ZP a povoleni k noseni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 23 kvě 2008 13:05

ja mam na B vzadu napsane: opravnen nosit zbran kategorie B.

ale napsali to tam taky az napodruhe, na 1. sem to nemel a jak sem sel zadat o nakupku tak si toho vsimli a uz jeli novej :D


CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 23 kvě 2008 13:13

PB píše:ja mam na B vzadu napsane: opravnen nosit zbran kategorie B.

ale napsali to tam taky az napodruhe, na 1. sem to nemel a jak sem sel zadat o nakupku tak si toho vsimli a uz jeli novej :D
A chtěli platit znova ??
Nevím proč to tam nemůžou napsat hned :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 23 kvě 2008 17:55

jeste totak, zadny placeni
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
coltmen
Příspěvky: 53
Registrován: 17 bře 2006 18:48
Bydliště: Ostrava

zp

Příspěvek od coltmen » 24 kvě 2008 10:20

Taky mám B a mám napsané oprávněn nosit zbraň kategorie B. Ale napsali mi to tam až když jsem měl 18 (mám ZP od 16)
a byl registrovat první zbraň. Zbroják dali nový, a nic platit nechtěli, jenom po mě chtěli fotku...
Japhy

Děčín

Příspěvek od Japhy » 28 kvě 2008 14:44

Tak zatím musím docela pochválit děčínské oddělení. Sice se mi dámu za přepážkou zaboha nepodařilo přesvědčit, že kolek na žádost o vydání ZP bych mohl přinést až při jeho přebírání, ale budiž. Naopak se snadno dala přesvědčit, že mi nákupku vydají spolu se ZP, jen to musím stihnout, než ho vytisknou. Jinak budu mít ZP "bez nošení" a musel bych obětovat další dvě fota. A ústně mám přislíbeno, že mi nákupku daj i na nošení bez toho, abych uváděl výr. číslo. Sice už říkám "hop" a ještě jsem nepřeskočil, ale doufám. Vím, že je zvláštní chválit za něco, co by mělo být samozřejmostí, ale při pročítání zkušeností uživatelů různých diskuzí je člověk rád i za toto.
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Re: Děčín

Příspěvek od dong » 28 kvě 2008 15:31

Japhy píše: Naopak se snadno dala přesvědčit, že mi nákupku vydají spolu se ZP, jen to musím stihnout, než ho vytisknou. Jinak budu mít ZP "bez nošení" a musel bych obětovat další dvě fota.
Ja to tam mam napsane od zacatku a nakupku sem podaval az po vydani ZP. Holt jiny kraj jiny mrav :-/
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 28 kvě 2008 23:48

Japhy> zkus se optat klidne uz po 14 dnech, jestli ZP nemaj vystavenej - pracujou slusne svizne.

Jedinou vytku, co k nim mam, ze se jim nechce davat povoleni na noseni na CZ858 tactical, ale jinak fajn pristup.
Japhy

.

Příspěvek od Japhy » 29 kvě 2008 09:28

To je celkem fajn, ale dostal jsem se tak trochu do pasti. V tomto mezidobí jsem si chtěl v klidu vyzkoušet nějaký plasťáky, hl. mi šlo o "géčka", ale ouha - v našem kraji velmi nedostatkové zboží, takže teď horečně sháním někoho, kdo by je měl a mohl jsem je vyzkoušet. Zatím mám kontakt na jednoho prodejce z UL, ale to by bylo asi jen na zkouknutí a osahání. I když - druhý víkend v červnu by měly být na střelnici v Ludvíkovicích závody a tam se prý nějaké Glocky určitě objeví. Takže bych si trochu zasomroval :)
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 25 lis 2008 22:54

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak je to s nošením zbraně. V zákonu se píše, že povolení k nošení se zapisuje do Zbrojního průkazu, mám průkaz a nic takovýho tam nemám a to mám skupinu i E, to jako mě budou vydávat novej ZP s povolením k nošení nebo to 'připíší' do původního i když nevím jak ??? Neměla by sk. E mít nošení automaticky, bylo by to docela logické.??
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 26 lis 2008 07:05

Ano mel bys to tam mit zapsane (pokud chces nosit). Uz ti to tu psali :-)
Pokud nemas, tak si to tam nech zapsat (myslim ze to delaji s prvni "nakupkou"). Me to tam napsali take hned pri vydani 1.ZP, takze sem nemusel nic predelavat, ale jak tu uz nekdo psal jiny kraj, jiny mrav.
Kapik007
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2008 17:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kapik007 » 12 pro 2008 20:56

Ahoj,zaslechl jsem,že dnes Senát schválil nový zákon o zbraních a střelivu.Teď ho má podepsat prezident a platnost se ještě neví.V novém zákoně je jedna absurdita co mě docela dostala.
Má platit,že když mě někdo nahlásí na policii,že jsem na něj byl nějakým způsobem agresívní,a to 3x posobě,můžou mi sebrat ZP bez dokazování mé agresivity.
Teda jestli toto je pravda tak potěš pánbu.
Nevíte o tom někdo více :?:
Radomír Romančík

Nakupní povolení

Příspěvek od Radomír Romančík » 15 pro 2008 17:09

Jak kde, ten den, kdy jsem si ji vyhlídl v obchodě, jsem zažádal o povolení a na počkání mi ho vystavili. Tím taky musím pochválit oddělení policie v Břeclavi za rychlost, takže je to i o přístupu k lidem.
Radomír Romančík

Příspěvek od Radomír Romančík » 15 pro 2008 17:56

Ahoj, vysvětlím to ze své zkušenosti: máš zbroják a na zadní straně nemáš zatím napsáno Oprávněn nosit zbraň kategorie B. Ve zbrojáku máš samozrejmě skupiny B a E, jinak bez toho E ti nedají oprávnění nosit zbraň a abychom si rozumněli: oprávnění nosit zbraň platí pro nošení na veřejnosti a ne na nějaké střelnici, to s tím nemá nic společného, takže policie udělá jednoduchou věc, rozstřihne tvůj zbroják na dvě půlky a během 10-ti minut Ti vydá nový, kde to budeš mít napsané, toť vše.
Uživatelský avatar
bushman
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2009 22:38
Bydliště: Slavkov

Příspěvek od bushman » 28 úno 2009 23:02

Ahoj, chtěl bych si koupit CZ 858 Tactical (ZP mam AE) a jak si to tady pročítám, tak jsem se chtěl zeptat, zda mám nějakou šanci PČR přesvědčit na opravnění nosit zbraň k ochraně ....?, ne že bych ji chtěl někam nosit, nenosím mimo střelnici žádnou ze svých zbraní, ale pokud je tady možnost, tak proč ne :), jedná se mi o to, do jaké míry je tohle na libovůli konkrétního úředníka a nakolik je opora v zákoně. (konkrétně se jedná o PČR ve Vyškově).
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 01 bře 2009 00:49

Mám taky jenom Béčko. Pokud sis udělal zbroják tak ti tam tu větu nenapíšou automaticky. Tzn. že až si zažádáš o povolení a oni ti to odsouhlasí, tak pak odevzdáš ZP a udělají ti nový, kde budeš mět tu větu: oprávněn nosit zbraň kategorie B... a to že někdo píše že musíš mět skupinu E je blbost. Proro, je lepší, než ti vůbec ten zboják budou tisknout, dat jim vědět, že máš v úmyslu si koupit zbraň kat B... aby ti nemuseli dělat zbroják na dvakrát...(tak jako tehdy mě)

Bushman: ty ale nemusíš nikoho přesvědčovat: ZP sk. E je dostačující argument.Ale 858 k ochraně nevim nevim... jedině že bys ho nosil skrytě pod bundou.
Odpovědět