Zprisneni podminek k drzeni zbrani - EU

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od zaxxon » 03 bře 2014 10:12

Začínám trpět paranoidními obavami z toho, co ti pitomci v europarlamentu můžou brzy vymyslet, ty zprávy o tom zpřísňování a "sjednocování" zbraňové legislativy EU se začínají valit z internetu čím dál silněji.. Má někdo potuchy, co by reálně mohlo nastat? Je podle vás reálné, že člověk, který je v současné době držitelem ZP a nějaké té zbraně, o ní taky může přijít?


david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od david33 » 03 bře 2014 10:55

brzo to dopadne tak že budeme muset odevzdat i vzduchovky
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od Beran » 04 bře 2014 10:16

Reálné to je a to doslova.
Ctějí přejít na jeden z modelů (GB / DE / Aaustalian )
To by znamenalo že nebude člověk smět nosit a ani vlastnit obranné spreje, teleskopy, nože jenž jdou vytáhnout jednou rukou a tak dál...
To že má někdo veškerá povolení na vlastněné zbraně je prostě nebude zajímat protože chtějí zavést nové pravidla a podle těch už nebude důvod vlastnit takové nebezpečné věci civilní osobou.
Podpořte prosím petici, vytiskněte ji a nechávejte podepsat.
http://okstrana.cz/petice-jsme-regulaci ... strany-eu/
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od mojedx » 04 bře 2014 10:49

Jak přimět člověka, který sice nějaké sebeobranné prvky nosí, ale je hystericky alergický na střelné zbraně, aby se tam podepsal, když první, co uvidí, je bouchačka?
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od Beran » 04 bře 2014 13:05

zeptal bych se jestli manželka a nebo dcera chce nadále mít možnost u sebe nosit třeba sprej...
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od david33 » 04 bře 2014 14:15

bohužel si myslim že EU podporuje kriminální živli a poctivy lide aby se nebranily at se utočníkovy nic nestalo a aby si byl jistej že se mu nic nestane berte to z nad sazkou.Politici si mysli že žadna kriminalita neexistuje stačí jen kdyby si prošli Holešovicky nádraží v tu chvíli si řikam dobře že ten zbrojak mam
Palenasp
Příspěvky: 2
Registrován: 21 úno 2014 17:51

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od Palenasp » 04 bře 2014 16:30

Skotsko: licence na vzduchovky?
Vzduchovky na zbroják...zní to jako špatný vtip, ale ve Skotsku už takový návrh projednává místní parlament.
http://www.streleckarevue.cz/kategorie. ... duchovky--
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od strelec3751 » 05 bře 2014 19:07

Nejsem si úplně jistý, že hlavní argumentace obranou proti kriminalitě střelnou zbraní je tím nejlepším co můžeme proti omezování vlastnictví zbraní dělat.

Myslím, že velká většina obyvatelstva nebude nadšená, pokud se nějaký horkokrevný střelec rozhodne střílet třeba na tom zmiňovaném holešovickém nádraží, byť to bude v rámci zákonné obrany. Tedy pokud pominu, že všechny zůčastněné orgány udělají všechno proto aby onu zákonnost obrany zpochybnily.
Možná by chtělo taky trochu argumentovat, že střelecký sport, v tom nejširším pojetí, je volnočasová aktivita jako každá jiná. A na ní by měl mít každý nárok, tak jako jej mají třeba automobiloví závodníci, kteří závodí na veřejných komunikacích, byť formálně uzavřených, ale fakticky veřejně přístupných. Zbraně používají, nyní velice populární, biatlonisté. Myslivcům by konečně mělo dojít, že asi nebude reaálné, aby zbraně vlastnili a používali jen oni, takže by měli táhnout s ostatními držiteli zbraní za jeden provaz.
...........................
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od david33 » 05 bře 2014 20:40

strelec3751:holešovické nadraží byl špatný přiměr každy rozumny střelec zbran nenosí při sobě ja sam se tem mistum vyhybam a připadně peněženku odevzdavam a s úsměvem u nas jsou takove zakony že by te čekalo spoustu problému kdybych se branil.Jen mam strach aby to nedopadlo jak jinych statech EU sam sem členem streleckeho klubu veř mi nikdo ti zbraně zakazovat nebude ale budeš muset platit licence a ruzně znepřijomnovat že rad zbraně odevzdaš a to myslivci-sportovci je to jen muj nazor snad bude vše v pohodě :(
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od Artifex » 05 bře 2014 21:00

david33 píše:každy rozumny střelec zbran nenosí při sobě
:lol: :roll: :mrgreen:
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od david33 » 06 bře 2014 10:20

ja vím :roll:
rvs
Příspěvky: 13
Registrován: 31 led 2014 08:19

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od rvs » 06 bře 2014 10:34

2 strelec3751:
Naprosto souhlasím! Doteď jsem se necítil nebezpečně (žiju v centru velkého města) a všechny konflikty jsem vyřešil bez palné zbraně. Nošení zbraně přináší daleko více starostí a odpovědnosti. ZP jsem si pořídil právě kvůli tomu, že mě sřelba baví jako koníček a sport. Myslím, že je nás dokonce víc než vystrašených lidí, kteří se bojí jiných lidí. Prostě a jednoduše si chceme na střelnici zastřílet nebo zazávodit. A bylo by na čase v argumentaci opravdu postoupit a argumentovat právě sportem a volnočasovou aktivitou.
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od LadaN » 07 bře 2014 09:43

Nezlobte se na mne, ale to je veliký omyl. To je totiž nejlepší cesta ke stavu, ve kterém se např. nalézá dnešní Polsko. Chceš si střílet pro zábavu nebo sport .... proč ne, ale musíš být členem střeleckého spolku a všechny zbraně pěkně pod zámek v klubovně, doma nic mít nebudeš.
Já osobně tedy rozhodně preferuji svobodu jak v držení, tak v nošení. Pokud budeme ustupovat ve svých právech, dopadneme jako Poláci nebo Britové.
LEX www.gunlex LEX
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od david33 » 07 bře 2014 11:17

přesně o to de :(
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Zpřísnění podmínek k držení zbraní - EU

Příspěvek od Beran » 12 bře 2014 17:31

LadaN: to je přesně ono.
Pokud jde o nošení a použití, tak příměr typu peněženku odevzdám je zcela milný...
Jde o to že není nezviklé že nejde bohužel jen o lup, ale také o "zábavu" a pouhým odevzdáním peněženky to prostě nekončí... Pak je člověk dokopán a nebo jinak "poladěn" (nejvíce úmrtí z napadení je paradoxně ukopáním - né ubodání).
A mít možnost si jít zastřílet na střelnici tím způsobem že v lepším případě budu mít zbraň v způsobu držení (nechopnou střelby) a nebo v horším že bude uzamčena jen na střelnici, popřípadě nejhorší varianta že bude možnost si ji jen na střelnici půjčovat (cizí zbraň) kde není člověk s danoým kouskem úplně srostlý je pro mě cezta zpět...
Jednou jsem do toho investoval nemalou námahu a čas + nemalé peníze a v případě že jsem se ničím neprovinil, tak neshledávám důvod abych o tohle všechno přišel.
Odpovědět