Zapujceni zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Zapůjčení zbraně

Příspěvek od Sidewinder » 12 črc 2005 08:34

Chci se zeptat, zda je mozne si legalne pujcit zbran od kamarada a jit s ni strilet na strelnici. Co je k tomu potreba?


Návštěvník

Jakou?

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2005 06:53

Pokud jde o kategorii C (bez povolení), tak potřebuješ ZP skupiny, s níž tu zbraň můžeš používat, tj. B, C.
Pokud jde o kategorii B, tak musíš mít povolení na tu konkrétní zbraň, tj. asi máš podle zákona smůlu, protože do takové onanie, abys platil povolení, nepůjdeš. Nebo jo? Tak pak je to legální.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 13 črc 2005 08:04

Takze jestli tomu rozumim dobre, pri zapujceni zbrane kat.C, kdyz mam ZP.sk.B, mi bude stacit pujcit i prukaz zbrane a vse je v poradku?
ikar

Příspěvek od ikar » 13 črc 2005 08:43

Ja ti nechci kazit radost, ale jakmile budes na neco potrebovat prukaz zbrane tak auto potrebujes ZP protoze na PZ je uvedeno jmeno toho kdo tu zbran vlastni a na koho je napsana a to se shoduje se jmenem na ZP (teda pokud to neni zbran zapujcena zamestnavatelem, ale to je jiny pripad a to ty neresis, jestli jsem to pochopil dobre)
Takze shrnuto a podtreno .... PZ = ZP (obrazne receno) jedno bez druheho nemuze existovat pokud mas zbran.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou?

Příspěvek od Sidewinder » 13 črc 2005 14:21

Anonymous píše:Pokud jde o kategorii C (bez povolení), tak potřebuješ ZP skupiny, s níž tu zbraň můžeš používat, tj. B, C.
Pokud jde o kategorii B, tak musíš mít povolení na tu konkrétní zbraň, tj. asi máš podle zákona smůlu, protože do takové onanie, abys platil povolení, nepůjdeš. Nebo jo? Tak pak je to legální.
Je pravda co pise Ikar, ze PZ a ZP jsou provazany, tak kde je tedy pravda?

priklad:

. je legalni si od kamarada pujcit malorazku kat.C, kdyz mam ZP sk.B a tedy ji mohu drzet?

.. a druhy .. je legalni si pujcit malorazku kat.B, kdyz sam mam ZP sk.B a vlastni pusku kat.B a na ni povoleni .. tedy mam na zadni strane ZP napsano: "opravnen nosit zbran kategorie B" .. i kdyz kamaradova puska kat.B je jiny typ nez ta moje?

Poradi nekdo?
ikar

Příspěvek od ikar » 13 črc 2005 14:38

Obecne je uplne jedno na co mas a nemas kategorie na zbrojaku to te pouze omezuje a opravnuje v tom kde a jake zbrane muzes mit to s kategorii zbrani nema nic spolecneho. (muzes mit klidne jenom sk. B, ale doma treba 50 kalachu full auto pokud dostanes vyjimku)

ad 1. Zbran kategorie C ma take prukaz zbrane a je tim padem registrovana na pravnicko nebo fyzickou osobu (nevztahuje se na prevoz a pokud je to predmetem podnikani) tudiz smolicek nemuze ti ji pujcit aniz by u toho nebyl pritomen.

ad 2. ne neni to legalni viz oduvodneni ad 1. (nemas na ni PZ)

PS.: Zkus si poradne precist Zk 119/2002 Hlava VI "Registrace Zbrani a Prukaz Zbrane" tam to je vsechno pekne popsano kdo ma vlastne pravo mit danou zbran u sebe s prislusnym PZ.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 13 črc 2005 14:40

Rozumim a dekuji za odpoved. V tomto pripade anonym na zacatku psal nesmysly, skoda ze nevim ktery to byl! :lol:
ikar

Příspěvek od ikar » 13 črc 2005 14:43

Jediny mozny zpusob jak si zastrilet z kamosovo zbrane je ze ti ji sveri, ale to bys nesmel mit zbrojak to pak jde, ale musi u tebe byt nekdo kdo bude delat odborny dohled atd. viz $59 Svereni zbrane
Návštěvník

Sidewinder/Ikar

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2005 18:21

Ale no tak. Pro informaci, jsem ten, co se furt směje, a taky ten, co psal ten podle vás nesmysl. Dobrá, jste znalci zákonů, teoretici, někdo vám možná uvěří.
Zbytek (já tvrdím většina) si přečte oficiální odpověď MVČR zaslanou v době platnosti nového zákona, tuším dokonce i letos, na adrese http://www.mvcr.cz/odbor/bezp_pol/dokum ... dp005.html
a bude věřit mě.
Máte smůlu, pánové, zase jste se ztrapnili.
Návštěvník

Střelil jsem to :-)

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2005 18:24

Z hlavy, víte, ani jsem tu odpověď nečetl, četl jsem ji poprvé a naposled asi před 2 měsíci a citoval jsem z hlavy (v první odpovědi na původní dotaz, tj. v druhém příspěvku v tomto vláknu diskuse).
Na tom materiálu MVČR je datum 1.12.2003, odkazuje se na zákon z r. 2002, tj. stejný, jako cituješ ty. Takže má poslední věta platí - smůla pro vás, pánové.
Návštěvník

Do třetice

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2005 18:27

Shrnul bych to asi tak, že vámi citovaný paragraf pokračuje ve výkladu, co musí udělat nabyvatel zbraně, tj. jak ji zajistit a s jakými doklady ji nosit, ale pokud ji půjčí držíteli správného ZP ve formě zápůjčky zbraně včetně PZ na své jméno, pak ten, kdo si zbraň vypůjčil, nemá povinnost provádět registraci a nechat si vystavovat PZ na své jméno, může chodit po světe s PZ na jméno majitele zbraně (podmínku uvedenou ve vašem paragrafu splnil) a jeho zbraní.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 13 črc 2005 19:27

Tak preci jsme se dobrali toho, jak je to doopravdy, tak hura .. o to preci slo .. a jestli Ti jde anonyme o to nekoho ztrapnit, tak vem to cert .. vedlejsi ucinek byl, ze jsem se dozvedel, co jsem potreboval a tak jsem spokojen. Diky :wink:
Návštěvník

Mě jde vždy o to podat informaci nebo názor

Příspěvek od Návštěvník » 14 črc 2005 07:12

Bohužel někteří jedinci si myslí, že registrací jsou něco víc, přitom často nejsou odborně "na výši", jak sami tvrdí, toť vše. Myslím, že by to fakt chtělo míň se zaměřit na dávání jmen ostatním a víc na to, co jim můžeš dát jiného. Nikdo není neomylný a samozřejmě je přirozená tendence hádat se, když druhého nevidíš a myslíš si, že máš pravdu. Jde o to ji ovládnout, pak tohle fórum ještě může přinést zajímavé poznatky.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 14 črc 2005 08:11

To je pravda, melo by zde jit o to podelit se o informace, ne nekoho ztrapnit .. ale jak muzete videt v minulych prizpevcich od anonyma, jemu slo hlavne o to nekoho ztrapnit, a proto sem tu informaci dal .. jeho pohnutka mne sice stve ale vysledku jsme se dobrali tak fajn.

A k te registraci .. Vy si nemyslite, ze registrovany je neco vic nez anonym? Ja tedy ano! Jeden se za sve nazory nestydi a hlasi se k nim, druhy se radeji schova za anonymitu .. to je sakra rozdil, i kdyz je jasne ze kraviny mohou placat oba stejne :)
Návštěvník

Ubohé

Příspěvek od Návštěvník » 14 črc 2005 10:52

Pořád nechcete připustit, že anonymita je jen pohodlná, ne úmyslná, že nemám co skrývat a na rozdíl od některých registrovaných mám k věci co říct. Místo rozborů mé motivace zkuste psát k věci, mít podložené argumenty (nejlépe z oficiálních zdrojů, protože mému osobnímu názoru byste nevěřil, proto vás musím "utlouct" oficiálními stránkami mvcr a rád to udělám, když si o to tak hloupě říkáte) a nedělat trapně odhalitelné chyby, nepouštět autoritativní tvrzení jako Ikar nebo "podložená léty praxe" jako Andy, a uvidíte, bude tu líp.
Odpovědět