ZP SKUPINY B

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

ZP SKUPINY B

Příspěvek od Pavouk » 02 zář 2008 21:31

Ahoj, mám možná hloupou otázku. Opravňuje mě ZP skupiny B k něčemu jinému (něčemu navíc) než zbrojní průkaz skupiny E???? Měl jsem v plánu udělat si A a E, ale narazil jsem tady na příspěvek někoho, který zněl cca takhle : na obranu E a na blbnutí B. Přece dojít si zastřílet na střelnici můžu i s E ne???? Nebo mi něco nedochází??? Pro člověka co má E mi B přijde jako vyhazování peněz...


Prosím o osvětlení....


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 02 zář 2008 21:33

věř že těch 500,- podle tebe vyhozenejch peněz je velice miniaturně zanedbatelná částečka oproti tomu co budeš cpát do střílení !!
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Tiger

Příspěvek od Tiger » 02 zář 2008 21:43

pavouk: jestli se nepletu, drzitel ZP skupiny B muze kupovat i strelivo, na ktere nema zbran (prukaz zbrane).
Tiger

Příspěvek od Tiger » 02 zář 2008 21:44

... a za 500,- si nekoupis ani krabku .45 ACP. Jestli se ti to zda moc, radsi se drz od zbrani dal, pac to leze do penez uplne neskutecne.
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 02 zář 2008 22:48

Díky za příspěvky, ale na to jsem se neptal:-) Taky si nejdřív pořídím jenom něco v 22.LR, abych to poplatil, dokud studuju... Šlo mi hlavně o ten rozdíl B vs. E. Vy snad máte všichni A,B,C,D,E? Tomu nevěřím:-)
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 02 zář 2008 23:33

Ne, zvířátka nestřílím, takže jen A,B,D,E :lol:

Jinak Golf má pravdu, že těch 500 je prostě v poměru k tomu, co dál budeš dávat do střílení nula nula prd. Krom toho pokud jsi rozumný, tak si uděláš všechny skupiny které si můžeš dovolit při jdeněch zkouškách. Ty skupiny ti ani nezplesniví, ani se nezašpiní, prostě je máš a až je budeš jednou potřebovat, tak nemusíš řešit nové zkoušky na doplnění skupiny do zbrojáku. 500Kč máš dneska když si měsíc nebo dva odpustíš vozit si zadek v MHD ;)
Smazaný uživatel 111

Re: ZP SKUPINY B

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 03 zář 2008 00:33

Pavouk píše:Ahoj, mám možná hloupou otázku. Opravňuje mě ZP skupiny B k něčemu jinému (něčemu navíc) než zbrojní průkaz skupiny E????
Když vlastníš sk. B tak mužeš přebijet náboje.
Když jsi členem nejakého střeleckého klubu tak máš registraci zbraně ke sportovním učelum za 50,- Kč (místo 200,-kč)
Se sk. E jsi sice oprávněn nabývat jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou jsi oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně. Ale o přebijení ani slovo :shock: :roll:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 zář 2008 07:33

Důvod, proč B je jednoduchý - máš podstatně víc zbraní, ze kterých můžeš vybírat.

Jako držitel sk. A sice můžeš nabývat jakékoliv (i samočinné - na legitimní vyjímku) zbraně, ale moc si z nich nezastřílíš. Dokonce můžeš nabýt i zbraně netormentované a bez značek.
U sk B - můžeš mít jakoukoliv zbraň, která figuruje v nějaké sportovní disciplíně, kterou chceš střílet. Takže, klidně odstřelovačskou flintu, stejně jako brokovnici, stejně, jako velkorážnou pistoli. Jediné, k čemu B neopravňuje je nošení v nabitém stavu (neplést nošení a držení).
C - to jsou zvířátkobijci
D - to jsou ochranky a pod.
E - je sebeobrana. To znamená, že smíš nosit nabitou zbraň, která se dá nosit skrytě (klidně i brokovnici). Některé okresy dělají problémy s vydáváním povolení třeba na kratší malorážky, pokud člověk nemá ZP tř. B (a na co potřebujete dlouhou malorážku, když máte ZP jen na sebeobranu...?).

A to je důvod, proč i já dělal zkoušky na 2x. Jednou A,E. Podruhé B. No, takže nebuď blbej, jak já a nech si to Bčko dát taky. :D :D
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 03 zář 2008 08:07

To jsem chtěl slyšet. Teď už rozumím. Udělám si i B.



Díky moc.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 03 zář 2008 14:48

Udělej si ho. Mám jen E, vystačím si s ním, ale kdybych si udělal tenkrát i B, měl bych o pár výstupů na PČR a dohadování se s nima míň. Např. při koupi 858.
Nebudeš se muset dohadovat ohledně přebíjení, s některými prodejci při nákupu C zbraní, koupíš si náboje jaké chceš (legální) i do zbraní na které nemáš PZ. Třeba když jedeš někam zastřílet si z brokovnice a zatím žádnou nevlastníš.
Prostě ta 500 za ty ušetřené problémy stojí.
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 04 zář 2008 08:48

Ja sem treba vcera koukal na ZP kamosky, ktera ma B a C (ale prej zviratka nestrili), ale normalne zezadu ma : Opravnena nosit zbran kategorie B. To sem nejak nepobral, ze by kvuli tomu aby mohla strilet po veverkach nejakou samonabijeckou ci co? :shock:
[url=http://zbrane-zabijeji.mujglock.com][img]http://zbrane-zabijeji.mujglock.com/userbar.gif[/img][/url]
martin.9mm
Příspěvky: 108
Registrován: 07 kvě 2008 11:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.9mm » 04 zář 2008 10:48

Na ZP B můžeš "nosit" /můžeš mít nabitou zbraň/ na střelnici na C v honitbě
stipe

Re: ZP SKUPINY B

Příspěvek od stipe » 11 zář 2008 18:48

Pavouk píše:Ahoj, mám možná hloupou otázku. Opravňuje mě ZP skupiny B k něčemu jinému (něčemu navíc) než zbrojní průkaz skupiny E????
Mozna se pletu, ale myslim, ze dalsi prakticky rozdil mezi B a E plyne z § 59 (Svereni zbrane) Zakona o zbranich a strelivech: (4) Při výuce, přípravě nebo soutěžích, jejichž součástí je střelba, může osoba mladší 18 let, nejméně ve věku 10 let, používat zbraň, avšak pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.
Odpovědět