Zabezpeceni zbrane v satne ?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od Matěj » 06 úno 2012 10:22

http://www.novinky.cz/krimi/258246-zati ... zenal.html

Slušně se vyzbrojil zatím neznámý zloděj, který se v noci na neděli vloupal do rodinného domu v jedné obci na Přerovsku. Do objektu vnikl v době, kdy jeho majitelé byli na plese. Odcizil tam několik dlouhých střelných zbraní.

Pachatel přelezl plot a ke vniknutí do objektu použil kámen, kterým rozbil okno, a také vyhozený vánoční stromek, kterým pro změnu rozbil sklo na zadních vchodových dveřích,“ řekla Právu v pondělí přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pachatel podle ní dům prohledal a z šatny odcizil čtyři brokovnice, jednu kulovnici a 10 nábojů do kulovnice.

„V prvním patře objektu pak odcizil mobilní telefon, fotoaparát, zlatý řetízek s přívěskem a šest prstenů z bílého kovu. V dalším pokoji sebral dva mobilní telefony, notebook, karton cigaret a 15 liber,“ dodala mluvčí.

Celková škoda byla podle ní vyčíslena na 89 170 korun. Policisté šetří případ pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody.


WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od WohlmuthOta » 06 úno 2012 14:36

Aha, tady někdo brzo příjde o ZP, jak může nechat válet 5 zbraní jen tak v šatně ?! Kdyby měl trezor dle zákona a zbraně v něm, třeba by o ně nepřišel...
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 06 úno 2012 16:35

Na co by mu byl ZP, když už stejně nemá z čeho střílet?
Akorát že se teď zase na majitele zbraní budou všichni dívat skrz prsty...
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od PB » 07 úno 2012 00:33

njn blbec, teď aby se modlil aby s tím jeho železem ten lump někoho nezabil.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od dracekvo » 15 úno 2012 11:42

Tohle je bohužel běžná praxe hodně myslivců. Už jsem viděl i pověšenou flintu v chodbě inhed při vstupu do baráku.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od duffioso » 15 úno 2012 13:27

Znam nekolik myslivcu,co ma flinty taky jen tak v predsini,kulobrok na vesaku,dvojky za botnikem a malorazku na zdi.Jen malokterej ma trezor a kdykoliv jsem byl na navsteve,tak byl trezor odemcenej.Zarazi me,ze ke klasifikaci trestnych cinu nedali i nedovolene ozbrojovani,protoze ikdyby mel pachatel ZP,tak neverim,ze je pujde v zakonne lhute prihlasit :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od WohlmuthOta » 15 úno 2012 19:49

Budu OT, ale nedávno jsem šel registrovat zbraň a nevěřil jsem vlastním očím. Před asi 100m před oddělením z auta vystoupil příslušník zeleného bratrstva neohrožených a suveréně si to kráčel s kulobrokem na zádech. Hold pro myslivce zákony neplatí.
Lester
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2008 16:01

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od Lester » 15 úno 2012 20:45

WohlmuthOta: ale prosím... jen jen jednu? :)

v Jihlavě normálně chodí týpci z parkoviště až na KŘP ověšení brokovnicemi...
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od Alexxxus » 17 úno 2012 18:07

Otas, co ty víš třeba máte barák kde sídlí Vaše četnictvo v zoně kde je honitba :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od harpplayer » 18 úno 2012 07:23

Vím, že jse trochu OT, za což se omlouvám, ale neodpustím si historku z mého posledního prodlužování zbrojáku. Mám mj. 5 pušek, ale jen 2 kufry - jak to udělat?! Vzhledem k tomu, že se kontrolují pouze hlavní části zbraně, do jednoho kufru jsem vrazil terčovnici, do druhého Mosina. Další flinty jsem vyhodil z pažeb a k Mosinovi do kufru jsem přiložil jen mechanizmy se závěry. To bylo na PČR překvapení - tohle jim prej ještě nikdo neudělal, ale prošlo to, jelikož to bylo v souladu se zákonem. Jen policajt byl trochu smutnej, že se nemohl pokochat kompletní zbraní. :D
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od PB » 20 úno 2012 12:42

taky sem to teď řešil, no otočil jsem to na 2x :D
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od Lanius » 20 úno 2012 14:25

v Jihlavě normálně chodí týpci z parkoviště až na KŘP ověšení brokovnicemi...
:shock:

Pokud to nejsou MG-34ky a 42ky.. tak je to jeste dobry!!
Uživatelský avatar
nejrom
Příspěvky: 160
Registrován: 25 črc 2010 20:56
Bydliště: Okres Hodonín

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od nejrom » 22 úno 2012 17:38

harpplayer píše:Vím, že jse trochu OT, za což se omlouvám, ale neodpustím si historku z mého posledního prodlužování zbrojáku. Mám mj. 5 pušek, ale jen 2 kufry - jak to udělat?! Vzhledem k tomu, že se kontrolují pouze hlavní části zbraně, do jednoho kufru jsem vrazil terčovnici, do druhého Mosina. Další flinty jsem vyhodil z pažeb a k Mosinovi do kufru jsem přiložil jen mechanizmy se závěry. To bylo na PČR překvapení - tohle jim prej ještě nikdo neudělal, ale prošlo to, jelikož to bylo v souladu se zákonem. Jen policajt byl trochu smutnej, že se nemohl pokochat kompletní zbraní. :D
Chtěl bych vidět, jak by jsi dopadl u nás. I když máš pravdu dle zákona. Mě to čeká zase až za 3 roky. Jinak když jsem byl mezi vánoci tam vyřizovat nějaké formality, tak jsem viděl zajímavou věc. Chlapík, samozřejmě že myslivec, tam přinesl arsenál a docela hezké kousky. No a nakonec poslal ještě dvakrát "mladého" ať zbytek donese z auta. Klukovi bylo tak 15-16 a nesl to jako oltářní svátost. I když to bylo v pouzdrech, tak to asi moc v pořádku nebylo.
Nenabitou zbraní nemiř ani na tchýni.
WarPig
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2011 11:28

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od WarPig » 23 úno 2012 14:43

Docela zajímavej název topicu, nedá mi to, abych se nezeptal!

Když chodíte, pokud chodíte, do bazénu, do wellness, do posilovny nebo do jakéhokoliv jiného takového zájmového místa, kde se sdružují lidi, a kde se prochází šatnami, kde si odkládáte oblečení ve kterém jste přišli a navlékáte se do příslušného mondůru, taháte sebou železo?

Necháváte doma?

Nebo máte nějak vyzjišťované objekty, kde vás nechají na recepci odložit do trezoru? (asi utopie)
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Zabezpečení zbraně v šatně ?

Příspěvek od cover72 » 23 úno 2012 22:41

Netahám, skříňky nejsou dostatečně zabezpečené a kdyby mně vykradli, za ten průšvih a pokutu to naprosto nestojí. To maximálně plynovka, kterou jsi v případě odcizení nikdy nevlastnil a nic nehlásíš :wink: Známý s sebou nenosí ani doklady, jen lítačku na MHD a těch pár korun na vstup.

Pokud by ti na cestě z bazénu šlo o život, tak to ještě můžeš zkusit tak, že provedeš bleskurychlou rozborku, rám necháš ve skříňce, závěr v tašce u bazénu a nerez hlaveň budeš mít připoutanou k noze :)
Odpovědět