ZP a povoleni k noseni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 říj 2006 18:02

Po přečtení posledních příspěvků bych nabyl dojmu že nošení zbraně jinde než na střelnici i když mám povolení k nošení zaznamenáno ve ZP je mimo zákon. Přeci ale spoustu lidí nosí zbraně každodenně při své běžné činnosti, kamkoliv se pohnou. To jako všichni porušují zákon? 8)
Spíš bych tam vypích pointu té debaty aby se čitatel neztratil v § - nošení zbraně i když je poznamenané v ZP neopravňuje k "běžnému" nošení pokud má držitel pouze ZP skup. B, k tomu je nutné míti skup. E Správně?


Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 24 říj 2006 20:24

Stručně řečeno:
Když máš v zbrojáku napsáno, že můžes nosit zbraň a máš skupinu E, tak ji můžeš normálně nosit na sebeobranu. Pokud máš jenom skupinu B, tak zbraň můžeš nosit pouze na střelnici.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 25 říj 2006 22:30

Ondísek: opravdu velmi zjednodusene. Dalsi veci je, ze onu konkretni zbran, kterou nosis musis mit povoleno nosit.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
velik

...

Příspěvek od velik » 02 lis 2006 22:28

nemusis mit povoleno nosit konkretni zbran, musis mit povoleno koupit konkretni zbran kat.B a zapsano ve ZP ze mas povoleno nosit zbran kat.B (a to uz jakekoliv dve co mas doma legalne zakoupeny)
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 02 lis 2006 23:16

Velik
bud si u Vás PČR zvolila poněkud netradiční postupy, nebo se jen mýlíš
v praxi je to jak psal výše S474N
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 03 lis 2006 07:55

velik: tak to si jenom myslis. Na kazdou zbran uz pri vyrizovani nakupky musis uvest duvody a dle toho se taky rozhoduje, jestli budes mit noseni a nebo ne (podle toho, jeslti si ho nahore zatrhnes a nebo ne). Pokud nemas na konkretni zbran povoleno noseni a nosis ji, tak si koledujes docela o pruser.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 03 lis 2006 09:06

No - zadelava si na takovej pruser, ze i kdyz se s tou zbrani bude branit, tak to, ze nemel opravneni ji nosit by nemelo hrat u soudu vliv, to se pak bude resit jako prestupek na useku zbrani a streliva...
Na druhou stranu - vime, jak to s prokuratorama a soudcema je - uz jen to, ze se branil palnou zbrani je neco, co si prese bezny obcan nesmi dovolit... A ze ji neme mit u sebe, to ho hned osolime :-)
magda858

Příspěvek od magda858 » 03 lis 2006 09:29

Satan: A jak je to s nošením starších zbraní (nákup 1998). Tam fakt nevím co jsem psal, když jsem ji registroval...
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 03 lis 2006 11:40

Autocensored Mike má pravdu :lol:
Naposledy upravil(a) Silencer dne 06 lis 2006 11:04, celkem upraveno 1 x.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 03 lis 2006 12:41

Silencer
nevím jak Satan ale já to prostě dál nebudu komentovat, neb bych byl asi vulgární
Předpokládám, že až si dotazující půjde něco přihlásit a zjistí jak to ve zkutečnosti je, tak si názor o Tvé fundovanosti vytvoří sám.


(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě
nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu
bylo vydáno povolení,


vyplývá z toho snad jasně že jde o zbran na niž bylo vystaveno povolení k požadovanému účelu
takže pokud jsem .... a požádal jsem o povolení k nákupu zbraně pro sport, tak povolení k ní vydané se na nošení nevztahuje

k danému tématu HOWGH z mé strany
Naposledy upravil(a) 4mike dne 03 lis 2006 12:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 03 lis 2006 12:49

Ale klidně to komentuj a já se rád poučím. Vím že ty i S474N máte podstatně větší zkušenosti s nošením a používáním krátkých kulových zbraní a to respektuju.
Já mám průkaz zbraně a ZP a v ZP není o konkrétním modelu zbraně ani slovo. (o konkrétním modelu a ráži nebylo ani slovo ani na nákupním povolení). Proto ten předchozí příspěvek. Tak jak to máte vy a jak si myslíte že je správný postup v mezích zákona? Chodím jako ostatní co tam spadají na zmíněný inspektorát, ale to že by povolení k nošení bylo vázáno na jednu konkrétní stanovenou zbraň fakt slyším poprvé.
Navíc i ty caviky s nákupkou - reálně teď mám v ruce nákupku na "pistole samonabíjecí" - je to špatnej postup PČR?
Samozřejmě je možný že to každý příslušný útvar dělá jinak, ale pak je v tom pěkněj nepořádek. Je to nějak stanovený zákonem? Já si toho nejsem vědom.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 03 lis 2006 13:13

Myslím, že si tak úplně nerozumíte. Do zbrojního průkazu Ti nikdo nebude dopisovat jakou zbraň že to jsi oprávněn nosit. Prostě zbraň kategorie B a hotovo, ale problém by mohl nastat pouze tehdy, kdybys ji použil. Na PČR totiž Tvou žádost o povolení mají a rozhodnutí o tom na jakou zbraň se povolení vydalo taky. Ale myslím, že se tu řeší hlouposti, pokud vyplňuji žádost o povolení na krátkou zbraň, tuto žádost si nejdřív přečtu. Vzpoměňte si. "Žádám o povolení k nabytí vlastnictví, držení, nošení zbraně kategorie B." Nehodící se škrtněte. No, tak když žádám o krátkou, tak se mi všechny možnosti hodí, tudíž neškrtám a PČR vydá rozhodnutí o povolení všeho.

Nehledejte problém, kde neni.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 03 lis 2006 13:37

Ach jo, omlouvám se, už tomu rozumím. :oops: V tomhle případě jsou ale moje příspěvky i příspěvky Mika a Satana poněkud zavádějící. Pokud to berete tak že na PČR leží papír, že danou zbraň máte povolenu nosit tak je vše o.k. V tu chvíli mě ale naprosto nenapadlo, že by při nějaké situaci někdo šel do archivu nebo do databáza a kontroloval jestli tam to nošení mám nebo ne - mám ZP, legálně vlastněnou zbraň s průkazem zbraně a tečka. Já ty příspěvky prostě pochopil tak, že to máte poznamenaný v ZP a vzniká tady nějakej rozpor že to já v ZP nemám .
Je tu ale ještě jeden problém a to následující: Já jsem vyplnil oranžovej formulář - žádost o povolení k nabytí............. Ale na výše zmíněném inspektorátu po mě nevyžadují zbraň specifikovat - pouze jsem tam napsal krátká kulová, zaškrtl nabytí, držení i nošení a nazdar. Povolení jsem dostal na "pistole samonabíjecí" - kupím si konkrétní pistoli a zaregistruju si jí - dostanu průkaz zbraně. To si jako na PČR dají tu práci a najdou ten můj "bianko" formulář a dopíšou mi tam tu konkrétní zbrań? Nic podobnýho s tím nikdo nedělal tak už fakt nevím.
To all: Rozhodnutí tu mám před sebou - bylo vydáno na "samonabíjecí pistoli" :lol: takže jsem asi jedinej případ, kdo si může beztrestně koupit a nosit jakou chce pistoli :twisted: Už jsem z těch úředních postupů fakt nahlavu. Jste mě teď nalomili jestli si nemám jít zkontrolovat jestli to tam mají doplněný nebo ne. Ach jo :(
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 03 lis 2006 13:57

Pokud máš rozhodnutí o povolení k nabytí vlastnictví na samonabíjecí pistoli a nemáš uvedeno aspoň: výrobce, model, ráže, pak nechápu nic a na oddělení PČR asi něco zanedbali. Tedy lépe řečeno mají tam bordel. Ale tomu se mi až nechce věřit:-). Jinak věř tomu, že si tu práci dají (ono to zase tolik práce neni, nemysli) a do papírů Ti při Tvé návštěvě s nově zakoupenou zbraní toto dopíší. Aspoň mě to tak udělali. Hezká blondýna ve slušivý uniformě sáhla do skříně, vyndala mou složku a dopsala výr. číslo zbraně. Práce na 3 minuty.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 lis 2006 14:12

Na povolení musí být ráže a typ zbraně. Vše ostatní jen tehdy, pokud je známo. To je v pořádku a vrásky by mi to nenahánělánělo. Takže to je jedna věc.
Druhá věc: Na zbroják se nepíše nikdy jakou zbraň máš povoleno nosit. Píše se "oprávněn k nošení (doplňku - pokud máte něco takového) zbraně kategorie A (pokud máte něco na vyjímku),B". Jde o to, že ke zbrani musí být průkaz zbraně, kde je kategorie logicky uvedena současně s dalšími daty. Pokud máte povolení k nošení nevlastní zbraně (třeba služební zbraně ochranek, nebo půjčený revorvér od souseda), musíte mít povolení taky. Ale pěkně se všemi údaji. Průkaz zbraně je vydaný na majitele a k němu je povolení a měla by být i plná moc (říkala milá paní u nás na inšpektorátě).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět