CZ 82/83 - dobra volba pro zacatek ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 28 lis 2005 16:51

Jeff píše:Krátce:vyhozené peníze.
No, na jednu stranu souhlasim, necimene prave takto podane nazory si rikaji o to, aby je clovek ignoroval.
Pokud chces levnou bouchacku, vem nejakyho kamarada, co to ma v oku a zajdi si koupit nejakou CZ70. Bude v cene kolem 2.000. Pokud toho moc nenastrlis, chvili ti to vydrzi. Do ty doby dosetris a koupis neco modernejsiho. Ale CZ-83 byla hodne rozporuplna zbran, spouste lidi "sama" vystrelila apod... Sice neverim tomu, ze tak uplne "sama", ale tech lidi byla pry fakt az moc velka spousta, takze neco na tom zase bude.
Jinak tradicni rady - vem to, co ma dobry reference ohledne spolehlivosti a zaroven ti vyborne padne do ruky.


Návštěvník

H-umor m-imo t-éma

Příspěvek od Návštěvník » 29 lis 2005 04:27

Slim Jim píše:Sám jsem v lese problémy se skrytě nesenou zbraní taky nikdy neměl, a to si i občas pár ran bouchnu :oops: (prostěmě nějak láká to zakázané ovoce :oops: ).
Nejsi první, kdo to tady veřejně napsal, vidím, že tento sport je populární. Já si tak nějak říkal, že dno lomu doslova mosazné od hilzen - to tam asi není od války :-) Hlavně když sleze sníh, je to síla.
A taky je mi "už konečně" :-) jasné, proč se z lesa ozývají zvuky vyprazdňovaných zásobníků, když projíždím na motorce po jeho okraji, nebo v jiném lese, když na přilehlé střelnici pořádáme závody. Lidi, co nechtějí platit střelnici, prostě využívají hlukové clony! :-)
Martin Mor. Kras

Příspěvek od Martin Mor. Kras » 29 lis 2005 07:16

Ahoj,
taky jsem kdysi zvažoval koupi CZ 83 dokonce s polygonálním vývrtem, ale mnohem lepší volba za stejné peníze je Walther PP, nebo PPK v různých obměnách.
Když jsem si pistoli vybíral, tak byl Walther jednou tak drahý, ale to už je devět let a od té doby se ceny již vyrovnaly.
ČZ-ty jsou sice tuzemské a relativně levné, ale pokud si koupíš PPK v devítce Browningu, tak budeš mít jen jednu nevvýhodu a to, že je náboj dražší, než klasický Luger. Jinak bude vše na straně PPK.
Moje volba je jasně Walther. Životnost, spolehlivost, jedndouchost.
Perfektní intuitvní zacházení. Černěná 14 000 a v nerezi 19 000Kč.
Dobře vyber chlape...Martin Mor. Kras
Bob

Příspěvek od Bob » 29 lis 2005 07:43

Včera už jsem se na net nedostal,ale zato jsem konečně převzal ZP a může ze mne být střílející astronom amatér.To vysvětluje ty mé cesty za tmou.Čím větší tma,tím líp a více je toho vidět.
Kubajzz: Snad máš pravdu že se napadení nedočkám a když,tak bude stačit poplašňák.Ale znáš to,náhoda je blbec.Jinak předpokládáš správně ohledně mého ročníku.Včera mi na "tachometru" naskočila číslice 54.
Vyznávám dvě zásady.Za prvé prevence,tzn. že se snažím vyhnout ošemetným situacím.Za druhé sázím na dohodu a zatím se mi to vyplatilo.Jenže to byla jiná doba.Vyrůstal jsem 25 let mezi dvěma hospodama které byly půl kilometru od sebe.Měl jsem tedy možnost sledovat spoustu "představení".Ať to bylo sebedivočejší,jakmile šel protivník k zemi,byl tabu dokud se zase nepostavil na nohy.Ale dnes,když ti zmetci považují za vrchol blaha rozkopat ti obličej,žebra,páteř apod. když už jsi na zemi,tak bych zbraň použil.V té chvíli bych se snažil zabránit tomu abych skončil na vozíčku,a na následky bych myslel potom.Jen doufám,že k tomu nikdy nedojde ! Bob.
Bob

Příspěvek od Bob » 29 lis 2005 07:54

Anonymní: Máš pravdu,že jakmile je člověk starší,začne domýšlet co by se mohlo přihodit.Vůbec mi nedošlo,že bych do lesa zbraň tahat neměl.Ale nosit ji stejně budu.Skrytě,aby ji nikdo neviděl.A pokud z ní budu muset vystřelit a myslivecká stráž bude nablízku,tak snad mi dá za pravdu,že pytlák do lesa určitě nechodí s dalekohledem 1,7m dlouhým a vážícím skoro 30kg.To by bylo trochu nepraktické a utíkat a nechat na místě tak drahé nádobíčko by byl nesmysl.Bob.
Bob

Příspěvek od Bob » 29 lis 2005 08:15

Nespavec: Konečné řešení (ježíši to zní hrozně,to mi něco připomíná) bude 9mm Luger a 22LR.Ale z předchozího příspěvku je zřejmé,že musím peníze dělit mezi dva finančně nesmírně náročné koníčky,kdy cifry za výbavičku se pohybují řádově v desetitisících korun.Takže 9mm Luger a 22LR přicházejí v úvahu nejdříve koncem příštího roku,neboť mezi březnem a květnem mi příjde objednaný dalekohled za dost peněz.Kolikrát jsem si už říkal proč mě raději nebaví šachy.Koupil bych si za tisícovku šachovnici a pár let bych s ní vydržel.Proto teď půjdu jak píše Slim Jim do ČZ 83.Výborně se mi drží,je kompaktní,tím by se měla dobře nosit a předpokládám že do doby než pořídím něco jiného s ní budu spokojený.Kolega se kterým jsem dělal ZP si ji už koupil a je spokojený.Je zachovalá a přišla na 3.500,-Kč.To je přece slušné.A 500 ran za měsíc určitě nevystřílím.Odhaduji tak 150,max.200 ran.To bych uživit měl.Cmk píše,že někomu samovolně vystřelila.Myslím si,možná se pletu,že když s pistolí budu dodržovat určité zásady,tak by vystřelit neměla.
Martine já vím že se mi všichni snaží dobře poradit,ale Sig,Glock,Walther apod.budou muset z uvedených důvodů zatím počkat.
Jinak Andymu a ostatním děkuji za podporu ohledně myslivecké stráže,nošení zbraně do lesa a zvěře.Budu končit,už mám uklepané prsty.Bob.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 29 lis 2005 09:47

To je dobrá volba. Osobně nevěřím tomu, že by jakákoli zbraň vystřelila sama (nakonec se vždycky zjistí, že někomu selhal buď mozek, nebo ruka, nebo obojí). Při tom množství ran bys to měl uživit v pohodě, to nebude problém.
P.S. Já do toho lesa chodím střílet skutečně spíš z recese a právě pro to "zakázané ovoce", než proto, abych ušetřil. Jsem v klubu, který má střelnici, příspěvky platím tak jako tak, takže mám kde si bouchat bezpečně. Ale když už tak v tom lese jsem... 8)
Jo a ještě jedna věc- v jakémkoli lomu bych nikdy nestřílel a všem to důrazně nedoporučuju (jednak to často bývají poměrně otevřená místa, z čehož vyplývá nulové utajení, a jednak je zde nezanedbatelné riziko odrazu plášťových střel- týká se zejména lomů na vápenec aj. tvrdé horniny). Jedině hluboký les, kde jsou jen stromy.
Naposledy upravil(a) Slim Jim dne 29 lis 2005 13:39, celkem upraveno 1 x.
Bob

Příspěvek od Bob » 29 lis 2005 12:46

Slime naprosto tě chápu,taky budu mít choutky prásknout si někdy venku třeba do plechovky.Pokud jde o lom tak souhlasím.Uvažoval jsem o něm ale odrazy jsou opravdu nebezpečné a hlavně ten hluk a ozvěna by mě spolehlivě prozradila. Bob.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 lis 2005 13:09

Konec debat o strelbe mimo schvalene strelnice ze zbrani podlehajici registraci + samozrejme perkusnich. (krom mysliveckeho pouziti)

Ja tvrdim, ze majitele ZP jsou zodpovedni lide, kteri by nic takoveho nikdy nedelali. Diskuze o pripadnem alibismu neakceptuji a rovnou mazu :-)

Zpet k tematu.
danielTIR

Příspěvek od danielTIR » 30 lis 2005 15:01

Ahojky,dovolte abych se taky přidal do diskuze.Ohledně CZ 83.Kup si co se ti líbí a co ti vyhovuje a nedej na řečí že glock je nej.Není.Já si koupil pistoli CZ 110,podotýkám že novou a jsem nadmíru spokojený.Jelikož jezdím kamionem a v dnešní době člověk nikdy neví (zabíjí se pro pár litru nafty apod.) chtěl jsem lehkou,kompaktní pistoli v rozumné ráži.Předtím jsem měl pistoli CZ 100 a musím přiznat že mi dlouhá spoučť nevyhovovala i když k obraně je ideální z hlediska bezpečnosti.CZ 110 je ale konstrukčně úplně jiná zbraň.Spoušt ideální,taktéž bezpečnost.Kdybych měl dát na názory některých z tohoto fora tak bych si jí nikdy nemohl koupit.Protože tady letí glock...........Zdravím všechna rozumné.DAN.
joot

Příspěvek od joot » 30 lis 2005 15:29

danielTIR píše:Ahojky,dovolte abych se taky přidal do diskuze.Ohledně CZ 83.Kup si co se ti líbí a co ti vyhovuje a nedej na řečí že glock je nej.Není.Já si koupil pistoli CZ 110,podotýkám že novou a jsem nadmíru spokojený.Jelikož jezdím kamionem a v dnešní době člověk nikdy neví (zabíjí se pro pár litru nafty apod.) chtěl jsem lehkou,kompaktní pistoli v rozumné ráži.Předtím jsem měl pistoli CZ 100 a musím přiznat že mi dlouhá spoučť nevyhovovala i když k obraně je ideální z hlediska bezpečnosti.CZ 110 je ale konstrukčně úplně jiná zbraň.Spoušt ideální,taktéž bezpečnost.Kdybych měl dát na názory některých z tohoto fora tak bych si jí nikdy nemohl koupit.Protože tady letí glock...........Zdravím všechna rozumné.DAN.
No, až s ní nastřílíš to co já s glockem bez závad, tak přijď. I když beru, že když mi něco bude ležet v šupleti a nevystřelím jak je rok dlouhej, tak to může být cokoliv.
danielTIR

Příspěvek od danielTIR » 30 lis 2005 18:07

Nezlob se, jestli jsem tě zvedl že židle tak si zase sedni.Já to myslel jenom v dobrém.Máš pravdu v tom že nenastřílím asi toliko co ty,já vystřílím asi tak 1000 ran za rok a to už se musí dařit.Ale právě proto jsem napsal tento příspěvek,jelikož né každý potřebuje každodeně střílet jako terminátor.Existujou i lidé,kteří střílejí pro zábavu,jsou finančně omezení a nemají tolik času,jelikož pracují.Já mám výše uvedenou pistoli deně u sebe,respektivě na sobě,jelikož jak jsem již předeslal má práce je poměrně nevyspitatelná.Takže se omlouvám všem,kterých jsem se dotknul.Bylo to myšleno pouze tak že si každý koupí co potřebuje.Třeba jako auto.Nepotřebuji přeci hned BMW né ? ...........
joot

Příspěvek od joot » 30 lis 2005 18:43

danielTIR píše:Nezlob se, jestli jsem tě zvedl že židle tak si zase sedni.Já to myslel jenom v dobrém.Máš pravdu v tom že nenastřílím asi toliko co ty,já vystřílím asi tak 1000 ran za rok a to už se musí dařit.Ale právě proto jsem napsal tento příspěvek,jelikož né každý potřebuje každodeně střílet jako terminátor.Existujou i lidé,kteří střílejí pro zábavu,jsou finančně omezení a nemají tolik času,jelikož pracují.Já mám výše uvedenou pistoli deně u sebe,respektivě na sobě,jelikož jak jsem již předeslal má práce je poměrně nevyspitatelná.Takže se omlouvám všem,kterých jsem se dotknul.Bylo to myšleno pouze tak že si každý koupí co potřebuje.Třeba jako auto.Nepotřebuji přeci hned BMW né ? ...........
Ze židle mě to nezvedlo, mě je celkem fuk, co kdo propaguje a popravdě řečeno kdybych neměl glocka, ale něco jiného spolehlivého, nijak by mě to netrápilo :) Když jsem uvažoval, co koupit, tak jsem taky chtěl něco levného, i o té 110 jsem uvažoval, nakonec jsem zkoumal, vyptával se a skončil u glocka, z důvodů poměru cena/"výkon". Stejně tak, začal jsem nosit téměř denně, pak mi začalo vrtat hlavou, co a jak, nakonec jsem skončil u celkem pravidelného tréninku, pod vedením instruktora. Jasně stojí to čas a peníze, ale s tím co umím už na to koukám tak, že nosit denně zbraň a nemít ji "v ruce" a hlavně "nemít v ruce řešení situací" je bláhovost. To ale není nějaké mentorování, tak to tak ani neber.
danielTIR

Příspěvek od danielTIR » 01 pro 2005 10:13

No vidím že jsme normální,krásně jsme si vyměnili názor a tak to má být.Ty jsi spokojený , já jsem spokojený a tak je to fajn.Mimochodem,před tím než jsem začal jezdit,tak jsem deset let sloužil u policie a tam jsem na cvičných střelbách a soukromě nastřílel opravdu kvanta ran.Takže i moji součastnou zbraň mám poměrně vychytanou a vím "kam" střílet.Nechtěl jsem CZ 75 D compact,jelikož to není zbraň špatná ale... .Mám radši plast.Jinak momentálně beru zbraň jako nutné zlo v součastném špatném světě a tajně doufám že ji nikdy nebudu muset opravdu použít.Ale na střelnici střílím rád,asi jako každý normální chlap.Zdravím všechny normální.
WX

Příspěvek od WX » 02 pro 2005 07:48

Bobe. Trochu opožděně. Hodně štěstí a zdraví. Nebe bez mraků a mlh. A pevnou ruku.
Odpovědět