Zavirani oka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírání oka

Příspěvek od reaktor » 14 lis 2012 16:55

Optika ti zrak nezničí, ale dávej bacha na střelbu s lasserem který je namontovaný opačně :-)


Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Zavírání oka

Příspěvek od Beran » 14 lis 2012 17:50

Nepoškodí a navíc je to dobré i pro oko, protože jej nutíš přeostřovat a tím ho "trénuješ" je to podobné jak se zbytkem těla... (svaly, mozek a td.)
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Zavírání oka

Příspěvek od Alci » 14 lis 2012 19:20

koukam obema a zadny trvaly nasledky nemam :) ale zase koukat do optiky 4h, tak pak mam ty oci trochu "rozjety" nez si zase zvyknou, ze maji videt to same :)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Zavírání oka

Příspěvek od harpplayer » 15 lis 2012 06:49

To MatoM: Střílí tak všichni, kteří mají nějaké zkušenosti a střílí dlouhodoběji a s nějakými výsledky. Zrak so tím rozhodně nepoškodíš ani při největším zvětšení (teda pokud tím dalekohledem nebudeš koukat do ostrých světelných zdrojů, např. do slunce).
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: Zavírání oka

Příspěvek od AREYOU » 15 lis 2012 10:21

Já tedy za sebe mohu říct, že pokud střílím třeba na gongy o průměru 100 mm nebo větší cíle např na 300 metrů dívám se oběma očima do puškohledu (jsem pravák a řídící oko mám pravé), ale když chci udělat na 100 metrů pěkný soustřel do terče, tak levé oko zavírám a lépe se na tu střelbu koncentruji a musím říct, že ze zavřeným okem nastřílím lépe než, když se dívám obouma - není to nějak extrémní rozdíl, ale rozdíl to je - mluvím o střelbě ze zbraně AR15 tedy samonabíjecí, když jsem sřílel soutěže v .22 LR vždy jsem měl jedno oko přivřené jelikož u opakovací pušky při nabíjení není zcela možně udržet oko na puškohledu a pak než jsem doostřil (při pohledu obouma očima) mi to bralo cené sekundy - tady jsem jednoznačně měl jedno oko přivřené.

Moje družka umí zavří jen pravé oko, ale to je její řídící oko tak jsme to řešili nákupem plastové pirátské klapky v obchodě s hračkama, položka za 20 kč a byla s tím naprosto spokojena. U pistole střílím s oběma očima na mířidlech, pokud ovšem chci dát mířenku zase jedno (levé) oko zavírám.

Je pořeba zjistit které oko máte řídící a podle toho si přizpůsobit střelbu....jak to zjistíte, stopněte si například 20 metrů od dopravní značky a dívejte se na ní oběma očima pak na značku ukažte prstem, tak, aby vám prst překryl značku pak zavřete levé oko (pokud je vaše řídící oko pravé prst zůstane zakrývat značku) pak zakryte pravé oko (a pokud je pravé oko řídící prst bude mimo značku) v případě, že levé oko bude řídící bude to přesně naopak!
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Zavírání oka

Příspěvek od mot » 15 lis 2012 17:09

Mám to podobně. Nejdřív mířím jedním okem ale těsně před výstřelem to druhé pootevřu. Mám pocit,že vidím ostřeji. Mluvím o střelbě s puškohledem.
Odpovědět