.22LR - LAPUA Master L? LAPUA Master M? :roll:

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

gunner

.22LR - LAPUA Master L? LAPUA Master M? :roll:

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 00:43

.22LR - LAPUA Master L? LAPUA Master M? :roll:


gunner

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 00:55

Poradte prosim nekdo,M je mensi prumer strely L je vetsi,k cemu to slouzi?
Zkousim strelivo do me CZ 452 - 2E ZKM zatim jsem zkusil Eley Match Xtra a Tenex.Na Lapuu jsem taky slysel samou chvalu,tak ji chci taky zkusit. Kdyztak mi nekdo pisnete s jakym strelivem mate dobre zkusenosti.A nejlepe i se stejnou flintou.Diky
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 04 úno 2009 08:47

Tyto dva prumery strel mely slouzit k tomu, aby strelivo sedlo jak nove hlavni, tak hlavni stare (kam vetsinou sedel vetsi prumer).

Resit to ale nema smysl, jelikoz Lapua uz prestala vyrabet Mastery ve dvou prumerech, takze bych se spise zameril na jejich soucasnou produkci a zkousel ji. Mastery M a L jiz k sehnani nebudou.
gunner

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 09:01

Hned jsem moudrejsi :wink: Diky za odpoved
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 04 úno 2009 14:02

Jinak už to začíná být bezpřednětná otázka, toto střelivo skončilo a už se doprodávají pouze zbytky :( Přešel jsem na Lapua Pistol King a max. spokojenost.
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
gunner

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 14:06

Do flinty? Neni to pistolove strelivo nejak jinak laborovany?
gunner

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 14:09

Co si jeste zkousel za strelivo do sve ZKM? mam ji novou tak zkousim,za kazdou radu jsem rad. Nechci s tim strilet zavody,ale i presto kdyz si pujdu zastrilet,tak chci aby to za neco stalo...
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 04 úno 2009 14:35

Jestli chceš střílet přesně do terče, musíš použít kvalitní střelivo. Na trénink používám Lapua SK Standard Plus ( velmi dobré ) a na ostro jsem střílel s Masterkama M, nyní Pistol King. Létají úplně stejně dobře, dokonce jsem ani nemusel klikat, resp. velmi jemně :) Jsou ale trochu dražší. Místo Masterek jsou nyní údajně Lapua Center X ( u nás je zatím nemají ).
Jestli chceš střílet jenom tak do plechovek nebo větších cílů, stačí ti střelivo kolem 1,- Kč / rána ( např. CCI Blazer ).
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
gunner

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 14:49

No,chtel bych spis zkusit do terce,uz jsem zkousel eley a moc dobry to nebylo,cetl jsem uz nejake diskuze a tam spousta lidi preferuje jen eley,ale dost tam pisou teke o tech "lapua" i kdyz jsem kupoval flintu,tak mi ten prodavac chvalil vic lapuu nez eley a to mel eley na kramu,tak si myslim ze snad ani moc nekecal :lol: Co treba Winchester...nikde jsem se o strelivo od W. moc nedocetl,mas s nim nejakou zkusenost?
gunner

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 14:53

Jo,zatim jsem strilel na 50m,ale chtel bych zkusit strilet tak na 100m vim ze cim kule vazi vic,tim by mela byt na delsi vzdalenosti asi stabilnejsi,ne?
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 04 úno 2009 15:00

No já žádnej profík nejsem, ale je potřeba skutečně vyzkoušet, které střelivo bude pro tvojí pušku nejlepší, bez ohledu na značku. Samozřejmě je třeba střílet tím, co lze normálně koupit, nebo nakoupit do zásoby... Kup si tak 100-150 kusů kvalitního tréningového střeliva té značky a testuj. Ideálně, když si z tvé pušky vystřelí pár ran někdo, kdo to dobře umí, aby jsi eliminoval své chyby. Pak, až ti bude dobře létat ta konkrétní tréninková munice ( alespoň 5 x 5 ran za sebou ), kup k tomu stejnou závodní a zase vyzkoušej, mělo by to být výrazně lepší. No a s tou pak střílej. Ale počítej s tím, co rána to min. 3,- Kč a více . Můžeš na začátek vyzkoušet to SK Standard Plus, jsou s nimi dobré zkušenosti (ty samé sypané jsou Lapua SK Magazine ) a pak zkus od Lapua nějaké závodní. Mě jdou v ZKM 456 fakt dobře ( rozhodně lépe, než já střílím :) )
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 04 úno 2009 15:02

gunner píše:Jo,zatim jsem strilel na 50m,ale chtel bych zkusit strilet tak na 100m vim ze cim kule vazi vic,tim by mela byt na delsi vzdalenosti asi stabilnejsi,ne?
Nevím, jestli je nejlepší začínat na 100m :?: Radši se nauč střílet na standardní vzdálenost 50m a pak zkoušej něco dalšího. Disciplín a terčů je na 50m spousta, viz. toto forum a další.
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 04 úno 2009 15:03

Bacha, není ELEY jako ELEY. Vyzkoušej Match nebo Tenex Ultimate a pak hodnoť. Já vím, je to trochu dražší, ale kvalita něco stojí.
Co se týká hmotnosti střel, jsou dnes všechny prakticky stejně těžké (2,6g). Svého času právě Lapua vyráběla řadu Score Max o něco těžší (3,12g), ale už ji také aspoň 2 roky ve výrobě nemá. Zkoušel jsem na 100m Speed Ace, standardní hmotnost, ale vyšší rychlost (390m/s) a byly velmi dobré, jen nesmělo začít foukat. Ve větru jde ale do p..ele všechno.
gunner

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 15:22

jj,zkusim toho vyzkouset vic,chci jen vedet predem co je tak nejak vseobecne pochvalovane... Treba na S.B. (Vlasim) jsem slysel jen same spatne reakce,tak je tam ani ladovat nebudu,ty kacky ktere bych za ne vyhodil si radsi pridam na kvalitu.Jo,jeste jsem take zkousel Magtechy a HV a subsonic u obou to litalo nejak divne,ale to bylo spis rukama...ale hlavne jsem mel z obou druhu ze 100ks snad 10-15 selhanych naboju,u kazdeho :roll:
gunner

Příspěvek od gunner » 04 úno 2009 15:27

Jeste se chci zeptat...Chtel bych se podivat na Nurnberg IWA & Outdoor Classics 2009,ale nevim kde muzu sehnat vstupenky,pry se tam da jet jen pod zastitou nejake organizace... :roll: Zalozil jsem tema v "Udalosti" ale zatim zadna odezva.Poradte prosim :wink:
Odpovědět