ZP a povoleni k noseni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 18 dub 2007 14:43

Nosit bych chtěl třeba půjčenou zbraň ale i tu bych si musel registrovat to je jasná věc. Jen mi není jasné, proč nafukovat byrokratický aparát tím, že donutím někoho udělat si ZP a pak ho vzápětí předělávat. (na žádosti o vydání ZP není kolonka "chci nosit") Ono totiž nelze podat nákupku bez ZP takže na něj člověk čekat musí :) Tzn nejprve ZP poté nákupku a nošení a pak teprve výměna ZP s oprávněním nosit.
To, že někomu dali nošení automaticky, nebo mu vnutili žádost, neslyším poprvé. Přijde mi naopak podivné, že se mě při podání žádosti o ZP neoptali, když viděli, že mám E. Ale to asi nemá smysl rozebírat. Je to asi závislé na přístupu. V Jabloňové jsou milí lidé, já jim odpouštím :) a ten měsíc to vydržím.


Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 18 dub 2007 14:47

protože do žádosti o povolení k nošení musíš napsat číslo zbrojáku. Tkže nejdřív musíš mít ZP, pak ti teprv vystaví povolení k nošení a protože to zase musí být zaznamenáno v ZP, musí ti udělat nový. Také jsem se divil - než jsem si uvědomil, že holt žiji v Čechách.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 dub 2007 14:55

2Satan:
Všiml jsem si toho jaký mám unikát, až když jsem vylez ze dveří. :lol:
Vyvracet jim to nebudu, protože je mi jasné, že by mě to zase stálo dva dny dovolené. :evil:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 18 dub 2007 14:55

Lanky: Osobně se domnívám, že to musí jít i jinak. Třeba že se současně s žádostí o ZP vyplní žádost o povolení nosit bez čísla ZP, napíše se tam krátká kulová, jakmile se vyrobí ZP tak se při předání do žádosti nosit doplní číslo ZP. Vo co go? Vždyť ty papíry nejdou z ruky PCR, nikdo jiný s tím čarovat nemůže. Ale to je asi otázka na někoho z administrativních pracovníků PCR :) My s tím nic nenaděláme. Max. upozorním kolegu, který si zřejmě taky bude dělat ZP, aby se na to optal.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 18 dub 2007 17:15

Jojo, ona by šla spousta věcí udělat mnohem jednodušeji a efektivněji. Záleží dost na benevolenci policistů na příslušném inspektorátu pro zbraně a střelivo. Někde si to troufnou takhle obejít, někde ne. Například u nás přiznávají, že je v tom zákoně bota, že je to otravné, zdržuje to (nemluvě o tom, že žadatele to stojí další dvě fotky navíc), ale zákon je holt zákon a dodržovat se musí.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 18 dub 2007 22:29

HHVV píše:Nosit bych chtěl třeba půjčenou zbraň ale i tu bych si musel registrovat to je jasná věc.
Tu nosit bez nakupky stejne nemuzes, takze to nic neresi.

PS. co vim, tak kdyz KDOKOLIV (vcetne me drahe polovicky) rekl pri zadosti o ZP, ze bude chtit rovnou zbran, tak to tam vzdycky rovnou napsali.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 19 dub 2007 13:03

S474N: tak to je tedy nesmysl. Zbraň můžeš nosit i bez nákupky. Když si ji koupíš ty, může si ji zaregistrovat i manželka a pak ji můžete nosit oba. Možná jsi nemyslel nákupku ale registraci, s tím bych samozřejmě souhlasil. Nosit můžeš pouze registrovanou zbraň.
Mno a s tím, že řeknu že si chci hned pořídit zbraň je to krásné, ale když vím, že si ji nemohu pořídit dříve, než dostanu ZP, tak jsem to na PCR neventiloval. Nyní bych byl o něco moudřejší. Ale nic se neděje, fotky už jsou vyrobené, K100 objednána u Brymové a nový ZP bude společně s registrací zbraně. Akorát to bude dražší (125,- fotos, 200,- kolek na výněbu ZP = 325,-) To se dá unést :)
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 19 dub 2007 14:01

Pokud se nepletu, tak výměna ZP z důvodu doplnění povolení k nošení by se už měla obejít bez kolku - tedy by měla být zdarma.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 19 dub 2007 15:45

Lanky: tak to bych uvítal :shock: To by bylo tedy pouze za 125 za fotos :)
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 19 dub 2007 16:10

Je to tak, dáváš jen nové foto. Plastnost ZP zústává dle původního, tedy se neprodlužuje o dalších 5 let :(
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 19 dub 2007 16:24

Missak: to by v mém případě prodloužilo platnost asi o 1,5 měsíce :lol: vystavený ho totiž mám 4.4.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 19 dub 2007 18:35

Ne, pokud jsi měl na původním nějakou platnost, ta se píše i na ten nový. Pořídil jsem si první zbraň po asi po 3 letech od získání ZP, po výměně ZP (zapsání nošení zbraně "B") mi "nový" ZP platil jen ty zbývající 2 roky. Tedy jinak, spekulací, že si pořídím zbraň těsně před koncem platnosti ZP (myslím tu první, kdy ti zapíšou nošení B) a tím si oddálím administrativu s prodloužením o dalších 5 let je mylná.
Tonda

Příspěvek od Tonda » 19 dub 2007 19:20

Lanky píše:protože do žádosti o povolení k nošení musíš napsat číslo zbrojáku. Tkže nejdřív musíš mít ZP, pak ti teprv vystaví povolení k nošení a protože to zase musí být zaznamenáno v ZP, musí ti udělat nový. Také jsem se divil - než jsem si uvědomil, že holt žiji v Čechách.
Tak jsem asi měl štěstí. Při podávání žádosti o vydání ZP jsem rovnou řekl, že budu chtít do zbrojáku povolení k nošení a nákupní povolení (věděl jsem co budu konkretně kupovat včetně výr. čísla zbraně). Když jsem si šel zbroják a nákupku vyzvednout, tak jsem vzal s sebou prodávajícího, převzal zbroják a nákupku, vyplnili jsme šediváky a po hodině jsem odcházel se zbrojákem, průkazem zbraně i zbraní. Dá se to stihnout za dvě cesty na Policii, ale hodně záleží na tom, na koho narazíte za přepážkou.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 20 dub 2007 09:42

Missak: já jsem to pochopil, jen jsem psal, že i kdyby to platnost prodlužovalo, tak mě to nevytrhne. To, že to platnost neprodlužuje je v zásadě jedno. Ještě se optám jinak, ZP nelze prodloužit v jiném termínu než 2 měsíce před ukončením platnosti? V zásadě by jim to mohlo být ukradené kdy si nechám ZP prodloužit, ne? (119/2002 Sb. zákon o zbraních, § 24, (3) Žádost o vydání nového zbrojního průkazu předkládá držitel zbrojního průkazu příslušnému útvaru policie nejméně 2 měsíce před uplynutím doby platnosti dosavadního zbrojního průkazu.) Je mi jasný, že by asi nebyli odvázaný kdybych tam byl co měsíc a nechával si jej prodloužit, ale rok před vyprcháním když dělám nějaký administrativní úkon při kterém je nezbytné měnit ZP by to určitě šlo.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 23 kvě 2008 12:42

Já mám skupiny A,B,D,E a nemám tam povolení k nošení jak je to možné :shock: :shock: :shock: .To znamená zažádat o povolení k nošení a to zase musí být napsáno v průkazu to znamená udělat novej průkaz ale se starou dobou platnosti, celý je to postavený na hlavu ,k E by mělo být automaticky nošení je to banda kreténů :evil: :evil: :evil:
Odpovědět