1911 (norinco) a bouchanec na nabojnici

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

1911 (norinco) a bouchanec na nábojnici

Příspěvek od solory » 12 úno 2006 20:53

Zdravím!

mám čerstvě pořízenou na inzerát norinco 1911 A1 v .45ACP
bouchá slušně (dle třepotajících se rukou) ALE:

- na vyhazovaných nábojnicích je viditelný zásek v horní 1/3 asi 3mm dlouhý, napříč (asi od závěru) - nevím, jestli je závěr natolůik rychlý, že jej stačí i praštit, nebo je to jen při rotaci nábojnice...?

- při poslední ráně (bouchlé, vyhozené) zůstal závěr viset mezi záchytem a rozbozrkovým vybráním, viditelný byl i vysunutý úderník. mám podezření (mám ji jen chvíli) že jsem nedomáčknul dlaňovku, nebo se posunula deska držící úderník a na ní to zůstalo viset - což vysvětluje ten úderník venku a visící závěr...?

poraďte, co s tím? lámat si hlavu?


icq: 126629501
www.solory.wz.cz
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

Re: 1911 (norinco) a bouchanec na nábojnici

Příspěvek od sikula » 12 úno 2006 22:08

Ten bouchanec na nábojnici je pokaždé a na všech? Může k tomu docházet i při načítání, kdy se náboj opře na spodní straně náběhu do komory a na horní straně se střela opře o stěnu náb. komory. Detekuj to tak, že načteš náboj do komory a místo výstřelu ho pohybem závěru vzad opatrně vyhoď, pak prohlédni. Pokud tam zásek bude, rozevři na přední straně horní hranu zásobníku tak aby se úhel načítání zmenšil, ale aby náboje v zásobníku dostatečně držely. K další závadě je těžké něco říci doporučil bych rozebrat vyčistit a namazat
nepř. _solory

Příspěvek od nepř. _solory » 13 úno 2006 06:32

je na všech vystřelených, na vyhozených ručně není, ale nejsem tak rychlý jak při výstřeli a navíc je to v místě, kde je ještě kulka, takže to nemůže tak zmáčknout...
fredy

Příspěvek od fredy » 14 úno 2006 02:57

je to kleple o hranu vyhozniho okenka, jak se nabojnice přetači.
Odpovědět