Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 27 srp 2007 16:09

Měl bych dotaz na Kubajzze, popř. na kohokoliv kdo ví... 8)

O víkendu se chystám rozebrat pušku, a vyměnitpůvodní namontované péro za exportní. Pilně jsem si prostudoval "návod" který zde napsal Kubajzz, a celkem je mi všechno jasné, až na pár detailů. Například by mě zajímalo jak nakonec povolit to pouzdro od uzávěru, abych se dostal k té pružině? Nerad bych to poškrábal nebo tak něco, protože je to vlastně horní část těla pušky, bylo by to vidět a nevypadalo by to hezky... :lol: Vrazit kus železa do díry pro spoušť mi přijde celkem drastické, nešlo by to nějak jinak...? :(


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 srp 2007 17:09

Vytáhneš nejdřív celé spoušťové ústrojí, zbyde tam po něm díra jako hrom. :wink:
Dole si to chyť přes hadr nebo dva kusy dřeva do svěráku za to hranaté zúžení jak začíná hlaveň.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 27 srp 2007 17:19

Oki. A je to proveditelný, narvat tam tu pružinu? Nebo je potřeba nějakej přípravek? Píšeš že ses na to pověsil celou svou vahou, no já nevím kolik vážíš, ale já jsem teda celkem lehkej takže nevím... :(
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 srp 2007 17:30

Momentálně 93kg. :lol:
A musela mi pomoct přítelka...
Jde to docel těžko, do S630 nandám novou pružinu jenom tak v ruce.
Do jiné vzduchovky jsem si kdysi pomáhal asi 10kg těžkým kusem železa co jsem na to položil a pak zatlačil, dost to pomáhá.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 27 srp 2007 17:33

Tak to bude zajímavý, já mám 75kg a přítelka je celkem malá... :) No, možná že vymyslím nějakej ten přípravek radši... :lol:
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 27 srp 2007 18:15

urob si ten kompresor, je to docela jednoduche... http://www.charliedatuna.com/airgun_doc ... ressor.doc

tento je dokonca tak jednoduchy ze si ho spravis z veci co mas urcite doma aj teraz bez ich zhanania... http://www.charliedatuna.com/airgun_doc ... imple).doc
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 srp 2007 18:52

Než vyrábět tohle, to už bych si radši zavolal nějakého kamaráda, aby mi s tím pomohl. :wink:

2pechi:
Se neboj, ono to vždycky prvně vypadá, že to nepůjde, ale nakonec to vždycky nějak jde. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 27 srp 2007 19:03

tomcat: Dík za inspiraci, kdžyt o nepůjde, něco v tom stylu vyrobím 8)

Kubajzz: Já to taky tak nějak vidím, odnesu to ke kámošovi do dílny a narvu to tam i kdyby nevím co... Těším se na to jako malý dítě :) Protože s tím původním pérem je ta vzduchovka fakt nepoužitelná... :?
Botsman
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2006 23:37

Příspěvek od Botsman » 27 srp 2007 20:15

Čus Pechi, kómu, že seš ze sténýho štadtlu. Jestli chceš půjčit přípravek na výměnu pružiny, tak napiš SZ.
Weihrauch 97k + DOT 4-16x42
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 04 zář 2007 18:39

Tímto zde děkuju Botsmanovi za zapůjčení přípravku, pružinu mám zdárně vyměněnou 8)

Jinak protože jde páka pušky docela těžko natahovat (no, zas až tak těžko to nejde, ale po nějakých sto ranách už to asi bude jiný :) ), mám v plánu mírnej tuning. Bude to spočívat v tom že vyrobím delší "kompenzátor", a prodloužím natahovací páku, myslím že by to mělo pomoct... :D Měl někdo z vás rozdělanou tu páku? Myslím konec kde je ten kolík na pružině, předpokládám že někde pod tím gumovým kroužkem je závit a dá se to rozšroubovat... Nebo ne? :? A to čelo kompenzátoru je na imbus, nebo torx? Je tam v té díře vyfrézovaných 6 drážek, no nemám zrovna imbusovej klíč abych to vyzkoušel, a taky bych to nerad nějak sjel :)
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 04 zář 2007 18:46

neni jednoduchsie skocit par krat do posilky... a zapracovat radsej na sebe?
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 04 zář 2007 18:50

Tak tuhle odpověď jsem čekal... :roll: Se silou problém nemám, ale proč si to nezjednodušit. Krom toho si myslím že tahle úprava by pušce slušela 8)
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 04 zář 2007 19:29

Znal jsem jednoho starého pána, který kdysi pracoval na montáži vzduchovek Stela. Říkal že na břicho si pomocí řemínků přidělávali kus prkna s důlkem. Sesazené tělo vzduchovky zadní částí opírali do toho důlku a otáčením sešroubovali. Nevím kolik toho za šichtu zmákli, ale asi to tak fungovalo. Mechaniku vzduchovky o které tady diskutujete neznám, tak nevím jest-li Vám moje informace bude užitečná.
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 05 zář 2007 21:46

No pokud jsem to správně pochopil, a měl bych takhle stlačit tu pružinu a zašroubovat uzávěr, tak si popravdě nedovedu představit jak bych to tam narval. Ne že bych neměl sílu, ale pověsit se na to, jak tu psal Kubajzz, a pak někde chytat závit, to by byl očistec :twisted: A hlavně (jak mi poradil kolega Botsman, za což mu děkuju) je potřeba dávat pozor na takový to plastový bílý vodítko pružiny, který se občas zadrhne o pružinu, nebo hák pístu - jak se stalo mě, a kdybych se na to pověsil tak bych ho mohl zrakvit. Takže zlatej přípravek...
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 05 zář 2007 22:21

Jinak jsem teda našel jedinej "ošklivej" detail na téhle pušce, a tím je ten zlatej šroub kterým se seřizuje spoušť. Ten je tam jako pěst na oko a vyloženě mi pije krev... :) Tak se snažím vymyslet něco čím bych ho schoval, zatím jsem vymyslel jen tohle :arrow: Obrázek
Odpovědět