Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 19 lis 2017 02:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ?!!!
PříspěvekNapsal: 10 úno 2006 20:20 
no to snad ne?! a já těm policajtův věřil a přitom mi to trenér říkal úplně stejně! říkal to taky jeden kamarád co střílí a když jsme s taťkou kupovali malorážku (pušku) ještě jsem se ptal prodavače a ten taky říkal že to od 15 nejde! co teť mám dělat? hádat se s policajtama?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 úno 2006 11:22 
jo


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 úno 2006 19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2005 13:50
Příspěvky: 390
Taký je u nás jednoducho Zákon o zbraniach a strelive.
Ak ako občan SR kúpiš pušku aj na Slovensku v 15 tak ti ju zaplatím!
Len REPREZENTANTI.
Ja som v Martine na polícii bol (oddelenie zbrane, strelivo, drogy)
Toto mi povedali. ZZ aj na nete. - www.zbierka.sk
:cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zbrojný preukaz a zbraň...
PříspěvekNapsal: 14 úno 2006 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2006 12:07
Příspěvky: 286
Opravte ma, ak sa mýlim, ale nie je náhodou zbrojný preukaz dokladom oprávňujúcim držiteľa nadobudnúť, vlastniť a držať zbraň? Takže ak má niekto ZP, má mať aj možnosť požiadať o nákupku a zbraň v rozsahu príslušného ZP nadobudnúť!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 úno 2006 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2005 13:50
Příspěvky: 390
Áno je to tak, prečo ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ??!
PříspěvekNapsal: 14 úno 2006 23:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2006 12:07
Příspěvky: 286
soldier225 píše:
napsanou na tebe? mě totiž policajti řekli že na sebe napsanou zbraň můžu mít až v 18 a brokovnici až v 21 ???

Pre toto !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 úno 2006 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2005 13:50
Příspěvky: 390
Je možné, že existuje výnimka pri vydaní ZP od 15, o vlastnení
zbrane...... ale tiež sa mi to nezdá.
:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 úno 2006 23:56 
Offline
Odborník na zbraně

Registrován: 23 pro 2005 22:27
Příspěvky: 363
Bydliště: Česká Třebová
Zákon praví:
§ 19
Věková hranice pro vydání zbrojního průkazu
(1) Zbrojní průkaz skupiny A, D nebo E lze vydat jen osobě starší 21 let.
(2) Zbrojní průkaz skupiny B nebo C lze vydat jen osobě starší 18 let, pokud tento zákon nestanoví jinak.
(3) Zbrojní průkaz skupiny B lze vydat osobě starší 15 let, která je členem občanského sdružení zabývajícího se sportovní činností podle národních nebo mezinárodních pravidel a řádů a součástí této činnosti je střelba, jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.
(4) Zbrojní průkaz skupiny C lze vydat žáku střední školy nebo středního odborného učiliště staršímu 16 let, pokud v osnovách školy či učiliště je zahrnuta výuka myslivosti a jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.
(5) V případech uvedených v odstavcích 3 a 4 je nutný písemný souhlas zákonného zástupce a doporučení příslušného občanského sdružení, školy nebo učiliště. Osoba mladší 18 let smí zbraň nebo střelivo pro sportovní nebo lovecké účely používat pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B nebo C nejméně 3 roky a která zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní nebo střelivem.

§ 28 - oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,14)
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu sportovní náboje nebo lovecké náboje se středovým zápalem podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo
c) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.

_________________
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbroják od 15 let?
PříspěvekNapsal: 01 dub 2014 17:19 
Offline

Registrován: 31 bře 2014 21:24
Příspěvky: 3
Můžu se zeptat do jaké střelecké organizace chodíš.
d
Děkuji za jakoukoli odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2014 11:48 
Offline

Registrován: 19 pro 2012 18:21
Příspěvky: 107
Fantan píše:
Zákon praví:
§ 19
(5) V případech uvedených v odstavcích 3 a 4 je nutný písemný souhlas zákonného zástupce a doporučení příslušného občanského sdružení, školy nebo učiliště. Osoba mladší 18 let smí zbraň nebo střelivo pro sportovní nebo lovecké účely používat pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B nebo C nejméně 3 roky a která zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní nebo střelivem.
Pro mladší ročníky: v zákoně 288/1995 Sb. toto omezení nebylo. :(
Fantan píše:
Zákon praví:
§ 28 - oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,14)
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu sportovní náboje nebo lovecké náboje se středovým zápalem podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo
c) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.
Pro všechny váhající: k vyznačeným činnostem je mladistvý držitel oprávněn samostatně, smí totiž všechno, co není výslovně omezeno věkem 18 let (a to jsou jen samotná střelba a přebíjení).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zbrojní průkaz, otázky
PříspěvekNapsal: 11 pro 2015 17:41 
Offline

Registrován: 11 pro 2015 17:23
Příspěvky: 1
Dobrý den, hledal jsem na internetu a nenašel jsem to co jsem hledal :( .
Zeptám se tady.
Je mi 15let, chtěl bych se začlenit do klubu, sdružení, ... . A s tím si chci udělat zbrojní průkaz skupiny B.
Citace:
Zbrojní průkaz skupiny B lze vydat osobě starší 15 let, která je členem občanského sdružení zabývajícího se sportovní činností podle národních nebo mezinárodních pravidel a řádů a součástí této činnosti je střelba, jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.

To je v každé střelnici možnost se přihlásit do klubu, sdružení ?
Dál jsem se dočetl toto
Citace:
přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let

Takže jestli to chápu, můžu vlastnit munici ale přebíjet musím u dospělé osoby? např(instruktor).
Moc krát děkuji za odpovědi, popřípadě se omlouvám za pravopisné chyby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbroják od 15 let?
PříspěvekNapsal: 18 pro 2015 21:45 
Offline

Registrován: 31 bře 2014 21:24
Příspěvky: 3
No, nejsem si jistý, jesli můžeš nabývat munici a zbraně. Já mám zbrojní průkaz od toho, abych se mohl účastnit soutěží s malorážkou, ale stejně s ní musím operovat pouze pod dozorem trenéra nebo rozhodčího.
Oprava: přímo ty zbraně do vlastnictví nabývat asi nemůžeš, ale i kdyby jo, stejně s ní nebo s municí musíš manipulovat pouze při dozoru osoby starší 21 let, mající ZP minimálně 3 roky. Promiň, jestli jsou někde v textu chyby, tak moc si toho zase nepamatuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbroják od 15 let?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2015 08:03 
Offline

Registrován: 09 kvě 2013 10:45
Příspěvky: 54
(1) Zbrojní průkaz skupiny A, D, E nebo F lze vydat jen osobě starší 21 let, pokud tento zákon nestanoví jinak.

(2) Zbrojní průkaz skupiny B nebo C lze vydat jen osobě starší 18 let, pokud tento zákon nestanoví jinak.

(3) Zbrojní průkaz skupiny B lze vydat osobě starší 15 let, která je členem občanského sdružení zabývajícího se sportovní činností podle národních nebo mezinárodních pravidel a řádů a součástí této činnosti je střelba, jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.

(4) Zbrojní průkaz skupiny C lze vydat žáku střední školy nebo středního odborného učiliště staršímu 16 let, pokud v osnovách školy či učiliště je zahrnuta výuka myslivosti a jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.

(5) Zbrojní průkaz skupiny D lze vydat žáku střední školy nebo středního odborného učiliště staršímu 18 let, pokud v osnovách školy nebo učiliště je zahrnuta výuka puškařského oboru nebo střeliva.

(6) V případech uvedených v odstavcích 3 a 4 je nutný písemný souhlas zákonného zástupce a doporučení příslušného občanského sdružení, školy nebo učiliště. Osoba mladší 18 let smí zbraň nebo střelivo pro sportovní nebo lovecké účely nabývat do vlastnictví, s výjimkou koupě, a držet pouze se souhlasem zákonného zástupce; tuto zbraň nebo střelivo smí používat pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B nebo C nejméně 3 roky a která zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní nebo střelivem.

Tak to říká zákon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbrojní průkaz, otázky
PříspěvekNapsal: 19 pro 2015 11:58 
Offline

Registrován: 19 pro 2012 18:21
Příspěvky: 107
Hoons píše:
Citace:
přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let
Takže jestli to chápu, můžu vlastnit munici ale přebíjet musím u dospělé osoby? např(instruktor).
Ne, nechápeš to. Do 18 let přebíjet prostě nesmíš, od 18 let můžeš sám bez instruktora.
Nesmíme zapomínat, že zákon byl už několikrát novelizován, konkrétně oprávnění držitelů ZP B/C mladších 18 let postupně v několika krocích výrazně omezil. :(
Jo a munici vlastnit také nesmíš, jenom střelivo - to vyplývá ze změněných definic. :?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO