Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od petr611 » 12 lis 2016 14:37

No jo,to jsem asi mel vyzkouset. Ted jsem to cele sundal a srouby vymenim. Uvazoval jsem i o prevrtani na vetsi zavit. Jaky srouby konkretne jsi kupoval?


petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Smazaný uživatel 5179

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 12 lis 2016 23:09

Nerezové, jsou dost přesné, i pevné.
Pevnostní jsou zbytečné a nebezpečné pro závit v montáži při přetažení,
vždy je lepší měnit stržený šroub než montáž.
Tuším že jsem koupil i delší než origo, ale už je to pár let, třeba změřit a vyzkoušet, popřípadě protáhnout závit až do konce díry.
Ale to je ne nezbytné. Větší závit netřeba..
311deadman
Příspěvky: 41
Registrován: 02 črc 2012 20:53

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od 311deadman » 12 lis 2016 23:15

Šmarjá šrouby :oops: ... Tolik jsem toho přečet a na tohle zapomněl. Jak jsi psal, kdyby mě to živilo, asi bych to věděl, ale je to furt jen koníček.
mardzo
Příspěvky: 219
Registrován: 16 zář 2015 20:31

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mardzo » 12 lis 2016 23:25

Tusim tam je M5 s tvrdostou A2. Niko ma v montazi 3ks, hned som vymeni a aj kruzkoch. Krajsie to vyzera a hlavne plny ucel. 1000 diaboliek a stale drzy, neposuva sa.
RAJA
Příspěvky: 8
Registrován: 31 říj 2016 09:36

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od RAJA » 13 lis 2016 13:18

Petanus píše:
cannis píše:Já bych si spíš tipl, že bude téměř stejný vykon, jelikož není předepjatá tak jako ta 290mm. Takže se neunavuje a nebude se časem tolik snižovat vykon. Jinak nejde jen o průměr drátu pružiny ale hlavně o složení a tuhost. Tady je nahrazena délka tužším drátem.
Zkus to popsat odborněji, tuhost není ve fyzikálních vlastnostech ocelí.
Pružiny se kalí pouze povrchově, jádro drátu musí být měkké, aby nepraskla.
Toho se docílí povrchovým sycením uhlíku, cementováním.
Ocel se dá kalit jen od určitého procenta obsahu uhlíku.
Cena pružiny se tím odvíjí hlavně technologií zpracování, cena drátu bude hrát malou roli.
Ahoj, vo vzduchovkách síce nevyznám, ale v pružinách trochu áno. Ak sa bavíme o tlačnej pružine, tak tá sa vyrába z patentovaného drôtu, obyčajne je to akosť 12090. Patentovanie je špeciálny stýl kalenia do lázne. Patentový drôt sa navinie na to určenom stroji napr. FS3, v potrebnom stúpaní a potrebnom ukončení stúpania, pričom priemer struny sa musí spraviť o niečo väčší ako požadovaný. po navinutí nasleduje popúšťanie pri teplote 300°C, kde sa priemer struny tzv. zavretím struny zmenší o pár desatín. Pružina sa dokončí napr. dobrúsením a pod.
Cementovanie, čo si spomenul, by praskalo a používa sa na úplne iný druh súčiastok. takže asi tak. :-)
Rado
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od petr611 » 13 lis 2016 20:05

Zdravím,potřebuji povolit hlaveň a natočit. Když nastřelim , např. na 30 m ,tak co je blízko,lítá doleva a co dál ,lítá doprava . Dlouho jsem to řešil klikáním, ale už bych s tím něco rád udělal. Předpokládám, že hlaveň je tam vložená a vlepená loctitem, po ohřátí by měla jít vyjmout. Dělal jste to někdo?
Ještě bych rád doplnil, že to není montážemi. Přehazoval jsem 3 puškohledy a troje montáže. Žádný vypokládání montáží tohle nevyřeší. Předem děkuji za radu.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Mini Me » 13 lis 2016 21:22

Nemas treba jen spatny naklon nebo sikmo usazeny puskohled?Koukni na tohle3 a 1/2 minutove video.

https://www.youtube.com/watch?v=YTzSnbAmdJ0
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od petr611 » 13 lis 2016 22:20

Mini me diky za odkaz, zítra zkusím znovu usadit puškohled a s vodováhou nastřelit. Možná to opravdu nákláním, ale střílim opravdu hodně a myslim,že to tím nebude. No uvidíme.
Ještě jedný věci jsem si u své Hw všiml,a to,že každej puškohled musím pro nastřelení vyklikat dost doleva. Možná zrovna ta moje puška patří mezi ty,co mají špatně natočenou hlaveň z výroby. V minulosti jsem na toto téma u Hwček narazil, týkalo se to myslím Hw100. Při otáčení hlavně to dělalo na nějaké vzdálenosti kruh velikosti pivního tácku.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Smazaný uživatel 5179

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 14 lis 2016 00:21

Raja, díky za školení :wink:
Jen jsem nepochopil kdy se drát kalí,
Píšeš že hned po navinutí se popouští.. aA kdy se kalí?
Známej si kdysi stavěl motorku a že si nechal navinout pružiny na tlumiče.
Po pár kilometrech se zdefotmovaly, nebyly totiž zakalené.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od jama » 14 lis 2016 08:57

Petr611 - jenže u HW100 je to ozázka jednoho červíku. Tady si nedokážu představit, že by hlaveň držela jen loctitem, ta tam bude nafest zalisovaná. Prvně bych se snažil řešit, zda chyba není v montáži. Je pravda, že chybu uložení hlavně vyloučit nelze - nedávno se řešil případ (teď nevím, jestli tady, nebo na modrém foru), kdy nešel naklikat puškohled na výšku, a problém byl, že hlaveň mířila dolů. Myslím, že se to vyřešilo rekalmací.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od xpetrx » 14 lis 2016 09:32

Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
RAJA
Příspěvky: 8
Registrován: 31 říj 2016 09:36

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od RAJA » 14 lis 2016 17:07

Petanus píše:Raja, díky za školení :wink:
Jen jsem nepochopil kdy se drát kalí,
Píšeš že hned po navinutí se popouští.. aA kdy se kalí?
Známej si kdysi stavěl motorku a že si nechal navinout pružiny na tlumiče.
Po pár kilometrech se zdefotmovaly, nebyly totiž zakalené.
Zdar, ako som písal, tlačné, ťažné, skrutné sa robia priamo z kaleného drátu, tzv. patentového drôtu. Patentovanie je špeciálny postup kalenia. Po kalení má nasledovať popúšťanie, pre tento prípad ide o zrovnanie štruktúry a odstránenene napätí po navinutí struny. Výsledkom je bainit. Najlepšie by sa to dalo vidieť na ARA diagrame konkrétnej ocele.
Pružina sa dá vyrobiť aj z mäkkého polotovaru pružinovej ocele napr. 13180 alebo 14260, po ohnutí do požad tvaru sa pružina kalí a násl. popúšťa. Toto je ale téma na dlhšie.
Kedysi som pri to robil a čo sa týka pružín do vzduchovky, tak to bol najmenší problém. Keby som chcel, tak by to išlo aj teraz :-)
Pozdrav
Rado
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cannis » 14 lis 2016 20:00

Bainitické kalení
Bainit je, jak již bylo popsáno, zvláštní formou perlitu vznikající při přeměně austenitu pod nosem křivek v diagramu IRA (ARA). Má vynikající vlastnosti. Jeho tvrdost se blíží tvrdosti martensitu, ale na rozdíl od něho je bainit velmi houževnatý. Proto není třeba bainiticky kalené oceli na rozdíl od ocelí kalených martensiticky za účelem snížení křehkosti popouštět.
Při izotermickém bainitickém kalení se materiál ochladí dostatečně rychle do solné nebo kovové lázně na teplotu odpovídající bodu b, tedy pod nos křivky. V této lázni se předmět ponechá tak dlouho, až se austenit přemění na bainit. Pak se předmět z lázně vyjme a nechá dochladit na vzduchu.
U slitinových ocelí, které v důsledku obsahu legujících prvků mají v diagramech IRA (ARA) zřetelně oddělenou část bainickou od části perlitické je možno provést bainitické kalení nepřetržitým procesem. Podle rychlosti ochlazování je výslednou strukturou buď samý bainit (rychlost ochlazování podle čáry I) nebo směs bainitu s martensitem (rychlost ochlazování podle čáry II). V prvním případě není třeba oceli po kalení popouštět, ve druhém ano.

Obrázek
Obrázek
Popouštění ocelí
Cílem popouštění ocelí je snížit jejich křehkost vzniklou při martensitickém kalení. Popouštění je založeno na částečné přeměně struktury materiálu při teplotách mezi 150 a 400 °C. Nežádoucím jevem spojeným s popouštěním je pokles tvrdosti zakaleného materiálu.
Při popouštěcích teplotách do 180 °C se tetragonální martensit mění na martensit kubický. Snížení křehkosti je výrazné, tvrdost se zmenšuje jen nepatrně. Podstatně se sníží vnitřní pnutí uvnitř materiálu. Postup se uskutečňuje vyvařením zakalených výrobků v oleji.
Při popouštění za teplot mezi 180 a 300 °C dochází k rozpadu zbytkového austenitu na bainit. Snížení křehkosti je vyšší než v předchozím případě, vyšší je ale i pokles tvrdosti.
Při popouštění za teplot mezi 300 a 400 °C dochází k úplnému rozpadu martensitu na velmi jemnou feritickou strukturu s globulárním cementitem. Jehlicovitý tvar feritických zrn se zachovává. Křehkost i tvrdost se snižují podstatně.
Při popouštění za teplot nad 400 °C narůstají cementitové globule, jehlicovitá struktura mizí. Vzniklá struktura, zvláštní forma perlitu nazývaná sorbit, je velmi pevná a houževnatá.
Zušlechťování ocelí
Cílem zušlechťování je dosažení sorbitické struktury vyznačující se vysokou pevností, houževnatostí a zvýšenou mezí kluzu. Princip zušlechťování spočívá ve spojení martensitického zakalení oceli a jejího následného popuštění na teploty vyšší než 400 °C.
Zušlechťování se používá jednak u hotových výrobků, jednak u hutních polotovarů.
Patentování ocelí
Patentování ocelí je postup užívaný při výrobě ocelových drátů tažením. Ocel se při tažení průvlakem zpevňuje, tvrdne. U oceli s malým obsahem uhlíku se pro odstranění zpevnění mezi jednotlivé tahy zařazuje normalizační nebo rekrystalizační žíhání. U pevnějších ocelí s vyšším obsahem uhlíku vyžíhání nepostačuje. Proto se volí postup obdobný izotermickému kalení na bainit, prováděný kontinuálně při teplotách lázně asi 500 °C, spojený s opakovaným tažením. Takto zpracované oceli se nazývají patentované. Patentované dráty mají vysokou pevnost (sPt = 1500 až 3000 Mpa) při dobré houževnatosti. Používají se na struny, pružiny a lana.
Asi tak :mrgreen:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Strix71 » 14 lis 2016 20:30

RAJA píše:Zdravím,potřebuji povolit hlaveň a natočit. Když nastřelim , např. na 30 m ,tak co je blízko,lítá doleva a co dál ,lítá doprava . Dlouho jsem to řešil klikáním, ale už bych s tím něco rád udělal. Předpokládám, že hlaveň je tam vložená a vlepená loctitem, po ohřátí by měla jít vyjmout. Dělal jste to někdo?
Ještě bych rád doplnil, že to není montážemi. Přehazoval jsem 3 puškohledy a troje montáže. Žádný vypokládání montáží tohle nevyřeší. Předem děkuji za radu.
Mini má pravdu to je problém s nastavením puškohledu. Nejlepší je to udělat takhle
https://www.youtube.com/watch?v=7Pjgcvrx6gU
Je jednodušší dostupný způsob, ale bez fotek nebo videa to nejde vysvětlit.
Hlaveň je bez závitu.
Je vtlačený a pojištěný kolíkem. Vyndat ho bez poškození není možné.
Ani nezkoušejte - ohnete hlaveň nebo válec.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Mini Me » 14 lis 2016 21:23

Nevim jaky jednodussi zpusob Strix 71 myslel ale mozna neco jako tohle ? Proste se ujistis ze je puska v rovine,na stenu das provazek se zavazim a baterkou prosvitis puskohled a osnova musi ladit s provazkem,zaostris dioptrem a dilo dokonano jest.Pouzivam tenhle zpusob a naprosta pohoda.

https://www.youtube.com/watch?v=lQGM8Cn8lS8
Odpovědět