CZ 236, renovace a upravy

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

ČZ 236, renovace a úpravy

Příspěvek od Budhist » 30 zář 2009 22:33

Ahoj, hledal jsem, hledal ale nic moc jsem nedohledal a tak jsem se rozhodl založit novou diskuzi :D Mám doma vzduchovku ČZ 236, byla bráchy a ten jí dostal od dědy takže už je už dost za zenithem :P fungovala celkem spolehlivě ale před cca 5ti roky se porouchala a tak se jí bratr pokoušel celkem úspěšně opravit. Před asi měsícem jsem si na ní vzpoměl já a chvilku s ní střílel, pak hledal informace na internetu a mimo základních parametrů tj dělka váha atd jsem nenašel nic (chápejte jako sílu úsťovou rychlost atd) což není vzhledem k jejímu stáří nic podivného. Když jsem jí celou rozebral, zjistil jsem že ve válci bratr pravděpodobně zapoměl původní těsnící váleček(kůže + kov na středu) který nahradil po převrtání pístu nějakým jiným těsněním do vzduchovky.Původní těsnění přilehlo na konec komory a nešelo nijak vyndat, nakonec jsem ho dostal ven¨, celou vzduchovku promazal a vyčistil, na 15 metrů s ní střílím poměrně dost přesně, štve mě ale vymlácená průžina a tak scháním stejnou, popř maximálně podobnou ( zjistil jsem si že pružina pro 630 je asi o 2cm kratší) kdyby měl někdo nějaký nápad jak vzduchovku aspoň o trochu posílit (hlavně ohledně pružiny) byl bych mu velmi vděčný :) zítra popř v pátek přidám foto a přesné rozměry vnitřních dílú ;)


Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

a další

Příspěvek od Budhist » 01 říj 2009 07:56

a ještě mě teď napadlo, jak docílit toho, aby šla spoušť mačkat snáz, protože se mi zdá hodně tuhá :( máte nějaký nápady?
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 01 říj 2009 20:52

Tak, našel jsem si čas a změřil součástky a nafotil je, předek pístu je bohužel špatně zaostřenej :oops: jinak míry jsou: Vnitřní průměr komory - 25mm, tloušťka je 1,5mm, délka pružiny je 250mm a její vnější průměr jsou 2cm...tak... teď jen kdyby se někomu chtělo poradit :P


URL na foto http://img143.imageshack.us/gal.php?g=p1100298.jpg
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivco » 02 říj 2009 23:32

nemam skusenosti s touto vzduchovkou.
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 05 říj 2009 19:59

koukám že lidi jsou tu více než ochotní...
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 05 říj 2009 20:30

a co ti maju poradit ked o tej vzducovke nic nevedia... ja ti kludne poviem co mas spravit, ale negarantujem ze ti to pomoze a nevyhodis zbytocne peniaze... o to ide, poradit spravne
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 05 říj 2009 21:40

například jsem čekal že by někdo navrhnul vhodnou pružinu která by tam pasovala nebo by aspoň šla upravit...žádno ukterá by měla kolem 25cm sem nikde nenašel... chápu že se tu nikdo pravděpodobně nepokoušel tuhle vzduchovku nějak upravovat, spíš šlo o možnosti řešení problémů který sem tady myslim docela podrobně nastínil :P já nikomu nic nezazlívám, spíš mě to trochu zklamalo
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 05 říj 2009 22:11

tak sem hod aspom nejake parametre tej pruziny co bola dnu
konkretne:
-hrubka drotu
-pocet funkcnych zavitov
-sirka (hrubka) pruziny
-dlzka pruziny - spominas 25cm
-bola pruzina stlacena vo vnutri (v prednapetom stave)?
-bolo v pruzine nejake voditko (nejaka tycka ktora zabranovala skrucaniu a deformovaniu pruziny)? ake hrube?

dalsia vec je ze mozes zmerat aj sirku vnutra piestu, mozno by tam totiz pasovala aj sirsia pruzina ako si tam mal... skratka kazde info je dobre, mozno aj to co sa ti bude zdat nepodstatne

bez tychto informacii ti tazko niekto poradi

co sa spuste tyka tak len jedine, opatrne vylestit vsetky stycne (dotykove), klzne plochy najjemnejsim smirglom, brusnou pastou co zozenies, nech sa to leskne jak psovi ... ale opatrne aby si neubral materialu prilis a tak sa z toho nestalo daco nespolahlive co vystreli same kedy chce (bezpecnost pri strelbe je prvorada) a potom stycne plochy pekne namazat, skratka ide o maximalnu eliminaciu trenia
ale to uz bolo spomenute vo vlakne o Tuningu vzduchoviek, vo vlakne o Slavi 630/631/634... mozno preto ti aj nik neodpovedal
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 05 říj 2009 22:35

zeptej se risopepiho, když ti on neporadí tak už nikdo :wink:
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 06 říj 2009 19:42

tak jo, tady jsou nějaký další informace o pružině a způsobu jejího ukotvení: Průměr drátu jsou 2mm, počet závitů je 35 + 2 ukončovací, vnitřní průměr pružiny je 18mm, ohledně pístu: 25mm je jeho vnitřní průměr.
Pružina byla nasazena na kolíku, trn je dlouhý 70mm, v klidovém stavu je poměrně silně ztlačena ( asi o 65mm) kolík je vidět na fotce dílů (odkaz výše). Jsem vděčný za snahu ;)
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 07 říj 2009 23:46

to je nejaka moc velka pruzina, zo Slavie 618/620/630/631/634 ti ziadna pasovat nebude
rovnako tak HW, Diana, Air Arms, vlastne ziadna mne znama vzduchovka nema taky velky vnutorny priemer pruziny do tak hrubeho piestu a tak tenky drot, na dlzky by sa aj nejaka nahrada nasla, ale ten priemer...
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 08 říj 2009 18:56

no to o těch sláviích vim, to jsem si zjistil ještě než jsem psal dotaz, o výkendu jedu k puškaři kvůli frézování rybiny tak se ho na to taky zeptám ale i on řikal když jsem s nim o tom mluvil po telefonu, že to asi bude problém...ještě mě napadlo že by se snad dala pokrátit nějaká pružina z hatsana, u těch si ale nejsem jistej právě tim průměrem...no uvidim co mi řekne odborník a uvidim no. Dával sem tam nové těsnění ( upravené pro s630) a rozdíl je dost znatelenej, spoušť po přeleštění taky jde o dost líp :)
Jinak, pravděpodobně budu dělat SOČ ve které budu řešit právě úpravy vzduchovky (oblast těžšího/lehčího pístu, velikosti přepouštěcích kanálku atd) na fyzikální a matematické úrovni :D takže mi držte palce, třeba něco objevim :D
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 08 říj 2009 19:09

pozri do vlakien o Hatsanoch a Gamach co su tu na fore, v niektorych su spominane aj rozmery pruzin, ale myslim ze ani z nich nebude nic pasovat
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ty

Příspěvek od Apevia » 08 říj 2009 19:12

Ty budeš na tuhle stařenku dělat šínu pro optiku? No promiň, ale je to pěkná blbost a prasárna... Ničím si tím nepomůžeš akorát tím celou flintu zničíš....
Cogito ergo armatus sum.
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 09 říj 2009 20:26

o tom nechť rozhodne odborník, ten puškař to dělat nebude pokud bude vidět např že materiál je slabej atd ;) jo zkoukno to o vejkendu ty vlakna, uvidíme...
Odpovědět