zn. Valiant

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

zn. Valiant

Příspěvek od zaxxon » 03 úno 2014 20:57

Dobrý den, vlastním kolimátor této značky a byl mi prodejcem doporučován (tedy. přímo značka Valiant) jako kvalitní český výrobce, který si dává na své výrobky pozor. Mám ale pocit, že je trochu mimo a tato firma zřejmě pouze nakupuje neoznačené čínské kolimátory, puškohledy atd. a následně opatřuje je logem firmy Valiant, jelikož zcela shodné výrobky jsem našel, na čínském e-shopu, pouze bez označení a o cca 20 procent levněji. Firma Valiant zřejmě nic asi nevyrábí, ale pouze nakupuje a následně prodává pod svou značkou tyto výrobky. Na jejich webových stránkách -http://www.luke.net.tvtrinec.cz/valiant.html - tedy pokud to jsou jejich stránky (jiné jsem nenašel) je i dost zajímavá kontaktní adresa i kontaktní telefony :lol:
Přijde mi to trošku zvláštní, ale asi ne nelegální, víte k této značce někdo něco bližšího, např zda zn. Valiant patří firmě Valiant, s.r.o. IČ:29362946 s jednatelem panem Nešpůrkem?
Díky za info


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Alexxxus » 03 úno 2014 23:59

S Čechami či Moravou to má společného asi tolik jako Já a Bred Pitt oba jsme chlapi a tím to končí.
Je to Čína jak prase ... pokud chceš dobrej kolimátor za rozumnou koukni na kolimátor od Sightronu ( mne slouží na větrovce pistoli, druhej jsem dal na perkusní pušku než ho na mně vyžebral kámoš na 858, a pár jsem jich namontoval na SA58 ve full auto)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: zn. Valiant

Příspěvek od zaxxon » 04 úno 2014 09:03

jj, tomu rozumím, že od kolimátoru za 12stovek, nebo kolik stál nemůžu čekat zázraky:-), ale o to nejde, zatím i funguje, tedy kromě pojistného červíku na, kterém má už stržený závit :roll: .
Mě šlo spíš o to, co je to za zvláštní "značku" nebo vůbec typ podnikání, kdy nějaký člověk nakupuje nějaké neoznačené zboží na běžném čínském e-shopu a následně je pouze opatřuje nějakým nápisem, který si vymyslí jako svou "značku" a dále toto zboží u nás dodává do obchodů, či sám prodává cca o 30-50 procent dráž než jej nakoupil na čínském e-shopu. Co tedy ta značka vlastně znamená?, co tomuto neznačkovému zboží přidává za hodnotu? (samozřejmě se to netýká jen zn. Valiant, ale i např. Raven, Fomei atd..) Ten člověk pouze přeprodává pod smyšlenou značkou neznačkové zboží, které nakoupil jinde, přičemž kvalita zboží zůstává stejná. Přijde mi to vlastně jako klamání zákazníka.. Jedinou výhodou tak snad zůstává možnost zboží reklamovat v případě zjištěných závad u českého dodavatele, která je asi schůdnější než na dealextremu, ale to mi přijde trošku málo i s ohledem na to, že tam je teoreticky možné zboží také reklamovat i když s nejistým výsledkem. Dost mě také dorazily ty jejich shora uvedené internetové stránky, které vypadají hodně podezřele, zvláště pak kontaktní informace :)
Jinak s tím Sightronem - to už je ale jiná cenová skupina:-), ale možná bych o nějakém přemýšlel, mám to ale na malorážkovou pistoli, takže jsem chtěl otevřený, nebo nějaký hodně krátký a takový jsem od Sightronu nenašel.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Alexxxus » 04 úno 2014 11:44

To je pravda že Sightron nedělá otevřenej, mám na Rugeru 512 kolimátor od Nikko Stirling S2 stál skoro 5000 ...
A jeden známy šel rovnou do Docteur nebo jak se to píše :-)
Da dlouhé malorajdě mám větrovkovou verzi OKO a za 5 - 6 let žádnej problém

Raven = 4-16x50 měl jsem tu "čest" ... obávám se že když na to napíšu recenzi tak mně od dovozce přijde výhružný mejl :-) protože to je stejný puškohled který prodávají trhovci na Kolbence za 900 ... místo čoček sklo z hospody kde se hulí jedno cígo za druhým a okna dlooooho nikdo nemyl.
Takovej kouřovej efekt, bych chtěl umět dělat na fotky v digitálu, když mám nastaven režim sepia.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: zn. Valiant

Příspěvek od mojedx » 04 úno 2014 14:10

Milý zaxxone, to je normální typ podnikání, za mých maldých let se tomu řílako OEM (nalepí ti tam tvou značku) a ODM (úpraví vlastnosti nebo vzhled stávajícího výrobku, nebo ho navrhnou či jen vyrobí podle tvých požadavků).

viz google: oem odm design

Teď co se toho chytli mladí, chytří, prostě managoři co všude byli 2x, (alias zm*di by D-Fens) tak si to označují jinak, aby se v tom kdo není v oboru nevyznal, ale princip je pořád stejný, ikdyž to někdo schová třeba pod outsourcing.

Co bys řekl tomu, že drtivou většinu věcí už pěkných pár desítek let vyrábí někdo jiný, než kdo je uvedený jako výrobce?

Není to podvod, prostě chci něco prodávat co se mi líbí a nevyhovuje mi na tom nápis ŤiňgŤoňg, tak si na to prostě nechám dát svůj, včetně nápisů na krabici a návodu.

Problém je, že nápadů je málo a těch co by to chtěli prodávat, je moc. Někteří prodejci si hlídají kvalitu přímo u zdroje (to nejde jinak, než mít svého člověka přímo v číně, oni jsou totiž pěkný mrchy), jiní přeberou dobré kusy z bedny a jiní to nepřebírají a prodávají jak to leží a běží.
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: zn. Valiant

Příspěvek od FlyBear » 04 úno 2014 14:54

No jestli chceš vidět, kdo asi za značkou Valiant stojí, tak se mrkni na jejich anglické stránky ;-)

www.valiant-optics.com

Tam klikni na Contacts :-D
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: zn. Valiant

Příspěvek od deef » 04 úno 2014 15:49

2 zaxxon: Ta přidaná hodnota je, že dostaneš český návod :lol:

Nj, colosus, koho jinýho taky čekat :roll:
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: zn. Valiant

Příspěvek od cannis » 04 úno 2014 16:53

Ale nějak jsi opomněl zmínit Zbrane-vzduchovky? Tahle firma ti až tak moc nevadí, nebo jen nemáš rád Colosus?
Nebo pouze pomlouváš konkurenci?
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: zn. Valiant

Příspěvek od deef » 04 úno 2014 17:22

Předpokládal jsem, že colosus je jako obvykle dovozce http://www.colosus.cz/novinky/valiant/ a zbraně-vzduchovky prodejce, zbraně-vzduchovky mají svoje puškáče Bullet :D
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Hellboy » 04 úno 2014 17:39

odkud se vzali?... a kdo za tim je vime ,ze 8)

http://www.fieldtarget.cz/clanky/optika/test-optik.html
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Laponec » 04 úno 2014 18:40

Alexxxus píše:S Čechami či Moravou to má společného asi tolik jako Já a Bred Pitt oba jsme chlapi a tím to končí.
Je to Čína jak prase ... pokud chceš dobrej kolimátor za rozumnou koukni na kolimátor od Sightronu ( mne slouží na větrovce pistoli, druhej jsem dal na perkusní pušku než ho na mně vyžebral kámoš na 858, a pár jsem jich namontoval na SA58 ve full auto)
..... jako já a Sportovec :D . Né, to byla prd.l , znáš mě a já vím , že nejsi upumprdentní :)
Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: zn. Valiant

Příspěvek od zaxxon » 04 úno 2014 20:01

deef píše:2 zaxxon: Ta přidaná hodnota je, že dostaneš český návod :lol:

Nj, colosus, koho jinýho taky čekat :roll:
No právě, že ani ten českej návod tam není:-), nedodaj k tomu nic a je fakt směšný, když se na dealextremu podívám na ten samý i se stejným hadříčkem na čištění:-) akorát vyjde o pár desítek procent ceny levněji..
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Barys » 05 úno 2014 07:59

Těžko ti na to odpovědět. Prostě tak se děje a radost z toho nemáme nikdo, ale obchodníci razí tuto cestu ,protože přináší velký zisky.
Na druhou stranu jsi trochu naivní (neber to ve zlém), ale firmu Vailant vůbec neznáš a koupíš laciný dalekohled od nich a divíš se , že je to předraženej šmejd. Kup značku, která má historii a spokojený zákazníky a pak budeš spokojen.
Celkově se tu prodávaj laciný věci za hodně peněz, proč, protože to kupujem.
To jsem se přesvedčil před lety, když jsem vyhodil během roku věci za 30 000 kč a řekl jsem dost. Od té doby kupuju sice dražší věci a nebo si řeknu, že to nepotřebuju a nekoupím níc. Je pravda, že za ty dva tři roky jsem nic nevyhodil a nákupů bylo dost.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Blue_L » 05 úno 2014 08:52

Barys píše:ale firmu Vailant vůbec neznáš a koupíš laciný dalekohled...
Nepleeeest si Valiant s Vaillantom to je celkom znamy vyrobca kotlov a dost kvalitnych http://www.vaillant.com/ :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: zn. Valiant

Příspěvek od deef » 05 úno 2014 09:37

S těmi kotly souhlasím, maximální spokojenost, jinej už bych nechtěl :wink:
Odpovědět