Zkusenosti s Norincem NC226 a NC228 (kopie Sig P226/P228)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

NC 226 !!!

Příspěvek od luigi » 27 dub 2008 12:04

Ale no tak,pánové..?! Řešíme tu německou techniku vs čínský konzum,nebo praktikujeme psychologicko-egocentrickou masáž..?! Za chvíli skončíme jak "diskuze" na novinky.cz. :cry:


Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

Příspěvek od luigi » 03 kvě 2008 23:33

Pro ty,kdo tuhle krochnu mají - měli jste někdy problém s nášlapem (nátiskem) spouště? Myslím to procvaknutí mezi náběhem a spuštěním. Při posledním flusání na střelnici se mi "povedlo" dát pár nechtěných dvojstřelů,tj. po výstřelu jsem propnul spoušť a místo procvaknutí to spustilo. Být to v praxi,dost zásadní průser. Střílel jsem střídavě SB Range Safe a Wolf FMJ.
Díky.
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 kvě 2008 11:09

Myslím, že budete potřebovat navštívit nějakého zbrojíře, protože myslím, že vám odchází asi spoušťové táhlo, nebo, nebo něco kolem.
Mimochodem, nesundával jste pravý panel střenek a nedal blbě takovou to pružinku, co je pod ním?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

Příspěvek od luigi » 05 kvě 2008 07:28

Mno,rozebranou jsem jí měl komplet (leštění rámu),do kupy šla podle rozptylového manuálu. To "J" péro pod střenkou se otočit nedá,může vypadnout z uchycení,ale to je znát na spoušti celkově. Myslel jsem nejdříve,jestli někde není špína,cizí předmět-nic. Špatné je i to,že ze sta výstřelů to kikslo max 10x (být to trvale,lépe se to hledá). Spoušťový mechanismus celkově je jiná káva než u třeba 1911,nechce se mi v tom moc hrabat... :roll:
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 kvě 2008 08:09

Podle mne je blbě právě ta pružinka. Na originál Sigu je v táhle udělaný zářez a nad ním dírka. Ta pružinka patří do zářezu. Dírka je (dle vyjádření panáčků Sigáčků) na uvolnění koncentrovaného napěti.
Spoušťový mechanizmus u 226ky je vlastně velmi jednoduchý. Jen je potřeba vědět, co kam vložit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

Příspěvek od luigi » 05 kvě 2008 13:12

Na pohled to vypadá,že vše je jak má být. Každopádně,odstrojím to,prohmatám a složím zase zpátky. Uvidíme. A dík za radu. :wink:
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 kvě 2008 13:43

Kdyby byl nějaký problém, dejte vědět. Jedna z metod, jak věc vyzkoušet je rukou natáhnout kohout a potom stisknout spoušť a se stištěnou spouští jezdit závěrem dopředu a dozadu (nejlíp celou dráhu). Kohout musí zůstat za všech okolností vzadu. Pokud nezůstane, tak je někde chyba.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 04 říj 2008 10:45

hmm nehodil by tady někdo z majitelů 226ky detailnější fotky povrchovky apod.? Celkem o ni uvažuju... Za tuhle cenu moc zajímavých devítek není...Ještě pak ta Alfa Defender a Combat, taky jsem trochu uvažoval o Makarovu, ale to je už fakt jiná pistolka...A raději bych 9mm Luger. Spíše než na nošení ji chci na zábavnou terčovou střelbu... Díky!
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Příspěvek od Horan » 07 říj 2008 16:00

Zdravim,
mam NC 228 (NP34) a problem jsem mel pri prihlasovani zbrane. V dokladech vsude NC 228 ale na zaveru NP 34.
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=5715
No, jinak jsem celil temto mini problemum:
1) nevyrazna muska (barva misto bila byla takova nasedla nebo co) takze miridla nebyly moc citelne pokud jsem nestal primo na slunci. Reseni jednoduche - kapnout bilou barvu
2) pazbicky klouzou, hlavne kdyz se spoti ruka - reseni Hogue (zajimavost, za strenky hogue po me chteli 1200 kacek pritom ty same na CZ byly za 700 - asi si rekli ze kdo ma na siga priplati i za strenky. Nakonec jsem je obednal pres ebay za 21 USD i s dopravou)

Nechal jsem zname vybrat kus (cekal jsem na nej vic jak mesic) a zatim spokojenost. Taky mam neco kolem 1000 naboju, takze zadna dlouhodoba zkusenost. Vule nulove, opracovani me prijemne prekvapilo, protoze proti 1911 od Norniku co jsem videl, je to nadhera. Po rozebrani je videt na spodni strane zaveru stopy o opracovani. Puvodne jsem pocital s tim, ze to pude k puskarovi na dolazeni spouste, ale nebylo to vubec potreba ! SA super, DA lehce hrbate, ale to mi neva.
Vypousteni zaveru je taky skokova zalezitost.

Jestli nekdo budes chtit, muzu se pokusit udelat nejake makro povrhu a dat ho sem. Problem je, ze muj fotak neni Hi-tech a pekne makra dela jenom za jasneho deniho svetla....z prace chodim k veceru a do prace krochnu zatim neberu (mozna zacnu :twisted: ) takze nevim kdy to zvladnu
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 07 říj 2008 20:58

jj, hoď to pak sem, jsme na to zvědaví :lol:
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Příspěvek od Horan » 08 říj 2008 08:45

Tak Makra jeste nemam, ale nasel jsem 2 fotky, jak jsem to fotil kamaradovi. Rozliseni nic moc, ale myslim ze je patrne i tady, ze opracovani ujde. O makra se pokusim 8)
Přílohy
100_7059.jpg
100_7063.jpg
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Příspěvek od Horan » 20 říj 2008 15:18

slibene makra
Přílohy
zaver ze vnitr.jpg
z venku2.jpg
z venku.jpg
elado
Příspěvky: 4
Registrován: 22 zář 2012 15:48

Re: Zkušenosti s Norincem NC226 a NC228 (kopie Sig P226/P228

Příspěvek od elado » 18 bře 2013 11:09

známy má np22 (nc226) a odpor spúšte je v DA 7,5k a v SA 2,5k.
Chod je relatívne hladký, len by ma zaujímalo či je možné nejako upraviť odpor v DA na obligátnych 4,5 bez toho aby sa to dotklo chodu v SA.
Nevyznám sa v tom, vie niekto dať kvalifikovanú odpoveď?
Odpovědět