Zabit za osahavani nezletile

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od all » 13 čer 2012 10:20

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... cerku.html

Myslete si o Američanech co chcete, ale v mnohém jsou mnohem, mnohem dál.


Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od Radgost » 13 čer 2012 11:09

No to záleží na úhlu pohledu.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od edelweiss » 13 čer 2012 11:21

Na pedofilní skutky mám jeden pohled = http://uloz.to/live/xKmSJwB/poprava-ped ... na-kul-asx
Nemusí se to nikomu zamlouvat, ale byl by klid. :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od Radgost » 13 čer 2012 11:36

Vo tym žádná.

Já reagoval na tvrzení, že jsou amící, cituji, "mnohem, mnohem dál".
Njn, ale z toho by mohl být šeredný flejm, že ano. :cry:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od edelweiss » 13 čer 2012 11:41

Tak dál nejsou, jen tam prostě lidé připokakaně nečekají, až je spasí pomáhat-chránit, ale jsou v obraně aktivní samy, jistě to sebou nese i nějaký ten přešlap.
Každopádně pro pedofilii bych navrhoval nulovou toleranci a trest jen ten nejvyšší.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od all » 13 čer 2012 11:54

V mnohém neznamená ve všem a úhel pohledu je, myslím, s ohledem na odkaz jasný. Nejde o to, že někdo připos... čeká na pomoc policie, jelikož se neumí bránit sám. Tady jde přeci o následky takové obrany.

Tím "mnohem dál" myslím: "...otci by mohlo zabití být odpuštěno, protože jednal na obranu jiné osoby. Texaské zákony umožňují použít „smrtící sílu proti osobě páchající, anebo pokoušející se spáchat sexuální útok“.
„Máte právo bránit svoji dceru,“ komentoval záležitost šerif Micah Harmon."

Přečtěte si v našem trestním zákoníku okolnosti vylučující protiprávnost - krajní nouzi a pomyslete na zásadu zachování proporcionality. A povězte - nejsou dál?
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od ferino » 13 čer 2012 12:59

Problém je v tom, že ho ubil na smrť. Kto vie, koľko krát mu poskákal po hlave keď ležal na zemi, alebo ako sa mu to podarilo... Vymlátiť tomu pedofilovi zuby, to by sme spravili asi všetci, ale treba poznať mieru.
A tá primeranosť v USA v mnohom neexistuje - viď tresty pre mládež v súkromných väzniciach, zákony o sexuálnom harašení na pracoviskách, alebo aj prosté prežieranie sa a spotreba úplne mimo svetovej úrovne. Osobne som rád, že žijem kde žijem a naše formulácie krajnej núdze a nutnej obrany mi vyhovujú a dávajú dosť odvahy v prípade potreby zakročiť. Primerane...
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od Joezbrna » 13 čer 2012 14:47

Já bych Američany neodsuzoval. Dost nepochopitelných věcí je u nás, kvůli čemu nás mají oprávněně za blázny, měli bychom si nejprve zamést před vlastním prahem.

Otec dcerky mu dal v celkem pochopitelném rozrušení pár teček pěstí a úchylák to nerozdejchal. Trochu drsný, ale moh si za to sám. Podle mě - rozhodnutí nestíhat otce má daleko blíže přirozenému chápání spravedlnosti, a hlavně vysílá jasný signál veřejnosti, co je správné a co ne - než trestat a odzbrojovat slušné lidi, jak je zvykem v Evropě:-(
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od derringer » 13 čer 2012 20:42

ferino, asi nemáš děti.

kdybys chytil chlapa se staženejma kalhotama u svýho dítěte, zapomněl bys na nějakou míru

takovýho hajzla rozřezat motorovou pilou
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od bimHObim » 13 čer 2012 23:00

ono pokud to je dokazano , doopravdy a inflagranti ze ten pedofil neco s tim ditetem delal, tak ta methoda s tim kolikem do prdele je jeste hodne setrna.
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 13 čer 2012 23:26

Kdepak - použili ostrej kolík! Když se použije zaoblenej, tak nepoškodí vnitřní orgány které kolíku 'uhnou' a zmetek si to na kolíku užije mnohem déle.
I pár dní...
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od JirkaS » 14 čer 2012 08:39

all píše:Přečtěte si v našem trestním zákoníku okolnosti vylučující protiprávnost - krajní nouzi a pomyslete na zásadu zachování proporcionality. A povězte - nejsou dál?
Jsou stejně daleko jako my. Tohle se neposuzuje jako krajní nouze, ale jako nutná obrana, protože ten drban jednal úmyslně = útočník. Pokud útok trval nebo bezprostředně hrozil, tak tě žádná proporcionalita trápit nemusí. Jen přiměřenost = obrana nesmí být ZCELA zjevně nepřiměřená.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od Joezbrna » 14 čer 2012 10:16

http://abcnews.go.com/US/wireStory/sher ... r-16547642

http://www.reuters.com/article/2012/06/ ... 6520120612

Zajímavé, na dle ABC News otec ve snaze odtrhnout jej od dcerky jej několikrát udeřil do hlavy. Podle Reuters (citované našimi novinami) otec porazil údajného útočníka a bil jej do hlavy, až umřel (ten útočník). Včíl teho lituje, bo nevěděl, že umře.

Aspoň že v obou případech to šerif vidí stejně s tou kvalifikací...
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od ferino » 14 čer 2012 10:19

JirkaS - tak predsa, vďaka :)

derringer - o stiahnutých nohaviciach som sa nič nedočítal, "iba" že mal ruky na tom decku. A ani slovo o tom, že by niekto z nich bol vyzlečený, prípadne čo sa vlastne dialo. A aj keď by som mohol pátrať priamo v US zdrojoch ako to vlastne bolo - nezaujíma ma to. Je to len príklad.
Podstatné pre mňa bolo poukázanie na extrémizmus v prostriedkoch a riešeniach. Pretože podľa uvedeného jediného odkazu to bolo neprimerané a potvrdil to vlastne aj ten otec - tým že ľutuje že ho zabil - a teda že jednal neprimerane a asi v afekte.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Zabit za osahávání nezletilé

Příspěvek od Biggles » 14 čer 2012 10:24

Litovat zabití je taknějak normální, to bych nepřičítal nepřiměřenosti. Když mi dáš facku a já si rozčísnu lebku o žulovej sokl, tak taky asi budeš litovat, žes mne zabil........ale už možná ne ty facky..........zvlášť když si mne třeba předtím načapal se svojí manželkou :wink:
Nepřiměřenost bych tedy neviděl v důsledku, ale v prostředku...........zabít se dá i rukou a naopak na ubránění nemusí stačit leckdy ani pětačťoura...........
Odpovědět