Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Enerccio » 07 úno 2016 14:08

Mno optimalizace to beru, ale s cenou je to blbost, vzdyt az tak levnejsi to neni a je to spousta casu, ne? Pokud tedy neflipujes burgry v mekaci tak to se oplati ostat v praci hodinu dele a koupit normlany naboje...

(teda ja to tak planuji kdyz si udelam ZP)


HonzaLBC
Příspěvky: 31
Registrován: 17 pro 2011 16:43

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od HonzaLBC » 07 úno 2016 14:23

Když mám v práci paušál, zůstat o hodinu dýl tam můžu, ale protože se mi prvních 150 hodin přesčasů ročně neproplácí, tak když k tomu sednu večer u televize a přitom to cvakám, tak si nemůžu říct, že bych měl ten čas jinak zaplacený.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Enerccio » 07 úno 2016 14:26

Pravda, ja su placeny od hodiny presne kolik oddelam, takze jo. Ale stejne, to radsi bych tu hodinu delal neco jineho, pokud by me to samozrejme nebavilo delat (pak ale pokud by me to bavilo tak bych to delal i kdyby ten naboj stat stejne)
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od hawken.45 » 07 úno 2016 18:14

Spikelet nikoho nestraším, jen si myslím, že je lepší nejdříve začít střílet, vybrat zbraň, která mi sedí a pak začít přebíjet.
A buď v klidu, šel jsem cestou ještě většího zla a lis s matricema jsem ve spolupráci se soustružníkem a kaličem kompletně vyrobil :D . Tehdy vycházel v SR seriál o přebíjení a vzorem nám byly pouze obrázky z tohoto časopisu a kalibrem hotové náboje .357, 9 luger a 40 SW. O alchymii jsem se zmínil proto, protože mi u čtyřicítky trvalo dost dlouhu vychytat navážku a hlavně vhodný tvar střely. Smůla byla i to, že jsem pro začátek zvolil kromě vystřílených SB, nevhodné nábojnice Starline.
Samozřejmě i začátečník může zvolit tuto cestu.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Zajic » 07 úno 2016 18:36

Spikelet: S tou 45.ACP bych rekl, ze jsi trosku vedle :wink: Ona 45ka kope daleko vic, nez 9mm Luger. Samozrejme se musi oba naboje strilet ze zhruba stejne zbrane, (velikost, vaha) aby to posouzeni bylo objektivni. Me osobne treba 45.ACP prisla neprijemna a hlavne pri dablovani, je to pomalejsi nez se srovnaji miridla, coz znaci taky o jistem vetsim zpetnem razu. Samozrejme se bavim o plnotucnych laboraci u obou razi :!:
To ze si nekdo udela slabsi navazku a pak to srovnava, je proste spatne. To same kdyz si udelam do 9 Lugera navazku ala 9 Br. Tak si budu rikat, jak ta devitka je uplne klidna.

Enricco: Ty spatne pocitas, tim to je. Treba 9 Luger ktery koupis kolem 5 korun, tak si ho prebijes kolem 2 korun :wink: Takze asi tak. A treba .357 Mag koupis kolem 8 korun ale prebijes ho kolem 3,50 A ten kdo odleva strely svoje, ma castku jeste mensi. A pak jde celkove o to, ze ty kdyz budes vedet ze mas naboj treba za 2,30 tak jich nevystrilis za mesic 100ks ale klidne 300ks. Ale vzhledem k tomu, ze nemas ani ZP, je to zbytecne tady nejak hluboce resit.
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od onevan74 » 07 úno 2016 19:08

No nevim, 9mm luger kolem 2 korun může bejt i 5 korun :-) Alsa má střely za 1,95 Kč za kus a to už jsou skoro 2 koruny. Kde je zápalka a prach?
Nepočítám hilzny.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Zajic » 07 úno 2016 19:43

Njn, ale Alsa je predrazena na urovni SB :lol: Ono se da sehnat strela v pohode kolem 1,30,- zapalka 0,60,- prach 0,30,-
Cca 2,20,- A to je myslim cena kolem 2 korun.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 07 úno 2016 20:20

Není co řešit, kdo má čas a chuť si přebíjet, přebíjí a střílí minimálně za polovic, když budu brát že 9Luger začíná na 5 Kč... Za rok mu to může hodit na novou bouchačku, nebo spíš může prostřílet cenu nového Glocka oproti tomu, kdo nepřebíjí... Každý ať si počítá pak po svém...
Ozzy
Příspěvky: 44
Registrován: 13 bře 2010 09:25

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Ozzy » 07 úno 2016 21:04

Zdravím,
děkuji za cenné odpovědi. Dneska jsem byl bouchat jako přípravu na zkoušky a důkladně si osahal jak 1911, tak Glocka. Ne že by byl glock špatná zbraň, ale jenom jsem se utvrdil v tom, jak moc mám rád 1911tku (a na živo není ani tak těžká).
Číza 75tka je stále ještě ve hře, protože se taky dobře drží a příjemně se z ní střílí. Koupím tedy spíš jetou zbraň a ušetřené peníze vrazím do munice a cvičení.

Jako perličku na závěr: Ukázal jsem odkaz na Lee Loader kamarádovi, který vlastní tu 1911tku. Takže si ten kit brzy ošahám i na živo. :-D

Děkuji i za komentáře k 40 SW. Vzhledem k rozšířenosti ráže jsem ji ani nikdy ve výběru neměl. Když už bych vybíral kalibr, co nejde přebíjet heblem za třináct stovek a gumovou paličkou, tak radši 9mmM. :twisted:
spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od spikelet » 07 úno 2016 22:59

Zajic: Ja urcite vedle nejsem. A pokud sis vsiml, tak prebijim na maximalni hodnotu pro .45 ACP s Vectanem Ba10. Takze nesrovnavam zadne cajickove laborace. Tahle laborace je na faktoru. Dale strilim Geco JHP, Geco standart, S&B, Magtech. Jak pises, ze je treba srovnavat stejne zbrane, tak aspon co se tyka vahy, velikosti a delky hlavne, tak to jde dost tezko. Asi nejblizsi srovnani, co jsem strilel je Grand Power P45, (kterou jsem kupoval jako prvni) a Grand Power K100. A GP P45 byla aspon pro mne prijemnejsi. Proto jsem ji koupil. 1911ky v 5" jsou jeste prijemnejsi nez GP P45. Naboje jsem strilel vzdy, bud tovarni Magtech, Geco, S&B, nebo svoje prebijenky, ktere jsem zde uz popsal a nejsou to cajicky. Z devitek jsem vyzkousel a porovnaval s .45 ACP.
GP K100, Beretta 92, CZ 75, CZ 75 P-07 DUTY, CZ P-07, CZ P-09, Sprinfield XDm 5,25", Glock 17. Vzdy strileno zaroven s myma GP P45 a 1911. Pokazde jsme se shodly, ze .45 je kultivovanejsi.
Ale treba tobe to nesedi. Kazdy to vnima jinak. Kamos, co mel pujcenou GP P45 a pak si vzal 1911, tak rikal, ze se mu lip strilelo z GP P45. Pritom tezsi, celokovova 1911 je pro mnohe strelce klidnejsi.
Me slo hlavne o to, ze nekdy lidi tu razi .45 ACP moc dramatizuji.

Ozzy: Pokud chces na prebijeni pouzivat tu parodii na prebijeni, jako ze to tluces na stole s gumovou palickou, tak zbytecne vyhozenych 1400 kc. To radeji za tech 1400 kc kup naboje a zacni strilet. Pokud te zacne bavit a zjistis, ze se ti to prebijeni oplati, tak zacni setrit na nejaky normalni lis. Treba tenhle.
http://cs.strobl.cz/komplet-lee-classic ... ro-1-razi/
Nemusis kupovat novy. Da se sehnat i bazarovy. Ale jak uz mnohokrat padlo, tak ve finale nic neusetris, jen budes vic strilet.
Ozzy
Příspěvky: 44
Registrován: 13 bře 2010 09:25

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Ozzy » 08 úno 2016 10:33

Spikelet: Děkuji za reakci. Samozřejmě, že Tebou nabízený lis je nebe a dudy proti mnou vybranému loaderu. Nevylučuji ani, že u něho jednou v budoucnu neskončím. Má to jedno ale. Mám 2+1 a dvě malé děti. Takový velký lis bych neměl kam dát. Zato si ale umím představit si jednou za čas sednout, nabouchat 20 až 40 nábojů - kolik se uvádí, že je s Loaderem možné dosáhnout za hodinu. Za dva za tři večery nabouchám 100 nábojů, které počítám, že vystřílím za měsíc.

Navíc moje kalkulace je 3 koruny za přebíjenku, 8 korun za nový. Těch 1400 se mi vrátí za 280 ran. Za těch 280 ran se sotva naučím přebíjet a potom teprve ocením výhody Tebou nabízeného lisu. :-) A v případě upgradu na lepší se dá loader vždy prodat.

U 9tky nepovažuji loader za takovou nezbytnost jako u .45tky.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Enerccio » 08 úno 2016 13:13

Předmět: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane
Zajic píše:Spikelet: S tou 45.ACP bych rekl, ze jsi trosku vedle :wink: Ona 45ka kope daleko vic, nez 9mm Luger. Samozrejme se musi oba naboje strilet ze zhruba stejne zbrane, (velikost, vaha) aby to posouzeni bylo objektivni. Me osobne treba 45.ACP prisla neprijemna a hlavne pri dablovani, je to pomalejsi nez se srovnaji miridla, coz znaci taky o jistem vetsim zpetnem razu. Samozrejme se bavim o plnotucnych laboraci u obou razi :!:
To ze si nekdo udela slabsi navazku a pak to srovnava, je proste spatne. To same kdyz si udelam do 9 Lugera navazku ala 9 Br. Tak si budu rikat, jak ta devitka je uplne klidna.

Enricco: Ty spatne pocitas, tim to je. Treba 9 Luger ktery koupis kolem 5 korun, tak si ho prebijes kolem 2 korun :wink: Takze asi tak. A treba .357 Mag koupis kolem 8 korun ale prebijes ho kolem 3,50 A ten kdo odleva strely svoje, ma castku jeste mensi. A pak jde celkove o to, ze ty kdyz budes vedet ze mas naboj treba za 2,30 tak jich nevystrilis za mesic 100ks ale klidne 300ks. Ale vzhledem k tomu, ze nemas ani ZP, je to zbytecne tady nejak hluboce resit.
Mno nevim, pravda, nove 9mm stoji ruzne:

http://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/pi ... 1305p.html - 245kc/50 ks = 5.3kc

Prebijeny ale kupovany: http://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/pi ... 1351p.html 400kc/100 ks = 4kc

Kdyz si prebijes za 2.5kc, tak to mas porad usetrenych 1.5kc (2.5 oproti novemu), na to aby se mi to oplatilo prebijet (a to bych muselo byt naradicko zdarma) bych musel prebit alespon 100ks minimalne.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Enerccio » 08 úno 2016 13:24

Plus stejne muzu mit jenom 500 naboju u sebe bez nutnosti trezoru nebo skryne tak je to stejnak putna.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Zajic » 08 úno 2016 13:47

Enerccio: Delej si jak chces, ale jak ti naboje Limit rozeberou pistoli, tak se budes divit asi jako stovky dalsich chytrolinu.
A jen tak mimochodem, kdyz o prebijeni, cenach atp. nevis vubec nic, tak bych to nedaval tak na jevo verejne :wink:


Spikelet: :mrgreen: 45.ACP vzdy bude mit vetsi zpetny raz, nez 9mm Luger pri pouziti stejnych zbrani a plnotucne laborace. Fyziku neosalis a neokecas :D :wink:
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od dracekvo » 08 úno 2016 13:52

Já když sem si kupoval zbraň na obranu, tak jsem šáhl podle statistik po .45ACP.
Taky jsem chtěl kvalitní zbraň vhodnou na obranu. Tak že sem čekal až se v inzerátech objeví Sig Sauer P220 bez mikrometrických mířidel (při tasení se nemá o co zaseknout). Dokonce se mi povedlo sehnat i s tritiovýma mířidlama, které za špatné viditelnosti svítí.
A proč Sig? Protože narozdíl od CZ nemá žádné manuální pojistky a narozdíl od glocka má SA/DA spoušť.
Odpovědět