Zoraki HP-01

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 5179

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 24 zář 2011 08:47

http://www.jgstrade.com/zbrane-a-doplnk ... -vetrovky/
No když jsou přímí dovozci, mohli by sehnat i tu s delší hlavní,ne?
Když se poptá více lidí snad je přivezou..
Pravděpodobně tom v týdnu půjdu pro diabolky, tak se poptam(když netapomenu :roll: )


Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od AntonČechov » 22 říj 2011 19:20

Zdravim vas kolegove,
s dovolenim, bez predehry - rovnou na vec :D

Jsem majitelem kratkohlavnove verze teto zajimave pistole. Asi 2 tydny jsem zkousel na tom ruzne typy puskohledu, RedDotu, obyc. kolimatoru, ukazovatek atd... nejlepe sedl obycejny kolimator Walther Competention. Lehoucky, levny a sikovny.
Kdo jeste nema vybrano - mohu doporucit. Fotky mailem - klidne do SZ.

Pres velke 2 tydenni nadseni zustavaji dve otazky:

1. Da se u nas v CR bez internetove akrobatiky poridit si verzi s dlouhou hlavni a bez toho podelaneho "F" ???

2. Pokud ano, prosim kohokoliv, kdo mohl porovnat obyc. a Ultra, at mi napise sem ci do SZ - je to citelny rozdil?

3. Kdo z vas zustal u kratke hlavne - jak jste resili akusticky fenomen, ktery mame pri kazdem vystrelu?
Na jedno pumpnuti to jeste jde, ale kdyz dam 2 nebo vic... sousedova malorazka je tissi. U varianty s douhou hlavni bych vedel co mam delat:) Ale ma nekdo z vas "moderovany" kratky model?

Dekuji predem.
Naposledy upravil(a) AntonČechov dne 10 pro 2011 17:00, celkem upraveno 1 x.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Pixly » 22 říj 2011 19:55

Mohl by jsi mi poslat fotku pistole s kolimatorem na m.hrcekZÁVINÁČseznam.cz? Byl problém ho tam uchytit? Kolik tě stál? Mi osobně ten zvuk nevadí, líbí se mi. Přesnost je úžasná (proti staré pušce co jsem měl) na padesát metrů není problém trefit puškový terčík.
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od AntonČechov » 25 říj 2011 08:10

fotku poslu. Montaz je vzdy dlouhodoba zalezitost, kdyz to chces mit natrvalo:). Hlavne je lehoucky, stal neco kolem 850 Kc, sikovny system korekce polohy zamerovaciho bodu. Cim strilis na 50 M? JSB nebo mas neco "special" vytipovaný?
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
ResHacker
Příspěvky: 153
Registrován: 04 pro 2011 21:12

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od ResHacker » 04 pro 2011 21:16

Čaute lidi....tak jsem si v Polsku objednal HP-01 Ultra 5.5 ...nějaký zaslání je tam asi nemožný, takže si proto sjedu do Wroclawi....už jste tam někdo nakupovali? Těšim se na ní jako malej :D
SPA Artemis P15 cal .25 + Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60 MilDot
Past: KalibrGun Cricket WST cal .25 + Leapers AccuShot 8-32X56 MilDot, Zoraki HP-01 Ultra PCP 4,5mm
ResHacker
Příspěvky: 153
Registrován: 04 pro 2011 21:12

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od ResHacker » 10 pro 2011 00:20

Tak jsem si dnes do Polska udělal menší vejlet (aneb když nejde Mohamed k hoře) :D Konkrétně do Wroclawi a HP 01 - Ultra 4.5 je doma...nádhernej kousek, dokonce sem k ní gratis dostal nějaký diaboly ale sou to takový spíš šitky od Crosmana...Nakoupim od každýho něco, pořádně vyzkoušim a napíšu/nafotim :)
SPA Artemis P15 cal .25 + Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60 MilDot
Past: KalibrGun Cricket WST cal .25 + Leapers AccuShot 8-32X56 MilDot, Zoraki HP-01 Ultra PCP 4,5mm
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od AntonČechov » 10 pro 2011 16:57

Aspon nekdo ma vkus:) Ja nemam Ultra, ale po urcitem zasahu vypada jako Ultra a je tam moznost nasroubovat kompenzator, takze otazky s hlukem je vyresena, presnost zustala na stejne urovni, jen by mne zajimalo, zda jsou nejake technce odlisnosti mezi Light a Ultra, krom delky hlavne? Viz spoustu video prispevku na youtube - kazdy pumpuje 4x.
A to bez ohledu na delku hlavne, ja mam pocit ze ted uz to mi ani moc "neodfukuje", zejmena kdyz pumpujeme pomalu.
Nadrz pro ztlaceny vzduch jsem videl - kvalitni pruzna ocel, takze postupne se roztahuje a "zvyka si" na 4 pumpy.
Ma nekdo taky k tomu postrehy?
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od AntonČechov » 10 pro 2011 17:57

Trosku jsem nepochopil toto "...dokonce sem k ní gratis dostal nějaký diaboly ale sou to takový spíš šitky od Crosmana..."

Nejdriv bych porovnal nastrel 0,93 g JSB (Expressy) a CP Hollow point 0,93 g. Staci na 15 m, bez hrdinstvi :lol: , nezaujate.

Rozdil je citit uz pri nabijeni, JSB spadne pomalu do stredu hlavne a CP se pekne zarizne do drazek uz pri vztupu.

To bude asi tim, ze drazkovani hlavne HP 01 je hodne jemne, asi proto radeji "basti" munici raze 4.54, nez 4.52.

Prekvapen jsem byl, to jo. Taky na JSB nedam dopustit. Ale od toho jsou vyjimky - aby fungovalo pravidlo :wink:
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od AntonČechov » 10 pro 2011 19:45

- to kdyby nekdo mel zajem, jak vypada Zoraki HP 01 Medium :lol:

prodlouzeni hlavne, adapter a samotny tlu... pardon - ustovy kompenzator :mrgreen: , patrili puvodne CZ-75 P-07D od ASG
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
ResHacker
Příspěvky: 153
Registrován: 04 pro 2011 21:12

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od ResHacker » 11 pro 2011 11:00

Ještě bych zde upozornil, že jsem v tomhle oboru uplnej začátečník, takže kdyžtak omluvte moje začátečnický názory a dedukce :D Ale střelectví mě vždycky zajímalo....a proč jsem si hnedka koupil tuto zbraň a jel až do Polska? To je jednoduchý...Chtěl jsem každopádně pistoli...abych to mohl snadno přenášet a zastřílet si téměř "kdekoli". Dále když jsem zjistil že se dělá i jakýsi systém PCA, byl jsem nadšený a do pružiny už se mi moc nechtělo - PCA se při výstřelu téměř ani nehne :) a taky by teoreticky nemělo vadit vystřelit naprázdno ...je to tak? No a studoval jsem co je na trhu, uvažoval jsem o HW 40 a 45, pak jsem si přečetl dost i o Zoraki a rozhodl jsem se pro ní (vím, že tu s tím někdo má i negativní zkušenost) ale já zase tolik nenastřílím a musim mít prostě to nej :D To je důvod proč sem si nakonec po zjištění, že existuje ULTRA verze dojel pro ní. Hádám, že když výrobce uvádí vyšší výkon a 4 pumpy, tak asi musel pozměnit i "střeva" a dimenzovat je.
Co se týče těch diabol, je to ta "průrazná" verze Crosman pointed co 250ks stojí asi 70 Kč...Co jsem si tu pročetl, tak i ty otřepy a nepřesný odlití je dost naprd a to tyhle Crosmany přesně maj..proto usuzuju, že to nebude nicmoc, aleještě uvidim až Zoraki zastřílím (stydím se, že jsem se k tomu ještě nedostal). Chtěl bych na zkoušku nakoupit něco fakt průraznýho (mam spadeno na ty 0,53g plastový s ocelovou špičkou - má někdo zkušenost?? - jen mě fakt zajímá, co to dokáže :D) a něco co by mělo bejt přesný. Tak budu fakt rád, aby mi tu někdo doporučil nějakej nákupní seznam co u JSG nakoupit :) Jinak hradla nemam a ani zatim neplánuju zakoupit, tak nemužu měřit rychlosti a tim pádem energii...ale sem z Prahy a kdyby někoho zajímalo, mužeme domluvit a pořešit, popř někam dojedu a pořádně změříme a otestujeme, budu jen rád ;)

Tak sem se eště chtěl zeptat, chtěl bych na tuto pistoli nějakou slušnou optiku, asi sem střelenej ale líbí se mi třeba toto: http://www.colosus.cz/puskohledy-optika ... 44-sniper/ ...je vubec možný ho tam namontovat? a další věc co by se mi líbila je tlumič...Četl jsem tu, že na tuhle prodlouženou hlaveň je jednoduchý ho dostat, co všecko pro to koupit a kde? Má někdo zkušenosti? Díky moc a střelbě zdar :)
SPA Artemis P15 cal .25 + Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60 MilDot
Past: KalibrGun Cricket WST cal .25 + Leapers AccuShot 8-32X56 MilDot, Zoraki HP-01 Ultra PCP 4,5mm
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od AntonČechov » 11 pro 2011 23:02

Tak Ty mas nakones 4.5 misto 5.5? A dostal jsi gratis baleni Crosman Pointed... Vis proc zrovna ty diaboly?

Urcite mas to v peknem plastovem kufriku. A mas tam v kufru tercik se zkusebnim nastrelem na tovarne, 3-4 rany.
Ja jsem cetl, ze kazda pistole HP 01 ma takovej tercik z tovarenske zkusebny.... Tam je vlevo napsano, cim se strili
na zkusebne Atak Zoraki. Asi budes hodne prekvapenej:) Crosman Pointed, ze jo :mrgreen: - taky jsem na to koukal...

Ale hosi asi vedi, co delaji, takze pro zacatek klidne bych zkusil i pointed. Vazi 0.49 nebo 0.51g, pokud
se nemylim, prumer hlavicky 4.54, prumer sukne 4.53 mm. Pro zacatek - na "zajeti hlavne" - u HP 01 znacka ideal.

Teoreticky je tam moznost montaze puskohledu, ale ja osobne bych toto nedelal.
Pistole neni na sve rozmery moc tezka a je dobre vyvazena. Puskohled s montazi vazi minimalne 300 g, slusna optika
od 500g a vic. Jedine nejakeho kratsiho mrzaka, ale urcite ne od Walthera, spis Leapers, MTC ci BSA...

Neni tam moznost montaze pazby jako u mod. 1377 nebo Maraudera, takze s puskohledem se to bude hodne
blbe drzet i obouruc. Mel jsem na tom svem kratky Leapers 4x30, dobra optika, ale +400 g na pistoli je sakra citit.

Dalsi vec - doporucena vzdalenost oka od vztupni cocky u vetsiny puskohledu behem mireni je 7 az 9 cm.
Kdyz spravne drzis pistoli, tak mas vzdalenost od oka do optiky cca 5x vetsi...
Existuje par "chvatu" pro udrzeni pistole s optikou, ale chce to cvik.

Mne se libi obycejny lehoucky kolimator, viz video ktere jsem dal z youtube do foru. Je tam vlastne i rozsahly popis,
znacka kolimatoru, cim strilim, na jakou vzdalenost jsem to zkousel, a nejake to tlumitko - spis ustovy kompenzator.

K tim plastovym pruraznym diabolkam - vim co mas na mysli, je to asi tak: kdyz se s tim trefis, tak je to poznat.
Ale trefit takovou diabolkou terc je velky kunst i z dlouhe zbrane, natoz z pistole. Lita to kam chce a jak chce,
plastovy obal obcas zustava v zasobniku... A skoda vnitrku hlavne,
drazky u HP jsou hodne jemne, a nejaka spatne obalena ocelova potvora tam muze zanechat peknou paseku.
Mas-li rad svou pistoli, nepouzivej bezolovnate strelivo.

Ja mam nejlepsi "pruraznost" do dreva s JSB Exact a Straton. Asi nastejno. Stratony jsou o neco horsi, kdyz strilis
do skla, klouze spicka. Do skla nejlepsi jsou Exact Heavy, do behajicich a letajicich potkanu taky:) Overeno na 23 m.

V terci porad kraluje Crosman Premier Hollow Point, na 10-15-20-30 m, za bezvetri i na 50 m s nima mam nejlepsi
soustrel. Kdyz fouka tak uz sahnu po Stratonech:)
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od 67. » 12 pro 2011 03:04

TO:AntonČechov:niesi sám,kto zistil,že Crosman hollow point sú presné diabolky.Ja som po výmene pružiny na comete dlho hladal vhodné strelivo,mysliac si,že výkonná vzduch.potrebuje ťažké diabolky.Skúšal som monstery,ale aj všetky ostatné JSB s" klasickou" oblou hlavičkou,ale najlepší nástrel som dosiahol s Cros.holl.point.Myslím,že je to tým rozmerom hlavičky,následkom čoho sa diabolka zťažka vsúva do hlavne a závit udelí diabolke požadovanú vysokú rotáciu,ktorá ma vplyv na presnosť.Škoda,že kvalita výroby nieje na vyššiej úrovni/made in china/,treba niekolko kusov v balení vytriediť.Zaujímavé na tom je,že sa jedná o diabolky lovecké s expanznou dutinkou.Ešte by som chcel vyskúšať crosman premier ultra magnum,ale zatiaľ nie sú "skladom".Tieto sú o niečo ťažšie,ale majú klasiský oblý tvar hlavičky...Sory za príspevok mimo tému... :wink:
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Lukáš » 12 pro 2011 09:48

s těma plastovýma s ocelovou špičkou-Skenco zelené jsem prostřílel zednický plechový kýbl skrz na skrz(marauder pistol.22 cca18J) Jsou dělané tak, že by hlavěn ničit neměli.
Alespoň já jsem uvnitř hlavně žádne stopy destrukce drážek nezaznamenal a že jsem ji ch vystřílel celou krabku 100ks
ResHacker
Příspěvky: 153
Registrován: 04 pro 2011 21:12

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od ResHacker » 12 pro 2011 11:58

Anton: Uplně přesně jak píšeš, gramáž těch diabol bude něco kolem 0,5g, není to tam uvedeno a váhu nemám. Zástřel tam od výrobce je, ale naskenovaný a ne skutečný terč jako to bylo jinde :) Jinak tam je ještě papírek s 5ti různými naměřenými rychlostmi, který je tam asi kvůli....teď si nevzpomenu na ten správný výraz ...nekoupil jsem teda špatně doufám? Protahovák tam je jen ten mosazný takže si ještě buď koupím nebo vyrobím nějaký měkčí na dočištění a promazání hlavně po střelbě...
Co se týče optiky, tak mě to hodně láká a asi něco koupim a zkusim, když to bude naprd, prodám....pažba by se ale hodila to je fakt. No a pak ještě pořešit tlumič.
Jinak pistoli si samozřejmě poničit nechci ale zvědavost je mocný nepřítel a prostě bych to rád zkusil :D Lukáš píše, že mu to paseku nenadělalo, já s tím nemám žádné zkušenosti takže si spíš nechám poradit ....a uvažoval jsem o těch Skenco...předpokládám, že nejsilnější asi budou ty půlgramový, taky jsou tuším nejdražší...ale bojim se toho no :/ Co jsem zkoušel ty Crosmany pointed, tak jsou docela přesný, až mě to překvapilo, se zbraní jsem jako začátečník trefil na 20m předmět cca 7*7cm a to považuji za úspěch :) Zkusim i ty Hollow pointy...Ještě sehnat kde v Praze maj nějakej dobrej shop kde ti i poraděj a rozumný ceny..
Celkově jsem z pistole zatím nadšený, po asi 70ti výstřelech žádný problém tak doufám, že to vydrží. Kupoval jsem to v Polsku a ani nepočítám, že v případě poruchy bych to tam vezl...spíš bych si musel zaplatit nějaký servis zde a to ani nevím, zda by to byli schopni opravit, když se tu Ultra verze neprodává....ale sem prostě paličák a musel sem si koupit právě tuto.
Jo a nakonec tu ráži 4.5mm jsem zvolil po důkladném přečtení některých vláken zde, prostě jak jsem zvážil klady a zápory, přišlo mi že pro tuto energii a rychlost střely je lepší 4.5 - vyšší rychlost, plošší bal. křivka, levnější střelivo, 5.5 je lepší snad jen na ty hlodavce, jinak to asi nemá smysl - to jsem tak nějak pochopil....takže proto jsem ještě na poslední chvíli upravil objednávku.... ;)
SPA Artemis P15 cal .25 + Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60 MilDot
Past: KalibrGun Cricket WST cal .25 + Leapers AccuShot 8-32X56 MilDot, Zoraki HP-01 Ultra PCP 4,5mm
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od deef » 13 pro 2011 00:04

2 ResHacker: Na ten puškohled 3-9x44 se vys..., za prvé ho tam nedáš a za druhé je to hnus, nedá se přes to ani podívat, natož to používat. Doporučuji kolimátor jak píše antončechov.

Jinak je pravda, že Atak Zoraki používá k nástřelu diabolky crosman pointed, taky jsem se tomu divil :-) ale mají to na uvedené na všech nastřelovaných terčích.
Odpovědět