Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 18 lis 2017 09:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Za jakých podmínek můžu mít zbroják od 18?
PříspěvekNapsal: 17 led 2006 18:18 
§ 19


Věková hranice pro vydání zbrojního průkazu

(1) Zbrojní průkaz skupiny A, D nebo E lze vydat jen osobě starší 21 let.

(2) Zbrojní průkaz skupiny B nebo C lze vydat jen osobě starší 18 let, pokud tento zákon nestanoví jinak.

(3) Zbrojní průkaz skupiny B lze vydat osobě starší 15 let, která je členem občanského sdružení zabývajícího se sportovní činností podle národních nebo mezinárodních pravidel a řádů a součástí této činnosti je střelba, jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.

(4) Zbrojní průkaz skupiny C lze vydat žáku střední školy nebo středního odborného učiliště staršímu 16 let, pokud v osnovách školy či učiliště je zahrnuta výuka myslivosti a jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.

(5) V případech uvedených v odstavcích 3 a 4 je nutný písemný souhlas zákonného zástupce a doporučení příslušného občanského sdružení, školy nebo učiliště. Osoba mladší 18 let smí zbraň nebo střelivo pro sportovní nebo lovecké účely používat pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B nebo C nejméně 3 roky a která zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní nebo střelivem.

Hlavně mě zaujal odstavec 2) podle něhož by osoba starší 18let mohla mít zbroják ke sportovím nebo loveckým účelů. Ale nevím co se skrývá pod větou: pokud tento zákon nestanoví jinak. Musel bych být členem nějakého klubu nebo bych mohl mít malorážku a jenom si občas zajít zastřílet na střelnici?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 led 2006 18:24 
Offline

Registrován: 02 lis 2005 23:24
Příspěvky: 101
Doporucuju precist dalsi ustanoveni, ktery zakony o zbranich skytaj. Je to tam vyslovne uvedeny. Musis byt clenem sportovniho streleckyho klubu nebo na nejaky myslivecky skole ci co... Nekde tady na foru je o tom i tema, staci hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tobě zbroják do ruky nepatří
PříspěvekNapsal: 18 led 2006 06:42 
Bod 2 se odvolává na bod 3.
Pokud chceš ZP sk. B, tak od 15, pokud jsi členem obč. sdruž. (musí mít registraci na MV ČR podle jiného zákona), od 18 bez této podmínky. Pokud ti je 18, nic neřeš, pokud ti je 15, potřebuješ střeleckým klubem potvrzené členství. Pokud potřebuješ ZP sk. C, tak od 16, pokud studuješ obor, jehož součástí je střelecká příprava, od 18 opět bez této podmínky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 úno 2006 17:45 
Čau! Řeším podobný problém, jako George a zase zde vidím několik rozdílných odpovědí. Osobně jsem pročetl zákon nekolikrát (příslušné části) a pochopil jsem ho stejně jako v posledním příspěvku, tj. že zbroják kat. B mohu mít od 18ti let, aniž bych byl členem jakéhokoliv sdružení. Dále bych docela rád věděl, jestli je možné mít na průkaz B pistoli GLOCK 17 (jako sportovní zbraň). Prosím poraďte!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 úno 2006 21:14 
Offline
Odborník na zbraně
Uživatelský avatar

Registrován: 12 zář 2005 18:07
Příspěvky: 938
Bydliště: 33UWS0325
Anonymní píše:
Dále bych docela rád věděl, jestli je možné mít na průkaz B pistoli GLOCK 17 (jako sportovní zbraň). Prosím poraďte!!!

Jak už sem tady někde psal na ZP skupiny B si mužeš koupit téměř jakoukoliv zbran - akorát ji u sebe nesmíš nosit ve stavu umožnující její okamžité použití tzn. nenabitou (týká se i zásobníku)

_________________
Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno dvakrát. Střelivo je levné. To život je drahý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 bře 2006 19:42 
takže v 18-ti na zbroják můžu nosit v ruce kulovnici a v kapse náboje????


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 bře 2006 09:33 
Offline

Registrován: 14 bře 2005 00:03
Příspěvky: 173
Bydliště: Ostrava
masmen píše:
takže v 18-ti na zbroják můžu nosit v ruce kulovnici a v kapse náboje????


Radsi jeste nejaky rok pockej :roll: .

BTW: Mam takovy pocit, ze ZP i RP by meli vydavat opravdu az od 21 let. Viz vcerejsi uzavreny pripad 18-ti leteho fracka v Pisti. :(

_________________
Kdyz ji milujes, neni co resit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO