v kyčlích a kolenech kroutí na zemi ? Projde u soudu verze "Jelen! A řítíl se na nás!" ? Mám takový nepříjmený pocit, že se u nás práva útočníků staví nad práva napadených, a moc by mě netěšilo platit nějakému mizerovi do konce života invalidní důchod. Je to nevratný proces a nabízí se otázka, co dělat, když poslední vystřelená nábojnice dopadla na zem ? R.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 črc 2005 11:53

Anonymous píše:Z několika posledních příspěvků se mi ne zcela udělalo dobře. Nedovedu si představit, že bych snad někdy střílel na člověka, pokud ano, tak snad nanejvýš do stehna a kdybych byl tak duchapřítomný, tak raději na vnější než vnitřní stranu, abych se vyhnul tepně - to už je ale trochu z říše snů :) Víte někdo, jak se zachovat v případě postřeleného útočníka ? Je napadený povinen poskytnout mu první pomoc, nebo se může jen tak dívat, jak se člověk s dírou v podbřišku, několika střelami v kyčlích a kolenech kroutí na zemi ? Projde u soudu verze "Jelen! A řítíl se na nás!" ? Mám takový nepříjmený pocit, že se u nás práva útočníků staví nad práva napadených, a moc by mě netěšilo platit nějakému mizerovi do konce života invalidní důchod. Je to nevratný proces a nabízí se otázka, co dělat, když poslední vystřelená nábojnice dopadla na zem ? R.
Vsichni tvrdi ( a je to i muj nazor), ze kdyz uz se branit palnou zbrani tak takovym zpusobem... aby utocnik neprezil! Tedy hrudnik a radeji dvakrat hrudnik. Kdyz to nezabere tak hlava.

Jinak pochopitelne po odvraceni utoku jste povinen postrelenemu poskytnout prvni lekarskou pomoc. Paklize tak neucinite budete pravdepodobne obvinen z neposkytnuti pomoci (paklize Vas soud z tech hlavnich obvineni typu ublizeni na zdravi s nasledkem smrti sprosti).

Tedy byl bych rad aby si to zde pritomni dovedli predstavit... to na co jste strileli... najednou krvaci... ba dokonce strika z toho krev... a vy se nad nim sklanite a snazite se zastavit krvaceni, ktere jste pred tim sami zpusobili. Stoji to za to? Mozna nekdy ano... ale neni nad to, kdyz si to clovek muze odpustit a zvolit jinou variantu.

A proto zaverem... nosme zbrane... ale budme pripraveni i na tu krvavou podivanou.. a fakt, ze to bude realne.. ne jako v televizi!! Proto, ten kdo na to neni ... a nikdy pripraven nebude... necht zase zbran necha doma v supliku. Bude mnohem bezpecnejsi nezli s ni!!
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 črc 2005 12:28

Zdá se mi, že málokdo si uvědomuje závažnost toho, co se tu řeší. Jak psal kolega přede mnou, pokud už jde zbraň z pouzdra a střílí se z ní v kritické situaci, pak je potřeba střílet pokud možno maximálně efektivně (tedy do míst, které útočníka v první řadě zastaví v jeho počínání, a teprve v druhé řadě pokud možno jej neohrozí na životě).

K tomu, aby jste byli schopni takto vystřelit musíte mít kromě základní odvahy stisknout spoušť i pokud možno znalosti kam mířit a co můžete zasáhnout, pokud tam střelíte. V konečném důsledku se budete bránit lidem, do kterých budete muset vystřelit.

Nerad bych byl opět nařčen z sadismu, ale snažím neeufemicky rozepisovat proč a co bych dělal. Na každém výcviku střeleckých sebeobranných technik by Vám měli říct jak střílet, jak se krýt a kam střílet. A myslím, že by Vám mohli i ukázat obrázky s toho, jak to vypadá, když už se střílí. Sice to nikoho na možný střet a podívanou při něm nepřipraví ale udělá to dobrou představu.

I když se bavíme o ranivosti na úrovni testů v želatinových blocích, nebo mýdle, hlíně, kusu masa, pořád se jedná o simulaci, jak bude vypadat rána v těle útočníka. Prosím nezapomínejte na to.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
pitt

Příspěvek od pitt » 21 črc 2005 16:41

To Andy:trochu zapřemýšlej,jestli je vhoné při obranné střelbě střílet abys zabil,nebo abys zastavil. V tom je sakra rozdíl a tím se asi od sebe lišíme.
A víš jakej je rozdíl mezi střelbou na zvíře a na člověka?
1,Na zvíře střílíš abys ho zabil. :(
2,a aby ses NAŽRAL

..... na člověka střílíš aby ses ubránil,když ti chce ublížit.


to Anonym:jinak střelbu do rukou,nohou,nebo dokonce vystřelení zbraně z ruky nechme agentu 007.Mám pocit že sis nikdy nezkusil IDPA,nebo IPCS. Budeš koukat,jak je lidská postava malá. :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 črc 2005 17:26

pitt píše:To Andy:trochu zapřemýšlej,jestli je vhoné při obranné střelbě střílet abys zabil,nebo abys zastavil. V tom je sakra rozdíl a tím se asi od sebe lišíme.
A víš jakej je rozdíl mezi střelbou na zvíře a na člověka?
1,Na zvíře střílíš abys ho zabil. :(
2,a aby ses NAŽRAL

..... na člověka střílíš aby ses ubránil,když ti chce ublížit.


to Anonym:jinak střelbu do rukou,nohou,nebo dokonce vystřelení zbraně z ruky nechme agentu 007.Mám pocit že sis nikdy nezkusil IDPA,nebo IPCS. Budeš koukat,jak je lidská postava malá. :wink:
Tak to PITTbule uzavrem s tim, ze ty budes strilet na "pindoura"... a ja na hrudnik. Nema smysl to rozmazavat. Ty zijes ve svem svete velkych kloubu a brisnich tepen... ja radeji zivotne dulezite organy.
pitt

Příspěvek od pitt » 21 črc 2005 17:48

tebe ti psi nějak žerou?! :P
Já vím jen že žiju ve světě,kde je lepší být opatrnej. Já ti nic nevyvracím.Střílej kam chceš,já jen řekl svůj názor a snažil se ho zdůvodnit a vysvětlit.Tobě to třeba nic nedá,ale někomu jinýmu to může pomoct. :?:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 črc 2005 18:49

pitt píše:Tobě to třeba nic nedá,ale někomu jinýmu to může pomoct. :?:
Probuh jen to ne :-) Nerad bych aby mezi nami pak pobihali nasrani utocnici bez pindoura!! Pro vsechny... strilejte radeji vejs! :lol:
Návštěvník

Radsi vetsi razi do hrudi/omylem zavolat spatne cislo sanity

Příspěvek od Návštěvník » 22 črc 2005 09:46

Stat nad umirajicim a mit dukaz, ze jste volali 113 (nebo jake ze je to nove celoevropsky jednotne cislo zachranne sluzby, bylo to 114, bylo to driv cislo ohlasovny presneho casu)?
Nemuzete za to, ze vladci prestali vyucovat zdravovedu a tim minimem, co je v testech na zbrojak, nikoho nezachranite.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 črc 2005 10:06

Pokud vím, je to 112.

Obávám se, že tento telefonát nestačí. Problém je, že Vás neznalost neomlouvá a pomoc poskytnout musíte. Šílenené navíc je, že pokud ho při ošetřování zraníte (pokud to přežil), může po Vás požadovat finanční kompenzaci za následky.

Takže nejen, že z Vás udělají zločince, který neposkytnul pomoc, navíc ještě můžete platit nemocenskou. Vítejte v realitě: určitě se najde alespoň jeden státní zástupce, co si na Vás smlsne.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 črc 2005 10:40

HanuIv píše:Pokud vím, je to 112.

Obávám se, že tento telefonát nestačí. Problém je, že Vás neznalost neomlouvá a pomoc poskytnout musíte. Šílenené navíc je, že pokud ho při ošetřování zraníte (pokud to přežil), může po Vás požadovat finanční kompenzaci za následky.

Takže nejen, že z Vás udělají zločince, který neposkytnul pomoc, navíc ještě můžete platit nemocenskou. Vítejte v realitě: určitě se najde alespoň jeden státní zástupce, co si na Vás smlsne.
Coz je jen dalsi argument proc nestrilet po prirozeni ale normalne do hrudniku! Malo kdo prezije oboustrany prustrel plic... nebo srdce. Jde cca o minuty. Po zasahu plic (pravda oba laloky) u zvere dochazi do 5min k exitusu. Nekdy i podstatne drive. Navic pri pouziti spravne munice... to utocnika jiste zastavi. Tedy ne jenom zabije... ale i zastavi.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 črc 2005 11:01

Problem je, že při tom druhém výstřelu už to MÚŽE být vražda. Těžko Vám kdo uvěří, že při jednostranném pneumothoraxu měl útočník ještrě snahu útočit. Většina lidí se drží za hrudník, těžce oddychuje a NEÚTOČÍ.

No a Vy běháte kolem nich a snažite se jim poskytnout první (možná i poslední) pomoct.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Zamčeno