Zbrojni prukaz a psychologicke vysetreni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 10 říj 2006 19:10

Já myslel že už máš ZP tak na co prohlídka? Si tu inzeroval že koupíš bouchačku........ Já jsem taky slepej na jedno oko jak patrona, ale na brejle to ještě úplně neni - podle oční jo, podle mě ne. Terče trefuju, značky na silnici vidím, chodce taky na přednáškách tabuli taky přečtu, tak to neřeším a moje doktorka taky ne. Když mi dávala potvrzení, jen mi měřila tlak a zkoušela barvocit. Jinak trik je se tu její tabulku nenápadně naučit ještě než začne vyšetření :D S jinou doktorkou to asi nepůjde, protože potvrzení ti musí dát obvodní. Zkus jí ukecat. Podle mě je vedle (pokud teda nemáš víc jak dioptrii na každým oku) já mám 3/4 a 1/4 a bez brýlý v poho. Koukám dneska při tom vydávání ZP škodí kdo může :?


zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

2x

Příspěvek od zeagle » 10 říj 2006 19:25

Zdar lidi. Ja byl na vysetreni kvuli zbranim 2x. Jednou kdy zjsem po vojne nastupoval do nejmenovane ozbrojene slozky a podruhe kdyz jsem delal zbrojak. Obe dve vysetreni byly kvuli cervene poznamce na zdravotni karte. Kdysi v osme tride jsem se dostal jako simulant do nemocnice s bolestmi bricha. :oops: Nic nenasli a tak jsem skoncil u psychologa. Toho nakonec napadlo ze nekde prece poblem musi byt a napsal neco v tom smyslu ze bolesti sou nervovevo puvodu a ze si je vsugerovavam. Na zaklade techto jeho zprav byla napsana poznamka na karte. Tahlo se to se mnou spoustu let nez jsem jednou ty papiry zahodil a poridil si ke karte nove desky. Od te doby zadne problemy 8). Pak jsem v pohode prosel testy k PCR i MP. Jo jo .. papir je svina :D
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
cezeta

Příspěvek od cezeta » 10 říj 2006 19:32

§25 odst.2 pism. b....... s tim naucenim to je super napad akorat jak to vosefovat u ty ocni no zkusim kdyztak mi da ty bryle vzdycky muzu tvrdit ze mam cocky ne... :D
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Příspěvek od andrewl » 10 říj 2006 23:59

Psychologický vyšetření je podle mě pěknej nesmysl, po mě ho teda nechtěl nikdo. Jenom jsem musel přečíst pár písmen, krev, moč, a pár ouředničin, zaplatil jsem 350 Kč a bylo to. Ale pokud vim tak je to prostě na tvym lékaři jestli tě tam pošle nebo ne. Když si myslí, že je to nutný měl by tě poslat. Pokud tedy měla nějaký důvodný podezření, že je to třeba, tak je v pořádku, že tě tam poslala, ale pokud ne a jenom jí leželo v žaludku, že někdo chce zbrojní průkaz a nutně tě tam musela poslat aby ti to co nejvíc ztížila a psycholožka to samý, tak jsou to s odpuštěním pěkný pí...
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 11 říj 2006 07:51

Anonyme nic ve zlém, ale myslím, že Tvá lékařka je žena na správném místě.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 11 říj 2006 08:06

To cezeta: Fakt záleží na tom jak vidíš. Já bych brýle podle lékařů nosit měl, ale zastávám názor, že když se oko v důsledku nošení brýlí přestane namáhat, zrak se bude dále zhoršovat, budu potřebovat silnější atd. Dokud to jde, tak se snažím žít bez brýlí. O tom naučení jsem mluvil právě u oční doktorky. Naše to má tak, že si k ní sednu vedle stolu, ona se ptá co mi je a tak. No a já před sebou přes místnost mám tu tabulku, tak než si to napíše do kompu, tak už to znám zpaměti :D
Jinak si nejsem jist jestli je problém mít brýle a ZP - povinnost nosit brýle se tam přece nezaznamenává ne? V řidičáku myslím bývala a snad stále je poznámka "brýle nutné".
Problém by asi byl, pokud opravdu špatně vidíš a k něčemu došlo a ty jsi postřelil někoho nezůčastněnýho a oni přišli na to, že máš 5 dioptrií a brýle nenosíš..........
Vik

Příspěvek od Vik » 11 říj 2006 15:31

Me kdyz ho vydavali, tak mi tam napsali "Brýle nutné" (mám ctyry dipoptrie, obvodak mi to vepsal do posudku. Jinak krome toho, jakej mam krevni tlak, asi aby me v rozruseni na strelnici nekleplo ci co:/ se o nic nestaral).
Kdyz ho za mesic vydavali podruhy pri dopisovani "Opravnen k noseni zbrane kat.B"
tak tam tu poznamku o tech brejlich zapomnela dopsat, tak nad tim po chvilce vahani mavla rukou a nechala tak s tim, ze je stejne nosim tak co.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 11 říj 2006 18:05

Moji psychickou stabilitu otestovala obvodacka, kdyz mi odmitla vydat potvrzeni proto, z mam spatny formular (ten jsem dostal primo na PCR).
Trvalo asi 20 minut, nez jsem ji presvedcil, volal jsem i na PCR, jestli je to v poradku.
Dala mi pak jeste napsat nejakej test na 10 minut, pak podle tabulek usoudila, ze jsem OK a odesel jsem s potvrzenim
cezeta

Příspěvek od cezeta » 11 říj 2006 18:15

dik za podporu :D
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 říj 2006 20:22

Vidíte jaká v ČR vládne lidová tvořivost. Obzvlášť mezi lékaři se nám rozrostla. Ale ve vyhlášce ministerstva zdravotnictví je dokonce jednoznačně řečeno, co člověk může a co ne... Viz vyhl 493/2002.
Jen bych rád viděl, jak by se lékař tvářil, kdyby ho předvolali k soudu a tam ho někdo žaloval za ušlý zisk, protože nedostal povolání, ke kterému byl potřeba ZP, jež nebyl vydán právě na základě chybné diagnózy lékaře.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 říj 2006 10:21

No to by se asi tvářil blbě. :wink:

Podle mě jsou ty psychotesty stejně nanic, protože třeba takový Kalivoda je vklidu udělal a to dokonce ty policejní, co jsou prý náročnější.
Ono je to spíš taková pojistka, když příjde k doktorovi člověk, co je už od pohledu magor a začne mu tam huhlat "pppáne dochtóre, já bych chtěl mmmašinkfér, dddejte mi štempl".
Ono takoví lidi většinou neprojdou u zkoušky přes teoretické otázky, ale proč to nepojistit ještě psychotestem, no ne?
Jako u nás sousedovic kluk Libor přezdívaný Mačos, který dělal autoškolu v asi pěti autoškolách, jezdil už jak Širón, ale co naplat, když autotesty pokaždé dělal kolem 30-ti bodů. Nakonec se mu to na asi dvacátý pokus povedlo, nebo to staří nějak uplatili, to nevím, ale asi po týdnu co mu řidičák ještě ani neoschl, se ožral jak jetel, jel domů a přerazil sousedům před barákem sloup elektrického vedení. Ožralému se ale nikdy nic nestane, takže ani jemu nic nebylo, akorát mu ten řidičák zase hned vzali, ale on stejně od té doby rozsekal auto už asi dvakrát. Sice je úplně blbej, ale zatím se nadále těší dobrému zdraví. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 17 říj 2006 23:30

Psychotesty (jakkékoliv) nejsou samospasitelné. 3 x jsem dělal psychotesty ve vojenské nemocnici (Olomouc - Hradisko). Hlásil jsem se na vojenskou VŠ (LF v HK). Pokaždé se náročnost testů mnohonásobně zvýšila. Nicméně jsem si pro jistotu nastudoval nějakou literaturu a byl jsem vysmátý. Skvělý a odolný charakter + vysoké IQ. Přítelkyně dělala testy minulý rok ve vojen. nemocnici v Brně. Zase byly o něco náročnější. Prošla bez problémů.
Résumé: náročnost testů se zvyšuje a vojáci-profesionálové páchají sebevraždy. K čemu testy a psychology ?
Standa
cezeta

Příspěvek od cezeta » 18 říj 2006 18:58

tak jsem se pletl a muj zrak se skutecne snad den ode dne horsi takze uz mam cocky pry astigmatismus ci co a rostou mi oci nicmene staci pockat az to prestane a pak upalit laserem a uz je zas potrebovat nebudu.. fajn vedet ze to neni naporad.
tim bych rad uklidnil ty kteri by se snad bali me potkat na ulici :D
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 říj 2006 19:03

Co ale neřekli je že upálení laserem stojí 10 000 na jedno oko :-) Jinak Astigmatismus je myslím krátkozrakost. Oni dělaj že tomu rozuměj, kdyby to řekli česky tak tomu každej rozumí a doktoři by byli zbytečný 8) Horší bys to měl se šeroslepostí, to bys pak musel spoléhat, že tě někdo napadne za světla :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 říj 2006 19:36

Silencer píše:Co ale neřekli je že upálení laserem stojí 10 000 na jedno oko :-) Jinak Astigmatismus je myslím krátkozrakost. Oni dělaj že tomu rozuměj, kdyby to řekli česky tak tomu každej rozumí a doktoři by byli zbytečný 8) Horší bys to měl se šeroslepostí, to bys pak musel spoléhat, že tě někdo napadne za světla :lol:
Proboha! Zas jeden oftalmolog amatér! Kdyby Astigmatismus byla krátkozrakost, tak by na světě bylo hned líp.

Astigmatismus je vada oka, která způsobuje, že v jedné ose (části) zaostřuje jinak, než v druhé. Jinak řečeno při pohledu astigmaticky zaostřujícího oka můžete vidět svislý pruh ostře, ale na krajích oka ne.Může to být i naopak. Nebo může dojít k částečnému astigmatismu, tedy, že třeba v horní části oka zaostřuje čočka jinak, než ve zbytku.

Ostigmatismus má skoro každý. Jenom to nemusí být nutné léčit.

Nemyslím, že by bylo tak strašné být obrýlený, nebo nosit čočky. Pokud Vám je pod šestnáct let, není důvod se zatím obávat. To může vymizet samo, může se to zlepšit, nebo i zhoršit. To záleží na spustě věcí.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět