2075 RAMI .40SW

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 dub 2006 10:26

Ne ten problem nemam. "Jen" to nakopavani podavanych naboju.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 dub 2006 10:32

Jak to tady tak čtu, tak uherskobrodští zas vyrobili pěknej šmejd. Bože co to je za obranou zbraň když polovině z vás nefunguje spolehlivě a seká se?

Myslíte že je to konstrukční chyba, nebo je to "jen" odrbaný při výrobě??
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 09 dub 2006 11:42

Alfonss píše:Jak to tady tak čtu, tak uherskobrodští zas vyrobili pěknej šmejd. Bože co to je za obranou zbraň když polovině z vás nefunguje spolehlivě a seká se?

Myslíte že je to konstrukční chyba, nebo je to "jen" odrbaný při výrobě??
Proč mněto ani trochu nepřekvapuje.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 dub 2006 12:06

Dle meho konstrukcni chyba. Zaver se vraci prilis rychle. Zasobnik nestaci vcas podat a zaver zasekne naboj o spodni nabeh hlavne.

Nicmene doladil jsem to v ramci "DODO" do faze, kdy jsem zavadu minimalizoval. Zfrezoval jsem nabehovou hranu hlavne a krapet rozevrel zasobnik. Prestal pouzivat S&B s komolym kuzelem a koupil ogivalni PMC s plochou spickou. Ze by se to zaseklo se od te doby nestalo. Cili na sebeobranu staci.

Vic uz to neresim.

PS: Jeste jsem vylestil spoust. Byla hrozna.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 09 dub 2006 12:39

Nepomohla by rychlemu zaveru treba slabsi pruzina?
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 09 dub 2006 13:17

Vy mate problemy ze zasekavanim naboju a ja mam problem uplne jinej,když jsem RAMI chtěl koupit tak už nebyli.Spousta překupniku je skoupila ve velkem.Ted už se sehnat zase daji ale už ne za 6000 ale za 9000 a vice to je na nasr... :evil:
Asi sem hledal špatně :?
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

bez problemu

Příspěvek od strozd » 13 dub 2006 00:37

Mam rami ve 40 S&W a nemám na ní žádnou vadu a to jsem jí koupil za 3500,- . zásobník z 75 ve 40 frčí jak po másle ,,,(akorát kolega měl problém se zásobníkem od "megaru" dal jsem mu tedy jeden co jsem měl navíc. chci si ještě koupit 9mm hlaveň ... a budu spokojenej .. pokud budu chtít mlátit na střelnici dám 9 lauf a vyměním vytahovač a mělo by to frčet"nemám to ale vyskoušený. :-(
jinak Rami s hliníkovým rámem mohu jen doporučit.("s plast. rámem bych do baráku nechtěl :-))")
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

2075 RAMI .40SW

Příspěvek od vito » 13 dub 2006 09:44

Nechtěl bych vypadat jako kacíř a taky nejsem "čézetkář", mám Glocka 19, ale aby se musela továrně vyrobená a kontrolou prošlá pistole doma upravovat až na úrovni frézování hlavních částí, tak to snad ne. Stížností na tuhle pistoli je tolik, že je asi třeba se nad nimi zamyslet. Hlavně je veliká škoda, že továrna, která vyrobila ČZ 75, kterou celý svět začal hned kopírovat, nechala situaci s kvalitou dojít tak daleko. A co nejhorší, pistoli, která má nepředvídatelné poruchy / a vlastně i předvídatelné /, nemohu nikdy s klidnou myslí nosit pro osobní obranu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 dub 2006 09:51

Zase tak strasne to neni...

Me ted funguje docela dobre :-)

Chlapa na 25m trefim pri trose mireni (casu) spolehlive. (nekam :-) )
A kdo v obrane strili na takovou "dalku"? Nikdo. Cili na 10m je to stred hrudniku 100%.

A pokud jde o zadrzky... spis se ted kousne az pri poslednim naboji ze zasobniku. Neni to pravidlem.

Od pistole za 6kKc vic necekam. Jo takhle za 17kKc :-) to uz bych byl nasranej a sel ji vratit.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

2075 RAMI .40SW

Příspěvek od vito » 13 dub 2006 12:16

Jo, tenhle názor beru. Taky jsem tady před časem obhajoval podobným způsobem Walther P 22 a to se na mě spoustu našinců vrhla, že je to šmejd, nějakej Umarex, že se musí upravovat doma a pod. To je podobný případ s tím rozdílem, že od P 22 nemusíme čekat žádné zázraky, protože to primárně není zbraň na nošení, kdežto RAMI ano. Takže suďme všechno stejně objektivně. Podotýkám, že P 22 doma sice mám, ale Walther mi nic neplatí za propagandu. Jenom od té zbraně očekávám to, k čemu je určena.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 dub 2006 17:55

Andy píše:Zase tak strasne to neni...

Me ted funguje docela dobre :-)

Chlapa na 25m trefim pri trose mireni (casu) spolehlive. (nekam :-) )
A kdo v obrane strili na takovou "dalku"? Nikdo. Cili na 10m je to stred hrudniku 100%.

A pokud jde o zadrzky... spis se ted kousne az pri poslednim naboji ze zasobniku. Neni to pravidlem.

Od pistole za 6kKc vic necekam. Jo takhle za 17kKc :-) to uz bych byl nasranej a sel ji vratit.
No ja nevim, ale pro porovnani:
CZ75 - P01 (tzn odlehceny kompakt) stoji zhruba stejne, jako Glock 19.
A ty bouchacky co se tyce kvality 95% kusu (proste vsude jsou smejdy, i u Glocka, jenze u Glocka je to do par procent, na CZ prej nadava kazdej druhej), tak jsou neporovnatelny.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re Vito

Příspěvek od strozd » 13 dub 2006 22:15

no zase tak bych tady s těma glokama nevykřikoval taky to nejni žádnej zázrak ... to že se na čž nervou uchty na závěr nebo nevypadávají kusy hlavní ..... to ti vadí ?! :-) ("zase zarytej glokař") :-).. psal jsem o rami bez záchytu ... když by to někomu vadilo jak se to dá jednoduše dodělat ... muj kus má velice malé sč (jedna z prvních ze série) takže není víc co dodat :-) prostě není to glok :-)
co víc dodat každá fabrika má něco ....
a navíc někdo má rát holky jinej zase vdolky..:-))
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

2075 RAMI .40SW

Příspěvek od vito » 14 dub 2006 08:15

Probůh, pánové, já jsem nechtěl dělat propagandu Glockům a ani je srovnávat s jinými pistolemi. Pokud je zbraň dobrá, tak žádnou propagandu nepotřebuje a je hojně užívaná. Také je měřítko, kde se používá a v jakém rozsahu. Takže nějaké jednoduché srovnávání není možné. To jenom na vysvětlení mého příspěvku.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: bez problemu

Příspěvek od glock69 » 14 dub 2006 14:58

strozd píše:Mam rami ve 40 S&W a nemám na ní žádnou vadu a to jsem jí koupil za 3500,- . zásobník z 75 ve 40 frčí jak po másle ,,,(akorát kolega měl problém se zásobníkem od "megaru" dal jsem mu tedy jeden co jsem měl navíc. chci si ještě koupit 9mm hlaveň ... a budu spokojenej .. pokud budu chtít mlátit na střelnici dám 9 lauf a vyměním vytahovač a mělo by to frčet"nemám to ale vyskoušený. :-(
jinak Rami s hliníkovým rámem mohu jen doporučit.("s plast. rámem bych do baráku nechtěl :-))")
Taky mám RAMI s nízkým číslem, zásobníky z kompaktu se koušou(náboj se zasekne o náběh do komory). Čeho se bojím víc, je že otisk na zápalce je viditelně mimo střed. Máš to taky( 40 má větší průměr a závěr je původně na 9 mm????) nebo máš otisk ve středu zápalky?????
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re: glock69

Příspěvek od strozd » 17 dub 2006 09:54

nee ja jí mám uplně v poho .. (mám jí ve 40) " tu devítku jak sem psal chci dodělat" prodlouženej zásobník mám z 75 (85)v r. 40. V 9mm rami s compactovim zásobníkem chodí kamartádovi jako hodinky. na nic si nestěžuje.. :-) pokud by ti zápalník bušil mimo střed "myslím že by se to dalo reklamovat"(protože při lícování hlavní musí jít podle technologického postupu zápalník na střed. Skouší se to na měrky které jsou celkem přesné.)
To nepovávnání nábojů by mohlo mít příčinu v ústí zásobníku.
(" kouk bych se zda tam není otřep. nebo skusit roztáhnout ústí zásobníku ... popřípadě lechce přeleštit náběh do komory")
Odpovědět