.22 LR do kapsy a pro zabavu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 dub 2008 02:14

No možná to tam nebylo proto, že se takovejma kokotinama ve fabrice nezabývají.....
Malorážka je totiž opravdu dobrá akorát tak do terče nebo na lov drobné škodné.....


kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 12 dub 2008 17:17

Alfonss píše:No možná to tam nebylo proto, že se takovejma kokotinama ve fabrice nezabývají.....
Malorážka je totiž opravdu dobrá akorát tak do terče nebo na lov drobné škodné.....
O jaky fabrice mluvis?No nevim proc je to kokotina? Mě by to zajímalo, jsem proto kokot? Chci si koupit nejakej malorazkovej revolver, moc pekny hracicky, ale totalne nevim,jak je to silny a nechci zjistit, ze az to koupim, budu to prodavat protoze je to prskatko. Trosku si s tim chci proste zastrilet, je jedno jestli do terce,na flasky,ale at to ma trosku silu...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 dub 2008 17:28

Tou fabrikou jsem myslel tebou zmiňovanou Alfu-proj, myslím že rozumně myslící člověk poznal že reaguju na předchozí příspěvek - tudíž tvůj....
NO upřímně řečeno podle tvýho příspěvku v "přebíjení" opravdu jsi kokot.

Ale pokud chceš malorážkovej revolver, tak nejlepší bude když přijdeš na nějakou komerční střelnici a půjčíš si ho tam a vystřílíš pár ran. Sám zjistíš jestli to pro tebe "má sílu" nebo jestli "je to prskátko", tohle Ti nikdo neporadí a je to čistě subjektivní záležitost každýho jedince....
Pro někoho je malorážka "silná", pro někoho je i devítka "slabá"...........
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 12 dub 2008 19:45

Alfonss píše:Tou fabrikou jsem myslel tebou zmiňovanou Alfu-proj, myslím že rozumně myslící člověk poznal že reaguju na předchozí příspěvek - tudíž tvůj....
NO upřímně řečeno podle tvýho příspěvku v "přebíjení" opravdu jsi kokot.

Ale pokud chceš malorážkovej revolver, tak nejlepší bude když přijdeš na nějakou komerční střelnici a půjčíš si ho tam a vystřílíš pár ran. Sám zjistíš jestli to pro tebe "má sílu" nebo jestli "je to prskátko", tohle Ti nikdo neporadí a je to čistě subjektivní záležitost každýho jedince....
Pro někoho je malorážka "silná", pro někoho je i devítka "slabá"...........
Prosím tebe, radši napiš,jak se tobě jeví malorážka, to mi bude jako názor bohatě stačit... :roll: mě fakt nebaví číst ,,koumavé" úvahy,dík
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 dub 2008 19:56

Já považuju i 9L za "slabou", tak se mě radši neptej na malorážku. Zdůrazňuju že nezáleží na tom co si o tom myslím já, ale jak to při výstřelu přijde Tobě. Fakt si nech poradit a vyzkoušej to.....
vlčák

Příspěvek od vlčák » 12 dub 2008 21:49

kokoweet - musíš si dát bacha co kupuješ , když si vemeš flobertku, tak to ten brok jen zasekne do prkna jak vzduchovka, když budeš mít 22LR tak už prostřelíš slušné prkno , ale zase záleží jestli to bude puška nebo pistole, s tou toho prostřelíš méně , taky je na to potřeba mít zbroják , flašky to rozbije, milimetrový plech to prostřelí , dokonce se nám povedlo prostřelit dva zasebou , ale dvoumilimetrový to už neprostřelilo :D , je to dost silné na to, aby se s tím někdo dal zabít , ale na obranou střelbu se to nedoporučuje kvůli malému zastavovacímu účinku , to znamená - někoho s tím postřelíš a on tě ještě umlátí klackem , než vykrvácí :lol: jinak malorážka je na terčovou střelbu na větší vzdálenost , má nízký zpětný ráz , levné náboje , jinak se dají sehnat zlamovací vzduchovky co už mají sílu jako malorážka , do 16J nejsou na zbroják, nejsou tak hlučné ale asi budou víc kopat , leda že by sis sehnal větrovku, ale ty jsou zase dost drahé... stačí ?
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 13 dub 2008 10:21

vlčák píše:kokoweet - musíš si dát bacha co kupuješ , když si vemeš flobertku, tak to ten brok jen zasekne do prkna jak vzduchovka, když budeš mít 22LR tak už prostřelíš slušné prkno , ale zase záleží jestli to bude puška nebo pistole, s tou toho prostřelíš méně , taky je na to potřeba mít zbroják , flašky to rozbije, milimetrový plech to prostřelí , dokonce se nám povedlo prostřelit dva zasebou , ale dvoumilimetrový to už neprostřelilo :D , je to dost silné na to, aby se s tím někdo dal zabít , ale na obranou střelbu se to nedoporučuje kvůli malému zastavovacímu účinku , to znamená - někoho s tím postřelíš a on tě ještě umlátí klackem , než vykrvácí :lol: jinak malorážka je na terčovou střelbu na větší vzdálenost , má nízký zpětný ráz , levné náboje , jinak se dají sehnat zlamovací vzduchovky co už mají sílu jako malorážka , do 16J nejsou na zbroják, nejsou tak hlučné ale asi budou víc kopat , leda že by sis sehnal větrovku, ale ty jsou zase dost drahé... stačí ?
děkuji ti moc :)
na střelnici těžko vyzkouším sílu malorážky, když to řachá jen do terče...líbí se mi na tom především cena, jak zbraně, tak střeliva (revolver od alfy za 6 tisíc,hmm) a samozřejmě to nechci na obranu ani na nějaký prostřelování, rád bych se s tím trénoval v zacházení se zbraní, míření atd., ale nechtěl bych to, kdyby to prskalo jak flobertka, třeba, prostě aby střílení z toho za něco stálo...takže děkuju za vzkaz
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 13 dub 2008 12:25

Asi Tě naštvu, ale pokuď to nechceš jako soutěžní zbraň, tak většina zkušeností říká, že trénovat se musí tím, co nosíme, soutěžíme....
Malorážkou získáš nějaké návyky, můžeš se naučit bezpečnou manipulaci se zbraní, ale většina lidí, při přechodu na jinou zbraň musí začít znovu: jiné držení zbraňě, spouštění, mířidla, naprosto jiný vývin rány, chování zbraně při výstřelu, zvukový doprovod,....
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 13 dub 2008 13:39

Jo, glocku, taky sem si pořídil malorážnýho rugra, že s tím budu levně trénovat, jinak mám devítku. jenže ta střelba je nesrovnatelná. Krátká malorajda je opravdu tak na střelbu pro zábavu, jelikož moc soutěží pro krátkou malorajdu se už nenajde.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 dub 2008 14:00

Proto jsem taky vytuněnou krátkou malorážku pro disciplínu SP 30+30 prodal. Ležela mi už několik let bez užitku.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 13 dub 2008 14:07

Kokoweete, jestli chceš mermomoci krátkou malorážku, vykašli se na revolver od alfy, já nabízím fungl novýho Rugra s těžkou hlavní za 9500, jednak mě sere jeho na můj vkus příliš složitá konstrukce, a druhak pro něj nemám využití-viz můj příspěvek výše.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 dub 2008 17:11

nekoupil jsi ho ted někdy ? to už jde z domu ? Já rugera vždycky chtěl :D ale bude to muset ještě chvilku počkat . Jinak jsem tak koumal proč bych chtěl maloražkovou pistoli a jediné pro je že se u nás střílej závody . Kvuli ekonomičnosti na to seru devítku mam okolo 1,60Kč :D
Naposledy upravil(a) golfkiller dne 13 dub 2008 18:25, celkem upraveno 1 x.
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 13 dub 2008 17:39

No jo, to víš. Čekal jsem od ní něco jinýho. Při koupi jsem si ani nenechal předvíst rozborku, ani jsem si nezkontroloval příslušenství-v kufříku nebyl ani českej návod, ani anglickej. To je zvlášť u takhle složitý konstrukce dost potřeba. No poradil jsem si s tím, ke zbrani už ale nemůžu chovat tu pravou lásku :wink: , jelikož sem se s ní hned z kraje ukrutně nasral.V prodejně jsem byl tak nadšenej z dokonalýho zpracování a držení, že jsem úplně zapoměl na tyhle detaily. Přitom tady lidem radím, jak a co si maj při nákupu zbraní ohlídat, a sám pak předvedu tohle...hm. :oops:

No příjdů o pár klacků, páč reklamaci mi asi prodejce neuzná, tak jí budu muset prodat pod cenou. Určitě se ale někdo najde, kdo jí do těch 10 klacků koupí, toho se zas nebojím. Jo, za blbost se platí. A nesměj se mi. :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 dub 2008 18:26

já se nesměju to se může stát komukoliv , zkus se zeptat špaldy třeba ho veme namísto tý jeho flusačky :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
vlčák

Příspěvek od vlčák » 13 dub 2008 21:06

predator - to máš pravdu , záruku asi neuzná , jestli ji máš pár dní a rychle ji vrátíš, tak by to asi šlo uhrát na odstoupení od smlouvy, protože jsi nespokojený s výrobkem a není tam český návod ... podle mně to není moc fér , něco si koupit a pak to vrátit a asi tě nebudou mít rádi, ale myslím, že podle zákoníku je to možné a měla by tam být nějaká lhůta , asi do měsíce ...
Odpovědět