ZP a jeho skupiny, prosim o radu

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: Není co opravovat

Příspěvek od selag » 24 úno 2006 15:43

Já CZ 858 mám a to pouze na ZP skup. "E".
Je v tom nějaký problém? :-)


Návštěvník

Re: Není co opravovat

Příspěvek od Návštěvník » 24 úno 2006 17:15

Fantan píše:
Anonymous píše: To byste si měli sami oprášit znalost zákona :-)
Viz § 29/h, že ano?
?? Podle mě je to 28 4 a) a píše se tam "na kterou mu bylo vydáno povolení", takže je jen a jen věc PČR, zda mu na ZP sk. E vydá povolení na 858 - proč by mu ho vydat měli? To je obranná zbraň?
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 24 úno 2006 17:21

CZ 858 odpovídá §5 pís.d - zbraň kategorie "B" A držitel skup. ZP "E" §28 odst.4, pís.a. Není to věc PČR, je na to nárok!!!
Návštěvník

Omyl

Příspěvek od Návštěvník » 24 úno 2006 17:56

Zapomněl jsi napsat, že se uvádí důvod.
Jestli ti osobní obranu samopalem (zbraň vojenského vzhledu) uznají, jejich věc, ale ze zákona nárok není.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 24 úno 2006 18:00

Pleteš se - je. Pojem "zbraň vojenského vzhledu" byl ze stávajícího zákona vypuštěn!!! Jde o zbraň kategorie "B"
Návštěvník

Ano, dostals mě

Příspěvek od Návštěvník » 24 úno 2006 18:02

Jen jsem testoval pozornost - samozřejmě jakmile rozhodne ČÚZZS, už není co řešit.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 24 úno 2006 18:03

A jako důvod sem uvedl: V souladu s ustanovením Zák. 119/2002, Hl. III., § 12, odst.5, pís.f, k ochraně života, zdraví, nebo majetku. :P :idea: Úplně bez problémů :!: :!:
Návštěvník

Takže hračka na doma a na střelnici

Příspěvek od Návštěvník » 24 úno 2006 18:18

Všude jinde musíš nosit skrytě. Nebo jsi jeden z těch, co všude chodí s kufříkem na housle? :-)
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 24 úno 2006 18:25

Proč s kufříkem na housle :?: Ty jsi ještě neviděl CZ 858 se sklopnou pažbou :?: A ta se už pod delší bundu vleze :idea: :D Teda pokud bych chtěl nosit. Jako že nechci. Než bys uznal, že si neměl pravdu, tak se snažíš to co nejvíc zamotat :evil:
Návštěvník

Nepodsouvej

Příspěvek od Návštěvník » 24 úno 2006 18:29

Fakt si dělám prdel a zkoušel jsem, čeho si všimneš.
Všimnul sis a jen jsem se zeptal, zda nosíš kufřík.
O sklopce vím a o tom, že to je pod kabátem hnusně vidět,
vím taky. Nechme toho, než tady padne návrh na souboj
za úplňku (to je za 2 týdny a to bych nemusel stihnout
natrénovat tasení :-)
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 24 úno 2006 18:31

Souhlas. Mír do příští války :D
masmen

Příspěvek od masmen » 13 bře 2006 15:43

má cenu si dělat ZP v 18? jaký to nese omezení?(moc v těch zákonech nevyznám) díky
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 13 bře 2006 16:44

Ještě k tomu 858. Moh bych vám vyprávět co sem si musel vyslechnout na policajtech když sem přišel s tim, že chci povolení na nošení 858. Nejdřív ze mně dělali blbce že neznam zákon (předesílám, že možnost nošení dlouhý zbraně sem zjistil na jiným fóru až dodatečně, po tom co sem 858 měl koupenou na povolení pro sportovní účely - a to mě vedlo k tomu tam jít s toudle žádostí o povolení na nošení) a když na mně zavolali jejich šéfa (nebo náčelníka nebo jaksi tam vlasně říkaj) kterej mi taky tvrdil že ze zákona na nošení 858 nemam nárok, tak sem ho donutil ten zákon najít a nalistoval sem mu příslušnou stránku, kde sem mu ukázal že kecá. Bez uzardění teda začal tvrdit že zákon je špatnej.... No abych to zkrátil, pěkně sme se tam pohádali (vlastně já jenom opakoval že chci to povolení a voni řvali že sem se zbláznil) a nakonec mi tam švihli s formulářem ať si ho teda vyplnim když mi to stojí za tu stovku... A to sem tam přišel s tim, že jedinej důvod k nošení 858 mam ten, že chci na střelnici jít už s plnejma zásobníkama, abych je nemusel ládovat na místě a strácet tak čas na střelnici...
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 14 bře 2006 09:21

Presne tak. Policajti s tim delaji problemy. Me se to tedy netyka, ale mam znameho, co ma jen ZP sk. E a chce CZ858. Podle zakona v tom neni problem. Drzitel E a narok drzet zbran kat. B a to CZ858 je. To, ze se asi neda nosit skryte nehraje vubec zadnou roli.
Nicmene jsem se chtel ujistit u nas na policajtech, nez mu to potvrdim. Nejdriv mi nednoznacne rekli, ze to nelze. Optal jsem se proc to nelze a zda si jsou jisti. To uz nebyli tak jednoznacny, odpovedeli, ze v zakone to zakazane neni ale ze je to neobvykle. Odpovedel jsem, ze to me nezajima, ze co neni zakazano, je dovoleno, atd., atd., a opakoval jsem svou otazku, zda mi vydaji nakupku na CZ858, pokud bych mel jen Ecko. To uz mluvili temer polohlasem a rekli, ze mi to ric nemuzou a ze by se videlo, teprve az bych si podal zadost. Coz se prakticky rovna kladne odpovedi, protoze pisemne zamitnout by si to netroufli.
Proste to chce trvat na svem a byt neodbytny.
Stag

Příspěvek od Stag » 30 bře 2006 15:32

masmen píše:má cenu si dělat ZP v 18? jaký to nese omezení?(moc v těch zákonech nevyznám) díky
No asi by bylo dobré si alespoň ten jeden zákon přečíst. Jinak mým laickým názorem usuzuji, že pokud jsi nadšenec do sportovní střelby tak to rozhodně cenu má :-)
Odpovědět