zn. Valiant

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Barys » 24 bře 2014 15:36

Pixly píše:No já jsem zkoušel fotit při plném zvětšení z ruky a lepší to nebylo. Měla by vypovídat o tom že i při plném (20x) zvětšení na ní "mlíko" nenajdeš. Nevím jak to fotí ostatní, ale já jsem se s tím s*al asi 15minut a foťák letěl do kouta. Nicméně když se podíváš na střed, domyslíš si zbytek, odmyslíš si odraz od čočky, tak špatné to není.
Tak to jsem mrtvej smíchy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Jestli na fotkách nahoře neni vidět mléko, tak šežeru krabičku diadolek.
Nezlob se na mě, ale takhle jako ty teď, mě pobavila Vesnička má středisková, když jsem ji viděl poprvé. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Tirex
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2014 19:33

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Tirex » 24 bře 2014 16:43

Tak nakonec jsem dal na rady lidí tady na foru a k Kalibrgunu jsem si objednal Optisan 6-24x56. Už teď můžu říct že jsem udělal velkou chybu. Přikládám fotku jak můj kousek vypadal. Opravdu hrůza. Mám doma už dva Hawke (sidewinder a panorama), tak jsem chtěl zkusit něco nového. Naštěstí mi ho prodejce vzal zpět. Nakonec jsem si vybral Valiant 4-16x50 a můžu říct že jsem konečně spokojený. Sidewinder je o něco lepší, ale také dost dražší a Hawke panorama co mám je kvalitativně úplně stejný jako Valiant. Takže příště už nedám na rady a radši se kouknu na vlastní oči. :shock:
Přílohy
kriz.jpg
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Pixly » 24 bře 2014 17:22

Barys: Jsem upřímně rád že jsem tě pobavil, myslím že další diskuze na téma co jsem viděl a co ne je zbytečné, jsou tu jiní co Valiant mají, nebo ho budou mít a udělají si názor sami, bez toho "jedna paní povídala". Komentovat z ruky focené fotografie při maximálním zvětšení taky moc smysl nemá. Věřím dokonce i tomu, že Ty by jsi svůj puškohled v maximálním zvětšením z ruky nafotil daleko lépe, protože by jsi k tomu měl zcela jistě větší motivaci a to dokázat mi že nemám pravdu a jde to.
PS. Můj příspěvek výše co tě tak pobavil byla samozdřejmě nadsázka, tak nějak jsem doufal že to z textu vyplyne, protože kdyby se mě někdo ptal jestli to má z ruky nafotit 20x zoom, tak bych mu řekl, kašli na ně, stejně Ti to splujou, protože to nemají, mít v brzké době nebudou a pak se na to zapomene.

K poslednímu napsanému příspěvku bych dodal jediné - i mistr tesař se utne a Tebou nově vybranou optiku bych s klidem použil i Já.
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Marcelus » 24 bře 2014 18:57

Pixly, buď v klidu 8) Lidi jako Barys nepředěláš... a já taky nemám potřebu honit si tady triko, abych dokázal každýmu podobnýmu jelimanovi, jako je mistr "B", že se s Valiantem dá slušně střílet... :lol:
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: zn. Valiant

Příspěvek od huntsman » 24 bře 2014 22:38

Tirex: Ty když jdeš střílet tak zavřeš krytky puškohledu a dáš podsvícení na nejvyšší možné? Zajímavé :wink: Zkus tohle schválně s nějakou dražší optikou.

Já jsem dneska v Praze koupil pevnýho Valianta a k Alešovi jsem si šel pro vzduchovku. Měl jsem možnost porovnat dva pevný lowendy a pevnou desítku od Sightronu, kterou vzhledem k její ceně vynechám. Valiant má proti Optisanu horší klik a to znatelně. Mechanika se mi moc nelíbila a netroufl bych si ji dát na pružinovku. Přiblížení 10x nebylo 10x, ale spíš míň. Pro rejpaly, porovnával jsem s Deonem. Mlíko bylo evidentní na obou, však se taky bavíme o skle za pár korun, ale podání barev bylo u Optisanu věrohodnější, u Valiantu mi připadlo, že má vše nádech mírně do fialova. Valiant má tenčí kříž, což může být pro někoho výhoda, ale pokud jsem ho namířil na korunu stromu, kříž se ztratil, takže pro HFT nepoužitelné. Valiant má kříž protažený níže, což bych řekl jako jediné plus proti Optisanu, protože cenový rozdíl 500,- u těchto modelů je zanedbatelný. Valiant jsem vrátil prodejci, ale předtím jsem se po cestě jen ze zvědavosti stavil v Geomu, kde mi potvrdili, že přiblížení opravdu nesedí a že mechanika není úplně ok.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Barys » 25 bře 2014 07:55

1) Vůbec jsem nereagoval na kvalitu fotky, protože je mi jasné,že to z ruky vyfotit nejde, to je první chyba Vaše.
2) Když už jste to zkusili a výsledek je mléčné čmouhy po okrajích, tak alespoň nepište, že tam žádné mléko nevidíte. To už není chyba,ale Vaše vlastnost. (Jaká? na to ať si každý odpoví sám).
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Hellboy » 25 bře 2014 08:08

njn kdyz jsem byl nováček ja taky jsem mel bullet project a walther-umarex a jim podobne a myslel si co nemam za ty penize a jak je to skvěle nez jsem pochopil a videl co je sklo alespon typu delta a po několika srazech kde jsem dostal spoustu informaci ktere mne ponekud vyvedli z meho snu takze asi tak hold si tim musi projit kazdy
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: zn. Valiant

Příspěvek od jama » 25 bře 2014 09:13

Jj, musí, potvrzuji Hellboyova slova... :)
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Zdendaxx » 25 bře 2014 11:06

Tak, tak....... :D
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Barys » 25 bře 2014 15:04

Mě osobně by to nebavilo z toho střílet. :wink:
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Pixly » 25 bře 2014 18:14

Mě jo. Bullet Projekt a RAVEN je SH*T, Nikko nic moc, Walther nedůstojný svému jménu a takhle bych mohl pokračovat. Já chápu že dráha profesionálního závodníka vede nějakou cestou vyšších a vyšších nároků a tím pádem i cen, ale nemyslím si, že každý, co si koupí Slávii 634 si k tomu musí koupit minimálně Delta Titanium, protože ostatní je pouze nekvalitní dočasné řešení. Naopak znám lidi, kteří mají už x let základní 4x32 za litr. To je jako by každý musel mít Audi protože Fabia je Sh*t, což je, ale jezdit se s tím dá. Já když jsem si v minulosti pročítal tyhle diskuze, tak jsem vlastně nic moc nezjistil, protože všechno je špatně a nejmíň se kritizovaly ty nejdražší věci, ale ne proto že by nebylo co, ale proto že to má nejméně lidí... Bohužel když se ohlídnu k této diskuzi, tak jsme opět u toho stejného raději si kup na S634 Sighton SIII, nebo SideWinder, alespoň si nezkazíš oči :D Kdyby byl dotaz jestli je optika vhodná na HFT, tak k tomu neřeknu ani ň, ale takhle jen nevěřícně kroutím hlavou, nad tím co se tu nedočtu.
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Hellboy » 25 bře 2014 18:33

ale to je jasny,ze na S634 nedas SIII :mrgreen: kdyby jo chtel bych toho manika taky videt :lol:
nikdo nikoho nenuti ...ale koupit si vetrovku za 10-15 tis nebo pruzinu AAPS nebo jim podobne a
dam na to BP nebo podobny je fakt blbost to se pak neni cemu divit,ze to treba nedrzi nastrel nebo se koukas pres igelit nebo tak ..... tady myslim,ze porovnaval Valiant za cca 4,5- 5 tis s ostatnimi rikam nez tohle to si proste si pridam treba tisicovku a koupim neco co ma logiku nebo znacku se kterou je nejaka dlohodoba zkusenost nez tuhle cinskou loterii ....ale kazdeho vec co udela se svymi penezi ....

taky nemam na svych puska buh vi co Burris= Filipiny co kus to pomalu original kazdy klika jinak ,ale da se pres to koukat a nastrel drzi ... Nikko cina ,ale vim co je zac a nevynasim to do oblak
ale igelit to zas takovy to neni,ale stal 2 tis novy coz za ty penize je slusny kdyby stal 5 tak to nekoupim ,protoze vim,ze koupim za sve penize lepsi a o to preci jde ....
Naposledy upravil(a) Hellboy dne 25 bře 2014 18:40, celkem upraveno 1 x.
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: zn. Valiant

Příspěvek od milius » 25 bře 2014 18:39

Pixly máš naprostou pravdu.Pokud nebude nějaký druh sportu obecně uznávaný,tak se to dotáhne maximálně na ředitele slepičárny.Tady ještě nikdo optimální optiku nenašel a furt raděj.Osobně jsem ze Sightronů sešel k levnějším a nevidim zásadní změny ve výkonech.Hlavně jestli to drží ten nástřel.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: zn. Valiant

Příspěvek od mildot » 25 bře 2014 20:14

aha, tak teď si mi ušetřil tak 10k díky :wink:
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Marcelus » 25 bře 2014 20:31

Pixly, Milius... zlatá slova. Někdy je tu fakt kritiky na vše, že máš chuť koupit si prak :lol: Jak říká klasik: "Děláš machry a hajzly máš na chodbě"!
Odpovědět