.22 LR do kapsy a pro zabavu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Grinch » 07 úno 2010 14:55

K22 ac malorazka ma tu vyhodu ze na ni muzes nacpat vse co se da nacpat do dospele K100 a ekvivalent - laditelna sportovni spoust, mikrometricka miridla, svetlovodna miridla...pokud jsou informace spravne tak i ram Mk7 a menitelnost strenek a v neposledni rade se da sehnat montaz na kolimator (dekuji dekuji za weaver/picatiny na spodku cumaku)...

celkem by ta sranda mohla vyjit do 20ti:) s tim ze kdyz koupis pak dospelou K100 da se to vse prehazet tam... ale muj umysle je poridit .22cal at uz na vyblbnuti tak treba i na noseni...

v nutnem pripade ma 17 ran stejnou ba i vetsi staveci ucinek jako 8x 9mm L :) a o provozu se ani bavit nemusim

PS, trocha OT - mam moznost dostat do ruky pidisvitilnicky s externim vypinacem ci s klasickym na svitilne na listu pod cumak, tak kdo by mel zajem tak pisnete sz (je to China ale svuj ucel splni)


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od mocima » 07 úno 2010 15:03

No ja se nekde docetl, ze do zasobniku se vejde jen 10 kousku v razi 0,22. Ty pises o 17. Je na to potreba jiny zasobnik nebo jen neumim sbirat informace? :)
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Grinch » 07 úno 2010 15:46

Co sem si psal s lidmi zo Spolkovej republiky Slovenskej tak se tam da nacpat vic:) a myslim si ze pan konstrukter minimalne planuje pro K22 nekolik druhu zasobniku
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od mocima » 07 úno 2010 17:25

Tak to přidává K22 zase dalších pár bodíků. Myslím, že už to má spočítané a skončí u mě. :)
Teď už jen aby vzniklo nějaké odvětví IPSC nebo LOSu s pravidly pro malorážky. Mohla by se z toho stát velice zajímavá střelecká zábava s minimálními náklady.
Nebo už něco takového existuje? :?:
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od andreapipo » 07 úno 2010 17:42

Možná se zeptám blbě, ale dokáže porazit .22LR popr, gong atd. IPSC ani LOS nestřílm, ale na "železo" občas ano a na některá "železa" je i 9x19 málo. Střílím kovové siluety, tam jsou ale ta zvířátka malá a tenká - max. 6 mm, takže "nic" neváží. Tedy ta, na které se střílí .22LR.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Silencer » 07 úno 2010 20:10

Záleží na tom jak je popr nastavenej, ale jednou ranou to asi bude obecně problém. Dvě tři rychlý po sobě by už ho složit mohly.

Grinch: To s kapacitou si důkladně ověř. Já jsem o K22ce taky uvažoval a co jsem zjišťoval tak těch 10 nábojů 22LR je strop, nikde nepadlo ani slovo o 17, možná se tam na úkor spolehlivosti dá nacpat 11-12 nábojů. To omezení nevychází z libovůle výrobce, ale z parametrů náboje 22LR - nemůžeš zásobník jednak udělat dvouřadej a druhak tím že má 22ka okrajovej zápal, tak se delší řada nábojů kroutí - musel bys dělat zásobník zahnutej (mrkni na obrázek).
Nevěřím tomu, že by do K22 šlo těch nábojů dát víc - kamkoliv se podíváš, na kteréhokoliv výrobce, tak 22ky mají strop kapacity zásobníku na 10ti nábojích. Ale třeba se Kuracinovi povede/povedlo něco, co dosud nikomu před ním.
K22 je každopádně moc pěkná. Já časem uvažuju že bych si koupil její velkou sestru a právě proto jsem si pořídil Mosquito - nechtěl jsem výhledově dvě stejný pistole. K22 bude snad kvalitní, ale tu cenu mohli nasadit níž. Co jsem zatím četl, tak mnoho zkušeností s ní není.
Příslušenství je samozřejmě plus, ale to se dá sehnat na kteroukoliv zbraň. Pokud mluvíš o K22ce ve "full upgradu" tak předpokládám bez boční pojistky, s laděnou spouští a minimálně světlovodnými miřidly a to už je na plinking docela drahá legrace (ale zase to případně jde hodit na dospělou). Ale proti gustu.....
Na nošení bych o tom vůbec neuvažoval. O nevhodnosti náboje 22LR pro sebeobranu se tu už vedly sáhodlouhý litanie. Hlavním důvodem je nespolehlivost. A to můžu říct, že jsem s Mosquitem neměl zatím žádný FTF/FTE jen pár FTL + jednou se vzpříčil náboj mezi závěrem a komorou a dvakrát se vzpříčil poslední náboj v zásobníku (vždycky se to ale stalo, když to měla v ruce mladá, takže to přičítám spíš slabýmu úchopu). Prostě za účelem sebeobrany u sebe nosit zbraň, která je z principu potenciálně nespolehlivá, na to bych fakt neměl :wink:
Přílohy
17 22LR.JPG
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Art » 07 úno 2010 20:20

zkoušel jsem Walther P22 22 LR a byla to parádička sice malej ,ale dobře se držel . Jinak s tím se člověk ani nemusí učit střílet na 20 metrů vše v černém i úplný začátečník .
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od cvicubis » 07 úno 2010 20:25

Zdar borci, jakou byste doporučili dvaadvacítku Walther, BersaThunder, Sig, Beretta nebo něco úplně jinýho ?
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od memphisto » 07 úno 2010 20:33

Za mě vítězí K 22 od Grand Power
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od cvicubis » 07 úno 2010 20:34

memphisto píše:Za mě vítězí K 22 od Grand Power
Díky za názor. :wink: :wink:
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od PaF » 07 úno 2010 20:39

Beretta 71
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od mocima » 07 úno 2010 20:48

Dle načtených informací jasný hlas pro K22, ale zatím jsem neměl možnost ji držet v ruce. Snad se brzo objeví někde v okolí, abych ji mohl prubnout.
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Grinch » 07 úno 2010 20:52

Silencer:
No s tema 17ti jsem asi prehnal, mas pravdu, procital jsem to znovu a padlo tam akorat slovo o tom ze jich tam nacpali 12 dp zasobniku na 10 a OK :)

to s tim nosenim byl jen nazor a omluva toho proc jit prave do ni, nosit zbran nepotrebuji ale vyblbnout na strelnici se pujdurad..jj zhruba takovy upgrade :) de facto co se tam nacpat da tak bych nacpal:)

Draha sranda draha sranda ... velkou kupovat nechci zrejme nikdy, proto by uz toto byl muj finalni krok smerem ke kratkym..tedy bych klidne i zainvestoval - a preci jen pak mas plne velikostne pistoli, vahove take, dle recenzi super kvality a spolehlivou - to zatim jiny vyrobce nabidnout nedokazal...

Oprav mne prosim jestli se pletu
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Silencer » 07 úno 2010 20:59

Já vybíral pistoli v 22ce s přestávkama asi 2 roky a skončil jsem u Sig Mosquito a nestěžuju si. Nejprve jsem si prošel tím rozhodováním jestli na plinking pořídit něco jako Buckmark, nebo Ruger. Pak se můj názor ustálil na tom, že chci něco co vypadá jako služební zbraň. Tady byl výběr docela širokej. Od sportovce Hammerli X-esse až po klasiky jako Walther P22, Tanfoglio Force, Sig Mosquito, Beretta 70/71, Bersa Thunder a nově GrandPowerK22.
Hammerli jsem vyločil, protože je to sice super zbraň, ale hozená vyloženě do sportu a poměrně drahá. P22 jsem nakonec vyloučil, protože oproti začátkům šla docela cenově nahoru, reference jsou dost rozporuplný a do mý ruky je hodně malej. Tanfoglio jsem nakonec nechtěl protože je to SA, Bersa Thunder mi nesedla do ruky a celkově se mi v reálu moc nelíbila a Berettka byla taky dost malá, byť dost levná a spolehlivá. K22 je zatím nevyzkoušená a už je to zase vyloženě full size pistole, cenově maličko výš než bych si jí představoval.
Pořád jsem pak chodil okolo toho Mosquita, pročítall reference hlavně na Sig fóru a špekuloval. Polovina lidí ho nenávidí, polovina lidí ho miluje, pak si vyber. Já ho vzal a nelituju toho. Má pár bolestí, který lze jednoduše odstranit a po zaběhnutí je to fajn pistole. Vzhledově se mi líbí absolutně nejvíc z výše jmenovaných. P226 je prostě klasika a tohle je 90% zmenšenina. Do ruky mi sedne perfektně a zatím slouží až na výše uvedených pár problémů velmi dobře. Uvidíme až bude mít za ssebou 1500-2000 ran záběhu :-) Co bych jí vytknul jsou občas ty záseky, pak docela tvrdá spoušť v DA, která se ale s prvními ranami znatelně vylepšila.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Grinch » 07 úno 2010 21:02

Presne..stejne dilema jako mam ja:)

ale ja zatim zivim Ancu a uvidim jestli bych uzivil i K22, ale jednoznacne cekam az se trosku rozsiri -zda vydrzi ty nbesky recenze tech co ji meli zatim v ruce
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Odpovědět