22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 črc 2005 18:23

HanuIv píše: Ano, civilní střelivo pro ni existuje ale je to taková "malorážka na steroidech".
IŽ 75 - 2.7g, V0 305 m/s, 140J ..to spíše vypadá na syrovátkový protein ..
A cože jsi to psal o žábách ?
Dawe1


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 črc 2005 18:26

Říkám, na steroidech, na první pohled jak Brambo, ale při pohledu zblízka nic moc. Pořád jsem u tématu. Na rozdíl od kolegů, kteří řeší dlouhé kulovnice a lov v lese.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
pitt

Příspěvek od pitt » 19 črc 2005 19:47

http://www.gunclub.cz/diskuse/viewtopic.php?t=21

Dovolil jsem si sem strčit tento odkaz,je to k tématu a možná to někomu pomůže. Mě se líbí toto:
Resist 22 píše::wink: Naopak, souhlasím s Jirkou. Pro použití ráže 22 mluví jím uváděné faktory a pokud se 22 použije publikovaným způsobem, jde o také funkční ráži.
Několik charakteristik:
+ k projevu účinku střely musí být získáný čas (1 - 2 sekundy);
+ zvolit výkonný náboj s vhodnou střelou pro tuto ráži;
+ je potřeba vystřelit nejméně 3 x;
+ dobře znát zásahové zóny pro ráži 22;
+ být dobře vycvičený střelec a ovládat případně další druh sebeobrany.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 črc 2005 21:11

Jo me se to libi cele.... ale je to samozrejme usmevne. Uz to nebudu komentovat.
Snad jen kdyby sem od ted na toho tema napsali jen ti, co 22LR na sebeobranu jiz pouzili (pokud jsou mezi zivymi) :-))) A naopak, kdyby nam se mohli napsat ti postreleni... z rad kriminalniku... co sedi na Mirove ci na Borech (ale ti zas nemaj asi internet). Nonic.
pitt

Příspěvek od pitt » 19 črc 2005 21:55

ale dobře to vystihuje pravidla použitelnosti 22.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 črc 2005 06:40

Spíš nepoužitelnosti:

Za jednu až dvě vteřiny dokáže průměrný člověk rychlejší chůzí ujít asi tak 4 - 5 metrů. Dvě vteřiny se považují za čas, který je ve většině případů považovaný za to, co má obránce k obraně. Pokud musím čekat dvě sekundy abych se přesvědčil, že útočník útočí, tak to je střela nanic.

Co je to náboj s vhodnou střelou? Aby penetroval (neexpanzivní) a zastavil, nebo aby nepenetroval (a cíl ještě víc vybudil).

Vystřelit nejméně třikrát: Vítejte v realitě - pokud toto řeknete průměrnému prokurátorovi, máte na krku minimálně ublížení za těle. Nic Vám nepomůže od kriminálu.

Zásahové zóny? Jsou jen dvě. Obě smrdí kriminálem: hlava, kde to je vlastně rovnou odpravení a hrudník - což ale útočníka nezastaví - má ještě asi 15-20 vteřin na to aby obránce ubodal k bezvědomí a možná i k smrti. A navíc musíte hodně dobře trefit (což je ve stresu a případné tmě dost problém).

Vycvičený střelec a ovládat další druhy sebeobroany? Hmmmm, co takhle být rovnou členem elitní jednotky KGB? Já s sebou sice nosím taky nůž, ale pokud vytáhnu bouchačku a budu střílet (což je takřka závislé jedno na druhém), nebudu už mít čas se bránit někomu, kdo po mě půjde po třech zásazích malorážkou. Nůž je na uplně jinou sebeobranu převážně z blízka.

Víte, připadá mi to jako, že nechcete vidět to, co ase ostatním jeví zřejmé. Proč by všechny ozbrojené složky kupovaly drahé zbraně větších ráží pro sebeobranu, když by jim stačila 22LR? Asi proto, že 22LR prostě nestačí. Zkuste si přečíst odborné studie o efektivitě menších ráží.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
pitt

Příspěvek od pitt » 20 črc 2005 17:37

HanuIv: souhlasím,ty pravidla to vystihují dobře,ale jen promile běžných nositelů zbraní by tohle vše dokázala zkombinovat. Dovoluji si jen oponovat v zásahové zóně,než na hlavu bych mířil na podbřišek a oblast pánve(větší cíl,méně pohybu)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 črc 2005 18:42

Hmm podbříšek je hodně zákeřný, je tam jenom jedna velká tepna, která je ale dost problematická (břišní aorta), protože z ní sice člověk vykrvácí, ale neznamená, že je zastaven.
Kolem jsou střeva, která už jsou pro zastavení vůbec nevhodná.

Já preferuju spíš hrudník, teoreticky střílet na stranu, kde má střelec srdce (tedy na pravou stranu hrudi útočníka). Po zásahu plíce je to na hemotorax, což znamená ve většině přípdů okamžitéou pacifikaci útočníka.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
pitt

Příspěvek od pitt » 20 črc 2005 19:21

ale máš tam i pánev a klouby.to když zasáhneš=pád.A v podbřišku je hodně nervů,které se při zásahu fungují jak při velké ráně pěstí do břicha(předklon)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 črc 2005 20:52

Chcete utocnika umucit k smrti nebo ho proste jen zastrelit? Neni mi to z te debaty jasne... Zajimavy sadismus debatovat o tom kam utocnika nejlepe strelit. Myslim, ze je to jednoznacne. Hrudnik a cokoli nad nim. To jest hlava. Ovsem pri zasahu hlavy se bude tezko objasnovat obrane ucely strelby. Strilejte na hrudnik... ostatne je to nejvetsi cil... a uz to nerozebirejte. Samozrejme nejlepsi je vubec nestrilet... :-D
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 20 črc 2005 21:31

:) Hehe je fajn vedet, ze po ulicich chodi i taci, co se jen tresou na to strilet do zivyho a uz maji i rozmysleno kam :) .. to se mam na ulici bat zeptat, kolik je hodin, aby mne nejakej magor nezacal "pacifikovat"?

To uz jste hosi trochu presahli ramec "pripravy" na vlastni obranu, ne?
pitt

Příspěvek od pitt » 20 črc 2005 22:21

Sidewinder píše::) Hehe je fajn vedet, ze po ulicich chodi i taci, co se jen tresou na to strilet do zivyho a uz maji i rozmysleno kam :) .. to se mam na ulici bat zeptat, kolik je hodin, aby mne nejakej magor nezacal "pacifikovat"?

To uz jste hosi trochu presahli ramec "pripravy" na vlastni obranu, ne?
když máš zbraň na svou ochranu,tak ji musíš umět použít a vědět taky jak.Jastli ju nosíš jen tak pro parádu je to tvoje věc. Jen si přeber,jestli ti pak bude k něčemu platná.A nikdo netvrdí že střílím kolemjdoucí bez hodinek. :evil:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 črc 2005 23:01

pitt píše:
Sidewinder píše::) Hehe je fajn vedet, ze po ulicich chodi i taci, co se jen tresou na to strilet do zivyho a uz maji i rozmysleno kam :) .. to se mam na ulici bat zeptat, kolik je hodin, aby mne nejakej magor nezacal "pacifikovat"?

To uz jste hosi trochu presahli ramec "pripravy" na vlastni obranu, ne?
když máš zbraň na svou ochranu,tak ji musíš umět použít a vědět taky jak.Jastli ju nosíš jen tak pro parádu je to tvoje věc. Jen si přeber,jestli ti pak bude k něčemu platná.A nikdo netvrdí že střílím kolemjdoucí bez hodinek. :evil:
Ale vypadas na to PITBULE! :-D
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 20 črc 2005 23:13

Asi na to koukam ze spatnyho pohledu .. mam ZP pouze B, strilim pouze malorazku a kdyz mi tu nekdo basni o tom, jak je lepsi strelit utocnika do hrudniku, protoze v panvi je jen jedna tepna .. a druhej na to ze zase jsou tam klouby .. je mi zle

.. pripomina mi to Southpark: "zabit zvire se nesmi, leda v sebeobrane .. vidite tamhle toho kralicka? .. bacha riti se na nas .. bum bum bum" :roll:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 črc 2005 23:16

Sidewinder píše:Asi na to koukam ze spatnyho pohledu .. mam ZP pouze B, strilim pouze malorazku a kdyz mi tu nekdo basni o tom, jak je lepsi strelit utocnika do hrudniku, protoze v panvi je jen jedna tepna .. a druhej na to ze zase jsou tam klouby .. je mi zle

.. pripomina mi to Southpark: "zabit zvire se nesmi, leda v sebeobrane .. vidite tamhle toho kralicka? .. bacha riti se na nas .. bum bum bum" :roll:
Jo sou to krapet asocialove Sidewindere... a navic sadisti. Co nadelame... snad je na ty ulici nepotkame :?
Zamčeno