Zbrojak od 15 let?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

soldier225

Zbroják od 15 let?

Příspěvek od soldier225 » 03 zář 2005 23:16

chtěl bych se zeptat všech odborníků co tady jsou, je mi 16 a zajímalo by mě jak to je s ZP od 15 let. V zákoně o zbraních 119/2002 je, že zbrojní průkaz může být vydán osobě starší 15 let která je členem sdružení zabývající se střelbou nebo tak, neví někdo jestli něco takového je v Ostravě ? a když bych měl ten ZP skupiny B tak střílet můžu pod dohledem, ale nosit nebo držet zbraň můžu? občas chodím střílet na střelnici s otcem, s malorážkou, pistolí nebo taky trap a skeet z brokovnice ale radši bych chtěl mít vlastní ZP. Díky za odpovědi!


Návštěvník

O 4 témata níže se píše "Zbrojni pas" a je tam něj

Příspěvek od Návštěvník » 04 zář 2005 20:03

...bohužel žádný konkrétní závěr.
Proč ale zakládat stejné nové téma?
soldier225

zbroják od 15

Příspěvek od soldier225 » 06 zář 2005 11:32

žádné stejné téma!ptám se na otázky které jsem jinde na fóru nenašel!
opravdu s tím nemá nikdo zkušenost?
Soldier225

hm

Příspěvek od Soldier225 » 07 říj 2005 11:29

v úterý dělám zkoušky, dám vědět jak to dopadlo
soldier225

dílo jest dokonáno

Příspěvek od soldier225 » 11 říj 2005 19:25

Dneska jsem udělal zkoušku z odborné způsobilosti, a až budu mít
zbroják tak napíšu jak to celé probíhalo... teda jestli to někoho zajímá??
Koda

Příspěvek od Koda » 13 říj 2005 11:03

Že váháš! Sem s tím!
Lena

Příspěvek od Lena » 21 pro 2005 21:12

No jasněěě...dej to sem!!
soldier225

zb

Příspěvek od soldier225 » 22 pro 2005 09:48

Tak fajn, nejdřív musíte být členem klubu zabývající se střelbou, mě to bylo nabídnuto hned jak mě přijali. Nejdřív jsem vyplnil žádost o zkoušku
z odbor. způsobilosti a zbytek zařídil trenér (odnesl na policii).
Samotná zkouška byla stejná jako pro "dospělé" takže 30 otázek na testu,
po úspěšném splnění následovala střelba, já jsem střílel 5ran do terče pistolí r. 7.65Br. Potom mi dal komisař papír že jsem to udělal dobře zkoušky a prázdnou žádost o vydání zbrojního průkazu, a taky trenér doporučení klubu. Nakonec jsem šel k doktorovi, ten dal další papír že jsem zdravotně způsobilý, a všechno jsem odnesl na policii (žádost o vydání ZP,zdrav. způsobilost,odborná způsobilost,doporučení a dvě fotky.
Asi po měsíci jsem si byl vyzvednout ZP (sk.B). Co se týče zbraně, ptal jsem se trenéra ten říkal že sám zbraň mít nemůžu, ale může ji mít nepř.otec a já ji používat, ale napsal jsem e-mail na MV a tam mi odepsali že sporotvní zbraň můžu vlastnit, ale na policii říkali že až od 18let takže bůhví. Ještě u vyzvednutí ZP musíte mít 500Kč kolek (na který jsem samozřejmě zapoměl :) ) Celá ta sranda vyšla něco kolem 2000-2500kč
(členský poplatek, odměna zkuš.komisaři, náboje). A střílet můžete stejně jenom pod dohledem osoby starší 21 let která má zbrojní průkaz nejméňě 3roky a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní :(
Návštěvník

Re: zb

Příspěvek od Návštěvník » 26 pro 2005 22:47

soldier225 píše:Tak fajn, nejdřív musíte být členem klubu zabývající se střelbou, mě to bylo nabídnuto hned jak mě přijali. Nejdřív jsem vyplnil žádost o zkoušku
z odbor. způsobilosti a zbytek zařídil trenér (odnesl na policii).
Samotná zkouška byla stejná jako pro "dospělé" takže 30 otázek na testu,
po úspěšném splnění následovala střelba, já jsem střílel 5ran do terče pistolí r. 7.65Br. Potom mi dal komisař papír že jsem to udělal dobře zkoušky a prázdnou žádost o vydání zbrojního průkazu, a taky trenér doporučení klubu. Nakonec jsem šel k doktorovi, ten dal další papír že jsem zdravotně způsobilý, a všechno jsem odnesl na policii (žádost o vydání ZP,zdrav. způsobilost,odborná způsobilost,doporučení a dvě fotky.
Asi po měsíci jsem si byl vyzvednout ZP (sk.B). Co se týče zbraně, ptal jsem se trenéra ten říkal že sám zbraň mít nemůžu, ale může ji mít nepř.otec a já ji používat, ale napsal jsem e-mail na MV a tam mi odepsali že sporotvní zbraň můžu vlastnit, ale na policii říkali že až od 18let takže bůhví. Ještě u vyzvednutí ZP musíte mít 500Kč kolek (na který jsem samozřejmě zapoměl :) ) Celá ta sranda vyšla něco kolem 2000-2500kč
(členský poplatek, odměna zkuš.komisaři, náboje). A střílet můžete stejně jenom pod dohledem osoby starší 21 let která má zbrojní průkaz nejméňě 3roky a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní :(
A když máš ZP třídy B můžeš nějak snadno přestoupit na ZP třídy A ?
Návštěvník

Ani náhodou

Příspěvek od Návštěvník » 27 pro 2005 06:55

Když chceš novou skupinu, děláš nové zkoušky.
Podáváš novou žádost, dostáváš nový ZP, za každou skupinu při vydání platíš 500 Kč. Při obnově ZP už 500 neplatíš, ale pokud si chceš skupinu rozšířit, platíš nové vydání = počet skupin x 500 Kč.
king

Příspěvek od king » 03 led 2006 15:18

Já jsem si taky dělal zbroják v 16 (skupinu B), pak jsem měl hned malorážku a v 17 jsem si pořídil CZ 75B. Policajti proti tomu nic neměli, ale bylo to v roce 1998.
popo

Příspěvek od popo » 09 úno 2006 20:19

Já mám B.Je mi 15 a mám CZ 75.
soldier225

??!

Příspěvek od soldier225 » 10 úno 2006 12:47

napsanou na tebe? mě totiž policajti řekli že na sebe napsanou zbraň můžu mít až v 18 a brokovnici až v 21 ???
Návštěvník

To byli asi dopraváci, ne? :-)

Příspěvek od Návštěvník » 10 úno 2006 13:37

Jaký limit od 21 let, ve jménu Proroka?
Jediný limit je, že ZP můžeš mít od 15, pokud jsi členem sdružení provozujícího střelbu bla bla atd., a od 18 bez tohoto členství. Jakmile máš zbroják skupiny B, musí na tebe napsat jakoukoli zbraň skupiny B nebo C bez keců.
Brokovnice od 21 let? To upadli na hlavu, skeet a trap jsou olympijské disciplíny a IPSC s puškou nebo pumpou je řadu let zavedeno i v ČR.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 úno 2006 13:53

Buďťe radi, na Slovensku je to hrozné:

od 15 len reprezentanti krajiny v klube

od 18 poľovníci

normálne od 21

:cry:
Odpovědět